Author Topic: Новини - Феминизъм  (Read 99790 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #120 on: February 07, 2009, 15:52:01 PM »
Аз мисля,че Давид трябваше да накаже Амнон- но, това е друга тема.
 И още един въпрос: Когато съпруга е невярващ и пребива жестоко жена си - прави го систематично. Как да постъпи християнката?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #121 on: February 07, 2009, 16:02:04 PM »
Като прочетох въпроса, сетих се за тази притча:

Luk 18:1  Каза им една притча за как трябва всякога да се молят, да не отслабват, думайки:
Luk 18:2  В някой си град имаше един съдия, който от Бога се не боеше и човека не зачиташе.
Luk 18:3  В същия град имаше и една вдовица, която дохождаше при него и му казваше: Отдай ми правото спрямо противника ми.
Luk 18:4  Но той за известно време не искаше. А после си каза: При все, че от Бога не се боя и човеците не зачитам,
Luk 18:5  пак, понеже тая вдовица ми досажда, ще - отдам правото, да не би да ме измори с безкрайното си дохождане.
Luk 18:6  И Господ рече: Слушайте що каза неправедният съдия!
Luk 18:7  А Бог няма ли да отдаде правото на Своите избрани, които викат към Него ден и нощ, ако и да се бави спрямо тях?
Luk 18:8  Казвам ви, че ще им отдаде правото скоро. Обаче, когато дойде Човешкият Син ще намери ли вяра на земята?


Руския превод казва:

7 Бог ли не защитит избранных Своих, вопиющих к Нему день и ночь, хотя и медлит защищать их?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #122 on: February 07, 2009, 16:10:07 PM »
 мас, благодаря за напомнянето на тези стихове!
Сега се сещам,че Бог няма да даде на своите си повече от това, което могат да понесат.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #123 on: February 07, 2009, 16:40:19 PM »
Разпространявайте Благовестието!
Хората трябва да се покаят и да повярват в Исус Месията.
Другото са празни спорове кой бил и кой не бил изпратен.Доста се заблуждавате , въпреки че мислите обратното.

Един ден ще се разбере , кой крив , кой прав.
Но сега братя , ако и да не сте изпратени със сила като Павел и варнава  , говорете Благовестието , това поне можем да вършим , нали?Ако Бог ви е открил истинското Благовестие , проповядвайте го , както Бог ви е дал разбиране за това.
Пък ако щете , считаите се за неизпратени , няма значение.

поздрави!



Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #124 on: February 07, 2009, 16:54:20 PM »
pironka,

в Закона има ясно написано какво трябва да се направи при изнасилване на девица. Насилника трябва да плати на бащата. В случая бащата е Давид и може да откаже плащане, а като се има предвид че е сина му, то май Давид трябваше да даде пари на себе си.

Аз съм сигурен, че Давид е постъпил според изискването на Закона, защото той пазеше Закона с чисто сърце. Що се отнася до развитието на историята, то Бог се съди сам и с Амнон и с Авесалом, които и двамата намерика смъртта си.

По отношение на жената, която бива пребивана систематично, аз пък си спомних как Исус беше пребит от римляните несправедливо, и как хиляди братя по затвори заради вярата си са били и биват пребивани систематично. Те какво направиха и какво да правят? Мисля, че ситуацията е идентична. Още си припомних следния пасаж:

Откр. 13:10 Тука е нуждно търпението и вярата на светиите.

small axe,

ако се заблуждаваме по въпроса, то Писанията биха изобличили заблудата, в случая изобличават това, което ти говориш. Между споделяне на вярата и изпращане за прогласяване на Благовестието има голяма разлика, която ти продължаваш да не схващаш, но да не изместваме тази тема в офтопик мисля, че ние вече дскутирахме тези неща в друга тема, където е редно да се продължи с този въпрос.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #125 on: February 07, 2009, 18:59:28 PM »
  Здравейте.
**********
  Един брат (byFaith) написа :
Quote
А когато мъжът гледа да се съобразява с и да угажда на жена си, той пренебрегва заповедите на Господа, пък дори да го прави и от "любов" и "добри" намерения. Това е фундаментална заблуда, поради непознаване или неприемане на Божието слово.
, на което ще отметна, че като мъже НЕ трябва да отиваме от едната крайност в другата, макар и аз-самият да съм го правил и впоследствие страдал и аз и брака ни.

  Нямаме примери, трагедия. Аз, например, съм чувал толкова проповеди за "мачо-,ристянино" (термин за плътски християнин), че ми беше необходимо зверско упорство, за да се предавам на кръста  (не че съм стигнал там, където трябва..ама това е друго); той просто не се проповядваше!

"Движение в Духа", "пророческа хвала", "проповядване с власт" и т.н. неща са дисбалансирали и ... извратили основата в духа ми, която Бог Е предвидил да Е САМО И ЕДИНСТВОНО ХРИСТОС И ТО - СЪЩИЯТ- РАЗПНАТ! Е, благодаря на Бог за милостта, все пак.

  Но да се върна на горното изказване, на byFaith ; писано е 1Кор.7: "Нежененият се грижи за това, което е Господно, как да угажда на Господа; 
33 а жененият се грижи за това, което е световно, как да угажда на жена си.
"; така че сега недей отива в другият полюс. Нека любим съпругите си както и Христос възлюби църквата и Се предаде/умря за/ страда за / нея. Това е добър пример. Разбира се, без Духа на Бога ще залитаме от едното към другото.

  Разбирам за бекграунда и т.н., но човек във всичко трябва да е воден от Духа на истината, а отговорността на учителите е голяма (Яков 3:1
"Братя мои, не ставайте мнозина учители, като знаете, че ще приемем по-тежко осъждане.") Така че нека бъдем бързи да слушаме, бавни да говорим и съща така, да пишем- :-) .
****************
  Относно изнасилването на Тамар-...насилието по земята беше пичината за това Бог да поиска да изтреби хората по нея-..  Битие 6:11
"И земята се разврати пред Бога; земята се изпълни с насилие. "
Битие 6:13
И рече Бог на Ноя: Краят на всяка твар се предвижда от Мене, защото земята се изпълни с насилие чрез тях; затова, ето, ще ги изтребя заедно със земята.  Господа мрази насилие и проливане на кръв. Той е Добър Бог и вика на насилие, когато стига до трона Му, дразни и наскърбява святото Му сърце. Конкретно : изнасилването и поседвалите събития показват едно нездраво поведение на Давид като баща. Един от синовете му изнасилва една от дъщерите му и  той не взе бързо и навременно решение-...следствието е като при убийството на мъжа на Вирсавия- неправда и проляна невинна на други хора (при Вирсавия Давид заповяда изрично да направят операция с бързо изтегляне от битката, при което неминуемо е имало допълнителни жертви) .

  Бащата трябва добре да се грижи за дома си. Ако не стои в Бога и няма правосъдие в дома, но истината се потъпква, то тогава страдат неговите деца. Бог Е пример за правосъден баща. Той позволи Сина да стане принос за грях, възведе Го обратно при Себе Си , покорявайки всичко под нозете Му и ИЗПРАТИ ДУХА ДА ОБВИНИ /ИЗОБЛИЧИ ЦЕЛИЯТ СВЯТ ЗА ГРЯХ, ЗА ПРАВДА И ЗА СЪДБА (Йоан 16:"7 Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя. 
8 И той, когато дойде, ще обвини света за грях, за правда и за съдба
9 за грях, защото не вярват в Мене; 
10 за правда, защото отивам при Отца, и няма вече да Ме виждате; 
11 а за съдба, защото князът на тоя свят е осъден.
")

  Забравих да спомена един интересен разказ, публикуван в интернет. Публикацията е спрямо споделени неща от американски астронафти, които след дълго престояване в космоса трябвало да преминават дълги психотерапевтични сеанси. Става на въпрос за нещо, крито масово от хората, а то е, че в космоса, в орбита, се чуват МНОЖЕСТВО ЗВУЦИ ОТ ЗЕМЯТА. Астронафтите споделят, как на ръба на отчаянието са слушали детски плач, викове на насилие, радост, и подбни, което при повече време уврежда психиката им. Представете си КАКВО КАЗВАТ ГРЕШНИТЕ ХОРА! НЕКА СИ ПРЕДСТАВИМ КАКВО Е В УШИТЕ НА СВЯТИЯТ БОГ! Господ наш идва за да Се съди със земята и жителите `и.

  Поздрави.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #126 on: February 07, 2009, 19:16:12 PM »
 Ето малко допълнение към това как Бог забавя съда Си спрямо невинна кръв, но това е волята Му :  Откровение 6:

"9 И когато отвори петия печат, видях под олтара душите на ония, които са били заклани за Божието слово и за свидетелството, което опазиха.  10 И те викаха с висок глас, казвайки: До кога, Господарю свети и истинни, не ще съдиш и въздадеш на живеещите по земята за нашата кръв?  11 И на всеки от тях се даде по една бяла дреха; и рече им се да си почиват още малко време, докле се допълни числото и на съслужителите им и братята им, които щяха да бъдат убити като тях. ".  Божият праведен съд идва.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #127 on: March 04, 2009, 15:46:13 PM »
При положение че мъжа пребива жената тя е свободна да го напусне .Всловото се казва че можем да страдаме ако е за божието име .Но ако той я тормози за всяко нещо и не точно за това че е християнка може да го напусне .Незнам точно къде беше в старият завет Бог не благоволява да се тормозт дори животни  а какво остава за хора.А се и казва че щом имаш невярващ мъж може да го напуснеш

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #128 on: March 04, 2009, 16:36:03 PM »
evangelista1962, пак говориш наизуст. Това, което пише е следното:

1Кор. 7:13  И жена, която има невярващ мъж, и той е съгласен да живее с нея, да не напуща мъжа си.

Това няма нищо общо с онова, което казваш, дори напротив.

А за пребиването пише следното:

Maт. 5:39  А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.

и още:

1Петр. 2:18  Слуги, покорявайте се на господарите си с пълен страх, не само на добрите и кротките, но и на опърничавите;
1Петр. 2:19  защото това е благоугодно, ако някой от съзнанието за Бога претърпява оскърбления, като страда несправедливо.
1Петр. 2:20  Защото, каква похвала, ако понасяте търпеливо, когато ви бият за престъпленията ви? Но когато вършите добро и страдате, ако понасяте търпеливо, това е угодно пред Бога.


Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #129 on: March 14, 2009, 09:46:25 AM »
Уочман  ти незнаеш какво говориш защото виждал ли си пребита жена цялата в кръв и после месец да е синя че говориш простототии.Можеш да търпиш гонения и бой само заради благовестието но не че мъжа ти се напил и те бие на стааване и на лягане за щяло и нещяло.СЕДНАЛИ  СТЕ ПРЕД МОНИТОРА И ГОВОРИТЕ ГЛУПОСТИ .А да ли има сили дадената жена.Пишете наизус и акао в форума има някой сестра в подобно положение много ще помогнете.Това е когато човек не е минал през нещо може да пише са мо безумия.Няма нужда да меизключвате аз сам ще спра да пиша  и общувам с хора който нямат капчица милост а да не говорим за любов.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #130 on: March 14, 2009, 11:00:54 AM »
evangelista,

Гледам, че в съобщението на Watchman 80% са цитати, които ти нарече "говорене на глупости".

Явно имаш друг господар и служиш според друго слово щом тези ги наричаш "глупости" без нито един аргумент даже. Всъщност имаше аргументи и те бяха какво на теб ти се струва за правилно. Сякаш никога не си ги чел тези неща, което обяснява, че имаш друго слово, на което се подчиняваш, защото тези цитати са от Словото на Господаря на Вселената, което ти явно не познаваш.

Подготви си обяснение още от сега за пред Господаря на Вселената. Един ден, когато се изправиш пред Него, му обясни защо смяташ, че тези неща, които са писани са глупости, след като според теб има по-добър начин.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #131 on: March 14, 2009, 17:22:24 PM »
Quote
Няма нужда да меизключвате аз сам ще спра да пиша  и общувам с хора който нямат капчица милост а да не говорим за любов.

думите които хулиш, че били простотии и глупости са на Святия Дух изречени чрез апостол Петър и запечатани в Писанията. И с горното си изявление ти хулиш Духа който ги е вдъхновил като се отричаш да имаш общение не с нас а с Него, защото това са Негови думи, не мои.

Ето защо отнемане на правото ти да пишеш във форума е заслужено.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #132 on: April 30, 2009, 19:48:27 PM »
Насилието над жени и деца се възприема изключително емоционално и като всяко емоционално преживяване е подвластно и на заблуди. Може би и затова много хора, дори и християни реагират прибързано когато се заговори по тези теми. Дори бих казала реагираме, защото и аз самата съм постъпвала или говорила прибързано  в подобни ситуации.
Да изпитваш чувства е нещо нормално, защото сме човешки същества, създадени да се радваме с радващият се и да скърбим със страдащият. И как бихме могли да обичаме без емоция? Чувствата  могат да са чудесно нещо, дар от Бога, но когато са подчинени на Духа и не са оставени да ръководят. Да виждаш и слушаш за насилие над слаби и беззащитни може да отключи в християнина, особено в незрелия  - много силни емоции – скръб, гняв и желание за намеса за възстановяване на несправедливостта. Това е опасно състояние ако човек не се е научил да изпитва и да внимава какво се случва в него и в сърцето му.  Ако се подведем да действаме съобразно чувствата си може сериозно да се отклоним от верния път и да станем (както е писано в други теми) хуманисти, а не християни.
Ако човек от църквата е обект на насилие, мисля, че е добре да се търси конкретен отговор от Бога как да се постъпи, да има ли намеса и кога, и как да се случи? Нима Бог не е видял страданието преди нас? Ние ли сме тези, които ще отворят очите на Бог за скръбта на някого? Разбира се, това не означава да оставим някого да бъде пребит пред очите ни , докато ние седим и умуваме. Въпросът е както принципен, така и много конкретен за всяка отделна ситуация. Тичането да облекчиш всяко страдание, с което се сблъскваш не е верния път. Търсене водителство от Бога, вслушването в Неговият отговор и смирението пред този отговор – това е, на което ни учи Писанието.

Надявам се думите ми да не бъдат разбрани погрешно – Бог не иска да закоравяваме сърцата си, напротив. Неговата любов е била и ще бъде съвършена. Колко много е писано за Неговата милост. Именно Той говори за състраданието, за любовта на дело и за това да разширим сърцата си. Той ни каза, че ако не обичаме ближния, когото виждаме, няма как да твърдим, че обичаме Него. Но именно, защото човешкото сърце е склонно към самозаблуда, Той желае да ни предпази чрез нашето покорство.

Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #133 on: May 08, 2009, 22:51:48 PM »
Здравей ,Мила това което пишеш също е емоционално и докато бях в заточение доста се рових и невидях стих да показва че трябва да търпиш тормоз.А това което ме обвиняват Тихомир и Уочман че съм обиждал С.ДУХ. СИ Е ТЯХНА ИНТЕРПРИТАЦИЯ.Аз казвах че стиховете не са в контекстана темата .

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Новини - Феминизъм
« Reply #134 on: December 20, 2012, 16:46:09 PM »


      Леле, като чета тая тема и така се дразня, че ако бях на мястото на администраторите, въпреки че друг път съм бил на противоположното мнение, щеше да има много заточени а не само евангелиста1962.
    И защо го гоните само евангелиста като и другите показват също пълно презрение към простото и ясно написано Божие Слово!

  ЖЕНА НЕ МОЖЕ ДА ПРОПОВЯДВА В ЦЪРКВА И ДА ВЛАДЕЕ НАД МЪЖА! ТОЧКА. няма кво да се коментира.

 Искам да ви попитам всички вас които се противите в бунт на простото и ясно божие слово( Владо, Светла и т.н.) за какво се борите точно?

     Владо, жена ти е родила без болки защото Исус я е изкупил от проклятието на Битие 3 глава?!?!
    СУПЕР!  Тъи-като и аз съм изкупен, Исус смятам че и за мен е умрял, то тогава до края на живота си не трябва да пипам работа изобщо, и изобщо да се потя!!!
  Какъв  кеф!!! Е, на това му се вика блага вест! Надявам се и да има какво да ям, де!
   А, това че Бог е използвал жена ти да ти проповядва Иисус само показва в колко низко и мизерно състояние си бил изпаднал.

        Обръщам се към вас, и ви казвам: Покаите се докато е време от тоя бунт, защото не се противите просто на хора (Тихомир, Уочман) а на Бог.

         От личен опит го казвам: няма по-голямо проклятие от това жени да ръководят и да владеят църкви! И наи-наи-наи калпавият и смотан мъж е по-добър от жена.(за тая работа поне).
  Поздравления за администраторите, че държите истината, поне, за разлика от повечето църковни мишки в България които са станали баш "меки китки' и са оставили жени да ги командват.




"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО