Author Topic: Хваление със субтитри  (Read 84362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Хваление със субтитри
« Reply #15 on: February 09, 2009, 13:10:16 PM »
 Брей, нападна ме братството- :-) (майтапя се).
***********
Тишо, Уочмен, by faith, разбирам позициите ви, това са праведни позиции и са добри и угодни на Бога. Давайки стиховете от Яков аз наистина ги написах, за да разсъдИМ в-у тях, не съм имал индиректната задача да ви ги "пробутвам", затова и написах :
  Не искам "да се биеме със словото" - просто го пиша, ако искате и за размисъл- винаги се нуждаем от това.
******************
  Разбирам дадените примери и т.н., това, което исках да кажа е, че Бог е използвал и използва дори и комерсиализираната християнска музика, за да докосне неколцина сърца (моля ви, без примери с магарета, отново- :-) )- аз бях един от тези хора. Може такива да са били времената. Бог използва интсрументите, които са в наличност- нима някой от вас не е бил спасен извън тези, макар сега вече много по-опошлени, структури ?! Може да не е напълно изрядна пред Бога, като цялостна продукция и продукт, но НЯКОИ от тези песни (например първият албум на М.Цонов), са докосвали и докосват и дават несравнимо звучене на хвала. Не е нужно, за мен , да се отрича доброто и благословението в тези песни и музика. Е, поне аз така мисля- давайте вие.
  Мак, ще видя какво мога да "хвана" от редовете там.

  Поздрави.
 
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #16 on: February 09, 2009, 13:16:43 PM »
Аз съм изключително "за" това нещата за Бога да се правят добре и красиви. Това включва всяко нещо, което се прави.

Работата е, че в днешните "структури" нещата не могат да бъдат красиви според Божиите стандарти (добрата техника и музикални способности не го правят).

Една Божия песен, изпълнена по изкусен начин от Божиите хора е нещо много добро и прилично. Проблемът е в това какво се нарича "изкусно" и какво се нарича "Божия песен", а и не на последно място кои са "Божиите хора".


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Хваление със субтитри
« Reply #17 on: February 09, 2009, 16:21:30 PM »
  Аз се чудя колко ли от тези "християнски" организации (но нямащи нищо общо с Христос, освен името), са в тези категории, изброени в
първите стихове (?)  :


1 Защо се разяряват (др. превод7 "разфучаха")народите, И племената намислюват суета? 
2 Опълчват се земните царе, И управниците се наговарят заедно, Против Господа и против Неговия Помазаник, като казват: 
3 Нека разкъсаме връзките им, И нека отхвърлим от себе си въжетата им.  4 Тоя, Който седи на небесата, ще се смее; Господ ще им се поругае. 
5 Тогава ще им продума в гнева Си, И в тежкото Си негодувание ще ги смути, казвайки: 
6 Но Аз поставих Царя Си На Сион, светия Мой хълм. 
7 Аз ще изявя постановлението; Господ ми каза: Ти си Мой Син; Аз днес те родих. 
8 Поискай от Мене и Аз ще ти дам народите за твое наследство, И земните краища за твое притежание. 
9 Ще ги съкрушиш с желязна тояга, Ще ги строшиш като грънчарски съд. 
10 Сега, прочее, вразумете се, о царе; Научете се, земни съдии. 
11 Слугувайте на Господа със страх, И радвайте се с трепет. 
12 Целувайте Избраника, за да се не разгневи, Та да погинете в пътя; Защото скоро ще пламне Неговият гняв. Блажени са всички, които се надяват на Него
. Пс.2
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Хваление със субтитри
« Reply #18 on: January 29, 2010, 22:08:20 PM »
Някои  знае  ли  дали няма некаде в нета  песните от тази старата червена песнарка  "Духовни  Химни"  която се пееше и все още се пее в петдесятните и  Божии
църкви.
        Песните са  много добри, некомерсиални и лично за мен достатъчно съдржателни  и наистина духовни.
             Ако знае да каже къде. Може и на други езици , не само Български.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #19 on: January 29, 2010, 22:36:42 PM »
Аз не бих казал, че "старите песни от червената песнарка" са много съдържателни и издържани. Доста от тях са преведени от английски, където са също толкова "съдържателни", а на някои даже са добавяни нови куплети, които много пъти не пасват на контекста на песента, както и са небиблейски.

Има и чисто нашенски песни като тази за трагедията за "Стоенчо", който накрая май беше умрял. Тази песен примерно е точно кръчмарска.

Има и доста песни, базирани на светски мелодии. Един такъв пример е "Жив е, жив е", която е базирана на песен за трамвая — "Трамвай, трамвай".

Да не говорим за многото песни, където се кани Святия Дух с "небесен гост ела" и други  богохулства.

Сигурно има няколко песни, които са издържани (поне като съдържание), но много пъти дори и такива нямат солидна смислова линия, т.е. изсмукани са от пръстите.

Затова само облягане на "нови" или "стари" песни, не е достатъчно да се отсъди дали песните са по Писанията или не.

Аз лично бих вървял в посока на песни, които са базирани изцяло на пасажи от Словото (било то буквално или преразказани или размишления по пасажите). Това е примерът, който виждам в Словото. Също и песните в Библията са предимно написани от пророци (говоря за текста) и затова не бих се опитвал да бягам от Словото като съдържание, тъй като е лесно да се подхлъзне човек.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #20 on: January 29, 2010, 23:26:21 PM »
Имаше една песен "Моята Молитва" която беше по песен на Род Стюарт.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Хваление със субтитри
« Reply #21 on: January 30, 2010, 03:06:25 AM »
Или по- скоро обратното, Уочмен. Това са традиционни християнски песни за англоговорящия свят.

Има и песни, написани от Божии хора, след претърпени страдания. Напр. "Аз се реших да следвам Господа".

"Кой направил е цветята"  е на Вазов.

"Троице святая" - с мелодията на химна на Англия.
Химна на Лутер, песни на моравските братя.

Жалко, че нямаме историята на тези песни.

А иначе мен песента за Стоенчо ме е разплаквала. :)
Но те, братята от сайта са над тези неща.

Песните ги има тук: http://duh-i-istina.net/pesni.php

А сигурно и на други места.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #22 on: January 30, 2010, 10:16:01 AM »
Или по- скоро обратното, Уочмен. Това са традиционни християнски песни за англоговорящия свят.
Аз лично не съм чувал никога "християнския" англоговорящ вариант на песента. Да не е точно тази на Род Стюарт?

Гледам, че казваш "това са традиционни християнски песни за англоговорящия свят", което ме навежда на мисълта, че не говориш само за тази песен. Песента за "Стоенчо" е също интересно да се чуе на английски.

Quote
Има и песни, написани от Божии хора, след претърпени страдания. Напр. "Аз се реших да следвам Господа".
Аз имам доста въпросителни относно тази песен точно. Тя звучи много себично. По този начин не съм чувал да говори Божий човек. Например "Христос ще дойде и ще МЕ вземе". Всъщност в Словото пише, че Христос ще дойде да вземе 1 тяло, една невяста. Асоциирането на идването на Христос с МОЕТО вземане говори за нивото на разбиране на Божието Царство. Също разните "Мнозина тръгват, но пак се връщат, но АЗ ще следвам Господа", докато Павел говори в Словото — ти който стоиш внимавай да не паднеш, а на друго място "не, че съм вече достигнал, но се стремя към прицелната точка". Никъде нямаше такива самодоволни твърдения — аз, аз, аз, аз, мен, мен, мен, мен.

Това кой я е писал песента и каква била историята й, няма никакво значение, след като не издържа теста на Писанията.

Quote
"Кой направил е цветята"  е на Вазов.
Не думай. Човекът написал най-известните си романи, в които величае самоубийството? Човекът, който не е бил масон, но прокарва масонски идеи в България чрез това, което е писал?

Би трябвало да изследваш внимателно източниците си, constant, но не си го направил.


Quote
"Троице святая" - с мелодията на химна на Англия.
Химна на Лутер, песни на моравските братя.
Лутер? Човекът, който е мразил евреите е написал боговдъховена песен?

constant, ти не си ли чел темата за "Реформацията"?


Quote
Жалко, че нямаме историята на тези песни.
В повечето случаи самото съдържание е доста показателно (освен ако някой не си направи труда да го изпита чрез Словото, заради заповедта "всичко изпитвайте").

Quote
А иначе мен песента за Стоенчо ме е разплаквала. :)
Mнозина са се разплаквали на концерти на чалга изпълнители.

Quote
Но те, братята от сайта са над тези неща.
Това, което ми прави впечатление от съобщения като това на constant, е, че мнозина изключително много се дразнят от това да се изпитва всичко. Ако се засегне нещо, което те са обикнали и са прегърнали, правят какво ли не, само и само, да не го загубят, защото бива изобличено. Музиката и песните са най-хлъзгавата територия в наши дни, защото много лесно повличат масите. И точно когато се изследват тези неща, хората най-много скачат против.

Боли ли, когато любимата песен се окаже богохулна? Или предпочитате да не знаете нищо за нея...? Какъв е проблемът в тестването на песента чрез Библията? И защо трябва това веднага да произвежда клевета? Защо ако се започне първо от Словото и после към въпросната песен е проблем, обаче ако се започне от това, че авторът на песента бил много набожен, тогава всичко е ОК?

Оставам на четящите да преценят.


Между другото, сайтът който си публикувал по-горе, е на адвентистите.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #23 on: January 30, 2010, 10:34:56 AM »
Изсред 700-800 песни в тази песнарка може да се намерят някои автентични, които са според Писанията, защото наистина източниите на този сборник са разнородни. Като цяло обаче песните са предимно еретични и внушават лъжеучения и всичко се върти не около Божието Царство, а около аз, мене и моето спасение, изцеление и взимане "на небето". Аз ги приемам като плод на едно незряло поколение, което остана инфантилно дори в напреднала възраст. С изключение разбира се на онези, които са писани наистина от зрели Божии хора, а те не са много в този сборник.

Самия факт, че има хора които знаят повечето песни и ги пеят на изуст, а за последните 30 години "във вярата" не са мръднали и косъм напред е твърде показателен сам по себе си.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Хваление със субтитри
« Reply #24 on: January 31, 2010, 00:36:17 AM »
Или по- скоро обратното, Уочмен. Това са традиционни християнски песни за англоговорящия свят.

Има и песни, написани от Божии хора, след претърпени страдания. Напр. "Аз се реших да следвам Господа".

"Кой направил е цветята"  е на Вазов.

"Троице святая" - с мелодията на химна на Англия.
Химна на Лутер, песни на моравските братя.

Жалко, че нямаме историята на тези песни.

А иначе мен песента за Стоенчо ме е разплаквала. :)
Но те, братята от сайта са над тези неща.

Песните ги има тук: http://duh-i-istina.net/pesni.php

А сигурно и на други места.



         Благодаря  ти "констант" ,аз обаче имах превид  има  ли ги някъде като изпълнение в музикален съпровод.
         Иначе аз "червената песнарка" я имам.

        За другите :
   По принцип наи-лесно е да се правят критични рецензии,
обаче какво предлагате- нищо, ако знаете някакви по-добри песни кажете ги.

      Иначе  песента за трамвая не съм я слушал никога,
и  по-какъв начин фразата "небесен гост ела" е богохулна за тебе?

    Саита, които "констант" е дал не вярвам да е на адвентистите(7-ия ден),защото
1) има статии за петдесятното движение
и  2) песните там са номерирани като в Петдесятната песнарка

    а  адвентистите(7-ия ден) ненавиждат петдесятните и ги приравняват с врачки и медиуми.
       
           По принцип не е лошо човек да изпитва всичко, но ти си прекалено критичен и скептичен и се хващаш буквално за всяка дума.
          Ще се учудя ако изобщо има някоя песен която издържа твоя "тест на писанията".

        Уочман,  ние не сме призвани да правим оценки и да съдим вярата на другите.
Има хора които Бог цял живот ги търпи и те не достигат дори на нивото на тия които ти си споменал.
       Бог казва "слабия в вярата приемаите, но без да се препирате за съмненията му". Ти какво си направил за тяхното изграждане?.
            quothe: "и всичко се върти не около Божието Царство, а около аз, мене и моето спасение, изцеление и взимане "на небето""

     Еми ти около какво искаш да се върти - ако теб не те е грижа за твоето спасение, как ше те е грижа за спасенито на другите.
            В християнството има доза егоцентризъм . Исус казва "обичаи ближния, както СЕБЕ си."
    И какво в краина сметка е спасението ако не влизане в Божието царство.

  Какво е  Божието царство за теб?

Ето ти песни за Божието царство:                       

   359. Чрез вяра в слава бъдеща                                                                                                             

1.Чрез вяра в слава бъдеща
В пустини тъмни ний вървим,
Догде да стигнем у дома
Тя нам е вожд непогрешим.
Тя служи вместо зрение,
Явява бисерни врата,
Град с вечно основание,
Жилището на Йеова.

2.През пуст път весело вървим -
Път обсаден с опасности,
Към новия Йерусалим,
Дома на Божите светци.
Тъй Авраам чрез вярата,
По повелене Божие,
Към обещаната земя
С веселие пътуваше.

412.О Сионе, Граде Божий

1.О Сионе, граде Божий,
Славни са онез неща,
Що за тебе се говорят:
Основан на Канара,
Ей, на Канарата вечна
Безопасно съграден
И с стените на спасене
Си во век обиколен.

2.Ето как от извор веченІ -
Любовта на Бога твой-
Утешение извира,
Мир и радост и покой,
И водата на живота
Гаси жаждата твоя,
Благодат и милост Божя
Не престават никога.

3.Стълпът облачен и огнен
Ето, върху теб стои
Не се бой, Бог твой е с тебе,
Той ще е покрова ти.
Който дава дневна манна,
Слуша и молитвен глас,
Нека чуе и:"Осанна"
На Сионский славен Спас."

     Също "Аз съм чул за града в небето...."  и т.н.

     
          Много са си добри песните и са си Богопомазани.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #25 on: January 31, 2010, 01:00:36 AM »
Quote
Саита, които "констант" е дал не вярвам да е на адвентистите(7-ия ден),защото
1) има статии за петдесятното движение
и  2) песните там са номерирани като в Петдесятната песнарка

    а  адвентистите(7-ия ден) ненавиждат петдесятните и ги приравняват с врачки и медиуми.

Това е вярно, но този сайт специално е нещо като адвентен капан за петдесятни. Затова уж пише за тях а лансират свои доктрини за съботата и други неща. Подобен подмолен подход е характерен за адвентистите.

Quote
Уочман,  ние не сме призвани да правим оценки и да съдим вярата на другите.
Има хора които Бог цял живот ги търпи и те не достигат дори на нивото на тия които ти си споменал.

Аз не чета такива неща в Писанията. Аз чета, че дървото се познава по плода и на това поколение плода се вижда пределно ясно. Ако една кола е закъсала, първото нещо, което трябва да направи е точно реална оценка на ситуацията иначе няма шанс да почне да се измъква.

Quote
Бог казва "слабия в вярата приемаите, но без да се препирате за съмненията му". Ти какво си направил за тяхното изграждане?.

Този пасаж няма общо с коментираната тема, защото той говори в контекста си затова, че някои хора са слаби във вярата във смисъл, че се придържат към закона в неща за които имаме свобода в Христос. Това и само това е смисъла на израза "слаби във вярата" който е използван от Павел на това място. Ако едно растение е живо то ще расте, ако не е порастнало и косъм за 30 годни, то е повече от сигурно, че е мъртво. Ти как изграждаш мъртви неща? Изграждат се само живите. Като цяло аз ги състрадавам тези хора, но всеки опит да им се помогне е туширан от бремето на лъжеучения и лъжепрактики в които те не само са пребивавали толкова години, но и се гордеят с тях.

Quote
И какво в краина сметка е спасението ако не влизане в Божието царство.

Спасението не е влизане в Божието Царство, а изгубване на собствения си живот заради Божието Царство. Всичко е заради Царя и Неговата кауза, а не заради личното спасение.


Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #26 on: January 31, 2010, 01:15:54 AM »
        За другите :
   По принцип наи-лесно е да се правят критични рецензии,
обаче какво предлагате- нищо, ако знаете някакви по-добри песни кажете ги.
До ден днешен не съм видял някакви особени добри песни. Затова и не слушам музика в момента, докато не дойдат времената, когато песните ще са по псалмите. Възпяването на Господа в сърцата може да стане и без да имаш мп3-ка, която да наизустиш.


Quote
      Иначе  песента за трамвая не съм я слушал никога,
и  по-какъв начин фразата "небесен гост ела" е богохулна за тебе?
Богохулството е хула към Бога, а не към мене. Богохулство е, когато се казва, че нещо е Божие действие, а то не е.

Аз не съм видял никъде Бог да е ГОСТ някъде, още по малко Божият Дух. Не съм видял да го наричат "гост". Той е СОБСТВЕНИКЪТ на всичко в тази вселена. За да каже някой, че Бог е ГОСТ, означава да му каже, че Той не притежава мястото, където е поканен. Това е богохулство. Не знам колко хора го осъзнават.

Нито съм видял някъде в Словото някой да привиква Божия Дух да слиза.

Ако ти знаеш такива пасажи, ги посочи тук да видим. Ако няма такива пасажи, значи това е богохулство.



Quote
     
           По принцип не е лошо човек да изпитва всичко, но ти си прекалено критичен и скептичен и се хващаш буквално за всяка дума.
По принцип не е лошо човек да изпълнява стриктно заповедта, която имаме в Словото:
1 Солунци 5:21. Всичко изпитвайте; дръжте доброто.

Защо оставаш с впечатление, че съм "прекалено критичен". Като пише "всичко изпитвайте" и не се вслушаме, ще залитнем.


Quote
          Ще се учудя ако изобщо има някоя песен която издържа твоя "тест на писанията".
Моят тест на Писанията? Откога аз съм критерий? Защо винаги е "според теб", "според мен" или "ти си много критичен" или "ти така мислиш" или "аз така мисля"?

Къде е Бог в цялата тази ситуация? Кой ще бъде накрая критерият? Не ли пак същото Слово, което трябва днес да е критерий на всеки, който казва, че вярва в Христос и иска да ходи по пътя Му?

Ако за един човек днес критерият не е Словото, той няма да му е критерий и в Съдния ден и ще бъде осъден като престъпник. Затова трябва да се започне от днес да се внимава какво пише в Словото.

Показах ти по-горе няколко въпроса относно богохулствата в определени изрази. Кажи там къде е "моят тест" и на кой от всичките въпроси можеш да кажеш, че съм уповал на собствено мнение.


Quote
Ето ти песни за Божието царство:                       

   359. Чрез вяра в слава бъдеща                                                                                                             

1.Чрез вяра в слава бъдеща
В пустини тъмни ний вървим,
Догде да стигнем у дома
Тя нам е вожд непогрешим.
Тя служи вместо зрение,
Явява бисерни врата,
Град с вечно основание,
Жилището на Йеова.
Още тук се говори за вярата, която била "вожд непогрешим" (което малко соц ми звучи).

Ето какво аз чета за това кой ще ни бъде вожд:
Матей 2:6. "И ти, Витлееме, земьо Юдова, Никак не си най-малък между Юдовите началства, Защото от тебе ще произлезе Вожд; Който ще бъде пастир на Моя народ Израил"

Както виждаш още в първите редове на песента (които най-често биват запомняни) се изрича лъжа.

Ти наричаш тази песен "за Божието Царство", а излиза, че тя не е по Библията даже.


Quote
2.През пуст път весело вървим -
Път обсаден с опасности,
Към новия Йерусалим,
Дома на Божите светци.
Тъй Авраам чрез вярата,
По повелене Божие,
Към обещаната земя
С веселие пътуваше.
През пуст път? Че къде го този пуст път? Къде в Словото пише, че вървим през пуст път?

Аз чета, че ще има път на светостта (в Исая), и глупавият даже няма да се заблуди там.


Quote
412.О Сионе, Граде Божий

1.О Сионе, граде Божий,
Славни са онез неща,
Що за тебе се говорят:
Основан на Канара,
Ей, на Канарата вечна
Безопасно съграден
И с стените на спасене
Си во век обиколен.

2.Ето как от извор веченІ -
Любовта на Бога твой-
Утешение извира,
Мир и радост и покой,
И водата на живота
Гаси жаждата твоя,
Благодат и милост Божя
Не престават никога.

3.Стълпът облачен и огнен
Ето, върху теб стои
Не се бой, Бог твой е с тебе,
Той ще е покрова ти.
Който дава дневна манна,
Слуша и молитвен глас,
Нека чуе и:"Осанна"
На Сионский славен Спас."
Къде в Словото пише, че ще има стълп облачен и огнен върху Сион?

Каква дневна манна... уж се говори за "вода на живота" (явно свързано с реката, която извира под Божия престол) и после се говори за "манна", пък после и за "молитва".

Доста неясна е мисълта в тази песен. Това имах предвид като говорих за песните, които нямат ясна мислова линия и не са по Библията.


Quote
     Също "Аз съм чул за града в небето...."  и т.н.

     
          Много са си добри песните и са си Богопомазани.
Ако още смяташ това след като прочетеш редовете по-горе, наистина трябва да се замислиш дали  си чел повече червените песнарки или Библията.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Хваление със субтитри
« Reply #27 on: January 31, 2010, 06:02:27 AM »
Както се казва, който не може да пише песни, се изявява в попрището на критиците :) .
Щом Божият човек, който е написал "Аз се реших да следвам Господа" плюс всички вярващи от няколко поколения, които са я пели и им е помагала в страданията, са себични, какво повече.

Поздрав с думите на Исус от Матея 7: 2 - 5

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #28 on: January 31, 2010, 10:51:42 AM »
constant,

Ти мислиш, че е голямо доказателство, че въпросната себична песен е по Словото ако са я пяли поколения наред.

Това е много хилаво доказателство.

Какво ще кажеш, че поколения "вярващи" наред (по-точно около 1700 години) са празнували празника на слънцето (коледа) и празника на небесната царица (великден)?

Според твоето мислене тези окултни празници са по Словото.

Явно Словото не ти е достатъчно за критерий и от няма и къде измисляш други оправдания, които както се вижда са много погрешни.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #29 on: January 31, 2010, 12:02:52 PM »
Quote
Както се казва, който не може да пише песни, се изявява в попрището на критиците :)

Аз не съм музикант и не разбирам нищо от музика, при това имам поне една авторска песен, която е 1:1 по пасаж от Псалмите като текст.

Думата "критик" "критикувам" е с гръцки, корен, който се използва в Библията и означава "разпознавам," "преценявам". От там идва и думата "критичен" в смисъла на "критично важен" както и думата "криза" - като и двете говорят за неизбежната нужда от трезва преценка, разпознаване и взимане на адекватно решение.

Ако според теб трябва да се водим сляпо от традициите на поколенията а не да преценяваме и изпитваме според Писанията, то това си е за твоя собствена сметка.

Ако Бог е заповядал да изпитваме всичко и да държим само доброто, то какво място имат хора като теб, които идват и казват - няма да изпитвате и да преценявате, щом 5 поколения са правили нещо си и ние ще го правим.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.