Author Topic: Хваление със субтитри  (Read 84263 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SparedByMercy

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
  • ...и Бог видя, че беше добро.
Хваление със субтитри
« on: January 28, 2009, 20:46:38 PM »
Хесус Адриан Ромеро - няколко клипа от концерта "Unplugged", с които искам да ви благословя. Работи се по още субтитри :)

http://www.vbox7.com/play:00b28488

http://www.vbox7.com/play:03d910ba

http://www.vbox7.com/play:c21d18f4

Лора


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #1 on: January 28, 2009, 22:05:57 PM »
Текстовете нямат никаква дълбочина. Това е първото, което би ме накарало да не му обърна внимание повече.

Когато изслушаш песните не можеш да се сетиш каква е темата на всяка една от песните, както примерно в псалмите от Писанията:
- Псалм 1 - да не присъстваш в събранието на присмивателите
- Псалм 23 - Господарят е мой овчар
- Псалм 139 - където и да идеш, не можеш да се скриеш от Бога
...

Докато тези песни (както и 99% от песните, които се пеят днес и се наричат "християнски") са просто 2-3 фрази в различни модификации и като цяло няма ясна тема на песента.

Липсата на познаване на Писанията рефлектира и върху песните, които правят тези музиканти. Само с музикални способности не се правят песни за Бога. Точно това става днес - хора се избират да свирят, защото "умеят да свирят и са активни в църквата" и нищо по-дълбоко от това. Много от тях са просто професионални музиканти и нищо повече.

Резултатът се вижда - липса на дълбочина в текстовете - по-скоро психологични хуманистични текстове, които представят Бог не като Господар, а като решението на проблемите на хората, т.е. "аксесоарът", който им липсва.

Друг вид текстове са тези, които представят Бог като "твоето гадже" - нежни прегръдки, докосване и използване на "Ти", "Теб", "Той", за да мине песента по-лесно и за светска.

Забелязал съм, че днес вярващите се впечатляват повече от музика, отколкото от текст. Текстът няма голямо значение - само да "звучи набожно". Като цяло мелодията е това, което остава в главата на хората или звученето, но никакво послание - една празнота е там. Това е подходът на сатанистите - съсредоточаване върху музиката и заличаване на посланието. Именно това се е получило и в "християнската" музика.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #2 on: January 28, 2009, 22:35:58 PM »
Лора, имайки предвид коментара на Тихомир, ние оценяваме желанието ти да превеждаш и качваш неща, които да са благословение за другите.

Поздрави.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

SparedByMercy

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
  • ...и Бог видя, че беше добро.
Re: Хваление със субтитри
« Reply #3 on: January 28, 2009, 23:10:34 PM »
Тихомир, посочи ми песни с повече дълбочина в текста. С радост ще отида по-дълбоко.
Въпреки че не разбирам как като изслушаш песента и прочетеш субтитрите, няма да разбереш темите им.
Пропуснах да кажа, че са преведени така, че да могат да се пеят.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #4 on: January 28, 2009, 23:35:18 PM »
Здравей, Лора,

За съжаление не знам такива песни.

Търсих преди време, но не намерих - и на английски и на български (според това, което мога да разбирам). Може би няколко песни тук там само, но и те не бяха това, което чета в Писанията.

Видях, че това, което се пее е естествено отражение на това какво има в сърцата на хората като поучение.

Трябва да се направят песни с Божие благоволение (а не човешко намерение) по текстове от Писанията - истории, поучения, размишления и т.н. Псалмите бяха това.

Сега не е така, за съжаление.

Добро е, че си се старала да се направят текстовете да се пеят, което може би означава, че имаш умение за това, но мисля, че върху текущите текстове не е най-подходящото време.

Ако намериш нещо друго, може да го дискутираме отново.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Хваление със субтитри
« Reply #5 on: February 08, 2009, 11:42:35 AM »
 Хесус Адриан Ромеро....
*********
 Привет. Не искам да кажа, че е светски, защото и така изглежда и така пее, но с риск да обидя Лора (тъй като тя го е "сложила"), ще го напиша. Изглежда и пее много светски и душевно. Никакво помазание не усещам в духа си-...а едно душевно възприемане и ходене с Бог се усеща. Не искам да обидя никого, това аз виждам.

 Преди бях писал за Пол Уилбър и тъй като сега го слушам, искам да напиша ред-два за неговата музика. Тя приповдига духа ми и освежава душата ми. Текстовете са дълбоки (не е вярно, че няма дълбоки текстове и песни).  Когато слушам песните му, присъствието на Бог слиза върху мен и семейството ми-...даже веднъж Злати (дъщеря ни , 4г.) се разплака и ни гледаше с неразбиране : "Защо плача?!"- такова присъствие и докосване има в песните му. Вижте, аз не рекламирам- аз казвам какъв доър плод има този човек за мен и семействто ми. Бог, Бог на Авраам, Исаак и Яков, Бога на Израил да го благослови!
  Зная за презумцията относно християнският комердиализъм и т.н., но това е добро дело на Пол, Бог да е с него...и с всички нас .

http://www.youtube.com/watch?v=x6FE8d05vpE&feature=PlayList&p=65DDD07B42410625&index=8&playnext=9&playnext_from=PL
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #6 on: February 08, 2009, 20:49:38 PM »
Аз харесвам ранните изпълнения на Пол Уилбур, когато е бил част от състава Israel's Hope. След това се комерсиализира и на видеотата го гледам как просто си изпълнява задълженията по договор като професионалист.

Както казва вярната случка:

"Един професор по християнска история, преподавал на учениците си: Християнството започнало в Израел като общност, после се преместило в Гърция и станало философия, после се преместило в Рим и станало институция, после се преместило в Европа и станало култура, после се преместило в Америка и станало предприемачество, предприемачество сиреч бизнес.

Тогава едно момиче попитало, а не се ли предполага да бъде тяло? Да казал професора, предполага се. Тогава момичето продължило - а когато едно тяло стане бизнес - това не е ли проституция?"

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Хваление със субтитри
« Reply #7 on: February 08, 2009, 21:46:26 PM »
 Е, всеки нека съди според това, което смята и вярва относно даденият човек. По принцип най-изкусителното нещо е винаги да съдим другиго, но Христос ни каза да внимаваме в съда, защото с такъв ще бъдем и ние съдени. Видно е от видеото, че хората се покланят на Бога, аз не виждам проституция, виждам различни хора, от различни нации, да се покланят на Бога в единна хвала. Това е добро и угодно на Бога- братя да са в единодушие. Е, сега можем много да спорим относно това, дали е угодно на Бога, дали принася истински плод, като в основата си е комерсиализирано и т.н. Ами- когато дадете по-добра алтернатива, или се направи (от някой) нещо по-добро- о.к., но когато Божият народ няма сила за нещо по-добро (и ако щете- по-правилно), то тогава нека не отхвърляме това, което е в наличност и е добро. Няма смисъл от репликации към изказването, но ако решите-...
 Разбира се, така мисля аз. Може и да греша- кой знае.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #8 on: February 08, 2009, 22:15:12 PM »
Аз пак го слушам от време на време, но ми е тъжно че така става, и не само с него. С Lamb например и Joel Chernoff, сега не мога да ги слушам, а в началото какво е било...

Иначе предпочитам еврейската музика, но евреите си падат по парите и това си е.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #9 on: February 08, 2009, 22:43:47 PM »
Quote
По принцип най-изкусителното нещо е винаги да съдим другиго, но Христос ни каза да внимаваме в съда, защото с такъв ще бъдем и ние съдени.
Иначе Исус каза и да съдим справедливо. Ако съдим справедливо (според Писанията), ще бъдем съдени справедливо. Съдията не само наказва, но и поощрява.

Това, което съм забелязал по себе си (преди време) е отчаяното търсене на християнска музика, за да слушам. Видях, че това е станало като "наркотик".

От много време не слушам музика, докато работя или докато съм в кола или съм на едно място. Много рядко пускам някоя християнска песен, която да е долу-горе в час.

Може би доста хора биха се замислили след това дали това да "слушат християнска музика" не е станало като наркотик за тях. Аз не съм виждал Божиите хора да са се стремяли да слушат музика. Писано да е възпяваме Господа в сърцата си. Това може да става и без да е във видима/чуваема музикална форма.

Музикалната форма на хваление към Бога е приятна и прилична (когато е настина със съдържание според Писанията), но не и задължителна. Това, че в наши дни няма "алтернатива" на безбожните песни (които се наричат "християнски") не означава, че това е "животоподдържаща" алтернатива. Като няма - няма (в този момент изпитайте дали слушането на музика ви е като "наркотик").

Бог ще издигне хора, които да правят Божии песни по Божия начин на Божието време. 

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Хваление със субтитри
« Reply #10 on: February 09, 2009, 09:46:43 AM »
  Тишо, разбира се, човек може да се пристрасти към музиката като към "наркотик". Разбира се, човек може да се пристрасти и към секса със жена си, към събирания със светии, към слушане на проповеди, към това да пише интернетно, да отсъжда , молитвата може да се превърне в идол, говоренето за Христос на невярващи и в събранието -  и т.н.и т.н. и т.н. Въобще, няма нещо, към което сърцата на чавешките чада да не могат да се прилепят и да не превърнат в идол, нали ?! Всичко, дори парадирането с вярата ни, например (имам впредвид неправедно парадиране, при което човек парадира, че е "християнин" и ходи в гордостта и самозаблудата на някои църковни лъжеучения, и в гордостта на плътта си ), което е вече мерзост, може да стане пошло и да дразни Божиите очи. Затова и първата, най- важна от всички заповеди , е : - Да възлюбиш Господа, твоят Бог с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкият си ум и цялата си сила- да нямаш други Богове, освен Йоеова.

  Тук аз имам впредвид нещо друго. Святият Дух може да ни приповдигне в молитва, когато сме угнетени, можем да се видим с братя, които д ни окуражат, можем да просим от Бога помощ, когато сме онеправдани и т.н, но музиката има наистина една "бързопроцедурна " сила, да ни освежи. Е, ще каже някой- освежава ни, но дали ни приближава към Бога ? Ами, ще отговоря, то ичетенето на библията и проповядването и целият ни живот, въобще, може да си мислим, че е угоден на Бога , а да не е и да се заблуждаваме, като служим на своите си страсти. Затова Бог ни е дал -1- Святият Си Дух, Духа на истината, Който да ни води във всяка истина и -2- братството, с което "да сверяваме часовника си" и вярата си и стоенето си пред Бога.

 Така мисля аз .
 А относно съденето Яков ни казва : "10 Смирявайте се пред Господа, и Той ще ви възвишава. 
11 Не се одумвайте един друг, братя; който одумва брата или съди брата си, одумва закона и съди закона; а ако съдиш закона, не си изпълнител на закона, но съдия. 
12 Само Един е законодател и съдия, Който може да спаси и да погуби; а ти кой си та съдиш ближния си? " Яков4 (разбира се, че може да има и много пояснения към думите "брат/я", "ближен" и т.н, но да кажем, аз съм го написал принципно), също пише и : "9 Не роптайте един против друг, братя, за да не бъдете осъдени; ето, Съдията стои пред вратите." 5гл. Не искам "да се биеме със словото" - просто го пиша, ако искате и за размисъл- винаги се нуждаем от това.
  Тишо, а
Quote
Бог ще издигне хора, които да правят Божии песни по Божия начин на Божието време. 
, ми звучи твърде неудовлетворително - т.е. : Днес ако можем да направим добро- нека го правим. Ако можем да направим добро за братството като музика - нека го направим! Не говоря за плътски напъни. Така мисля аз.
  Поздрави.

 
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Хваление със субтитри
« Reply #11 on: February 09, 2009, 10:08:21 AM »
Quote
А относно съденето Яков ни казва : "10 Смирявайте се пред Господа, и Той ще ви възвишава. 
11 Не се одумвайте един друг, братя; който одумва брата или съди брата си, одумва закона и съди закона; а ако съдиш закона, не си изпълнител на закона, но съдия. 
12 Само Един е законодател и съдия, Който може да спаси и да погуби; а ти кой си та съдиш ближния си? " Яков4 (разбира се, че може да има и много пояснения към думите "брат/я", "ближен" и т.н, но да кажем, аз съм го написал приницпно), също пише и : "9 Не роптайте един против друг, братя, за да не бъдете осъдени; ето, Съдията стои пред вратите." 5гл. Не искам "да се ибеме със словото" - просто го пиша, ако искате и за размисъл- винаги се нуждаем от това.

Същият Яков, който казва тези неща по-горе, казва в посланието си:
Яков 4:4. Прелюбодейци и прелюбодейки! Не знаете ли, че приятелството със света е вражда против Бога? И така, който иска да бъде приятел на света, става враг на Бога.
А това е справедливо съдене. И то пише до вярващи. Ако аз се изправя днес и кажа това в някоя църква, където има такова приятелство със света ще ме изгонят и ще кажат, че "съдя". Но ако им кажа - дайте да прочетем Яков 4-та глава. Ще я прочетем и на почти никой няма да му направи впечатление, че се говори за вярващите.


Quote
Днес ако можем да направим добро- нека го правим. Ако можем да направим добро за братството като музика - нека го направим! Не говоря за плътски напъни. Така мисля аз.
Мисля, че Бог ще даде това, когато има правилна среда, в която да се хвали Божието име и хора, които да бъдат покорни на Бога с това да пишат Божии песни.

Иначе сега има много хора, които се напъват да пишат песни, но тези песни накрая стигат до обичайното място - комерсиалната медия или се пеят в безбожни събрания (говоря само за песни, които имат добро съдържание - въпреки, че аз почти не съм видял такива в България).

Мисля, също, че ако днес се правят такива песни, те трябва да се пеят на Бога само в събранията на праведните. Днес не се прави така - то не беше "евангелизаторски концерт", то не беше "християнски концерт", то не беше "християнска дискотека" и т.н.

Мисля, че заради тези неща в момента Бог не дава толкова песни, които са му угодни, за да не се омърсява Словото му - затова и в повечето събрания се пеят песни, които нямат нищо общо с Бога (това е лично мое мнение и мисля, че заради това е така - заради ревността на Бога, който не иска да даде Словото си в нечисти устни).


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Хваление със субтитри
« Reply #12 on: February 09, 2009, 10:13:12 AM »
Владо, когато седнеш в ресторанта и ти поднесат развалено ядене, или такова в което намериш вредни съставки и ти изразиш възмущение и недоволство, това СЪДЕНЕ на готвача и собственика на ресторанта ли е или е праведна констатация и преценка?

Когато под етикета "християнско хваление и поклонение" ти поднесат заквасена музика с желание за гнусна печалба, съдене ли е да изобличиш нечестието? Исус като изгони търговците от храма - съдене ли беше?

Забележи, че Исус никога не е гонил търговците от ПАЗАРА, но ги изгони от храма. И знаеш ли защо? В храма не се продаваха чушки и домати за консервиране. В храма се продаваха неща свързани с поклонението в храма! Вярата на Божиите хора беше обърната в средство за печалба и търговия. Това е което извика Божия гняв. Това е което Писанието нарича гнусна печалба.

Няма да е лошо да разсъдиш върху това и да сравниш как днес се експлоатира вярата на хората за търговия. И какво точно най-вече им се продава? Не трябва ли отново камшика да играе по гърбовете на търговците?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Хваление със субтитри
« Reply #13 on: February 09, 2009, 11:37:06 AM »
Тихомир, напълно споделям написаното от тебе. И за мене по едно време "християнската музика" се беше превърнала в наркотик и уж да ме приближава, но реално симулираше--и ме отдалечаваше от--присъствието на Бога. Един наркотик не може да е добро нещо, бил той и с етикета "християнски".

Писано да е възпяваме Господа в сърцата си. Това може да става и без да е във видима/чуваема музикална форма.

Това рядко се чува да се поучава в днешно време. Толкова хората по църквите са свикнали на "акомпанимент" и неусетно стават част от всеобщото лицемерие, макар и искрено да се опитват да хвалят Бога.

Вярвам, че само реалното познаване на Бога и пребъдването ни в Духа може да избави от човешкото и неистинското и да ни доведе до поклонение и хваление на Господа "в дух и в истина".

Поздрави!
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Хваление със субтитри
« Reply #14 on: February 09, 2009, 12:58:01 PM »
Ами- когато дадете по-добра алтернатива, или се направи (от някой) нещо по-добро- о.к., но когато Божият народ няма сила за нещо по-добро (и ако щете- по-правилно), то тогава нека не отхвърляме това, което е в наличност и е добро.

Здравей Владо, ще дам линк към една статия (която сме пускали и преди) където се говори за "по-добрата алтернатива", за съжаление е на английски, ако има някой желание би било добро да я преведе.

http://www.scripturesongs.net/free_christian_music.htm
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8