Author Topic: Представяне: MONK (Аврам)  (Read 24289 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Представяне: MONK
« Reply #30 on: January 09, 2009, 13:37:51 PM »
Май си пропуснал това което Watchman написа, няма да е зле да го прочетеш, все пак се касае за бъдещето ти участие във форума.
 Толкова ли не можа да разбереш че не самото име е проблема, а мотивите които стоят зад избора на това име. В случая се асоцираш с някакъв екшън сериал това най - малкото изглежда детско, за зряло и сериозно да не говорим. Въпросите които администраторите с голяма сериозност отправиха към теб изобщо не са театър, но театъра го правиш ти с тая двойна регистрация на теб и "жена" ти. НО, дори да приемем че не страдаш от шизофриния и наистина имаш жена и тя си е направила регистрацията, ми изглежда доста съмнително, защо избрахте отново да се асоцирате с въпросният филм въпреки че видяхте реакциите на другите участници. Според мен по - скоро доливате масло в огъня, от колкото жена ти наистина да е фен на сериала. Което показва и с какви цели сте тук.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Сара

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 32
Re: Представяне: MONK
« Reply #31 on: January 09, 2009, 13:57:09 PM »
Girard, за какъв огън говориш?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: MONK
« Reply #32 on: January 09, 2009, 14:00:49 PM »
Предполагам огъня на съмнението относно почтеността ви.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Представяне: MONK
« Reply #33 on: January 09, 2009, 14:05:07 PM »
Именно...
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Аврам

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Re: Представяне: Аврам
« Reply #34 on: January 09, 2009, 14:30:26 PM »
Така. Семейния съвет реши следното:

Понеже явно тук името има значение ние се отказваме от името МОНК и МОНКа и се кръщаваме Аврам и Сара (без двойно "а", за да не се правят грешни изводи).
Разбира се не можем да се сравняваме с Авраам и Сара от Библията. Ние сме си уникални личности. Но в тези лица ни харесва следното: Авраам е бащата на вярата, а Сара е наричала Авраам "господарю мой" - признак за смирение и то голямо. Към това именно се стремим.

Измислянето на имена е изключително трудно. Ако някой не харесва тези ни имена нека предложи нови или да замълчи!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне: MONK
« Reply #35 on: January 09, 2009, 14:37:47 PM »
Името има значение не само тук, но въобще в цялото Писание.

Причината да има значение тук във форума е че то изявява повече или по-малко сърцето и ценностната система на човека, който си го е избрал.

За да се прекратят бъдещи спекулации ще заключа тази тема, както и тази с другото представяне. Ако има нужда на по-късен етап темите могат да бъдат отключени.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.