Author Topic: Програма за показване на стихове от Библията на стена  (Read 16421 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

follower_

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Здравейте!

Искам да се извиня предварително, че поставям тази тема в този раздел. Не съм сигурен, че тук трябва да бъде.
Искам да ви попитам дали някой знае програма или начин по който да се показват стихове от Библията на стената в църквата чрез лаптоп. Опитах много начини и програми, но без кой знае какъв успех.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Не знаех, че църквата има стена. Чел съм, че има стълбове.


Между другото, бихме оценили ако се представиш накратко в темата "Представяне", която ще видиш на първата страница на този форум.

В този форум се стараем да внимаваме в думите, които употребяваме и терминологията, която използваме и най-вече смисълът, който се влага в тази терминология. По отношение на начина, по който си задал въпроса може да ти е интересна тази тема и да разсъдиш трезво, тъй като в момента най-големият проблем, който търсиш е как да показваш "стихове от Библията" на стената. Всъщност има доста по-дълбоки проблеми от това и този отговор може би е ключът към това да се замислиш върху смисъла, който влагаш в думите, сравнен с истинския смисъл, който Бог е вложил в тях.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

follower_

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Здравей Tihomir,

писах, писах, но го изтрих и си рекох, няма смисъл да ти отвръщам на твоето със същото. Ако искаш ми изтрий профила, ако искаш недей. Всичко хубаво ти желая.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
follower_ , по нужният отговор беше онзи за който не питаше, затова ти беше предложен именно той. Щом твоя избор е да го презреш, значи това е твоят дял.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
follower_, ако ти наистина си последовател на Господарят от Назарет, то гледай към правдата ОТВЪД църковните догми, клишенца, мерилчици, тъкмилчици, завъртулки и перденца.

  Редно е да почитаме истинността в Господа Исуса повече от собственият си живот, камо ли ако ни предизвика някой да му се ядосаме толкоз, че да не схванем ПЛЕНЪТ, в който живеем. Исус плати, за да не бъдем РОБИ НА ЧОВЕЦИ. И така, ако имаш малко любов към истината, то се ЗАМИСЛИ  и се УСЪМНИ, че стоиш на канара, защото това, което си написал е възмутително. Днес има не просто лекавото отношение към святите писания. Днес има БЛУДНИЧЕСКИ ДУХ у людете, които се зоват с Името, Което е над всяко друго Име... Когато се потъпква истината и правдата се презира, тогава хората виждат ПРОБЛЕМ в замърсеното стъкло, а не виждат гнусното съдържание. Размисли.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Здравейте!
Не ми е работа да се намесвам тук,че модераторите знаят,какво вършат с писаното от тях,но исках да кажа,че не се е представил,не е,че въпроса е доста ежедневен,е,но може ли да се опитате да бъдете малко по-меки.Сигурна съм,че тона ви в действителност не е остър,нито заядлив.Обяснете и токова,ако човека не е претърпял поправката,вече ще има основание за повече.Не ви казвам,че вършите лошо,моля ви за разбиране,че всеки може да пише тук.Не познавам този човек,но подобно на него в началото,когато сте ме критикували,се чувствах някак несправедливо обвинена.После разбрах,че това не е така,но Бог ще да е да ми го е показал,защото хората сме такива самосъжаляващи се и хленчещи деца понякога и сръдливи,че...не е за обясняване даже.Това е.Ако има критики към писанието ми,ок,не се сърдя.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Представянето или по-точно "не"-представянето е казано между другото (така започва и самото ми изречение). 2/3 от съобщението ми касае друга информация, а не самото представяне.

Тъй като много от хората показват какви са като характер още на самото представяне, то сме открили, че това е много добър начин, за да се отсеят мнозина още при започването им тук във форума. Щом такова просто и обикновено нещо презират (и то е съвсем нормално и няма в него нищо странно) като това да кажат какви са и какво търсят тук, тогава колко повече биха презирали доста по-сериозни неща.

В Словото на много места срещаме въпроса "Ти кой си". Това е съвсем нормално нещо и е дори редно. Павел го знаеха кой е, т.е. беше се "представил", обаче пак вярващите не го приемаха в общността си 13 години. Така и трябваше да бъде, докато не беше препоръчан от вътрешен верен човек — Варнава. В този форум изискваме само представяне. Това не предпазва напълно форума от лъжливи човеци, каквито са се вмъквали. Но освен лъжливите човеци е имало и такива, които са постъпвали гордо, защото смятат, че няма нужда от такова нещо.

Въпреки това, че не беше се представил, на човека му беше показано нещо друго, на което той предпочете да не обърне внимание, но да продължи по пътя, по който беше тръгнал.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Ами така е.Напълно си прав,аз не можах да видя някои неща,които вие сте видяли.Но определено съм ЗА да се пази форума от неща,каквито той не е.

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Искам да ви попитам дали някой знае програма или начин по който да се показват стихове от Библията на стената в църквата чрез лаптоп. Опитах много начини и програми, но без кой знае какъв успех.


здравей follower_ :)

най-лесният начин за който се сещам е да се направи като презентация в PowerPoint и когато ти трябва следващ слайд/екран камо се кликва върху екрана. Разбира се може да се направи като slideshow, сами да се сменят през определен период от време, без да се налага някой да ги сменя. Само ме притеснява, че пишеш, че си пробвал много начини и програми.. какво точно искаш да направиш?

благословения:)
"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)