Author Topic: Въстание. Възстановяване.  (Read 64553 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #30 on: January 25, 2009, 15:43:50 PM »
Quote
Напротив на общото мнение дори и днес писах мейл до един пастор, като се старая да го убедя да остави разделенията и да се върне в единството на вярата заедно със цялата си организация. Ако го направи ще е чудо от небето.
Също и това не знам как да го разбирам - относно "разделенията". Разделението от Вавилон е много добро нещо. Разделенията, които показват кои са одобрените са също добро нещо. Разделенията сред истински братя са единственото лошо нещо, за което съм чел.

В повечето случаи в Писанията срещам разделението (и отделянето) като нещо положително, а в много малки случаи го срещам като нещо негативно. Днес хората са го обърнали в друг смисъл и това се смята и от мнозина от християните, а именно, че е нещо много лошо. Именно на тази основа се гради учението на екуменизма, което ще бъде основното водещо лъжеучение на последните дни.

Имайки предвид всичко това, обясни за какво "разделение" става въпрос. Не конкретно в този случай, а това, което ти имаш предвид.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #31 on: January 25, 2009, 15:57:23 PM »
Пиронка,
Да кажем ти си пророк и хората знаят и приемат това. (както е Агав в Новия Завет - той отива в Антиохия, или където и да е, и там продължава да е пророк). Когато си заедно със Стражар и Тихомир, ти си пророк и когато кажеш, че ще има глад, събранието реагира  и да кажем събира помощ за еди-къде си. Но утре ти решаваш и отиваш при Жоро Бакалов, за да видиш твои приятели там. Ако е по правда ти там си отново същия служител на Бога, както с твоите приятели.  И обратното. Ако Жоро е истински презвитер, то когато дойде при вас, той продължава да е презвитер и да служи със своя дар и при вас. Това ще направи презвитерите отговорни един пред друг и ще изпълни писанието, което казва, че един е нашия учител, а всички ние сме братя. Днес не е така. Днес един или няколко човека отделят група християни и властват над тях. Това наистина не е праведно.
VMinev,
Quote
Хората там са в робство от човеци и лошото е , че това робство е по взаимодоговореност. Не е библейски да се молим за "въстание" - никой от тези, които са там не иска да въстава, защото ако би искал- тогава той просто ...ще си тръгне- това е просто.
Както сам казваш, ако иска. Но как да иска, ако не знае, че е роб? Израел сигурно са си мислели доста робски в Египет. Изглежда само Мойсей се опитал да направи нещо по въпроса, първо по плът, но после у по Бога. Доколкото познавам хората по църквите, те наистина не са много заинтересовани от промяна. Бог обаче е заинтересован. Ние нали на него служим а не на хора? Бог иска тези негови деца да се събудят и да не пропуснат небето, нали? Ето за това е необходимо да се бием за тях - те са наши братя и сестри.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #32 on: January 25, 2009, 17:53:13 PM »
Etien,
Не разбрах каква общо имат пророците и тези дето отговарят пред София. Но почва да ми става ясно защо говориш за възстания от това кои лични имена ( изклчючвам имената на пишещите в този форум) споменаваш в постингите си.
Моя личен съвет е:чети  и размишлявай  върху Словото Божие.

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #33 on: January 25, 2009, 20:38:24 PM »
Пиронка,
Quote
Не разбрах каква общо имат пророците и тези дето отговарят пред София. Но почва да ми става ясно...
Мисля, че или разбираш или не. В твоя случай по-скоро не. Личните имена са просто примери, хора станали пословични с едно или друго нещо.  А сега по същество: В София сторед писанията(които ме съветваш да чета) има една единствена църква!? Не съм сигурен дали ме разбираш. Една единствена. Дори днес това е така. Това не е теория, нито доктрина от учебник. Има много хора, които искат да се възползват от вярата, да извлекат определени ползи. Например Диотреф. Те са измамени от врага, че са значими и важни особи, че царството зависи от тях, че хората са зависими от тях и още подобни. Те обичат да се разпореждат. Досега много хора, (както и на този форум) вече няколкостотин години се опитват безуспешно да променят системата, карайки хората да "излизат от Вавилон". Повтарям това са няколкостотин години. От времето, когато реформацията направила някои промени, но пропуснала достатъчно важни такива. Резултата е нови и нови секти, нови и нови. Днес това продължава. Щом дадена група християни намерят общи цели, които ги удовлетворяват, те започват поредната църква и поредното разцепление. Вероятно и вие не правите изключение. Доказателството е силната опозиция към всичко, което казах, макар да има много потвърждения от писанията. Защото това, което ви казвам би ви извадило от разделенията и би ви върнало в единството, но вие виждате като през покривало. Защото казах само ясни учения от новия завет, но никой не иска да ги спазва. Затова си мисля, че сте от хората, решили да правят своето си. Ако не е така защо непрекъснато всички! се опитвате в един глас да ме убедите, че правенето на каквото и да е не е по Бога(разбира се освен това, което вие правите). Възможно е думите ми да са по-остри, отколкото самият аз желая, но не зная как да се изразя по-меко за това отношение.
Вместо да се зарадвате, че има изход от неща в които затъва истината от толкова много време, вие се радвате да угасите всяка искрица, щом не е по вашето... Това ли е праведното? Щом считате себе си недостойни, за да сте като Мойсей добре, стойте си където сте се окопали, но да знаете, че това което сте намислили няма да стане без истината. Истината може и да боли, но тя лекува. А останалото може и да изглежда добре, но не носи полза. ТОва е удивителното- хорота които не търсят Бога го намират, а тези които си мислят, че много знаят си стоят с празни ръце.

Тихомир, ти си мислиш, че твоята църква е друг тип разделение, но не е. Просто е поредното. Някои успяват да направят мощни организации. Може и ти да успееш. Но полза никаква. Битката е за единството на тялото на Помазания, а не за поредната секта. Дори да имаш в запаса си някоя истина повече от останалите църкви, то ако мислиш, че ти си Христов, а те не, то според 1 Кор.1 ти също си толкова плътски, колкото и този, който се нарича Павлов, или на Жоро Бакалов, или на Виктор Вирчев, или на Артър Кац. Няма разлика. Тялото е на Помазания.


pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #34 on: January 25, 2009, 22:10:29 PM »
Etien,
Дай "изхода" според истината (Словото).

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #35 on: January 25, 2009, 22:43:55 PM »
etien,

Аз нямам "моя църква". Нито посещавам такава.

Ако знаеше какво означава "свят народ" и "свято свещенство" нямаше да наречеш "излизането от Вавилон" наш опит за промяна на системата. "Свят" означава "отделен". Когато Бог заповяда "отделете се от него" (Вавилон), се има предвид точно това - осветете се. Бъдете отделни. Защо? Да не споделите язвите, които ще паднат върху Вавилон и то не от "революционери", а от Бога.

Не знам дори дали виждаш какво пишеш и какво пише в Писанията, които ти упорито игнорираш. Там не пише (повтарям - не пише), тъй като няколко пъти писахме, но явно не стана ясно, да се промени системата, а да се излезе от системата от бъркотии. Това е, което Бог чрез Писанията, заповядва за последните дни, в които живеем. Това не е наш опит, не е наш призив, а призив, който ние просто напомняме от Писанията. Системата не трябва да се променя, както ти писа, че ние се опитваме да правим. Ние не се опитваме да правим нищо такова. Царството на Нашия Цар не е от този свят и ние нямаме никакво намерение да се борим за царства в този свят. Самият Господар на господарите ще слезе с повелителен вик и ще установи своето господство над всички, без да му е нужен помощник (както днес има лъжеучения, които твърдят обратното).

Ако разгледаш историята на т.нар. "реформация" ще видиш много съмнителни и противоречиви факти около личността на Лутер, който е ненавиждал евреите и е бил недокоснат от тогавашната католическа власт. По това време са живяли общности от вярващи, които са били гонени за дребни неща, докато Лутер е бил недокоснат от католиците. Тези няколко факта (сред други такива) могат само да покажат колко т.нар. "реформация" е била наистина "реформация" или просто поредната религиозна трансформация от една структура в друга.

Реформацията за нас не е нещо велико, тъй че няма нужда да ни сравняваш с нея. По-скоро ние следваме това, което Бог чрез Духа си е заповядал - стойте, прочее, твърдо. Никъде няма да намериш "атакувайте с Божието всеоръжие" (както днес много народ "воюва"). Този, който ще атакува след години на дълготърпение ще бъде самият Бог, който ще изпрати трусове и бедствия, гняв и ярост над тези, които гонят Неговия народ, който е считан като овце на клане, а не като "революционери".


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #36 on: January 25, 2009, 22:54:58 PM »
Неговия народ, който е считан като овце на клане, а не като "революционери".

BG - Библия 1940 - Рим. 8:36

(защото, както е писано:
"Убивани сме заради Тебе цял ден;
Считани сме като овце за клане").
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #37 on: January 26, 2009, 08:38:18 AM »
Тихомир,
Quote
Системата не трябва да се променя, както ти писа
Това няма нищо общо с казаното от мен.



Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #38 on: January 26, 2009, 09:46:25 AM »
etien,

Ти изписа цял постинг относно "промяната на системата", която (според теб) "ние се опитваме да правим", а сега казваш, че не си казал такова нещо.

Също и не отговори за какви разделения става въпрос, след като ти писах за екуменическото движение, което ще е (и вече е, ако следиш "християнските" събития по света) най-ясно изразеното лъжеучение в последните времена.

Това движение издига в култ терминът "единство". Нарочно използвах думата "термин", за да подчертая, че става въпрос за единство, което не е според Писанията. Единството според Писанията е основано на Истината според Писанията. Всяко друго единство, което има за основа толерантност на лъжеучения е противно на Писанията.

Затова отделянето от Вавилон е нещо добро и жизнено необходимо. Тези, които останат там ще споделят язвите, които ще бъдат изпратени от Бога и тези хора няма да имат извинение за упорството си.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #39 on: January 26, 2009, 13:53:28 PM »
Тихомир:
Quote
etien,

Ти изписа цял постинг относно "промяната на системата", която (според теб) "ние се опитваме да правим", а сега казваш, че не си казал такова нещо.
****************
Защо според мен писаното от Етиен е безсмислено (далеч не искам да го обидя, унижа, подценя, или каквото и да било, негативно отношение!!!).
*******************
НАЧАЛОТО НА "ОФИЦИОЗИТЕ"

  Под "официози", аз съм обозначил всичките регистрирани пред/под/от, държавните структури и власт, религиозни общности, наричащи себе си с различни имена (ОБЦ, ББЦ, ЕПЦ, АРЦ и т.н.).
Според мен нередното е-... в самото им начало- регистрация пред/под/от, държавните структури. Христос да е поискал одобрение от цезаря за служението Си?! Апостолите да се завтекоха да регистрират и себе си и "религиозната" разновидност "християнство"?!!! Нека сверим с писанията : Божието царство е духовно, то е част от Божието влияние и присъствие, ние сме Божии синове и дъщери, - КОГАТО ВИДИМ В ПИСАНИЯТА ПРИМЕР, ЧЕ НЯКОЙ БОЖИЙ ЧОВЕК Е ПОТЪРСИЛ ОДОБРЕНИЕТО И ОПЕКАТА НА ЕДНА БОГОПРОТИВНА И БОГОХУЛНА СТРУКТУРА, ЗА ДА ГОВОРИ СЛОВОТО НА БОГА, ЗА ДА ПРАВИ ТОВА, КОЕТО БОГ МУ Е НАРЕДИЛ, ТОГАВА МОЖЕМ ДА ГОВОРИМ ЗА ВЪСТАНИЕ И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ В ТАКИВА ОБЩНОСТИ. *******************
ЦЕЛИТЕ НА ОФИЦИОЗИТЕ
  Вижте, аз не мразя никой от тези структури. Смятам, че там имам мнозина братя и  сестри. Но самата структура и въвлечените в нея, по една, или друга причина, са в несъстоятелност да изпълнят волята на Бог за своят живот. ЗАЩОТО ХРИСТОС НЕ СЕ НУЖДАЕ ОТ ОДОБРЕНИЕТО НА ЦЕЗАРЯ. ЗАЩОТО БОЖИЕТО ЦАРСТВО Е СРЕД НЕГОВИТЕ УЧЕНИЦИ. ЗАЩОТО БОГ НЕ СЕ НУЖДАЕ ОТ ХРАМОВЕ, ПРОГРАМИ, ПРОПОВЕДИ, ПОУЧЕНИЯ, СЕМИНАРИ И Т.Н. НЕЩА, КОИТО ИМАТ ВИД НА БЛАГОЧЕСТИЕ, НО НЯМАТ СИЛАТА И ПОТВЪРЖДЕНИЕТО НА СВЯТИЯТ ДУХ, ЧЕ ПОДОБНИ ФОРМИРОВАНИЯ СА НАПРАВЕНИ ЗА ДА ИЗПЪЛНЯВАТ ВОЛЯТА НА НЕБЕСНИЯТ БАЩА.Да не говорим, че много от "проповедите" са абсолютни ереси и по принцип, проповедите не са предназначени да променят слушащите по подобие на Исус Назарянина.
*******************
  В Словото виждаме редица противопоставяния на Божиите пратеници към/спрямо, както установените религиозни структури (фарисеи и книжници в персоналност), така и на светската власт.   
Да, Бог ни е наредил да се покоряваме на светските власти, НО НЕ И  КОГАТО ТОВА ПРОТИВОРЕЧИ НА НЕГОВОТО СЛОВО, ВОЛЯ И ДУХ. А ти смяташ ли, че Бог Се нуждае от ДЪРЖАВНО ОДОБРЕНИЕ?!!
*******************
  Така че, с уважение към Етиен, но не можем да реформираме един труп- НЕКА МЪРТВИТЕ ПОГРЕБВАТ СВОИТЕ МЪРТЪВЦИ, ЕТИЕН - ТИ СЛЕДВАЙ ЖИВИЯТ БОГ!!!
*******************
  Поздрави, Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #40 on: January 26, 2009, 19:11:04 PM »
Етиен, съжалявам че трябва да го кажа но страшно окашваш нещата и съзнателно или не ти  искаш вавилон  каша но Бог е ред,И така или иначе си има някакво лидерство без значение как се нарича.

Svetla

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 36
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #41 on: January 26, 2009, 22:20:13 PM »
Здравейте! Бих искала да споделя и моя опит и моето мнение по въпроса за бунта и излизането от Вавилон. Първо искам да изкажа искрена благодарност за всеки пастир, който Бог е поставял в живота ми, защото това са били хората, които са ми обяснили кой е Христос и какво е направил за мен. Това са хора, които са имали бащинско сърце към мен и останалите, които не са се гнусяли от калта по мен, а с много грижа и търпение са ми помагали да разбера Библията и да смъкна стария човек от себе си. Благодаря на Бог за тях! Много често това са хори със своите грешки, но кой от вас е безгрешен? Виждала съм много хора в бунт, но този бунт НИКОГА не е довел до благословение нито в човека в бунт, нито в останалите! Вавилон за мен е грехът, а не мястото. Мисля, че можеш да живееш в пещера без никой до себе си и да си изпълнен с Вавилон. Когато Бог изобличи отделните църкви в Откровението на Йоан, защо изобличаваше цялата църква за греха на отделни хора и не очакваше ли цялата църква като един организъм да се справи с греха в тялото? Каза ли на някой верен - излез изсред тях? Моят въпрос към вас, които сте излезли е следният: Излизайки от църквата, вие не лишавате ли останалите части от Христовото тяло от себе си и дарбите, които Бог ви е дал за да ни послужите? Ако бяхте останали, дали нямаше да паднат оковите на греха един ден?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #42 on: January 26, 2009, 22:34:22 PM »
Svetla,

Проблемът тук е "неразбирането за това какво е Вавилон". Твоите разсъждения са, че Вавилон са хора, които грешат от време на време, а тези, които са излезли са безгрешни (с това впечатление оставам).

Вавилон е пълна бъркотия. Когато Бог разбърка езиците (и в следствие на това се  нарече "бъркотия" или "Вавилон"), тогава хората не можеха да направят нищо стойностно заедно.

Вавилон е, когато всичко е толкова объркано, че няма никакъв добър плод (с постоянство), нищо стойностно не се прави, а каквото и да се прави "стойностно", то има стойност само пред хората.

Много хора, както и ти сега, питат за следното - добре, какво ще правя, когато изляза от Вавилон? Къде ще отида? С кого ще се събера?

Моят въпрос е - какво направи, когато излезе от греха? Къде отиде? С какви хора се събра?

Отговорът на втория въпрос е подобен на отговора на първия.

Когато Христос изобличаваше, Той изобличаваше църкви, които Той нарече църкви. Забележи, че в Откровение се говори за хора, които се наричат юдеи, а не са, а са от синагогата на сатана. Това ще рече, че има събрания на Бога, има и събрания на сатана. Ако има непокорство на Словото, това е равносилно на окултизъм пред Бога. Такива събрания са окултни пред Бога и са равносилни на синагоги на сатана. Така пише. Това не си го измислям аз.

По същия начин Христос не изобличи и не се опита да поправи синагогата на сатана, където имаше хора, които се наричаха "юдеи". Днес също много хора се наричат "християни", но не са, защото самите им дела се отричат от думите им, а понякога и със самите си думи се отричат от принадлежността, която изповядват. И по-точно - че са "христови".

Трябва да се внимава много за това, което Христос нарича "своя църква" и за това, което той нарича "синагога на сатана". Трябва също да стане ясно, че Той не търпеше греха в църквите и каза, че ако не се покаят ще вдигне светилника. Това означава, че те ще престанат да бъдат вече "негови църкви" и ще станат църкви с друг господар.

Имайки това предвид - дарбите са за Тялото, а не за Вавилон. Когато излизат хора от Вавилон, те се събират заедно, както когато хората излизат от греха и се събират с "подобни".

По същия начин мога да попитам - защо не употребявате дарбите си сред събранието на присмивателите или сред събранието на богохулниците? По същия начин и не могат да се употребяват във Вавилон, а само в Тялото.

Трябва много добре да се внимава на дефинициите, които дава Словото и същите термини, но с друго значение, дадени днес от човеците.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #43 on: January 26, 2009, 23:05:19 PM »
Ето един пасаж от Писанията и няколко въпроса върху него:

Откр. 2:5  И тъй, спомни си откъде си изпаднал, и покай се, и върши първите си дела; и ако не, ще дойда при тебе [скоро] и ще дигна светилника ти от мястото му, ако се не покаеш.

Въпроса е: Какво става с една църква, когато не се покае от нещата за които Господ я е изобличавал и Той е отнел светилника от нея? Това вече може ли да се нарече църква? Какво да правят онези, които все още обичат Бога и Истината в това събрание на което е отнет светилника от самия Исус?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #44 on: January 27, 2009, 10:28:41 AM »
Здравей, Светла!
**************
Искам да допълня написаното от братята с един кратък пример, който ми е разказан от самата участница. Свършва "поклонението" и "идва време за проповедта", но върху нея слиза Духа на Бога и тя пожелава да пророкува. В тази "църква" няма проблеми с това и тя излиза, взима микрофона и го прави. Словото е за връщане към Бог и покаяние. Пастира е на два-два и половина метра от нея (като цялата "църква" се побира в стая около 58-60кв.м.), седнал и я гледа. Свършва словото и- никаква реакция от никой.Един брат подема покаяние и се моли.
**************
След една седмица в разговор между тримата (пастира, брата, молил се спрямо порочеството и самата сестра, която е пророкувала), става въпрос за пророчеството и пастира страшно учуден възкликва : А! Ама ХХХ, ти кога си пророкувала?!   Той сякаш е бил глух за думите, въпреки близоста си до пророкуващият??!!! Изводи: дори и да няма проблем в "тези среди" с пророчество, с термини като апостолство, молитва и т.н., не може да се стигне до реализация на волята на Бог в живота на който и да е, защото това е една изкуствена среда, в която се отглеждат по човешки Божии култури. Истинската свобода, истинската любов, простителност, болка от умиране и, всъщност, истинското следване на Божият Единороден Син, във волята на Отец за живота на някой вярващ, стават/реализират се/изживяват се, когато човека напусне  "Матрицата", когато излезе извън структурата, която Бог може да посещава заради милостта Си, но която структура НЕ МОЖЕ И НЕ Е ПРЕДНАЗНАЧЕНА ДА РЕАЛИЗИРА БОЖИИТЕ НАМЕРЕНИЯ НА ТАЗИ ЗЕМЯ!
****************
Аз също съм бил благославян от "служението на пастира ми", но след години "видях истината". Бог може да употреби доста хора в милостта Си, но ни е призовал да не бъдем роби на човеци, защото сме купени с кръвта на Сина Му за наследство нетленно, (3 Благословен да бъде Бог и Отец на нашия Господ Исус Христос, Който според голямата Си милост ни възроди за жива надежда чрез възкресението на Исуса Христа от мъртвите, 
4 за наследство нетленно, неоскверняемо, и което не повяхва, запазено на небесата за вас, 
5 които с Божията сила сте вардени чрез вяра за спасение, готово да се открие в последно време
1Петр.1гл.), неоскверняемо...слава на Единственият. Разбира се, има и "правилните" служители, но аз лично не съм още ...срещал такива в България. Не съм "друго"фил.
******************
Не смятам, че като съм излязъл от подобни среди, аз, както казваш ти
Quote
Излизайки от църквата, вие не лишавате ли останалите части от Христовото тяло от себе си и дарбите, които Бог ви е дал за да ни послужите?
, защото за мен нещата са прости, категорични и крайни. Както съм го чул от Бога : Аз не съм част от нещо, което не е част от Исусовото Тяло., като искам да допълня: да, там, в тези църкви има редица спасени хора по благодатта на Исуса, но те НИКОГА НЯМА ДА ЖИВЕЯТ ИСТИНСКИЯТ ЖИВОТ, КЪМ КОЙТО СМЕ ПРИЗОВАНИ АКО ОСТАНАТ В ТЕЗИ ПАРНИКОВИ И ЗАДУШАВАЩИ/ЗАГАСЯЩИ СВЯТИЯТ ДУХ, СРЕДИ. Истинският живот в Христос?! Започна когато излезнах от тези среди и Бог ми каза : - Сине, сега ще ти открия силата и реалността на Моето евангелие. и аз стоях шокиран в Неговото присъствие.
******************
Божият Син...Името Му Е Исус, Спасител. Нека ни спаси сега и от поредните заблуди и лъжеучения. Бог да ни пази.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg