Author Topic: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"  (Read 52797 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Asko

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
  • Не мисля да споря с теб. Исус не спореше
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #30 on: January 03, 2009, 21:34:38 PM »
 Уочман:    1 Кор. 3:3 "Понеже и досега сте плътски.защото докато има между вас РАЗПРИ и завист,не сте ли плътски и не постъпвате ли по човешки"

  Павел на много места казва на Тимотей да се отклонява от РАЗПРИ, . Има много стихове на тази тема,но се надявам всички ги знаете

  Никъде в писанията не виждам Исус да спореше с фарисеите - защото те просто неможеха да устоят на мъдроста с която Той говореше.  :)
 В подобно ниво ходеше и Стефан - Деян. 6:10

 Но дори и да приемем ,че си прав - Исус спореше с фарисей. Фарисейте част от учениците ли бяха ? Не....   Явно не се уточних в тезата си , че спорът и препирането между Христовите слуги вътре в Тялото е дело на плътта !

 Спорът на Павел отново НЕ БЕШЕ с ученици на Господа а с юдеите, които искаха да налагат своята правда

 Замислял ли си се за плодът на това препиране Кой е по-правия Най-правия ....А ?

  Писано е че всички ще бъдат научени от Бог !!! Да Бог употребява хора - но преди да тръгнеш да конфронтираш замислял ли си се поне веднъж - Господи Ти ли си или аз, Ти ли искаш да коригираш този човек или е моята гордост нетърпяща чуждото мнение ?

  Напомням ти само,че Бог недопусна на Павел да свидетелства в Ерусалим Деян . 22:18  Каза му че те няма да приемат чрез теб. Имаше други хора които Бог употреби за Ерусалим , а не Павел.

 С това искам да кажа ,че независимо,колко си вещ или помазан въпрос на покорство пред Бог е да знаеш дали трябва или нетрябва да говориш

 Бог ми е свидетел,че не искам да те засегна или нараня с това послание. Уважавам те ,като Божий човек. Чел съм твои статии и знам ,че си искрен.


 Успех и Благодат с мир на всяко Божие дете

     П.П. Това е последния ми коментар по темата

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #31 on: January 03, 2009, 23:02:39 PM »
виждам че Siegeszug е постъпил изключително мъдро да изтрие думите си коментирани в този пост, затова и аз ще ги изтрия оттук.

Благословения


"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #32 on: January 03, 2009, 23:27:43 PM »

Една приятелка има дарба изобличение. Бог й каза: Давам ти скалпел. С него можеш да оперираш, но ако не внимаваш може да убиеш..
Скъпа сестро :). Всички имаме тази дарба. Тя блика от нас. :). Проблемът е само, че това не е дарба!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #33 on: January 04, 2009, 00:53:43 AM »
Уочман:    1 Кор. 3:3 "Понеже и досега сте плътски.защото докато има между вас РАЗПРИ и завист,не сте ли плътски и не постъпвате ли по човешки"

  Павел на много места казва на Тимотей да се отклонява от РАЗПРИ, . Има много стихове на тази тема,но се надявам всички ги знаете

  Никъде в писанията не виждам Исус да спореше с фарисеите - защото те просто неможеха да устоят на мъдроста с която Той говореше.  :)
 В подобно ниво ходеше и Стефан - Деян. 6:10

 Но дори и да приемем ,че си прав - Исус спореше с фарисей. Фарисейте част от учениците ли бяха ? Не....   Явно не се уточних в тезата си , че спорът и препирането между Христовите слуги вътре в Тялото е дело на плътта !

 Спорът на Павел отново НЕ БЕШЕ с ученици на Господа а с юдеите, които искаха да налагат своята правда

 Замислял ли си се за плодът на това препиране Кой е по-правия Най-правия ....А ?

  Писано е че всички ще бъдат научени от Бог !!! Да Бог употребява хора - но преди да тръгнеш да конфронтираш замислял ли си се поне веднъж - Господи Ти ли си или аз, Ти ли искаш да коригираш този човек или е моята гордост нетърпяща чуждото мнение ?

  Напомням ти само,че Бог недопусна на Павел да свидетелства в Ерусалим Деян . 22:18  Каза му че те няма да приемат чрез теб. Имаше други хора които Бог употреби за Ерусалим , а не Павел.

 С това искам да кажа ,че независимо,колко си вещ или помазан въпрос на покорство пред Бог е да знаеш дали трябва или нетрябва да говориш

 Бог ми е свидетел,че не искам да те засегна или нараня с това послание. Уважавам те ,като Божий човек. Чел съм твои статии и знам ,че си искрен.


 Успех и Благодат с мир на всяко Божие дете

     П.П. Това е последния ми коментар по темата

Спорът Asko и разпрата са две мнооого различни неща. Спорът е противопоставяне на аргументи, което може да се направи в праведен и истинен дух, дори само и от една от страните, а разпрата е караница поради плътски мотиви и с плътски цели. В цитирания от теб пасаж разпрата е свързана със завист.

Павел и Варнава също имаха препирня и то голяма, до степен че се разделиха в служението. Явно двете страни са имали свои аргументи, и не са могли да постигнат съгласие. Това не означава, че са били плътски, нито Писанието порицава техния спор.

Също така Писанието ни казва, че трябва да се опровергават тези които противоречат на здравото учение.  (Тит. 1:9) Плода от това да не бъдат смълчани би бил погубване на душите на слабите и неутвърдените.

Самия Павел свидетелства в Ерусалим на по-късен етап в живота си, а това което ти се опитваш да приложиш към темата не е подходящо за нея.

Sunshine,

Ти наистина не разбираш това, което ти е писал Siegeszug и точно в това е проблема. Че слушате проповеди, следвате учения и посещавате събрания, които са ръководени от хора агенти на тайните служби, които от своя страна са окултни и сатанински по естество. С други думи изповядвате фалшиво християнство създадено и оркестрирано директно от портите на ада. И е крайно време да се събудите и да избавите душите си, ако наистина бихте имали любов към Истината и Правдата.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Siegeszug

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 34
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #34 on: January 04, 2009, 17:14:05 PM »
Здравейте  Sunshine,
Не стe разбрали написаното,никой не твърди,че защитавате Павел Игнатов.
1 Петрово 4:14-15
14. " Блажени сте, ако ви опозоряват за Христовото име; защото Духът на славата и на Бога почива на вас от тяхна страна се хули, а от ваша страна се прославя.
15. Никой от вас да не страда като убиец или крадец, или злодей, или като такъв, който се бърка в чужди работи."

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #35 on: January 04, 2009, 22:51:09 PM »
Тъжни картинки,

бесовски служители хулят Божието име и съблазняват неутвърдени души в "църковните" си фирми.

Бесовски ли?
Защото очите им са пълни с лакомия (направили са Исус ,като вълшебна дума за манипулация и средство за печалба от простодушните) ,без грижа към ближния (защото са движени от собствения си егоизъм отново с Исус в устата си).

Мислят си ,че чрез проповеди и обществени инициативи са си изпълнили задълженията и сега спокойно могат да преброят даренията.

Горките те и тези ,които се водят от тях.

Правдата, благочестието, вярата, любовта, търпението, кротостта -това са лични неща -не се продават от трибуните и амвоните.    

1 Тимотей 6 глава
9 А които ламтят за обогатяване, падат в изкушение, в примка и в много глупави и вредни страсти, които потопяват човеците в разорение и погибел.     
10 Защото сребролюбието е корен на всякакви злини, към което като се стремяха някои, те се отстраниха от вярата, и пронизаха себе си с много скърби,    
11 Но ти, човече Божий, бягай от тия неща; и следвай правдата, благочестието, вярата, любовта, търпението, кротостта.    
12 Подвизавай се в доброто войнствуване на вярата; хвани се за вечния живот, на който си бил призван, като си направил добрата изповед пред мнозина свидетели.
   
1 Тимотей 5 глава
24 Греховете на някои човеци са явни и предварят ги на съда; а на някои идат отпосле.     
25 Така и добрите дела на някои са явни; а ония, които не са, не могат да се укрият за винаги.
   
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #36 on: January 05, 2009, 23:44:00 PM »

 Въх, дай да линчуваме Исус, че е ходил на сватба.. Искаш да кажеш, че християните не трябва да се забавляват ли? Да пребъдвт в пълна сериозност?

Говориш доста общо за нещо, което е съставено предимно от конкретни случаи.

Quote
...още повече в Писанията нямаме термин "лидери" във вярата или "господари на вярат", а даже апостолът пише, че не са господари на вярата на хората, но са съучастници на радостта им.

Да, няма лидери, има наставници, учители, презвитери, епископи, пастири... – хора с духовен авторитет.

Бог да ни дава мъдрост да отделяме скъпоценното от нищожното, за да можем да сме Негови усти.

Благословения

п.с. Наистина все още не съм разбрала какво означава да е било като къщата на Биг брадър... Disciple, плииййз..


              Sunshine     
       



       добре.....хубав   ник  си  си  измислила  --  не  е  зле  малко  слънце   да  огрее   душите  на   тия  хора  които  защитаваш   защото  маи  тежко  мракобесие  ги  гнети.

        Но  наистина  Тихомир  е  прав  нужна  ти  е  малко  сериозност  и  не  смесваи  български  с  англииски  думи  защото  ставаш  като  тия  смешници - поамериканчени  пастори , които   говорят  български  с   U.S.  акцент.

     Сега  по  въпроса:

   Защо  като  Биг  Брадър?

Наи-вече   заради  видеонаблюдението,  което  е  една  Сатанинска  тактика  и  стратегия --  опит  за  имитация   на  качествата  на  Бога. Всъщност  това  е  еднa  от  характеристиките  на  Сатана - имитация и  желание  за  уподобяване  на  на  Бога.
     От  Библията   знаем    че  само  Тои   е  Ел  Рои  -  т.е.  доколкото  си  спомням  "Бог  които  вижда  всичко".

     Също  нека  и  да  наречем  хората  организиращи  тия  събития  с  истинските  им  имена -  това  са  едни  ЛЪЖЦИ.

     На  Аско  също   коментарите   са  ми  много  интересни  -  някои  хора    се   смятат  за  особени   духовни  като  избягват  спора  и  откритата  конфронтация  -  с  една  маска  и  дежурната  усмивка  на  лицето    те  ти  се  преструват  на  първи   приятели   но  още  не  си  се  обърнал    и са  готови  да  те   похулят  и  наклеветят  зад  гърба  ти  -  доста  лицемери  има   напоследък.
        И  да,  приятелю,  за  съжаление  ти  не  познаваш  писaнията  защото  Исус   спореше  и  то  редовно  и  разпалено.
. Тои   ежедневно   се   конфронтираше  с  Фарисеите  и  религиозните  водачи  на  онова  време.
    Спомни  си  само  случая  за  човека  изцелен  в  Съботен  ден (един  от  многото) ,  като   ги  наричаше  с истинските  им  имена  -  Лицемери ,  Змииски  чеда  и  т.н. -  не  особенно  приятни  имена   но  какво  да  се  прави  в  живота  има  и  "нелицеприятни"  моменти.
      Така  че  думата  "спор" която за  тебе  явно  е  лоша  дума - не е  такава.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #37 on: January 06, 2009, 23:18:10 PM »
съжалявам, не можах да намеря бутон за изтрия това съобщение. направих грешка.
"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #38 on: January 07, 2009, 12:33:41 PM »
Sunshine,

пълно погазване на правилата на форума е човек да си трие или променя до неузнаваемост съобщенията. Когато нещо е излязло от сърцето на човека като думи било в реч или в писмен вид, то остава пред Бога и всеки ще отговаря за думите си.

Ето защо човек трябва да има достойнство и каквото е казал дори да съжалява за него, да не се опитва да го скрие или да го смита под килима, но да поеме отговорност за думите си с открито лице.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #39 on: January 07, 2009, 12:47:38 PM »
Sunshine,

пълно погазване на правилата на форума е човек да си трие или променя до неузнаваемост съобщенията. Когато нещо е излязло от сърцето на човека като думи било в реч или в писмен вид, то остава пред Бога и всеки ще отговаря за думите си.

Ето защо човек трябва да има достойнство и каквото е казал дори да съжалява за него, да не се опитва да го скрие или да го смита под килима, но да поеме отговорност за думите си с открито лице.

Watchman, да не забравяме обаче, че като се покае човек, даже и Бог му забравя греховете..

Изтрих каквото бях пуснала, тъй като се усетих, че само подклаждам и просто няма смисъл, това не отива никъде.. само се правят вербални гимнастики...

Извинявам се ако съм нарушила правило на форума, не съм запомнила, че няма право да се трие последно съобщение. 

Благолсовения
"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #40 on: January 07, 2009, 13:32:00 PM »
Watchman, да не забравяме обаче, че като се покае човек, даже и Бог му забравя греховете..

Аз чета в Писанията, че:
ГОСПОД е дълготърпелив и многомилостив, прощава беззаконие и престъпление, но никак не оставя ненаказан виновния, и въздава беззаконието на бащите върху децата до третото и четвъртото поколение.

Забравянето е наистина вярно, но наказанието си остава, защото Бог е справедлив.


Относно поведението ти във форума - мисля, че това е добро начало, за да видиш на дело, че трябва всеки един, който нарича себе си вярващ да е бърз да слуша, да е бавен да говори и да е бавен да се гневи.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #41 on: January 07, 2009, 13:39:35 PM »
Тя вероятно има предвид:

Ер. 31:34 ... Защото ще простя беззаконието им, И грехът им няма да помня вече.

Прощаването на греха обаче става с изповядването му, а не с криенето му. Ето защо в правилата на форума е залегнало правилото да не се трият или променят до неузнаваемост съобщенията. Функцията за редакция е за поправяне на правописни грешки и добавяне или доизясняване на някои от написаните неща. Не е за премахване на цели съобщения или големи части от тях, които вече са прочетени от други.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #42 on: January 07, 2009, 14:31:01 PM »
Може ли да се сложи някакъв срок за поправки,след който това да е невъзможно,примерно 12 часа?
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #43 on: January 07, 2009, 14:32:02 PM »
Технически ли мислиш?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #44 on: January 07, 2009, 14:33:13 PM »
Разбирай,технически.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.