Author Topic: Въстание. Възстановяване.  (Read 64650 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #75 on: March 06, 2009, 12:13:56 PM »
Определено не добре да сваляме когото и да било от власт защото не е наша работа ако на някого не му наресва да е на дадено място да напусне .Но  не съм съгласен и с мнението че Бог не обича властите и че в църквите няма ерархия има /като изключим пирамидалната/но мисля че в момента няма мъдрост за начините на използване натази власт.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #76 on: March 06, 2009, 15:19:50 PM »
Quote
Наистина част от духовната революция е пасторите да бъдат свалени от власт. Хората на Бога трябва да осъзнаят, че тези които днес командват не са по Божия образ, а по плътското мъдруване. Затава не се отмятам от думите си, а ги потвърждавам. Пастори, попове, патриарси , кардинали, дори лидери на домашни групи днес са плътски хора с плътски интереси. Махането на тези хора е духовен въпрос.

Преди въобще да се говори за махане от власт, трябва да се дефинира тази власт и нейната територия на действие.

Говориш за духовна революция и сваляне от власт, което ще рече че ти приемаш по презумпция че въпросните самозвани водачи имат духовна власт. Подобно предположение е напълно погрешно, защото духовната власт идва само от Бога и се дава на онези, които Бог одобрява, а не на самозванци.

С други думи самозванците нямат духовна власт. Духовната власт по своето естество е в ръцете само на духовни човеци и никога в ръцете не плътски. Ако човек е плътски той няма и не може да има никаква духовна власт.

Власт обаче тези хора имат, и тя не е духовна, а административна. Административна в пределите на организациите, които управляват, които организации са светски, човешки и като такива подлежат на изкореняване, а не на изкупление, според както е писано:

Мат. 15:13  Всяко растение, което Моят небесен Отец не е насадил, ще се изкорени.

Ето защо ако има Божии хора в тези човешки организации, те трябва да ги напуснат и да започнат да живеят като тяло Христово по органичен, а не по организационен начин.  Но ако ли не искат да ги напуснат, това означава че повече или по-малко са съпричастни с тия човешки организации и споделят същата плътска мъдрост, която ги е създала и движи. Като такива те или трябва да се покаят и да се върнат към истината, или ще погинат заедно с тях.

Ето защо да се сваля пастор от административната му власт в човешката му организация е същото като да се сваля изпълнителния директор на публичен дом с цел уж да се заменял с по-праведен. Абсурда е очевиден.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #77 on: March 07, 2009, 08:00:09 AM »
Уочман мисля че не си прав защото те дори и плъцки пак имат власт но тогава тя не е от Бога ,аот дявола .Много често такива нора си служат с маниполация и чародейство а това е дуна на езавел.В ндуновният свят няма вакум ако нещо не е при Бога то ще е в владение на дявола и затова на много места са на този хал.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #78 on: March 07, 2009, 10:32:45 AM »
Ако беше чел по-внимателно какво е писал Watchman, че даже и го е подчертал (относно "административната власт"), нямаше да пишеш такива неща. Като говорим за духовна власт в Църквата говорим за власт от Бога. Има и духовни началства и власти, които са на сатана, но те нямат нищо общо с Църквата. Имат общо с това, което днес хората му викат "църква", но не е, тъй като мислят за човешкото, а не за Божието и се насочват към човешките начини и угаждане, а не към Божиите.

Иначе за "дух на Езавел" не съм чувал от Словото. Доколкото чух това са измишльотини от някакви книжки и народът масово лепи етикет "дух на езавел" на каквото му падне.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #79 on: March 07, 2009, 10:44:52 AM »
Уочман,
Има един такъв въпрос. Много от тези хора са започнали в Духа и продължават в плътта, както галатяните. Като деца на Бога те са получили духовни дарове и призиви да служат на Бога, които после са извратили по един или друг начин. Сега в тях духовното се е смесило с плътското до степен да не може да се раздели и разпознае от обикновения човек. Това заблуждава и тях, и хората които водят. Плодовете показват тяхното духовно невежество, но то не е пълно, понеже вероятно си свидетел, че има проявления на Бога в повечето от тези...фирми, както ги наричаш. Това е объркващо за хората. Те, ако поискат истински духовното и накарат лидерите си да се покорят на истината, то ако последните откажат, ще се види ясно тяхното безумие, ако пък се покорят, Бог ще им прости и ще ги научи на истината.

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #80 on: March 07, 2009, 11:47:54 AM »
2 Коринтяни 11 глава
13 Защото такива човеци са лъжеапостоли, лукави работници, които се преправят на Христови апостоли.     
14 И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;    
15 тъй че, не е голямо нещо, ако и неговите служители се преправят на служители на правдата. Но тяхната сетнина ще бъде според делата им.

Ясно се вижда,че има такива,които се преправят на служители на правдата-търсят титли и почит ,без да имат грижа и любов към хората.Научили са "тънкостите"на занаята "църковно водачество" и доят и стрижат овце,които не са техни ,а Божии.
От начало още не са имали модела на Бащата и лесно са попаднали в схемите на "пасторите".
Дарбите и чудесата не са определящи за това дали си угоден на Бог,определящи са  делата на Божията любов.
Дарбите ни помагат да се грижим и служим един на друг.

Евреи 6:10
Защото Бог не е неправеден, та да забрави това, което извършихте и любовта, която показахте към Неговото име, като послужихте и още служите на светиите.

 Петрово 4:10
Според дарбата, която всеки е приел, служете с нея един на друг като добри настойници на многоразличната Божия благодат.

1 Йоаново 3:11
Защото поръчката, която чухте от начало, е това: да любим един другиго;

etien :
Quote
Има един такъв въпрос. Много от тези хора са започнали в Духа и продължават в плътта, както галатяните. Като деца на Бога те са получили духовни дарове и призиви да служат на Бога, които после са извратили по един или друг начин. Сега в тях духовното се е смесило с плътското до степен да не може да се раздели и разпознае от обикновения човек. Това заблуждава и тях, и хората които водят. Плодовете показват тяхното духовно невежество, но то не е пълно, понеже вероятно си свидетел, че има проявления на Бога в повечето от тези...фирми, както ги наричаш. Това е объркващо за хората. Те, ако поискат истински духовното и накарат лидерите си да се покорят на истината, то ако последните откажат, ще се види ясно тяхното безумие, ако пък се покорят, Бог ще им прости и ще ги научи на истината.

След като имат самосъзнание на лидери и очакват пълно покорство,като такива,как тогава в тяхната гордост ще видят нуждата от грижа за обикновения човек?
Как ще се покорят,като лидери ?
Покорния нарича себе си слуга и роб на Христос и за тези  които са влезли в завета Му.

Лидер във всичките му форми предполага титла,а не грижа и посвещение.

Лидер не може да се покая,защото когато се покайва той вече не се смята за лидер.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #81 on: March 07, 2009, 14:35:21 PM »
etien,

Какво е проявление на Бога?


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #82 on: March 07, 2009, 20:20:25 PM »
Сега слушай какво ще ти кажа наистена се самозабравяш и си мислиш че като сиедин  от нората създали този форум знаеш всичко.Но не е наистена няма вакум в дуновния свят и наистена има дух на езавелно ти си мислиш че всичко знаеш И това не саимишлютени но ако тикажа че имам откровение за тези неща или само ти можеш да имаш водителство.И още нещо когато не приемаш нещо казвай аз  не го приемам защото това че ти не приемаш нещо незначи че не е истена..И ЩЕ ЗАВЪРША С ЕДНА ПОГОВОРКА ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА....

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #83 on: March 07, 2009, 20:26:43 PM »
evangelista,

Много пъти и аз съм искал да слушаш това, което пише в Словото, но ти не си го прочитал. Ако доказателството от Словото наричаш "самозабравяне", то не знам как наричаш думите на Исус:
А за мъртвите – че биват възкресени – не сте ли чели в книгата на Моисей, как Бог му говори при къпината и му каза: "Аз съм Бог Авраамов, Бог Исааков и Бог Яковов"? Той не е Бог на мъртвите, а на живите. И така, вие много се заблуждавате.

Тези думи са МНОГО ДЪЛБОКИ и не са ясни от пръв поглед (поне аз като чета "Аз съм Бог Авраамов, Бог Исааков и Бог Яковов" не виждам от първо прочитане, че става въпрос за възкресението). Тук нещата, които ти показваме са ясни от пръв поглед и въобще не са такива дълбоки неща. Ако тези неща не разбираш, какво остава за по-съвършените неща, както четем в посланието към евреите 6.

Всяко нещо, за което Бог дава откровение има ясно потвърждение от Словото.

Когато дадеш стабилни аргументи от Словото в подкрепата на твоите откровения, тогава ще се съглася. Досега не съм видял такива, но точно обратното - аргументи, които те опровергават. Когато Исус назоваваше духове, Той ги назоваваше с име. За дух на Езавел не съм чувал да има като име. Ако има такъв дух (което не виждам като доказателство от Писанията), то той не би могъл да бъде на повече от едно място едновременно. Езавел беше жена, която беше блудница, което не се дължеше на дух, а на нечестиво сърце. Христос заповядва покаяние за тази жена, а не изгонване на дух. Тези работи за "дух на езавел" са свободни съчинения.

Както виждаш ти показвам от Словото защо това, което казваш не е вярно, а не от позицията на администратор във форума.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #84 on: March 08, 2009, 07:21:43 AM »
А аз ти казвам че няма вакум в дуновното пространство и то го пише явно че когато духа излезе кящата остава празна и ако не се заеме от божия дух той се връща с седе по зли.Ето го словото и второтонещо което не осъзнават много братя и сести че ние се състоимот дух душа и тяло и когато се новородим некогато се кръстим защото то е другосе спасява самодуха на човека но душата и тялото не са и те са изложени на атаките на сатана.Искаш словото добре Павел казва че иска и моли бог да но останем непокътнати в дух душа и тяло защоли ако няма опасност за християните. Но мисля че засега това стига макар че надали ще има полза дори и от стихове .

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #85 on: March 08, 2009, 07:28:08 AM »
Между другото ако има нещо добро в форума че всичко се документира и не е като разговор на четири очи и после неможеш да докажеш какво си казал.Иедин ден ще има полза от това написаното за свидетелство

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #86 on: March 08, 2009, 11:03:35 AM »
А аз ти казвам че няма вакум в дуновното пространство и то го пише явно че когато духа излезе кящата остава празна и ако не се заеме от божия дух той се връща с седе по зли.Ето го словото и второтонещо което не осъзнават много братя и сести че ние се състоимот дух душа и тяло и когато се новородим некогато се кръстим защото то е другосе спасява самодуха на човека но душата и тялото не са и те са изложени на атаките на сатана.Искаш словото добре Павел казва че иска и моли бог да но останем непокътнати в дух душа и тяло защоли ако няма опасност за християните. Но мисля че засега това стига макар че надали ще има полза дори и от стихове .

То хубаво, но в каква връзка го казваш това?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #87 on: March 08, 2009, 12:04:55 PM »
Уочман,
Има един такъв въпрос. Много от тези хора са започнали в Духа и продължават в плътта, както галатяните. Като деца на Бога те са получили духовни дарове и призиви да служат на Бога, които после са извратили по един или друг начин. Сега в тях духовното се е смесило с плътското до степен да не може да се раздели и разпознае от обикновения човек. Това заблуждава и тях, и хората които водят. Плодовете показват тяхното духовно невежество, но то не е пълно, понеже вероятно си свидетел, че има проявления на Бога в повечето от тези...фирми, както ги наричаш. Това е объркващо за хората. Те, ако поискат истински духовното и накарат лидерите си да се покорят на истината, то ако последните откажат, ще се види ясно тяхното безумие, ако пък се покорят, Бог ще им прости и ще ги научи на истината.

В посланието към Галатяните се говори за това как вярващите са се отклонили от вяра в благодатта към дела по закона. Не се говори за Христови служители, които са станали плътски. За да бъде някой наистина Христов служител се изисква много сериозно ниво на зрялост и израстване в духовните неща. Човек в такава позиция на зрялост няма как да изпадне в състоянието а днешните пастори и папи. Да вероятно може да изпадне в период на объркване, но не и в подобно злодейство. Ето защо Павел е написал нов във вярата да не заема старейшинска позиция в тялото. Ако някой незрял според ентусиазма на своята плът и по презумпцията на невежото си сърце се е наместил в старейшинска позиция в пълно непослушание на Писанието, то резултата ще е именно такъв за който Павел предупреждава в 1 Тим. 3:6:

да не е нов във вярата, за да се не възгордее и падне под същото осъждане с дявола.

Дявола стана Божий враг, така и подобни човеци стават Божии врагове. И както дявола беше изхвърлен от Небесата, така и тия биват изхвърлени от Христовото тяло.

Този случай обаче покрива само една от ситуациите по отношение на религиозните водачи в днешните религиозни бизнеси. А именно ситуацията в която нов (незрял) във вярата се е възгордял да заеме старейшниска позиция и с това е паднал в същото осъждение с дявола. Има друга ситуация и тя се вижда добре в следните пасажи:

Гал. 2:4  и то поради лъжебратята, които бяха се вмъкнали да съгледват свободата, която имаме в Христа Исуса, за да ни поробят;

2Кор. 11:13  Защото такива човеци са лъжеапостоли, лукави работници, които се преправят на Христови апостоли.
2Кор. 11:14  И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;
2Кор. 11:15  тъй че, не е голямо нещо, ако и неговите служители се преправят на служители на правдата. Но тяхната сетнина ще бъде според делата им.


Тук се говори не за нови във вярата които са се възгордели, а за хора които са нищо по-малко от служители на сатана. Т.е това са хора които съзнателно се преправят на Христови служители с цел да поставят светиите под контрол. Характерен пример за това са агентите на ДС в комунистическия период, които са били специално обучени да инфилтрират и поставят под контрол църквите. Всички деноминации без изключение през времето на комунизма са били поставени под пълен контрол. Въпреки това ние не виждаме някой да се е покаял или изповядал че е такъв и да се оттегли от своето място на власт в религиозната си организация след "промените". Напротив тези хора са си все още там.

Нещо повече взимайки предвид, че "промените" в политическата система бяха по-скоро козметични отколкото същностни и че същата върхушка продължава да управлява - няма повод да се съмняваме, че старите структури на инфилтрация и контрол са все още живи, цели и активни.

Аз лично мисля, че само малка част от "проблемните" църковни водачи са от първата категория хора, а именно незрели християни, които са се възгордели. По-голямата част от виновниците за пейзажа са именно посветените слуги на сатана, които са се вмъкнали и инфилтрирали събранията на светиите и до до такава степен, че това вече не са събрания на светиите, но сатанинска синагога.

Причината за това тази инфилтрация да е толкова успешна е че християните са били измамени да преминат от органичен към организационен начин на общение и събиране. Няма организация, която сатана да не може да инфилтрира, защото организацията действа на механичен а не на органичен принцип. Живия организъм е с хиляди пъти по-високо ниво на ефективност и защита. Ето защо и Христос свързва своите ученици в едно органично тяло, а не в механична и йерархична организация. И това е едно от нещата за които ние трябва непрестанно да бдим.

Водачеството в Христовото тяло става на органичен принцип. А именно по-зрелите естествено дават пример със своя плод и поведение на останалите. Това може да се илюстрира със едно плодно дърво. По-зрелите плодове, които са придобили сладост и са се напълнили със живителен сок, приели са приятен отенък на окраската който показва че са стояли под живителните лъчи на слънцето и с това те по естествен начин дават пример на по-незрелите плодове къде трябва да достигнат. Докато яко някой плод загние то той естествено отблъсква с изгледа си и не е в състояние да дава добър пример.

Властта на Христовия служител не се състои в някаква административна власт, но се състои в това, че той е пълен с думите и реалностите носещи вечен живот. Ако той би задържал тия думи от незрелите, то те се излагат на опасност от погибел, но ако би ги споделил, те ще им дадат живот и растеж. Духовния човек вижда гибелните пътища в сърцата на плътските и може да ги конфронтира с цел плътския да се изцели. Но ако задържи поради непослушанието на плътския, то последния най-вероятно ще погине. В това има огромна власт. Ако някой отстъпи от вярата или стане плътски, той губи тази власт поради самото естество на тази власт, защото той вече не е носител на Божия живот в себе си.

Но да се върна на инфилтрацията. Това, което се случва е че посветените и обучени в лукавства слуги на сатана най-лесно взимат контрол над плътските водачи, които са се наместили по презумпция в позиция на власт. Така първите оплитат вторите по такъв умел и изкусен начин, че накрая всичко става едно цяло. (Аз мога да кажа за себе си, че съм бил един от тези плътски водачи на църкви, които в незрялост са дръзвали да "водят". Но Бог в своята милост ми показа къде съм и аз се оттеглих доброволно от тази позиция като изповядах пред събранието, че нямам нито зрялостта нито святостта да ги водя. Но пак в глупостта и невежеството си посочих за водач друг незрял човек, който разруши и съсипа събранието. Затова съм и много внимателен когато става въпрос за водачество и старейшинство.)

Плътските обаче обяздени от лукавите са създали една лъже религия и едно лъже християнство, което не може да се определи другояче освен блудница. Блудница в която всичко е така объркано и оплетено, че е наречена Вавилонска блудница. От тази блудница всеки които има вяра трябва да излезе. Тя няма да бъде нито изцелена, нито реформирана. Но ще бъде изгорена с огън, когато дойде деня великия Бог да се съди с нея.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #88 on: March 08, 2009, 12:28:41 PM »
Quote
От тази блудница всеки които има вяра трябва да излезе. Тя няма да бъде нито изцелена, нито реформирана. Но ще бъде изгорена с огън, когато дойде деня великия Бог да се съди с нея.

Пише си го много ясно:

Jer 51:9  Опитахме се да целим Вавилон, но не се изцели; Оставете го, и нека отидем всеки в страната си, Защото присъдата му стигна до небето, И се възвиси дори до облаците.


Jer 51:6  Бягайте отсред Вавилон Та отървете всеки живота си; Да не загинете в беззаконието му: Защото е време за въздаяние от Господа, Който ще му отдаде отплата.
Jer 51:7  В ръката Господна Вавилон е бил златна чаша, Която опиваше целия свят; От виното му пиеха народите, Затова народите избезумяха.
Jer 51:8  Внезапно, падна Вавилон и се разруши; Лелекайте за него; Вземете балсама за раната му Негли се изцели.

"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #89 on: March 08, 2009, 19:36:24 PM »
Тихомире , прочети в откровението на Йоан какво казва Исус за църквата в Тиатир и как сам Исус на рича Езавел и помисли за що и обръща толкова внимание сам Господ и става дума за нея и към още една църква.Няма случайни работи при Исус нали го знаш помисли пък пак ще говорим.