Author Topic: Здравейте и от мен GuardianSL  (Read 10046 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Здравейте и от мен GuardianSL
« on: January 17, 2009, 00:14:24 AM »


Радвам се че има и форуми за християнско общение. Бих се радвал да науча неща които не знам и да си обогатя познанията по редица въпроси в които имам празноти и пропуски. Самият аз съм християнин - но не особенно привързан към някоя определена деноминация - все пак съм привърженик на протестанството. За мен Бог обича всички християни еднаквво - друг е въпроса че те си слагат прегради и пречки помежду тях. Не бих искал тук да виждам нападки за дребни и второстепенни различия между християните независимо от кой клон на християнството са - католици, православни или протестанти. Имаме Един Господ в Когото вярваме, една църква - неограничена от времето и пространството, едно кръщение в което се кръщаваме за да се спасим и нищо което е дребно и незначително не трябва да ограбва мирът ни и да ни разделя един от друг.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #1 on: January 17, 2009, 00:17:30 AM »
Здравей GuardianSL,

Ще се радваме да видим и твоето представяне за да не става така да отговаряме на твоя коментар в темата на представяне на Румен, понеже така не е коректно. Ако слуайно си направил грешка, че си писал в неговото представяне а си искал да направиш свое, кажи и ще отделим твоето представяне в отделна тема.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #2 on: January 17, 2009, 00:19:46 AM »
Ей вижте че няма безгрешен ни един - всички грешим и аз къде го разположих това представяне !!!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #3 on: January 17, 2009, 00:25:32 AM »
Добре дошъл във форума.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #4 on: January 17, 2009, 00:28:02 AM »
Брей че добра администрация - браво ако всичко в България беше така отдавна щяхме да минем и Америка. Радвам се че проявихте разбиране - то в тази част на нощта трябва повече да се внимава - както и в християнския живот въобще де - да бъдем будни и трезвени - май не става въпрос само за духовните неща!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #5 on: January 17, 2009, 00:40:37 AM »
Quote
За мен Бог обича всички християни еднакво - друг е въпроса че те си слагат прегради и пречки помежду тях. Не бих искал тук да виждам нападки за дребни и второстепенни различия между християните независимо от кой клон на християнството са - католици, православни или протестанти. Имаме Един Господ в Когото вярваме, една църква - неограничена от времето и пространството, едно кръщение в което се кръщаваме за да се спасим и нищо което е дребно и незначително не трябва да ограбва мирът ни и да ни разделя един от друг.

Ще трябва да изпитаме чрез Писанията доколко Бог приема или обича еднакво всички които се наричат християни. Исторически основните християнски течения и деноминации са се отклонили от оригиналното учение до неузнаваемост.

Ти например защо мислиш, че претенцията на някой човек или религиозна група от хора, че са християни е достатъчна причина да бъдат считани за християни и за възлюбени от Господа. Не говори ли Божието Слово за лъжехристи и за лъжебратя. Кои са тези хора и защо са толкова опасни според Павел, Петър и Юда. Ние не трябва ли като тях да изобличаваме лъжливите претенции на лъжебратята и лъжехристияните?

Това например, че католиците се покланят на небесната царица (така наречената от тях  дева Мария, а в Стария завет наречена Астарта), това че православните практикуват окултизъм ( с усвоените от тях празници като "Пеперуда" например) - не са ли достатъчно смущаващи причини да се усъмним в тяхното братство и принадлежност към вярата на Авраам, Исаак и Яков? Нима идолопоклонството и окултизма са дребни различия за които можем да си затворим очите?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #6 on: January 17, 2009, 01:40:49 AM »
Ехей - Уочман за нищо на света не бих одобрил някоя от описаните практики. Но мисля че никой истински християнин от тези църкви които изброи не се занимава с това. Първо доколкото знам този обичай Пеперуда се води народен или езически и вероятно говорителите по телевизиите го споменават успоредно с някой православен празник но това правят и с Рождество, Великден и Петдесятница. А за католиците - аз съм общувал с такива и наистина те отдават прекалено голяма почит на Божията Майка за което съм говорил с тях че това не може да измества Центърът на вярата ни Христос и че молитвите ни трябва да бъдат насочени единствено към Него - без друг ходатай или посредник, и по тези неща имаме разногласия но никой там не оспорва че само чрез Христос имаме спасение. А култът към Дева Мария е характерен най-вече за Южноамериканските католически църкви където и култът към майката е развит повече - естествено това не е оправдано според мен и залита в крайност но дали тя е фатална само Бог ще съди. А ти мислиш ли че един ден когато се спасим и отидем в небето  там ще  намерим хора само от нашата църква, от нашата деноминация или само от нашия клон на християнството така както ние го разбираме - отговорът е твърдо НЕ. Защото Христос умря за всички които приеха така да вярват и да се спасят. Във всяка църква има вярващи, верни и посветени светии но има и залитащи в разни учения и крайности - а ние трябва да внимаваме на себе си да не се превръщаме в съдии - а в изпълнители на словото за да не се окажем един ден неодобрени като презираме така братята и ги осъждаме и ги причисляваме под общ знаменател - мисля че Бог не иска това от нас!!!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #7 on: January 17, 2009, 02:03:24 AM »
GuardianSL ,

Нека да ти обърна внимание на следния пасаж:

2Кор. 11:4  Защото, ако дойде някой и ви проповядва друг Исус, когото ние не сме проповядвали, или ако получите друг дух, когото не сте получили, или друго благовестие, което не сте приели, вие лесно го търпите.

Апостол Павел смъмря коринтяните че лесно търпят фалшификати. Нещо повече тия думи съдържат уникално твърдение, а именно, че има повече от един Исус, който се проповядва и че той не е идентичен с този, който Павел е проповядвал.

Сега това че католици, православни, мормони, йеховисти и пр. всички те говорят за Исус Христос, това означава ли че щом използват същото словосъчетание говорят за същия Исус? Далеч не. Павел ясно заявява, че само този Исус, който той е проповядвал е истинския, и никой друг Исус не трябва да бъде търпян.

Какво означава това? Това означава, че ние трябва първо много добре да разбираме кой е онзи Исус, когото Павел е проповядвал, защото това е единствения Исус, който носи спасение и осигурява прощение на греховете и завръщане при Небесния Баща. Само автентичния Исус има това право и сила.

Но още по времето на Павел, ако и да са били живи повечето от 12-те апостоли, пак се е прокрадвало едно лъжливо благовестие, което е прогласявало един лъжлив Исус Христос. Този друг Исус, както го нарича Павел нито спасява, нито трябва да бъде търпян, но явно някои християни са имали склонността да го търпят и Павел е трябвало строго да ги изобличи за това.

Сега ти ми кажи за същия Исус ли става въпрос в католицизма, православието, йеховизма, мормонството, протестанството, евангелизма и прочие? Ако изследваме внимателно какъв Исус представя всяко едно от тия течения, дали ще установим че те говорят за една и съща личност помежду си, и още дали става въпрос за същата личност, която Павел проповядва?

Ти например как разпознаваш и разобличаваш всички ония други Исусовци, които Павел не е проповядвал? Или ти смяташ, че те трябва да бъдат търпени, както са смятали и коринтяните?

И още един въпрос, кое е по-опасно, да се разграничиш от някоя истинска овца, или да допуснеш вълк грабител сред стадото? Днес християните в името на криворазбрано единство, треперят да не би да отхвърлят някой вярващ, а никак не треперят да не допуснат вълци грабители, които да опустошат цяло стадо вярващи. Аз не я разбирам тази логика.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #8 on: January 17, 2009, 02:05:47 AM »
Здравей GuardianSL и добре дошъл във форума.

Би ли споделил как намери форума и кое те накара и ти самия да се регистрираш и да бъдеш част от него? Надявам се че преди това си прочел някои теми за да видиш за какво говорим тук и какви хора участват, и какви са целите и насоките на форума, ако не си, ще се радваме ако отделиш малко време да прочетеш тези четири теми:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?board=29.0

Мисля, че така общението и комуникацията ще бъде по-лесна помежду нас. Благодаря ти. Надявам се твоя престой тук да бъде за израстване в Истината.


"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #9 on: January 17, 2009, 16:41:04 PM »
Здравей Мак - разбира се с радост бих споделил с вас всичко което ви интересува!
По принцип ако можех да си позволя лъжа - но не мога - бих ти казал, че съм човекът от НСБОП, който чете този форум заедно с много други подобни за да филтрира потенциално-опасни религиозни движения, но не е така. Що се отнася да влизането на нов човек в църква и аз бих реагирал подобно - с мнителност и повишено внимание - защото както знаеш не всеки който казва Господи Господи е християнин реално. И както имаше стражи на градските стени така е добре да има и стражи на всяко място където се събират за свято общение християните.

GuardianSL

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #10 on: January 17, 2009, 16:58:18 PM »
Здравей Мак! Разбира се с радост бих отговорил на всички въпроси които имаш - ти и приятелите в този форум! Но първо за писаното от Уачмен - разбира се че няма да търпим друго благовестие и друг Христос - странно защо толкова прибързано си вадиш заключение че бих го търпял. Може би заради призива ми да бъдеш по-любящ брат и да не прибързваш да осъждаш в себе си никой който се нарича християнин но не е от твоята религиозна група или църква? Аз лично съм безкомпромисен в отношението си към ересите и заблудите но същевременно си давам сметка че един спечелен спор не печели човешка душа за Христос. Така че какво ще постигнем като изгоним всички колебаещи се или незнаещи истината докрай както ние я виждаме паради Божиите милости към нас да ни бъдат отворени очите. Слабия във вярата трябва да приемаме без да се припираме за слабостите му, като знаем и помним че някога и ние сме били слаби и неуки и някой така е бил търпелив към нас че сега сме достигнали и да бъдем учители - поне някои от нас. Аз съм бил в изпитания - за здравето си, за живота си, в чужда страна, сред неприятели, които са имали планове да ме сравнят със земята. И тогава около мен нямаше хора от моята църква от моята деноминация - но благодаря на Бог имаше християни, които не се бяха дотолкова привързали към друго име или организация или църква но най-вече бяха привързани към името което е над всяко друго име  - името Исус Христос, и действаха така милъсърдно, че Бог чрез техните дела и ръце - избърса всяка моя сълза, превърза раните ми и укрепи сърцето ми но най вече отвори очите ми да видя че навсякъде по света има хора, които са Го приели в сърцето си и ГО носят и няма да го заменят нито за идоли, нито за изображения, нито за човешки заповеди, предания или разбирания, защото Бог е написал законът си в сърцата им. Ако осъдя някого от тия мои брятя и Христови приятели и ги презра - няма ли един ден в деня на съда. Бог да осъди и обвини мен за моето коравосърдечие.
А сега към Мак - Причината да съм тук  е че искам да имам общение с други християни. Също така виждам доста теми които отговарят на мои въпроси, които съм си  задавал отдавна. От разсъжденията на пишещите във форума най-много ми допадат тези на Тихомир, понеже го чувствам като брат който стои на поприще подобно на моето. ЗА този форум чух  от една сестра която даже обърка адреса че се наложи да го търся наново и слава Богу го намерих. Ами тоав е накратко - ако имате други въпроси ще отговоря с радост и моля никой дане се засяга - пиша всичко с най-добри намерения и чувства.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Здравейте и от мен GuardianSL
« Reply #11 on: January 17, 2009, 20:06:47 PM »
Но първо за писаното от Уачмен - разбира се че няма да търпим друго благовестие и друг Христос - странно защо толкова прибързано си вадиш заключение че бих го търпял.

GuardianSL,
преди всичко бих искал да обърнеш внимание, че аз не си вадя прибързано заключение, че ти би търпял друг Исус, а по-скоро задавам въпрос дали би търпял или би считал, че трябва да се търпи. Като с този въпрос целя да те подбудя към премисляне на позицията ти по въпроса, както и да ти представя едни по-различен ъгъл от който да погледнеш темата която обсъждаме.

По стечение на обстоятелствата в момента се занимавам със шпакловане и боядисване и от опит мога да ти кажа, че една стена погледната от определен ъгъл може да изглежда перфектно шпаклована и боядисана, но погледната от друг ъгъл може да изглежда ужасно.

Ето защо един ъгъл само не е достатъчен за да се установи дали едно нещо е наред. Ти си погледнал от ъгъла на това, че някои католици са ти показали милост и са те подпрели в труден миг. Това говори за тях, че са имали добра съвест и Бог ще им отплати за това, но далеч не означава, че това ги прави Христови братя. Мен са ми показвали милост и безбожници и мюсюлмани, това не означава, че те са Христови братя нали?

Quote
Така че какво ще постигнем като изгоним всички колебаещи се или незнаещи истината докрай както ние я виждаме паради Божиите милости към нас да ни бъдат отворени очите.

Целта далеч не е да се изгонят колебаещите или незнаещите. Целта е разбира се да се поправят и наставят в Господния път. Проблема е когато колебаещите се и незнаещите се считат за знаещи, разбиращи и не приемат поука и наставление в правдата. Тогава Писанието какво казва? Да ги съветваме един и два пъти и да ги оставим и да не се събираме с тях с цел да се засрамят.

Quote
Слабия във вярата трябва да приемаме без да се припираме за слабостите му, като знаем и помним че някога и ние сме били слаби и неуки и някой така е бил търпелив към нас че сега сме достигнали и да бъдем учители - поне някои от нас.

Проблема не е когато някой е слаб във вярата, проблема е когато не е във вярата въобще, а някой го е измамил, че е. Ако погледнеш контекста на писанието където говори за слабия във вярата ще разбереш, че там става въпрос за брат който не смее да яде месо от месарниците, което е било преди това пожертвано на идоли, и затова яде само зеленчук. За такива слаби във вярата се говори, а не за непокаяни човеци, които са усвоили християнска терминология, но никога не са срещали Живия Бог.

Quote
призива ми да бъдеш по-любящ брат и да не прибързваш да осъждаш в себе си никой който се нарича християнин но не е от твоята религиозна група или църква?

Ние не сме част от религиозно течение, група, деноминация или църква, които да имат централизирана индоктринация и с претенции за ексклузивност в познаване на истината. Ние сме обикновени християни, които вярваме онова, което разберем от Писанията и на което Бог ни учи в ежедневието по Неговия път. Ето защо аз не преценявам или съдя нещо от гледната точка на някаква група или църква, но от гледна точка, на онова, което съм разбрал от Божието Слово.

Що се отнася до любовта, то любовта е наистина любов само когато води до вечен живот. А да оставиш човека в заблудата му в името на криво разбрано единство и любов е всъщност омраза, защото ти го оставяш в гибелния му път. Не на това ни учи нашия Господар.

Надявам се написаното по-горе да ти помогне да видиш по-добре отношението и мотивацията ни.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.