Author Topic: Представяне: DiskMan  (Read 21126 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DiskMan

  • Guest
Представяне: DiskMan
« on: January 17, 2009, 12:26:52 PM »
Привет от мен, Христови святии и ученици!

Аз съм вярващ. Може би се различавам от повечето днешни новозаветни/старозаветни, по това, че не ходя на църква/синагога и не чета Писанията, нито се моля толкова усърдно.
Но пък слушам Божието Слово.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: (Без заглавие)
« Reply #1 on: January 17, 2009, 14:18:10 PM »
DiskMan,имаш проблем със зрението ли? Затова ли слушаш, а не четеш Словото?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: (Без заглавие)
« Reply #2 on: January 22, 2009, 12:42:45 PM »
DiskMan, здравей. Казваш интересни реплики.
***********
Молитвата и то усърдната молитва е часто от нашият живот в Христос, все пак :-). Четенето на Писанията и събирането с Христовите последователи са неща, към които ни насърчават първите апостоли на Исус . Да не би, наистина, ад имаш физически проблем? Или причината да нечетеш Библията и да не се молиш е друга?
***********
Поздрави, Владо.
   
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #3 on: January 23, 2009, 21:28:56 PM »
Харесва ми да слушам Гласа Му.

Божието Слово ми казва да си облека празнична дреха и да се омия, когато отивам на празника в Храма Господен, но понеже има много корени и драки по моя път не само че не съм с празнична дреха, но оставам и без дрехата си. Затова не ходя в Храма Господен.
Корените и драките се вълнуват най-вече от три въпроса:
1/ Ти защо не служиш на нашия Господ заедно с нас?
2/ Ти защо не се молиш, както ние се молим?
3/ Ти защо не четеш Писанията, както ние ги четем?

Когато опитам бодлите им, си спомням думите:
С устните си Ме почитат, но със сърцата си отстоят далеч от Мене.
Преди всичко пазете се от фарисейския квас, който е лицемерие.

Ето няколко молитви от мен.
Господи, дай ми потребното. Амин.
Господи, научи ме да се моля. Амин.
Господи, бъди щит пред мене. Амин.

Господи, вразуми ме. Амин.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #4 on: January 26, 2009, 10:11:31 AM »
Здравей пак, DiskMan.

Не искам да се заяждам, нито пък ти държа сметка, само те питам, защото не те разбрах относно следните неща :

-1- казваш, че
Quote
Харесва ми да слушам Гласа Му.
но след това лаконично пишеш:
-2-
Quote
Ето няколко молитви от мен.
Господи, дай ми потребното. Амин.
Господи, научи ме да се моля. Амин.
Господи, бъди щит пред мене. Амин.

Господи, вразуми ме. Амин.
, при което, поне аз, оставам с впечатлението, че молитвите ти са ...как да кажа, неотгорени. Или поне- казани като реплика, но без да обясниш дали Бог ти отговаря и дали те води, според първото ти изказване. Пак да кажа, поне аз оставам с такова впечатление.
****************
Поздрави, Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #5 on: January 26, 2009, 22:56:36 PM »
Привет, Владо!

Човек в своето неразумие /молознание, незнание/ често не знае кое е добро и кое лошо за него, т. е. какво да иска за свое добро. Затова неразумието върви ръка за ръка с безумието, когато човекът не търси вразумление. И последното не настъпва от раз, веднъж-завинаги, но с всяка крачка. С всяка крачка към Разума, човек бива вразумяван. И с всяка открачка от Разума, човек обезумява. Затова, именно, на всяка крачка е добре човек да казва:
Господи, вразуми ме. Амин.
Опитът показва, че който не се вслушва в Разума, и дига главата си прекалено високо, я строшава. Защото не гледа къде върви, и как може да препъне ногата си о някой камък или корен.

Опитът показва също, че човек не знае как да проси. Каквото и да е благо.
Има мнозина, които казват: Дай ми това и това!
Хей, ти кой си да заповядваш, да определяш на благодетеля си какво обича? Ако той иска да ти даде богатство, тъй че да не просиш по стъгдите?
Затова казвам:
Господи, дай ми потребното. Амин. /Аналогично на Господнята молитва/

Не на последно място, човек трудно различава кое дърво е добро и кое ялово /за добри плодове/. Стои под ялови дървета и чака да дадат добрия плод. Но добър плод няма.
Господи, научи ме да се моля. Амин.
Да дам добър плод.


В завършек, молитвата е просба, не пожелание. Тя има императивен характер - ясно е изразено отношението на молещия /просителя/ да направи всичко по силите си да постигне добър край. Молитвата е вътрешна мобилизация, състояние на духа. И отговорът на такава просба винаги идва на времето си.
Но колко гротесно звучи една молитва, която няма вътрешна подплътеност. Когато четецът препуска през думите сякаш го гони дявола, пердаши през просото, сякаш е ял горещ качамак, не му се разбират думите и сякаш не предстои пред ЕДИН, а е всред дяволски вертеп. Когато бърза да хлопне кепенците и да изпуши една цигара или да изпие едно кафе с някой приятел. Когато тази служба тежи като воденичен камък, но в служба на статуквото, трябва да разиграва поредното представление.

Господ е Сила, Която извира отвътре, Той укрепва Десницата на Праведния. Идва време, когато три часа на седмица слушане на проповеди и звън на монети стават само едно далечно ехо. Всичко на теория е ясно, но къде теорията се отразява в реалността? И тогава падат картонените кули. Християнин само на думи, без Живот в Христос. Номинален християнин.

Откъде е последната молитва? -
Господи, бъди щит пред мене. Амин.
Тук "бъди" не означава, че Той не ми е щит досега, но да продължава да ме пази от враговете, които ме нападат отвред, които с всеки миг се увеличават. Поради моето неразумие и вразумление.

Една хубава молитва от Псалмопевеца:

Господи, колко се умножиха враговете ми? Мнозина въстават против мене, мнозина казват за душата ми: За него няма спасение в Бога. Но Ти, Господи, Си щит пред мене, моя Слава, и Ти въздигаш главата ми.
С гласа си викам към Господа и Той ме чува от Светата Си Планина. Лягам, спя и ставам, защото Господ ме закриля.
Няма да се уплаша от десетки хиляди, които отвред са се опълчили против мене.
Стани, Господи, Спаси ме, Боже мой.
Защото ти удряш по лицето всички мои врагове и трошиш зъбите на нечестивите.
От Господа е спасението. Върху Твоя народ е Твоето благословение.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #6 on: January 26, 2009, 23:08:56 PM »
Quote
В завършек, молитвата е просба, не пожелание. Тя има императивен характер - ясно е изразено отношението на молещия /просителя/ да направи всичко по силите си да постигне добър край. Молитвата е вътрешна мобилизация, състояние на духа. И отговорът на такава просба винаги идва на времето си.
Писанията свидетелстват за по-различно значение на "молитва" и "молба".

Quote
Господ е Сила, Която извира отвътре, Той укрепва Десницата на Праведния. Идва време, когато три часа на седмица слушане на проповеди и звън на монети стават само едно далечно ехо. Всичко на теория е ясно, но къде теорията се отразява в реалността? И тогава падат картонените кули. Християнин само на думи, без Живот в Христос. Номинален християнин.
Писанията говорят по-различно за Бога. Това със "сила, която извира отвътре" е нещо характерно за източния мистицизъм, който се занимава точно с това "хващане на бог в капана на човека и опитването да го "освободи" някак си, така че човекът да е благословен както трябва".

Писанията свидетелстват за това, че краят на всичко е славата на Бога, а тези учения, които говориш, които имат вид на благочестие в много отношения, имат в центъра човека с неговите потребности и всичко се върти около тях и достигането на човека до състояние, в което да е по-полезен за себе си - било чрез разум, било чрез мъдрост, било чрез вършене на неща по силата си. Всичко в тези лъжеучения е насочено към усъвършенстване на човека докато достигне до бога, или по друг начин казано - ученията на сатана (според както свидетелстват Писанията).

На едно място сатана чрез Петър каза - "никак Господи няма да стане това с теб", което не беше "няма бог". Това беше нещо, което Христос (в конкретната ситуация) разпозна като думи на сатана, който не мисли за Божието, а за човешкото, сиреч угаждането на човека.

Ето защо е критично да се познават Писанията (Христос го е заповядал, не човек), тъй като Бог ще води тези, които обичат Словото Му и ще ги води според Словото Му, а не според мъдростта на този свят.

И наистина е нуждно Божиите хора да се научат как да искат от Бога и какво да искат от Бога. Нужно е трупането на мъдрост и разум. За какво е всичко това?

Отговорът е в думите, които са вдъхновени от Божия Дух: "...защото всичко е Чрез Него, От Него и За Него...".




И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #7 on: January 27, 2009, 21:01:02 PM »
Привет, Tihomir!

Отворен съм за всяка градивна критика.
Когато се запознах с Правилата на Форума ми направи впечатление, че държите на Библията "като единствения писан вечен неотменим и непогрешим стандарт за Истина и изпитване на всяко нещо".
Но водени от човешките си страсти мнозина се разминават с Писанието, сиреч с Духа Божий. Защото предпочитат да слушат човеците как тълкуват Писанието, пред това какво Бог говори на тях.
За мен Писанието е пропито с Мистицизма на Изтока. На Изтока, Който е Светлина.

ГОСПОД Е СИЛА МОЯ, ПЕСЕН МОЯ.

ДЕСНИЦАТА ТИ, ГОСПОДИ, СЕ ПРОСЛАВИ В СИЛА; ДЕСНИЦАТА ТИ, ГОСПОДИ, СМАЗА НЕПРИЯТЕЛЯ.

КОЙТО ПИЕ ОТ ВОДАТА, КОЯТО АЗ ЩЕ МУ ДАМ, НЯМА ДА ОЖАДНЕЕ ВО ВЕКИ, НО ВОДАТА, КОЯТО ЩЕ МУ ДАМ, ЩЕ БЪДЕ В НЕГО ИЗВОР НА ВОДА, КОЯТО ИЗВИРА В ЖИВОТ ВЕЧЕН.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #8 on: January 27, 2009, 21:22:31 PM »
Мистицизмът на Изтока е сатанистко учение, което води до усъвършенстване на човека и неговото "превръщане" в бог, което е една голяма лъжа.

Това е основата на всички сатанистки учения.

Това, че ти използваш няколко стиха Писанията, за да утвърдиш наклонността ти към сатанизма (или както го наричат "източен мистицизъм"), ще ти донесе по-голямо осъждение.

Отъждествявайки сатана с твоята светлина ще те доведе до пагубен край, освен ако не се покаеш.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #9 on: January 27, 2009, 21:24:54 PM »
За мен Писанието е пропито с Мистицизма на Изтока. На Изтока, Който е Светлина.


Би ли пояснил подробно, какво имаш в предвид с тези думи.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #10 on: January 28, 2009, 13:03:53 PM »
DiskMan , здравей.
**********
Май ще трябва да кажа и аз няколко думи. Ти пишеш:
Quote
водени от човешките си страсти мнозина се разминават с Писанието, сиреч с Духа Божий.
- което скланя мисълта ми към заключението, че познаваш Духа Божий, както и вдъхновените от Него писания, но както казва и Тихомир, думите ти :
Quote
За мен Писанието е пропито с Мистицизма на Изтока. На Изтока, Който е Светлина.
, нямат нищо общо с познаването на Духа Божий, Библията и спасителният път чрез вяра в Исус .
**********
Няма НИКАКЪВ МИСТИЦИЗЪМ в Божествените писания!!! Няма НИКАКВО ТАЙНО ПОЗНАНИЕ, СКРИТА ФИЛОСОФИЯ, ДЪЛБОК И НЕРАЗБИРАЕМ ЗАМИСЪЛ, НА ПОСЛАНИЕТО НА БОГ ЧРЕЗ СЛОВОТО МУ КЪМ НАС; словото на Бог изявява Божият Син Исус от Назарет като Месията, за Когото са порокували всичките пророци и са копнеели да Го видят и да дочакат дните Му, но ние ги дочакахме и ние сме в Завета на Бог, скрепен от Негова страна чрез кръвта на Сина, а от наша - чрез вяра и себеотреченост.
************
Писанията довеждат до .... откриването на ВЕЛИКИЯТ СПАСИТЕЛ ОТ ОГНЕНИТЕ ПЛАМЪЦИ, ПРЕДВИДЕНИ ЗА ВСИЧКИ, КОИТО ОТХВЪРЛЯТ ИСТИНАТА,- ИСУС НАЗАРЯНИНА Е БОЖИЯТ СИН И ЕДИНСТВЕН СПАСИТЕЛ НА ТЕЗИ, КОИТО ГО ПРИЕМАТ ЗА СВОЙ БОГ, ГОСПОДАР И СТАНАТ НЕГОВИ ХОРА, ЖИТЕЛИ НА ЦАРСТВОТО МУ.
*************
Съгласен съм с Тихомир : Покай се и се отвърни от неправдата, приеми спасението си чрез вяра в Божият Син ... Исус от Назарет.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #11 on: January 28, 2009, 22:09:40 PM »
Привет, mak!

Ще се постарая да бъда изчерпателен. Но и ти трябва да помогнеш. Най-вече на тия, които не знаят да четат на английски.
ОТВОРИ ушите си за THE WORD /СВЕТОТО ПИСАНИЕ, БОЖИЕТО СЛОВО/.

Започни от НАЧАЛО.

IN BEGINNING GOD MADE THE HEAVEN AND THE EARTH.

Продължи нататък до тук:

AND GOD SHAPED THE MAN, TAKING DUST FROM THE EARTH. AND HE BREATHED INTO HIS FACE BREATH OF LIFE, AND MAN BECAME A LIVING SOUL. AND GOD PLANTED PARADISE IN EDEN ACCORDING TO EAST, AND HE PUT THERE THE MAN WHOM HE SHAPED. AND GOD CAUSED TO RISE UP YET FROM THE EARTH EVERY BEAUTIFUL TREE TO SIGHT, AND GOOD FOR FOOD, AND THE TREE OF LIFE IN MIDST OF THE PARADISE, AND THE TREE, THE ONE TO KNOW KNOWING GOOD AND EVIL.

Мини през Iона и Михей и стигни до тук:

AND JESUS HAVING BEEN BORN IN BETHLEHEM OF JUDEA, IN DAYS OF HEROD THE KING, BEHOLD, MAGI FROM EAST CAME UNTO JERUSALEM, SAYING, WHERE IS THE ONE HAVING BEEN BORN KING OF THE JEWS? FOR WE BEHELD HIS STAR IN THE EAST, AND WE CAME TO DO OBEISANCE TO HIM.

Продължи до КРАЯ и започни от НАЧАЛО.

BY SWEET OF YOUR FACE YOU WILL EAT YOUR BREAD, UNTIL THE RETURNING OF YOU INTO THE EARTH FROM WHICH YOU WERE TAKEN. FOR EARTH YOU ARE AND UNTO EARTH YOU WILL GO. AND ADAM CALLED THE NAME OF HIS WIFE, ZOE, FOR SHE WAS MOTHER OF ALL THE LIVING. AND LORD GOD MADE ADAM AND HIS WIFE SKIN-GARMENTS, AND HE CLOTHED THEM. AND GOD SAID, BEHOLD, ADAM HAS BЕCOME AS ONE OF US, TO KNOW GOOD AND EVIL. AND NOW, LEST AT ANY TIME HE MIGHT STRETCH OUT THE HAND, AND SHOULD TAKE FROM THE TREE OF LIFE, AND SHOULD EAT, AND WILL LIVE INTO THE EON - THAT LORD GOD EJECTED HIM FROM THE PARADISE OF THE DELICACY, TO WORK THE EARTH FROM WHICH HE WAS TAKEN. AND HE CAST OUT ADAM, AND SETTLED HIM BEFORE THE PARADISE OF THE DELICACY, AND ORDERED THE CHERUBIM, AND THE FLAMING TURNING BROADSWORD, TO GUARD THE WAY OF THE TREE OF LIFE.

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #12 on: January 28, 2009, 23:55:14 PM »
Уважаеми съфорумци и най вече Дискмен, имам едно сериозно процедурно предложение за писането в този форум. Молбата ми е да не пишете нищо на чужди езици ако не сте го превели на български, ако пускате линк към материал на английски език или на някой друг език да го преведете в поста си(мнението си), ако пуснете линк към чуждоезичен видеоматериал - също да преведете нещата поне по смисъл и то с отговорността пред Бог и пред светиите, без да спестявате или да добавяте спрямо истината. Иначе какво да ви кажа и аз съм се интересувал от какво ли не  но както казва Еклисиаст - всичко е суета и гонене на вятъра и нито може да ни приближи нито може да ни препоръча към БОГ, така че да държим истинското Слово на Бог и да не се отклоняваме в мистицизъм, окултни философии, апокрифи и разни учения които имат най-често неясен произход и водят към заблуждение от правия път.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #13 on: January 29, 2009, 09:11:25 AM »
 Нellow,DiskMan!!
********
  Дискмен, тъй като извадените цитати от Библията могат да бъдат интерпретирани по най- различни начини (и е факт, че са, не подчертавам че е непременно от теб ), би ли ни запознал със същността на своята вяра.

  Мнозина днес казват че са вярващи. Вярващи са поклонниците на сатана, имат си сатанинска "библия", както и специфични техни книги, в които са охулени Святите Имена на Бог, Сина и Святият Дух. Имам впредвид, че "вярващи" са поклонниците, ходещи до Мека, "вярващи" са редица хинду, пътуващи брамини, будисти, поклонниците на " бог кришна", "църквата на Муун", Трансцедентална медитация (ТМ), , както и редица, редица "християнски течения", като "Мормони", , "свидетели на Йехова", "Адвентисти" и т.н. подобни, които използват широко библията за подкрепа на своите изкривени вярвания и изопъчавания на истината в Исус, Който идва, за да съди света за нечестивите му дела.

  Тъй като, поне на мен, не ми става ясно точно в какво и как вярваш (редица еретични учения, които водят последователите си във вечният огън, който е приготвен за сатана и неговите демони, могат спокойно да цитират пасажите, които ти си цитирал), би ли го описал накратко? Можеш да напишеш и как си повярвал, например.
***********
 Може да направиш кратка презентация на най-важното от това, което ти вярваш, че Е Бога, Неговият Син, Исус и Какъв/Кой Е, според теб, Духа на Бога. След това ще говорим/пишем пак.
  Поздрави, Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне: DiskMan
« Reply #14 on: January 29, 2009, 09:47:01 AM »
Нека да "ударя чертата" и да кажа:

Мисля, че няма нужда от кратка презентация, тъй като човекът си каза ясно вече. Това, че човек казва, че вярва в Бога не е нещо голямо, тъй като е писано, че и бесовете вярват, че даже и треперят (което много вярващи не го правят). Бесовете ще бъдат хвърлени в огненото езеро, колко повече тези вярващи, които даже не треперят от Бога. Възможно е човек да е вярващ и да е слуга на дявола. Имаме този пример, описан, в Библията (Йоан 8:30 и нататък). Единствено ако Божия Син ги освободи, ще бъдат наистина свободни, което върви ръка за ръка с покаянието. С това става ясно, че само вяра не е достатъчна за освобождението на човека, но трябва също и Бог да подейства чрез Божия Дух. Хората в Йоан 8 бяха подбудени от Господаря към покаяние, за да ги освободи - бяха изобличени, беше им казана истината - но те не приеха и не познаха Христос и истината, която Той им каза, и си останаха само с вярата като чада на дявола.

Ако DiskMan се покае от пътя, в който е тръгнал и богохулствата към Бога, които изрече (а може би съвсем искрено смята, че не са), именно, че Писанията са "пълни с източен мистицизъм" (при все, обясних подробно огромната разлика с Божиите думи и демонските и как няма нищо общо на тъмнината със светлината), тогава той може спокойно да продължи в Божия път, а ако Бог позволи по-нататък и в участието в общението на братята.

В противен случай по-добре да не пише, тъй като със сегашния начин на мислене той няма да бъде приет тук, тъй като основата, на която гради, му е различна и фатална за неговата душа.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?