Author Topic: Въстание. Възстановяване.  (Read 64562 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #15 on: January 20, 2009, 23:59:14 PM »
Тази дискусия беше достта полезна за мене. Стражар ти си мислиш, че виждаш и предричаш катастрофи... Катастрофа е да считаш само себе си за прав, който и да си. Прав е само един. Наистина има много хора по църквите, които обичат просто да си правят религия. Но едно видях: нито ти, нито твоя духовен съвет имате "мандата на Мойсей", както самите вие бихте се изразили. Мойсей никога не би оставил народа на Бога и наистина не го остави. Нищо, ще търся и ще намеря или някой друг ще намери. Но единството на вярата е валидно и за вас, това е заповед, която е по-голяма от вас или от мене. Ще трябва да го разберете по трудния начин. Това е пророчество от Святия Дух.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #16 on: January 21, 2009, 00:10:09 AM »
Пророчеството от "святия дух" би трябвало да е съгласно със Словото, дадено чрез Святия Дух, а то си противоречи в самата основа.

Бих те посъветвал да размислиш на кой дух си повярвал.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #17 on: January 21, 2009, 00:32:52 AM »
etien,

аз приех да дискутирам тази тема с теб, като изложих ясно моите аргументи според това, което съм разбрал от Господните Писания. От теб видях че имаш идеи основани неясно на какви писания и принципи, но по никой начин не видях те да отговарят на Господното Слово от което ти за съжаление си се отдалечил и продължаваш да се отдалечаваш.

И не съм аз с когото имаш проблем в тази дискусия, но с аргументите базирани на Словото на Единия, който е винаги прав и истинен. Дали аз съм прав или не в тази дискусия няма значение. Това което има значение е дали Бог и Неговото Слово подкрепят твоите идеи за въстания и революции в светските деноминации и вавилонски църкви. До този момент ти не успя да покажеш подобна подкрепа, но си се хванал за някаква илюзорна аналогия с Моисей и даже твърдиш неща за него, които въобще не са верни.

Моисей избяга от Египет и изостави народа си, като нямаше никакво намерение да се връща. БОГ беше този който не забрави народа Си, и изпрати Моисей пряко неговата собствена воля и увереност. На младини Моисей имаше свои идеи и желания да избави народа си, точно като теб с революции и стигна до там, че уби човек. И едва когато беше се напълно смирил и напълно оставил се от всякакви свои желания и усилия да спасява народа си, тогава и само тогава беше годен да приеме Божия призив и да бъде изпратен да извърши Божията воля по Божия начин.

И докато ние или ти имаме желание да правим неща според своите си идеи и мъдрост как да "помогнем" на народа Му, то ние също няма да сме годни за моисеев мандат. Но ако или когато се оставим и се укротим и смирим като него, там в пустинята на душата си, едва тогава можем да чуем и приемем автентичен призив, който ще бъде облечен със сила и власт от Небето при това не без свидетелството и участието на местното Христово тяло, което единодушно ще чуе думите от Духа "отделете ми Варнава и Савла ..."
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #18 on: January 22, 2009, 18:51:56 PM »
Въстание?! Е, човек се учи докато е жив.
Но не може да инициираш такова движение в среди, където апатията и робството са царе и господари. Сещам се за Васил Кунчев- как е тръгнал да призовава народа, а българите го гледали като изкопаемо. И в крайна сметка - предаден от свой родственик- показателен пример!
**********************
Църквите не са това, което претендират че са; те претендират, че са Божии домове. Хората, ходещи в такива общности НИКОГА НЯМА ДА МОГАТ ДА РЕАЛИЗИРАТ СЪДБАТА СИ В ГОСПОДА. Да, има такива общности, където присъствието на Бога слиза и служи на Своите Си, но това е поради свръхмилостта Му, поради любовта Му, но не и заради нещо друго.
***********************
Хората там са в робство от човеци и лошото е , че това робство е по взаимодоговореност. Не е библейски да се молим за "въстание" - никой от тези, които са там не иска да въстава, защото ако би искал- тогава той просто ...ще си тръгне- това е просто.
***********************
ГОСПОД Е СВЯТ!!
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

chernobeleev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #19 on: January 22, 2009, 22:42:21 PM »
мир вам,след моите,,рецитации''и  желаниетона властелините на Истините беда не стъпвам на ,,тяхната свещена земя''няколко нещица ме карат да предизвикам праведният им гняв:узаконения бой на децата пред парламента,смелите и актуални въпроси на Етиен,и думата,,християнско''която ме задължава да не предавам чрез мълчанието си хората които обичам и ценностите които изповядвам и чрез делата си..Нека оставим за малко Мойсей в пустинята  с тълпа от роби които тепърва им предстои дългия път да станат народ и погледнем как Исус сплита бич от беззаконията на търговците в храма и ни показва..Два пъти?Какво?Той не посяга само на търговците а на цяла една институция наричана от някой държава и това не е бунт,възстание,революция ,това е позицията наХристос.Народа има виждане,позиция избира Стефан глас народен глас божи-Д.А.Демокрация о -о нее!Простотата не е простотия това ни е показал дякон Игнатий,а делото му не може да бъде мерено с школски линийки.Ако не познаваме историята си можем поне да я уважим с мълчанието си,За мен Етиен се движи към един старателно заобикалян от бая Тарильоми и Селямсъзи христ.лидери правата и задълженията на бълг.вярващ християнин и неговата роля в БЪЛГ.Общество.църквите имат своята доказана мисия.за съжаление темата за боклука е актуален и тук.Мисля чя истинския отговорен вярващ няма да избяга.страхливо с гордо вдигната глава хвърляйки огън ижупел по свойте братя и сестри.Има ефикасни  доказани и от историята средства с които да тръгне по пътя на реформите и най заспалата църква,но се иска вяра на дело ,и смелост не само в интернет.Братя въздуха трепери!засега..лека нощ











,






etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #20 on: January 22, 2009, 23:07:59 PM »
Стражар,
Пророчеството е свързано с това , че ние повярвалите сме едно тяло - това на Помазаника на Бога Исус Божият Син. Ти не го признаваш. Но много от тези хора "там" искаш или не са твои братя и сестри, казва Святия Дух Божий. За това пророчеството е, че ако не поискаш да го разбереш по лесния начин, Бог ще те научи по трудния.
А революцията е добро нещо, Бог да ни даде сили и да ни пази, за да излезе народа Божий от робството си... Амин.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #21 on: January 23, 2009, 00:50:56 AM »
etien,

може би не забеляза, но аз не съм коментирал "пророчеството", Тихомир го коментира. Аз коментирам твоята аргументация по темата.

Също така, аз никога не съм отричал, че има остатък Божии хора "там" и не мога да го отрека, защото Писанието казва, че има, и ги призовава да излязат вън, а не да правят революции вътре:

Откр. 18:2  Той извика със силен глас, казвайки: Падна, падна великия Вавилон и стана жилище на бесовете, свърталище на всякакъв нечист дух и свърталище на всякаква нечиста и омразна птица;
Откр. 18:3  защото всички народи пиха от виното на нейното разпалено блудствуване, и земните царе блудствуваха с нея, земните търговци се обогатиха от безмерния й разкош.
Откр. 18:4  И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й;
Откр. 18:5  защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди.
Откр. 18:6  Въздайте й, както и тя е въздала, да! платете й двойно според делата й; с чашата, с която е черпила, почерпете я двойно.
Откр. 18:7  Колкото е прославила себе си и е живяла разкошно, толкоз мъка и печал й дайте; защото казва в сърдцето си: Седя като царица, не съм вдовица, и печал никак няма да видя.
Откр. 18:8  Затова в един ден ще дойдат язвите й, мор, печал и глад, и тя ще изгори на огън; защото могъществен е Господ Бог, Който я съди.


Ето това е което аз чета за Божиите хора сред системата на Вавилон. Никъде не чета за превземане на властта във Вавилон чрез революция. И въобще - нито Моисей, нито някой пророк или апостол някое правил революция (превземане на властта на статуквото). Както вече ти посочих - Израел излезе, от Египет, а не превзе властта в Египет. Ние като християни сме призовани да излезем от света, а не да превземем системата на света, както и да излезем от Вавилон, а не да превземем властта във Вавилон. Човек дори не превзема властта в стария си човек и естество чрез покаянието, но вместо това се ражда НОВ ЧОВЕК, който има своя територия и ново естество в което царува правда, а стария не се спасява чрез революции, но се погребва в кръщението. Нито Исус когато се върне втори път няма да вземе властта над света с революции, но ще дойде като Един с власт, който със словото на устата Си, ще покори враговете си в подчинение и ще седне на Давидовия престол. Това е простото и ясно Библейско учение.

Нещо повече аз не веднъж се опитах да дам посока на разговора в посока, която е част от Божиите инструкции за светиите и от какво наистина те имат нужда в тия последни времена, но ти си се вглъбил в революциите си и напълно игнорира написаното.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #22 on: January 23, 2009, 08:51:45 AM »
Мисля, че отговорих по въпроса "Вавилон", но ако съм пропуснал пак ще го направя. Цитирания пасаж е от Откр.18, където са описани събития предшестващи второто идване на Господаря Исус. Общо взето повечето тълкуватели събират тези събития в период от около 7 (седем) години.  Наказанието на Вавилон идва в един даден момент, преди който е необходимо светиите, които са там тогава да излязат и пр. Нима съм съгласен с църквите днес? Съвсем не. Само казвам, че там има хора, които имат нужда от нас, които твърдим, че виждаме или разбираме. Не е много праведно просто да се клацифицира някой и да се остави... Затова дадох пример с Мойсей, който имал предложение от  Бога, Бог да ги изтреби, а него да направи голям народ, но той предпочел Божията слава. Да правим като него е въпрос на респект към Божията слава, а не някой да се вживява в ролята на освободител. Нашия освободител е Исус. Наричам го въстание  и революция понеже тези днешни лидери нищо няма да променят доброволно. А е за тяхно добро. Почнах обаче да се притеснявам дане би и вие да сте на тяхна страна - не съвсем съгласни с тях, но постъпващи като тях.. Да не би и вие да държите под контрол група хора, които сте ги направили зависими от вас? Засега просто питам....понеже твърде много ги защитавате.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #23 on: January 23, 2009, 09:20:43 AM »
Quote
Само казвам, че там има хора, които имат нужда от нас, които твърдим, че виждаме или разбираме.

Спомняш ли си притчата за богаташа и Лазар?

Богаташът също каза, че неговите братя имат нужда от човек, даже който да възкръсне. Как му беше отговорено? Имат Мойсей и пророците. Ако тях не слушат, дори и да възкръсне от мъртвите някой, пак няма да послушат.

Така е и днес. Тези, които слушат Мойсей и пророците (сиреч - Писанията или т.нар. "стар завет") ще им бъде достатъчно това. Тези, които не слушат, дори и възкръснал човек да им говори, пак няма да повярват. Колко повече да им говори жив човек, който (примерно) знае Истината.

Ти си тръгнал да правиш неща, за които не си чул от Бога, тъй като се виждат ясно плодовете им, че не са добри. Ако това беше от Бога щеше да е в съгласие с Божието Слово. В момента ти си се наел да "спасяваш души" по свое осмотрение, без да имаш нужното познание върху Писанието и без да имаш заповед от Бога, но си приел заповед от своето сърце да правиш някакви революции.

Моят искрен съвет е да спреш дотук. Да обърнеш внимание на Писанията за известен период от време. Да обърнеш внимание на семейство (ако имаш) и на братя и сестри в Господа и да чакаш от Бога. Ако Бог някога те призове за нещо, ще разбереш ясно. Изпитвай всичко и дръж доброто.

От една гледна точка е добро, че сподели своите идеи, тъй като сред вярващи е по-добре да се отсее праведното от неправедното, в смисъл на взаимно наставление. В този случай това, което си тръгнал да правиш не е праведно.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #24 on: January 23, 2009, 10:11:44 AM »
"Това, което си тръгнал да правиш не е праведно.."
Не можах да разбера кое?

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #25 on: January 23, 2009, 10:24:55 AM »
Нека наистина да спрем до тук.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #26 on: January 23, 2009, 11:11:23 AM »
ако не си съгласен с нещо в дадена християнска общност ,и виждаш лъжеучения/ ако наистина има такива , според Словото/ , то най добре заеми позиция публично по въпроса и покажи от Словото истината по въпроса , ако не се стигне до решение , напусни.Но никъде не сме призовани да правим революции  и да завземаме нещо което не е наше си , младоженецът е който има невястата!
Много бъди предпазлив , преди да напускаш дадена общност , човек не бива да постъпва емоционално и воден от себе си.Има и първостепенни неща , има и второстепенни , че и третостепенни.
Аз например не мисля че е добре да напускаш дадено събрание , поради второстепени неща.По скоро остани там , и им помогни да видят това което ти си видял от Словото.

неправедно е желанието за революции и завземане на нещо си.. , което даже не е наше

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #27 on: January 25, 2009, 11:24:24 AM »
Здравей, Етиен аз също съм си задавал подобни въпроси и сега ще ти кажа моето мнение по решението на този въпрос.Темата е доста хлъзгава и опасна.Сега ще ти кажа че по човешки никога и по никакъв начин няма да можем да свалим човек или ако успеем ще доведе до големи главоболия.Единствения начин е да има откровение от Бог или  да утидеш в църква ковто има помазанието и силата на Бог.Където духа деиства  разделението идва ит самосебе си.Павел писа към коринт като дойда ще изпитам силата ви .Това е критерия лидер ако ходи в силата и помазанието и има водителство за църквата си ще бъдат следвани без да се насилват защото пчелата не бяга от меда...Ако няма такава църква по е добре да се молим Бог да постави своя порядък  в църквите.

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #28 on: January 25, 2009, 15:07:25 PM »
Както се казва: Мисля, че е добре да започнем всичко отначало. Темата отиде в посока, нямаща почти нищо общо с това, което мисля по въпроса. Част от проблема е, че вероятно не се изразявам достатъчно ясно. Друга част е, че забелязвам отговори без внимателно изучаване на вече казаното.

Но, отначало:
Дори не съм си помислял да ходя и да свалям от власт някой поп или който и да е. Започнах темата, като само бегло я нахвърлих. Виждам, че е било грешка. Така оставих всеки сам да се досеща какво имам предвид. И затова и резултата е налице.

Напротив на общото мнение дори и днес писах мейл до един пастор, като се старая да го убедя да остави разделенията и да се върне в единството на вярата заедно със цялата си организация. Ако го направи ще е чудо от небето.
Когато казвам революция имам предвид вътрешна такава. Човек трябва да възстане за самия себе си против ... себе си.  Не искам да отлъчвам пастори. Напротив искам те да се върнат във истинската вяра. Революция е доколкото не оставя никого да си плува по течението, нито себе си оставяш. Прави се нещо, което да въстанови славата на Бога и на Исус пред народите, които обвиняват вярващите за всички грехове...
Това не е опасно, нито е по плът. Опасно , доколкото новия завет е опасен, да. Революция, защото изразява открито несъгласие със съществуващото, но търси описания от истината път за връщане във вярата, а не за отклонения.

Не зная дали става поне малко по-ясно? Надявам се.

Какво може да направи всеки от вас? Първо трябва да признаете, че който вярва в Исус, че е Син на Бога, е от Бога роден. От това следва, че никой няма права на "държателя на истината". Ние всички сме братя. (Да, има и неистински братя, но това само доказва че има и истински.) Ако си имате собствена организация, макар и нерегистрирана ще трябва да се откажете от нея. Има само една църква. Какво искам да кажа? Революцията започва от вас самите. В София има много християни освен вас и вие имате заповед от небето за любов, грижа, единство и пр.Това се простира отвъд вашите приятелства и дори разбирания за вярата. Ние  сме едно тяло дори да не ни харесва.  Които са ваши лидери трябва да признаят, че те нямат права над вас!!! Ние сме братя и сестри - синове и дъщери на Бога, а не на човек. Затова всяка затворена структура е в нарушение на Новия Завет, който ни казва че ние сме едно цяло. Нямате право на отделни секти, които си правят каквото си искат. Вашите лидери имат да отговарят пред всички в София, а ако сте другаде, където сте!! Така никой пастор, никъде в града няма права над хората. Революция би означавала не да го "изгорим на кладата" , а той да заеме истинското си място- ако има истински дар нека да го използва. Какъв дар? Не зная, понякога е дар на управления, друг път учителство.... Но край на разделенията чрез вътрешна промяна.
Това няма да ни доведе автоматично до зрялост в Бога. НО поне ще отвори възможност да стартираме...
Това е засега, братя. Нищо лично.

Към това мога да прибавя и много други неща и съм уверен в Господаря, че това е истинското Божие слово.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Въстание. Възстановяване.
« Reply #29 on: January 25, 2009, 15:29:36 PM »
Etien,
Как да разирам това твое изказване?
Quote
Вашите лидери имат да отговарят пред всички в София, а ако сте другаде, където сте!!