Author Topic: За всекиго по нещо :)  (Read 34712 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
За всекиго по нещо :)
« on: January 13, 2009, 20:58:04 PM »



За всекиго по нещо :)

Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #1 on: January 13, 2009, 21:01:54 PM »
БИТИЕ ИЛИ НЕБИТИЕ - ТИ ИЗБИРАШ

До vminev
Чети точно в 12 часа през деня/нощта!

След като толкова много си лъган, и твърдиш, че имаш просветление :) как да изобличиш лъжата и нейните слуги, кажи на твоите братя и сестри от този Форум как човек да се отдели от лъжата?
Вярно е, че има много шарлатани, но защо и ти да не си един от тях?
Обясни им какво е лъжата, все едно назидаваш твоите дъщерички :)
Така го обясни, че от най-малкия малчуган в детската градина на твоя роден град до най-големия капацитет в този Форум, заедно с целия творчески колектив между тях, да познаят НАЧИНА как лъжата / злото / лицемерието могат да бъдат низвергнати от човека.
Така ще помогнеш на многото измамени, включително и на ближния си :)

За нерегистрираните :) гости в този Форум - в този Форум ме изобличиха  като лъжебрат, защото нямало ни една Свята Икона. Но, както признават, какво е Свята Икона, нямат ни най-малка представа.
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=313.0

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #2 on: January 13, 2009, 21:30:09 PM »
Simon,

Говориш доста несвързано.

Мисля, че е добре да се оттеглиш от писане в този форум, защото явно ти не виждаш ние да споделяме твоите цели и намерения.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #3 on: January 14, 2009, 22:59:23 PM »
http://www.fellowship.org/index.php?topic=349.msg3842#msg3842
http://www.fellowship.org/index.php?topic=349.msg3847#msg3847

Стремглавото спускане надолу се нарича падане, а не инерция. То не е свободно, но форс-ускорително. При този вид падане, вследствие силите на триене с континуума, температурата на падащия расте и когато тя надхвърли прага на абсолютния максимум, експлоадира в свръх-нова, и на този свят се "ражда" най-новият религиозен, научен и какъвто се сетите апологет и неговата църква/съюз/академия и т. н. И така отново и отново... Луд умора няма, казва една народна поговорка.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #4 on: January 14, 2009, 23:18:47 PM »
Simon,

Тъй като напоследък постоянстваш да пишеш неща, които или са твърде абстрактни или просто не са за този форум, решихме, че временно ще ти забраним възможността за писане във форума. Ще имаш възможност да четеш темите. Забраната за писане ще трае 3 месеца.

След този период отново ще ти бъде позволено да продължиш да пишеш във форума ако има поправление.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #5 on: February 26, 2009, 22:00:00 PM »
NI в клин,ни в ръкав:Честито на българските шахматни болельщики от провинцията и София!Нашето момче от Русчук потопи! руско-американската армада,Гата Камски се удави на края на Дунава,браво на Веско Топалов!Често,наблюдавайки disputi(на бълг.караница)между  християни имам усещането че гледам шахматна битка ,игра на карти или табла..Ханс ГАНЕФ започва с....глава 6 стих15 Уилям Петрофф отговаря...гл.Втора стихове7 и8 ШАХ!!...пЕЦАТА  анонсира говорене на езици зДРАВКО го цака с...коз,коз !..Не знам дали въпроса ми е дюшеш,но има ли изобщо игра  с която един обикновен(?)реален християнин може да разпуска,когато не чете Библията,не върши богоугодни дела и не се начатква във форумите?ШАХ..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #6 on: February 26, 2009, 23:53:54 PM »
Бих те помолил да пишеш по-сериозно във форума и да използваш език, който да е разбираем от средностатистическия българин, който не гледа телевизия и не чете толкова книжки (освен това, което му е потребно за ежедневната работа) и му липсва общата култура, която явно ти имаш.

Аз съм един такъв човек и повечето от постингите ти са ми непонятни, освен 1-2 изречения, в които виждам целия смисъл. В другите не виждам смисъл и по мое мнение са крайно излишни, особено тук във форума, където опитваме да даваме пример на сериозност в тези тревожни времена.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

todorkunchev

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 28
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #7 on: February 27, 2009, 00:47:38 AM »
ОБЩАТА  култура я имат всички които дишат. и тези които издишат, Извинявам се за играта с игрите.И все пак,как виждаш ако не себе си(винаги изграждам някакъв образ на човека тъдява)то християнина..Х-еди кой си с шах,карти или табла.Има ли позволени или забранени игри?Имам идея да организирам турнир по шахмат между християни от различни деноминации,не че ще стане,но..знае ли човек..неведоми са пътищата..Пък и май това е единственият начин да натупам някого без да съгреша?..п.с.  ,,Тихо,Тихо, събудихме децата с нашата кавга ,ами сега,сега-а-а..."това е фрагмент от една българска оперета ,тези дни ще ви изпратя една сериозна тема,която от сега мога да кажа е сериозно изпитание за поне две страни които се гледат с голяма доза сарказъм и високомерие.Въпреки няколкото братски по- тупвания които отчасти по-заслужих,ви разбирам ,както и декларираните от вас цели и намерения.За пример ще призова себе си към простота на исказа и толерантност в  диалога.Господ да разшири сърцата ,ни за да тичаме по Неговите пътища..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #8 on: February 27, 2009, 09:35:19 AM »
Благодаря за разбирането.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #9 on: February 27, 2009, 21:24:25 PM »
Някой може ли да ми каже кой е оригиналният език на Тората? И защо ТЕТРАГРАММАТОНЪТ от мнозина се възприема като неделима цялост, а не като четири знака?
Сякаш е своеобразна ИКОНА?

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #10 on: March 12, 2009, 22:06:43 PM »
Администратори, 

Въпреки че е казано НЕ СЪДЕТЕ, ЗА ДА НЕ БЪДЕТЕ СЪДЕНИ (Матей 7:1), вие съдите вътрешните, като вече сте отлъчили от вашето събрание някои братя/"братя" (позовавайки се на 1 Коринтяни 5:13). Като нечестивци.
Позовавайки се на Тит 3:10, когато някой злоупотреби с търпението ви, вие го отстранявате от писане във форума.
Въпреки че в Тит 3:10 пише ВЕДНЪЖ И ДВАЖ да съветвате някого, вие "веднъж, дваж и триж" предупреждавате този, когото смятате за отклонил се от Пътя и/или Закона (и/или Правилата на форума). 
Виждам, че има вече отлъчени персонажи - за общо назидание, предполагам.
Осъдени като нечестиви:
ученик (най-вероятно, защото се е усъмнил в "помазанието" на администраторите);
VPP (някакъв пастор, който очевидно е главният "виновник" за създаването на този форум);
strong_voice (систематичен философ, който чете книги, които не са включени в Библията);
nvknvk (считащ се за духовен евреин, без да е обрязал краекожието на сърцето си).
За тия имате, предполагам, и други по-сериозни основания - вие знаете.
Други са отлъчени по други параграфи.   
Един с ник Merovingian е отлъчен (ако греша, поправете ме, докато не смени ника и философията си), защото е фен на "Матрицата". А вие (както и той) сте чели много литература за меровингите.
Интересно, след като така добре познавате и следвате човешките предания, защо се препирате с Vasquez, който следвал именно човешки предания? Той е отстранен за 3 месеца (а може и отлъчен, ако няма поправление), защото упорствал да пише неща, които или са твърде абстрактни, или не са за този форум.   
Да продължа нататък. Този пример касае ваш опонент, поместен от JCPower в секцията "Изследване на лъжеучения и тия, които ги носят". Та споменатият (Petar Velev) е получил доколкото разбирам просветление, че човекът е влязъл в проклетия, неизпълнявайки клаузите на "Мирния договор с Небето", даден в определени пасажи в Писанието, които той е събрал и публикувал като брошура/книжка. Защо, след като вие вярвате, че имате "Небесен мандат" да създадете този форум, той да е лъжеучител, понеже също вярва, че трябва да призовава към освобождаване от проклетията? (Споменатият влиза в логически противоречия в своите проповеди, но това е друга тема.) 

Аз не съм тук да ви съдя, нито твърдя, че не казвате истината по много въпроси. Но не можете да избягате от съденето на лице, докато не съдите себе си, преди да съдите другите. Докато не осъзнаем, че ние сме същите като тия, които осъждаме. Прикривайки се умело зад Писанието, "колите и бесите". И попадате под осъждение. За да изкарате себе си по-прави пред детински наивните.
Призоваването към покаяние и въобще изобличаването не трябва да се смесва с някакъв вид наказание, както е правила през средните векове "светата инквизиция". Която е разбирала 1 Коринтяни 5:5 буквално, сякаш някой, който не е съгласен с тях, е блудник, който заслужава смърт?!
По-добре е да проявяваме милост безброй пъти и да призоваваме към поправление отклонилите се от Пътя (най-вече себе си), отколкото да си измиваме ръцете като Пилат - че някой бил казал само до два пъти, и после шут.
За да бъде този форум различен от всеки друг форум в интернет - именно "братско /в Христа/ общение в тревожни времена", не трябва да се прилагат методите на администриране/модериране от другите форуми (,в които и без да четат Библията правят точно така - "Веднъж, дваж и триж - раз, два, три - и шут!" и "Законът - това съм аз, администраторът!!!"), тъй като това влиза в разрез с Писанието. (Например с 1 Коринтяни 4:5; Матей 7:1)

ХРИСТОВИ СВЯТИИ И УЧЕНИЦИ, ЯЖТЕ С БИРНИЦИТЕ И ГРЕШНИЦИТЕ, ДАВАЙКИ ИМ ОТ ВАШАТА ХРАНА! ИМАЙТЕ МИЛОСТ КЪМ БЕДНИТЕ! - ЗАЩОТО ПРАВЕДНИЦИТЕ НЯМАТ НУЖДА ОТ ПОКАЯНИЕ, А ГРЕШНИЦИТЕ, КАКТО ЗДРАВИТЕ НЯМАТ НУЖДА ОТ ЛЕКАР, А БОЛНИТЕ. (По Матей 9:11-13)

Може би ще попитате какво правят на "света земя" (форума за Христови светии и ученици) бирници и грешници? Предполагам да се позабавляват за своя сметка или да ядат за чужда.
 

Защо се върнах?, настоява да знае Tihomir.
Мисля, че всеки има парченце от пъзела и може да помогне на останалите да видят това, което не биха могли да видят сами. Още повече ми е интересно, дали практикуването на екзорцизъм дава резултат :)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #11 on: March 12, 2009, 23:38:55 PM »
Администратори, 

Въпреки че е казано НЕ СЪДЕТЕ, ЗА ДА НЕ БЪДЕТЕ СЪДЕНИ (Матей 7:1), вие съдите вътрешните, като вече сте отлъчили от вашето събрание някои братя/"братя" (позовавайки се на 1 Коринтяни 5:13). Като нечестивци.
Позовавайки се на Тит 3:10, когато някой злоупотреби с търпението ви, вие го отстранявате от писане във форума.
Въпреки че в Тит 3:10 пише ВЕДНЪЖ И ДВАЖ да съветвате някого, вие "веднъж, дваж и триж" предупреждавате този, когото смятате за отклонил се от Пътя и/или Закона (и/или Правилата на форума). 
DiskMan,

Много ми е трудно да ти отговоря, поради факта, че трябва да повторя много неща, които са писани на други места във форума, а ти не познаваш Писанията.

Когато дойде човек пред вратата ти и си изсипе кофата с боклук отпред и ти излезеш и му направиш забележка, знаеш ли какво е това? Това се нарича "съдене". Ти отсъждаш, че това, което този човек прави не е добро, на базата на правила, според които живееш. Едно от тези правила е да поддържаш чисто. Това правило е нарушено от човека и ти трябва да отсъдиш.

По същия начин ние съдим според това, което четем в Писанията, където пише да изобличаваме (всеки един) смело ближния си, за да не се натоварим с грях. Това е заповедта на Бога и ние от нея не можем да се отклоним. Това е вярно за всеки човек, който е от Божия народ, което предполага, че познава Божия закон, за да изобличава не според своето си сърце, а според Божия закон.


Quote
Виждам, че има вече отлъчени персонажи - за общо назидание, предполагам.
Осъдени като нечестиви:
ученик (най-вероятно, защото се е усъмнил в "помазанието" на администраторите);
VPP (някакъв пастор, който очевидно е главният "виновник" за създаването на този форум);
strong_voice (систематичен философ, който чете книги, които не са включени в Библията);
nvknvk (считащ се за духовен евреин, без да е обрязал краекожието на сърцето си).
За тия имате, предполагам, и други по-сериозни основания - вие знаете.
Други са отлъчени по други параграфи.   
Един с ник Merovingian е отлъчен (ако греша, поправете ме, докато не смени ника и философията си), защото е фен на "Матрицата". А вие (както и той) сте чели много литература за меровингите.
Интересно, след като така добре познавате и следвате човешките предания, защо се препирате с Vasquez, който следвал именно човешки предания? Той е отстранен за 3 месеца (а може и отлъчен, ако няма поправление), защото упорствал да пише неща, които или са твърде абстрактни, или не са за този форум.   
Да продължа нататък. Този пример касае ваш опонент, поместен от JCPower в секцията "Изследване на лъжеучения и тия, които ги носят". Та споменатият (Petar Velev) е получил доколкото разбирам просветление, че човекът е влязъл в проклетия, неизпълнявайки клаузите на "Мирния договор с Небето", даден в определени пасажи в Писанието, които той е събрал и публикувал като брошура/книжка. Защо, след като вие вярвате, че имате "Небесен мандат" да създадете този форум, той да е лъжеучител, понеже също вярва, че трябва да призовава към освобождаване от проклетията? (Споменатият влиза в логически противоречия в своите проповеди, но това е друга тема.) 
Проблемът е, че даже не си прочел подробно кой как е бил изхвърлен, а и явно като не познаваш Писанията не си в час защо хората са били изхвърлени.

Твоите "догадки" са изключително неверни, точно поради този факт, че даже не си прочел какво става, а и виждайки как пишеш, не знам дали и ще разбереш защо са изгонени.

И още нещо - VPP не е причината за този форум, от който твой извод разбирам, че въобще не си наясно как е започнал форумът и каква е целта му. Твоите догадки са на база себични преценки и са твърде погрешни.




Quote
Аз не съм тук да ви съдя, нито твърдя, че не казвате истината по много въпроси. Но не можете да избягате от съденето на лице, докато не съдите себе си, преди да съдите другите. Докато не осъзнаем, че ние сме същите като тия, които осъждаме.
Божиите думи съдят, а не хората. Това е проблемът, че не можеш да го разбереш.

Quote
Прикривайки се умело зад Писанието, "колите и бесите".
Не виждам какво прикриваме. Това е много лесно да се каже - факти, факти. Това ти липсва. Нито разбираш Писанията, нито ги познаваш дори като текст, а си седнал да пишеш да казваш, че се "прикриваме умело зад Писанието".

Quote
И попадате под осъждение. За да изкарате себе си по-прави пред детински наивните.
Това ти е отново проблемът, че всичко гледаш от себична гледна точка, а не от Божията правда. Аз виждам как изкарваме Божието Слово право а всеки човек лъжлив. Това го писах и на друго място, но явно не си разбрал отново.

Не виждам смисъл даже от това да ти отговарям (като виждам, че не си разбрал), но отговарям, заради четящите.

Quote
Призоваването към покаяние и въобще изобличаването не трябва да се смесва с някакъв вид наказание, както е правила през средните векове "светата инквизиция". Която е разбирала 1 Коринтяни 5:5 буквално, сякаш някой, който не е съгласен с тях, е блудник, който заслужава смърт?!
Има специална тема за 1 Коринтяни 5:5, която също не си прочел. Виждам, че даже не правиш разлика между изобличение и наказание, което и обяснява защо цитираш 1 Коринтяни 5:5.

Quote
По-добре е да проявяваме милост безброй пъти и да призоваваме към поправление отклонилите се от Пътя (най-вече себе си), отколкото да си измиваме ръцете като Пилат - че някой бил казал само до два пъти, и после шут.
Аз виждам, че Исус призовава към милост, когато "брат ти" се покае. Аз не виждам покаяние, за да има прошка. Това са new age учения, които говориш, както и още от началото на писането ти в този форум разбрахме.

Quote
За да бъде този форум различен от всеки друг форум в интернет - именно "братско /в Христа/ общение в тревожни времена", не трябва да се прилагат методите на администриране/модериране от другите форуми (,в които и без да четат Библията правят точно така - "Веднъж, дваж и триж - раз, два, три - и шут!" и "Законът - това съм аз, администраторът!!!"), тъй като това влиза в разрез с Писанието. (Например с 1 Коринтяни 4:5; Матей 7:1)
Първо това е "братско общение", което предполага, че общението е между братя. Ти за мен не си брат и аз не мога да имам с теб братско общение, защото не си се показал като такъв дори в писане.




Quote
ХРИСТОВИ СВЯТИИ И УЧЕНИЦИ, ЯЖТЕ С БИРНИЦИТЕ И ГРЕШНИЦИТЕ, ДАВАЙКИ ИМ ОТ ВАШАТА ХРАНА! ИМАЙТЕ МИЛОСТ КЪМ БЕДНИТЕ! - ЗАЩОТО ПРАВЕДНИЦИТЕ НЯМАТ НУЖДА ОТ ПОКАЯНИЕ, А ГРЕШНИЦИТЕ, КАКТО ЗДРАВИТЕ НЯМАТ НУЖДА ОТ ЛЕКАР, А БОЛНИТЕ. (По Матей 9:11-13)
Този форум не е за общение с неправедните, а за общение на братята. Има хора, които са пратени да бъдат сред тези, на които не се е благовестило Царството.


Quote
Може би ще попитате какво правят на "света земя" (форума за Христови светии и ученици) бирници и грешници? Предполагам да се позабавляват за своя сметка или да ядат за чужда.
Точно затова те нямат място тук, защото първо трябва да минат през покаяние, за да станат от братята.

В една медникарска работилница не наемат надзиратели, които нищо не разбират от занаята, защото преди това трябва да бъдат обучени и да прекарат известно време над същинската работа и чак тогава да бъдат квалифицирани за такива.


Quote
Защо се върнах?, настоява да знае Tihomir.
Мисля, че всеки има парченце от пъзела и може да помогне на останалите да видят това, което не биха могли да видят сами. Още повече ми е интересно, дали практикуването на екзорцизъм дава резултат :)

Това, което мога да кажа е, че ти не си добре дошъл в този форум, тъй като не си показал по никакъв начин, че си от братята. От самото начало те призовах да се покаеш, но ти не послуша.





И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #12 on: March 13, 2009, 01:15:48 AM »
Diskman,

Не очаквам ти да признаеш отсъжданията на администраторите за праведни, най-малкото защото ти изповядваш различен стандарт за правда и отхвърляш Божия. Затова и вадиш човешки аргументи в подкрепа на тезата си. От които никой (който познава Бога и Неговото Слово) не би се впечатлил.

Защото Бог е поставил ясна и видна граница между праведния и нечестивия, която този, който има очи ще види, но нечистия нищо няма да разбере. Ти добре, уж "обективно" си представил хронологията на изгонванията във форума, според това, което ти разбираш. Това в един "постмодерен" свят може да има някакво достойнство, но пред Бога няма никакво. Пред Бога, в Който аз съм повярвал и на Когото гледам да се покорявам. Някой друг бог и друг Исус може и да цени твоя принос към дискусията тук и към участието ти в този форум, но нито този бог, нито неговите последователи имат място или пък се ползват с какъвто и да е авторитет тук, освен ако не се покаят.

Време е да разбереш това. Ставайки адвокат на богопротивни личности изявили се в този форум, ти ставаш един от тях. А ако толкова желаеш да им дадеш поле за изява, можеш да създадеш свой собствен дискусионен форум, където всеки от тях да е добре дошъл.

Очаквам, че с теб няма да се разберем, както не се разбрахте и с Тихомир. Опитът ми с хора проповядващи подобни учения като твоите е, че те живеят в такава илюзия и нереалност, че смятат за нищожни и най-фундаменталните различията между себе си и другите и поради някаква криворазбрана "любов" гледат да се приобщават там, където никой не ги кани или приема. Това е недостойно, неадекватно поведение.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #13 on: March 13, 2009, 19:50:24 PM »
Tihomir,

Не знам защо си си наумил, че понеже не чета Писанията, никога не съм ги чел. Е, не от кора до кора / руло до руло.

Нямам нищо против да изобличавате смело, но вие съдите. Може ли според Римското право съдията да е и подсъдима страна? Може ли неправедният да въздава Правда?

Такива като VPP ги има под път и над път - явно сте попаднали на такъв, ако не и на същия, който е отприщил гнeва ви. 

Темата за 1 Коринтяни 5:5 наистина не съм я чел.
Коя е тя?

New age? Не съм запознат с тяхното учение. Да не би да са решили да излязат от Каменната ера?

За теб, Tihomir, не съм брат, но само ти ли си в този форум? И след като подготвяте Христовите святии и ученици за последните времена, защо имате такъв голям музей на псевдорелигията от изминалите времена? То вярно, че човек се учи и от грешките си, но нали Христовите святии и ученици трябва да се учат не от лъжливите човеци, но от правото Божие Слово?!

Че не съм добре дошъл го разбрах още първия път, но все пак ще остана. Освен ако не решите единодушно да ме изгоните. Интересно Бог какво смята? И как аз именно съм враг на Бога с моите разбирания, а вие с вашите не сте?!

DiskMan

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: За всекиго по нещо :)
« Reply #14 on: March 13, 2009, 19:53:37 PM »
byFaith,

Нямам претенция да съм адвокат или арбитър.

Няма защо да си правя труда да правя друг форум - този, в който сме всички, е достатъчно красноречив.
 
Кой живее в илюзия и нереалност е спорен въпрос.
Дори Стивън Хокинг и компания се озорват в писането на Теория на всичко, просто защото тази лъжица е голяма за техните уста.
http://www.damtp.cam.ac.uk/user/gr/public/qg_ss.html
А както се вижда от "Диктаторите" на Костас Варналис, илюзиите са властвали и продължават да властват с пълна сила. 
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2671/20