Author Topic: Какво е Ада ?!  (Read 18985 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Какво е Ада ?!
« Reply #15 on: January 18, 2014, 18:50:23 PM »
Точно така,всички отиват в хадес и спят (Лазар заспа)до великия ден,за който говори Исус:Откровение:22:12 Ето, ида скоро; и у Мене е наградата, която давам, да отплатя на всекиго, според каквито са делата му.
Този текст ясно и кратко визира няколко неща:
1.Ще бъде  отплатено лично от Исус на всеки във бъдеще време обаче.
2.Отплата веднага след смъртта не се получава,защото Исус тук ясно говори че именно тази отплата е ПРИЧИНАТА за Неговото идване,и ако в хадес се получаваше отплата за делата,това идване става безсмислено.
3.А случаят с Лазар,мисля че той е ясен,Исус е обичал Лазар и писанието говори че Той се е разплакал след смъртта на Лазар,ако Лазар е бил в рая,оттървавайки се грешната земя,тогава едва ли Исус би се разплакал и би го възкресил довеждайки го отново в грешната земя.
Напомням че това са думи на Господ Исус Христос и те трябва да бъдат сериозно пренебрегнати за да да се конструира теорията за ада като място на вечни мъки,където човек отива веднага след като умре.Аз позовавайки се на словото имам всички основания да смятам че теорията за вечните мъки след смъртта е не просто фалшива и библейски неподдържана,а направо конструирана под влияние на зли духове.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Какво е Ада ?!
« Reply #16 on: January 18, 2014, 19:35:01 PM »
Твърдението къде бил Лазар е "библейски неподдържано". Разплакването да се използва като "доказателство" е крайно хилаво, особено след като пише съвсем ясно, че е място на вечни мъки, където нечестив човек отива веднага след като умре.

Quote
Напомням че това са думи на Господ Исус Христос и те трябва да бъдат сериозно пренебрегнати за да да се конструира теорията за ада като място на вечни мъки,където човек отива веднага след като умре.Аз позовавайки се на словото имам всички основания да смятам че теорията за вечните мъки след смъртта е не просто фалшива и библейски неподдържана,а направо конструирана под влияние на зли духове.

Едно е сигурно, че ти наистина "сериозно си пренебрегнал" текста в Библията и се позоваваш нена "словото" на Бога, а на "словото" на учителката, от която си се учил - Елена Вайт, защото Словото на Бога казва друго нещо:

1) Веднага след смъртта душата е занесена в шеол:
Умря сиромахът; и ангелите го занесоха в Авраамовото лоно. Умря и богаташът и бе погребан. И в пъкъла, като беше на мъки и повдигна очи, видя отдалеч Авраама и Лазара в неговите обятия.

2) Мъките на нечестивите ще бъдат вечни, започвайки от мястото на мъки шеол и след съда във вечното наказание, за което се говори в Библията (защото смъртта и шеол ще бъдат също хвърлени в езерото):
Тогава в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже не сте направили това на ни един от тия най-скромните, нито на Мене сте го направили. И тия ще отидат във вечно наказание, а праведните във вечен живот.

Матей 18:8. Ако те съблазни ръката ти или ногата ти, отсечи я и хвърли я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц или недъгав, отколкото с две ръце или с две нозе да бъдеш хвърлен във вечния огън.

Има достатъчно още пасажи, които опровергават твоите думи или по-точно ученията, с които си заквасен и които разпространяваш тук (волно или неволно).
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Какво е Ада ?!
« Reply #17 on: January 18, 2014, 20:10:35 PM »
Тихомире,аз сериозно те моля ако искаш да водим дскусия за напред да престанеш да се заяждаш с мен и да ме обвиняваш със обвинения,че:
1-Че не се позовавам на писанията,като точно това правя.
2-Че нямам респект към писанията,след като цитирам именно тях.
3-Че еди кой си бил учител.
4-Че пренебрегва текстове от писанията като именно тях визирам
И изобщо всякакви лични презумций с които ти ме обиждаш и обвиняваш.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Какво е Ада ?!
« Reply #18 on: January 18, 2014, 20:33:19 PM »
Твърдението къде е Лазар е библейски не поддържано ли?Хм,..интересно,тогава аз от къде знам Историята за Лазар и Исус?А,сетих се извинявай,тя Е.Вайт ми я е разказвала...Само че,библията ясно говори за това къде е бил Лазар-във гроба,както и колко време е бил там-четири дни.Ти трябва сериозно да пренебрегнеш не текстове(именно това в което ме обвиняваш),а цели реални библейски истории.
Това че разплакването на Исус относно състоянието на Лазар за теб е крайно хилаво,аз не намирам за смисъл да коментирам просто.

Тихомир написа:
"Едно е сигурно, че ти наистина "сериозно си пренебрегнал" текста в Библията и се позоваваш нена "словото" на Бога, а на "словото" на учителката, от която си се учил - Елена Вайт, защото Словото на Бога казва друго нещо".

-Голословни обвинения,без покритие,на базата налични презумции.
Не може да се фабрикува теза със историята за Лазар и богаташа,при положение че това е по скоро притча.Никой не отрича че ще има огън в който нечестивите ще бъдат,но той няма да бъде вечен,просто защото истинският превод на вечен е неопределен период.
Словото казва че мъртвите не знаят нищо,а ти казваш обратното.Словото казва че Исус е казал че Лазар спи,а ти казваш не казвало какво е било състоянието му.
Това че аз споделям виждане различно от твоето,като също като теб се позовавам на словото Божие,не означава че аз волно или неволно разпространявам квас.Това че някой не споделя ТВОЕТО ТЪЛКУВАНЕ на библията не означава че той е заквасен.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Какво е Ада ?!
« Reply #19 on: January 18, 2014, 20:46:52 PM »
Ще отговоря само на 1 от нещата, тъй като виждам, че не вземаш под внимание не само това, което ти се пише, но и не внимаваш в това, което сам ти си написал:

Quote
3.А случаят с Лазар,мисля че той е ясен,Исус е обичал Лазар и писанието говори че Той се е разплакал след смъртта на Лазар,ако Лазар е бил в рая,оттървавайки се грешната земя,тогава едва ли Исус би се разплакал и би го възкресил довеждайки го отново в грешната земя.

Значи Лазар не бил в рая. Текстът не казва къде е бил Лазар и това са изцяло твои догадки, за които доста безразсъдно твърдиш, че били от Библията.

Исус не се разплака, когато Лазар умря. Напротив, Исус директно заяви на учниците, че Лазар е умрял и отива да го събуди. Нямаше сълзи, нямаше нищо такова.

Виждам, че историята за Лазар и богаташа за теб е нещо нереално и заради това смяташ, че и всичко, което се говори в нея е нереално и това са думи, за които ще отговаряш пред Бога също, защото наричаш така Христос разказвач на лъжи.

Не на едно място е писано, че нечестивите се мъчат в огън място, където той не угасва и червеят не умира. Тъй като това не е според ученията на Елена Вайт, ти и други като тебе, търсите как да наречете Бога лъжец и как да кажете, че Словото му не е вярно.

Това говори достатъчно и не виждам защо изобщо пишеш в този форум като за теб ученията на Елена Вайт са по-прави отколкото думите, записани в Словото. Щом е така, иди си по пътя. Форумът е посветен на тези, които внимават в думите на Словото.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Какво е Ада ?!
« Reply #20 on: January 18, 2014, 21:08:39 PM »
О,моля ти се,с теб не може да се дискутира нормално.Поне в два поста тази вечер те помолих да не подхвърляш обиди и лични нападки за да може да се води нормален диалог,но ти продължаваш.Затова аз се отказвам от тази безплодна разпра която ти целиш и спирам да коментирам.Просто няма смисъл,това не подхожда на нормални зрели хора да водят такъв диалог,камо ли на вярващи хора които трябва да се нарича,държат и показват уважение като братя.
Иди научи какви са плодовете на Божият Дух,защото Бог ще ги изисква от теб след като един ден имаш претенциите да влезеш Неговото царство,защото само с цитати от библията няма да минеш през онази врата,а плодовете,те се раждат в общение с Него.