Author Topic: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"  (Read 52875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!


         

            Случи  ми  се  да  посетя  последното  издание  на  "НОВАТА ВЪЛНА"  в  София.
     Трябва  да  призная  че  на  по-демонично  и  антихристко  събрание  не  съм   присъствал.
   Не  знаех  че  ЕПЦ -то  е  западнало  до  там.
     Първо  самият  избор  на  зала  приличаща  на  къщата  на  БИГ  БРАДЪР   не  е  никак  подходящ.
    Първите  думи  които  чух  вътре  бяха  - "Като  ви  гледам  колко  сте  много  маи  думите  на  Исус - Не  бои  се  малко  стадо вече  не  важат!" -  Без   коментар.
    Поне  да  не  лъжат  че  всички  са  "Добре  дошли!"  -  двама  човека  които  бяха  дошли  с  мене  не  бяха  допуснати  в  залата, имаше  и  други  изгонени,  сега  като  си  помисля  маи  за  тяхно  добро!
      Много  мизерно  събитие  -  на  такива  "Нови  вълни"  -  не  бих  съветвал  никои  да  ходи!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #1 on: December 30, 2008, 15:59:20 PM »
Здравей, Disciple,

И аз бях на вълната тая година.. може ли за няколко уточнения..

Какво означава залата да е като къщата на Биг Брадър??

Quote
Първите  думи  които  чух  вътре  бяха  - "Като  ви  гледам  колко  сте  много  маи  думите  на  Исус - Не  бои  се  малко  стадо вече  не  важат!" -  Без   коментар.

Според мен това е комплимент за църквата. Според теб какво е?

Quote
двама  човека  които  бяха  дошли  с  мене  не  бяха  допуснати  в  залата, имаше  и  други  изгонени,

С какви мотиви са ги изгонили? Защото ми е трудно да повярвам, че са изгонили някой от вълната.. пълно с тинейджъри и с предостатъчно празни места..?

Quote
Трябва  да  призная  че  на  по-демонично  и  антихристко  събрание  не  съм   присъствал.
   Не  занех  че  ЕПЦ -то  е  западнало  до  там.

Disciple, би ли се обосновал, иначе звучи като клевета?

поздрави

"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #2 on: January 01, 2009, 17:28:33 PM »
Място, където думите на Исус не важат- не може да бъде комплимент за църквата!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #3 on: January 01, 2009, 20:49:40 PM »
Quote
"Като  ви  гледам  колко  сте  много  маи  думите  на  Исус - Не  бои  се  малко  стадо вече  не  важат!"

Всъщност думите на Исус важат! Това, което не важи са презумпциите на "водещия", а именно че тия мнозината събрани там са Христово стадо.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #4 on: January 02, 2009, 02:41:03 AM »
хм..

pironka, ти беше ли на въпросната вълна? ако да, кое те накара да заключиш: "Място, където думите на Исус не важат"?

Watchman, съгласна съм, че не всеки отишъл там, или на което и да е публично християнско събитие, е твърдо с 2-та крака в "стадото". И че не всеки взел миркофона е съвършен инструмент на Христовия Дух. И че по-скоро попълват списъка с молитвени нужди:)

Нова вълна е събирания на християни-тинейджъри и младежи. Но и невярващи изглежда са добре дошли. Всъщност май едва ли биха могли да изберат по-добро място, където да отидат:) Конкретното ми беше второ ходене на вълната, така че нямам подробен поглед върху историята им, но съм благодарна за такива събрания, защото съм видяла, че създават здрави връзки между тинейджърите от различните църкви из България. Вярвам, ще се съгласите, че единството между различните местни църкви е нещо безценно, на каквото и ниво да е.

Мисля всички знаем, че новородените "растат" и не почват да дъвчат пържоли за една нощ. Така че според мен е малко пресилено да се изпада в определения като "демонично и антихриско", ако видяното поведение на някой тинейджър (като дори не може да се посочи дали е християнин или не) не отговаря на нечии представи са святост и христоподобие. Разбира се относно водещите хвалители, проповедници, лидери е хубаво да има прозрачност, така че наистина би ми било интересно ако, Disciple, можеш да си спомниш повече подробности, които са ти направили толкова лошо впечатление, че да отхвърлиш тези събирания като цяло.


Благословения:)


п.с. мислите ли, че Бог има чувство за хумор?:)
"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #5 on: January 02, 2009, 11:36:47 AM »
хм..

pironka, ти беше ли на въпросната вълна? ако да, кое те накара да заключиш: "Място, където думите на Исус не важат"?
Не мисля, че сестрата дори някога ще посети подобни събрания.

Quote
Watchman, съгласна съм, че не всеки отишъл там, или на което и да е публично християнско събитие, е твърдо с 2-та крака в "стадото". И че не всеки взел миркофона е съвършен инструмент на Христовия Дух. И че по-скоро попълват списъка с молитвени нужди:)

Нова вълна е събирания на християни-тинейджъри и младежи. Но и невярващи изглежда са добре дошли. Всъщност май едва ли биха могли да изберат по-добро място, където да отидат:) Конкретното ми беше второ ходене на вълната, така че нямам подробен поглед върху историята им, но съм благодарна за такива събрания, защото съм видяла, че създават здрави връзки между тинейджърите от различните църкви из България. Вярвам, ще се съгласите, че единството между различните местни църкви е нещо безценно, на каквото и ниво да е.

Това, на което искам да наблегна за всичко, което се нарича с Божието име е много сериозно твърдение. Ако форумът беше за готварски рецепти, тогава всеки щеше да има свобода да говори това, което смята за добре. В този форум, обаче, става въпрос за нещо, което е Божие дело. Тук никой няма право да си прави свободни съчинения, но единствената информация, която имаме за Божиите дела, за термините, които Бог е използвал да нарече нещата, черпим от Писанията. Писанията са единственият източник на тези неща. Не може някой да се изправи и да каже, че 2 + 2 = 5, защото учебниците по математика ясно говорят, че 2 + 2 = 4. По същия начин никой не може да каже, че нещо е "християнско" без да има пример от Писанията за това.

Оза беше убит, поради това, че беше решил в сърцето си, че ще направи добро ако подпре Господния ковчег, който се разклати силно. Божията заповед беше изрична, че той не трябваше да докосва ковчега.

Всяко твърдение, че нещо е "християнско" трябва да мине теста на Писанията.

Терминът "християнско-тийнейджърско събрание" е нещо чуждо на Писанията, където не намираме разлика на различни типове събрания, базирани на възрастова разлика. Не намираме и различен вид "слово" базирано на хора от различни възрасти. Дори Бог заповядва на родителите да учат децата си на Божия закон и на неща, които днес от възрастните се имат за "трудни".

Днес виждаме различен вид събрания при наличие на различни възрастови групи. Различен вид песни, различен вид "програми", различен вид "проповеди". Това е нещо чуждо за Писанията. Днес това е въведено като нещо, което хората смятат за добро и си навличат същата участ както Оза.

Според Писанията Бог забранява на езичниците да стъпват в Божието събрание. Затова Бог изпрати свои служители, за да говорят и на езичниците, за да се покаят и да бъдат част от Божия народ и да участват в Неговите събрания. За разлика от това днешните "богослужения" (или "служение НА бога") са превърнати в "служения на хората", където се правят всякакви гимнастики, за да бъдат привлечени по някакъв начин хората в събрание, на което му викат "служене на бога", но всъщност тайната мисъл е "привличане на хората". В Писанията не виждам богослуженията да са насочени към нещо друго, освен служене на Бога.

Тези събрания нямат за цел служение на Бога, но както беше казано по-горе създават здрави връзки между тинейджърите от различните църкви из България. Това нещо го правят и много светски огранизации, team building събирания, събирания на випуски, които правят същото.

В Писанията нямаме смесени събрания на вярващи и невярващи, които целят за създаване на здрави връзки между тийнейджъри. Още повече се създават връзки между деца от различен пол, които не са контролирани от родители или от старейшини, тъй като тези деца нямат никакво знание за семейството и по разни такива събирания им говорят за предбрачни взаимоотношения - нещо, за което няма и помен в Писанията.

Събранията са се водили от старейшини, които са наглеждали стадото, а не от млади ръководители, които нито имат познание върху Писанията (в болшинството от случаите), нито познават "стадото" (въпреки, че не може да става въпрос за "стадо").

Quote
Вярвам, ще се съгласите, че единството между различните местни църкви е нещо безценно, на каквото и ниво да е
Не сме съгласни. В Писанията нямаме толериране на различия между църквите. Църквата е една. Проблемите им са различни, но по отношение на Истината няма НИКАКВИ различия. Истината е една, Духът е един, Божието учение е едно.


Quote
Мисля всички знаем, че новородените "растат" и не почват да дъвчат пържоли за една нощ.
Новородените ядат мляко, а това е чистото Божие Слово. В чистото Божие Слово няма забавления, сценки и други подобни. Това означава, че не само не им се дават "пържоли", но не им се дава и мляко, а нещо друго, което е смърт за младите. Резултатите са налице днес около мен - разводи, прелюбодейства, блудства и всичко това се одобрява от другите младежи. Това е естественият резултат на това, което не е Божие слово.


Quote
Така че според мен е малко пресилено да се изпада в определения като "демонично и антихриско", ако видяното поведение на някой тинейджър (като дори не може да се посочи дали е християнин или не) не отговаря на нечии представи са святост и христоподобие. Разбира се относно водещите хвалители, проповедници, лидери е хубаво да има прозрачност, така че наистина би ми било интересно ако, Disciple, можеш да си спомниш повече подробности, които са ти направили толкова лошо впечатление, че да отхвърлиш тези събирания като цяло.
Христос каза, че можем да посочим дали някой е християнин по плодовете, които виждаме, защото доброто дърво дава добри плодове, а лошото - лоши. Не може доброто да дава лоши, а лошото  - добри.

Представите за "святост" и "христоПОДОБИЕ" са базирани върху Писанията, а не върху книжките по психология, списанията и филмите. Ако някой е почитател на даден музикант, той се старае да подражава на него. Така и с тези, които подражават на Христос.

...още повече в Писанията нямаме термин "лидери" във вярата или "господари на вярат", а даже апостолът пише, че не са господари на вярата на хората, но са съучастници на радостта им.


Quote
п.с. мислите ли, че Бог има чувство за хумор?:)
Мислиш ли, че можем да го научим отнякъде?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #6 on: January 02, 2009, 12:25:27 PM »
тихомире,

а допускаш ли възможността, че поне една част от нещата, които твърдиш с такава увереност (за кой ли път?), може и да не са верни?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #7 on: January 02, 2009, 12:32:45 PM »
ученик,

то затова е форума, ако нещо някой счете за невярно да го конфронтира аргументирано и конкретно, а не да прави неаргументирани подмятяния като теб.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #8 on: January 02, 2009, 14:38:26 PM »
Здравейте,

Нещо са ми трудни куотетата, цитатите по-долу са от Tihomir и отговарям предимно на него.

Quote
Не мисля, че сестрата дори някога ще посети подобни събрания.

Интересно, позволено ли ти е да говориш от името на pironka..

Quote
Това, на което искам да наблегна за всичко, което се нарича с Божието име е много сериозно твърдение. Ако форумът беше за готварски рецепти, тогава всеки щеше да има свобода да говори това, което смята за добре. В този форум, обаче, става въпрос за нещо, което е Божие дело. Тук никой няма право да си прави свободни съчинения, но единствената информация, която имаме за Божиите дела, за термините, които Бог е използвал да нарече нещата, черпим от Писанията. Писанията са единственият източник на тези неща. Не може някой да се изправи и да каже, че 2 + 2 = 5, защото учебниците по математика ясно говорят, че 2 + 2 = 4. По същия начин никой не може да каже, че нещо е "християнско" без да има пример от Писанията за това.

Tihomir, с Божието име се нарича всеки, който е приел Христос за свой Господар и Спасител. Независимо на какъв етап от растежа си е. Има духовни деца, юноши, възрастни... А безгрешен досега не съм видяла нито един. Ако ми покажеш такива, с удоволствие ще им драсна по една препоръка да са първи при Грабването.. „Християнско” са мен е всичко, което издига Христос. Ако се опиташ да направиш „християнско” събиране отговарящо на всички стандарти на Божието Слово, може и никога да не стане.. просто защото хора съвършени няма, все някой ще оплеска работата:) Хареса ми едно изказване на Кац в „Истинска църква” – 'Окончателното единение на църквата не идва, защото въпреки че те общуват помежду си като вярващи и посветени, на тях им липсва общуването като неотдадени на Бога и като грешници. '

Tihomir, откъде знаеш например, че този форум е Божие дело? Или събирането „Нова вълна”? Знаеш ли какви са плодовете? Видял ли си ги?


Quote
Терминът "християнско-тийнейджърско събрание" е нещо чуждо на Писанията, където не намираме разлика на различни типове събрания, базирани на възрастова разлика. Не намираме и различен вид "слово" базирано на хора от различни възрасти. Дори Бог заповядва на родителите да учат децата си на Божия закон и на неща, които днес от възрастните се имат за "трудни".

Днес виждаме различен вид събрания при наличие на различни възрастови групи. Различен вид песни, различен вид "програми", различен вид "проповеди". Това е нещо чуждо за Писанията. Днес това е въведено като нещо, което хората смятат за добро и си навличат същата участ както Оза.

Събранията не са класифицирани, така е. Но Словото говори за различна храна:

Евреи 5:12
Понеже докато вие трябваше до сега, според изтеклото време, и учители да станете, имате нужда да ви учи някой изново най-елементарните начала на Божиите словеса, и достигнахте да имате нужда от мляко, а не от твърда храна.
Евреи 5:13
Защото всеки, който се храни с мляко, е неопитен в учението за правдата, понеже е младенец;

Говори и за различни духовни възрасти. (1 Йоан 2)


Quote
Според Писанията Бог забранява на езичниците да стъпват в Божието събрание. Затова Бог изпрати свои служители, за да говорят и на езичниците, за да се покаят и да бъдат част от Божия народ и да участват в Неговите събрания. За разлика от това днешните "богослужения" (или "служение НА бога") са превърнати в "служения на хората", където се правят всякакви гимнастики, за да бъдат привлечени по някакъв начин хората в събрание, на което му викат "служене на бога", но всъщност тайната мисъл е "привличане на хората". В Писанията не виждам богослуженията да са насочени към нещо друго, освен служене на Бога.

Привличането на хора не е ли служене на Бог?? Не стига че и на крака ни идват ами... Виж тези стихове:

1 Ко 14:23 И тъй, ако се събере цялата църква, и всички говорят на непознати езици, и влязат хора прости или невярващи, не ще ли кажат, че вие сте полудели?   

24 Но ако всички пророкуват, и влезе някой невярващ или прост, той се обвинява от всички, и осъжда се от всички;   

25 тайните на сърцето му стават явни; и тъй, той ще падне на лицето си, ще се поклони Богу и ще изповяда, че наистина Бог е между вас.
   
Как са се вмъкнали тея невярващи през вратата без да ги изгонят? Много хитри, бе..

Иска ми се да ви пусна едни от любимите ми стихове:

Йоан 17:
18 Както Ти прати Мене в света, така и Аз пратих тях в света;   

19 и заради тях Аз освещавам Себе Си, за да бъдат и те осветени чрез истината.   

20 И не само за тях се моля, но и за ония, които биха повярвали в Мене чрез тяхното учение,   

21 да бъдат всички едно; както Ти, Отче, си в Мене и Аз в Тебе, тъй и те да бъдат в Нас, за да повярва светът, че Ти си Ме пратил.   


22 И славата, която Ти Ми даде, Аз я дадох на тях; за да бъдат едно, както и Ние сме едно;   

23 Аз в тях, и Ти в мене, за да бъдат съвършени в единство; за да познае светът, че Ти си Ме пратил, и си възлюбил тях както си възлюбил и Мене.   


Quote
В Писанията нямаме смесени събрания на вярващи и невярващи, които целят за създаване на здрави връзки между тийнейджъри. Още повече се създават връзки между деца от различен пол, които не са контролирани от родители или от старейшини, тъй като тези деца нямат никакво знание за семейството и по разни такива събирания им говорят за предбрачни взаимоотношения - нещо, за което няма и помен в Писанията.

Да, предлагам да вземем по една купчина камъни и да ги научим по Библейски какво не е трябвало да правят...

Quote
Събранията са се водили от старейшини, които са наглеждали стадото, а не от млади ръководители, които нито имат познание върху Писанията (в болшинството от случаите), нито познават "стадото" (въпреки, че не може да става въпрос за "стадо").


Тимотей какъв беше? (ако предположим че да нямат познание върху Писанията означава да нямат дълбочина още..)

Само на познати ли да се проповядва? Павел доста хора трябва да е познавал... 

Quote
Quote
Вярвам, ще се съгласите, че единството между различните местни църкви е нещо безценно, на каквото и ниво да е
Не сме съгласни. В Писанията нямаме толериране на различия между църквите. Църквата е една. Проблемите им са различни, но по отношение на Истината няма НИКАКВИ различия. Истината е една, Духът е един, Божието учение е едно.

Казах различните местни църкви. Църквата е и там.

Quote
Новородените ядат мляко, а това е чистото Божие Слово. В чистото Божие Слово няма забавления, сценки и други подобни. Това означава, че не само не им се дават "пържоли", но не им се дава и мляко, а нещо друго, което е смърт за младите. Резултатите са налице днес около мен - разводи, прелюбодейства, блудства и всичко това се одобрява от другите младежи. Това е естественият резултат на това, което не е Божие слово.

'В чистото Божие Слово няма забавления, сценки и други подобни.' – Въх, дай да линчуваме Исус, че е ходил на сватба.. Искаш да кажеш, че християните не трябва да се забавляват ли? Да пребъдвт в пълна сериозност?

Говориш доста общо за нещо, което е съставено предимно от конкретни случаи.

Quote
...още повече в Писанията нямаме термин "лидери" във вярата или "господари на вярат", а даже апостолът пише, че не са господари на вярата на хората, но са съучастници на радостта им.

Да, няма лидери, има наставници, учители, презвитери, епископи, пастири... – хора с духовен авторитет.

Бог да ни дава мъдрост да отделяме скъпоценното от нищожното, за да можем да сме Негови усти.

Благословения

п.с. Наистина все още не съм разбрала какво означава да е било като къщата на Биг брадър... Disciple, плииййз..
"Не оставайте на никого длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другия, изпълнява закона." (Рим 13:8)

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #9 on: January 02, 2009, 15:25:09 PM »
В първи век хората повярвали в Христос бяха простосърдечни и всички заедно бяха църква.
Някои казват ,че това било детската възраст на църквата,но аз си мисля ,че това е била първата любов.
После започват да се налагат "духовните". йерархии и кариеризъм.Съвременните църкви са загубили далеч зад себе си простотата на взаимоотношенията ,нуждата на близкия до себе си и любовта без лицеприятие.
Скъпо платените лекции на хора,които по никакъв начин не се интересуват от личността на малкия човек ние наричаме "ходене на църква",та тези проповедници са твърде стратегически  за да се занимават с мен.
Не случайно Христос призовава за връщане към първата любов.

Не може едновременно да си простосърдечен и лукав "духовен "кариерист.
Може ли да има безконтактна любов ,без общуване в събранието и много често без да знаем името на този до нас.
След края на лекцията всеки бърза за някъде ,като си мисли ,че е угодил на Бог след ,като е пял и платил накрая.
Даже самия формат на големите събрания отрича сам по себе си простосърдечното общуване,за сметка на строгата дисциплина "амвон пейка".
Така горкия посетител ,може въобще да не се досеща къде е попаднал.

Божията любов е за човека и се предава от човек на човек,тя се живее.

Винаги съм оставал с впечатлението,че трябва да се задоволявам със слушането за любовта и колко е било добре в първата църква и колко прекрасна ще е последната.

Голямото ми желание е СЕГА да живея в Божия мир и любов,затова вече забравих пътя към "църквата"и без никакво угризение на съвестта започнах да търся простосърдечни взаимоотношения,с ясното съзнание,че ние повярвалите в Христос и родените от Божия Дух СМЕ истинската църква.
Не съм против църквата ,а против нейния формат.

Знаем ,че по нула не се умножава,защото резултата винаги е нула.
След като човека до мен е нула и нямам интерес към него ,то и аз съм нула в Божиите очи.Всяка инвестиция в любов и взаимоотношения умножава моята стойност пред Бог.
Горките големи събрания те сигурно не подузират,че посетителя търси взаимоотношения,а не  "църковен"бизнес.

Истинския учител е не този ,който има превъзходно знание,а този ,който говори просто и разбрано Божието Слово.

1 Петрово 5:5
Така и вие, по-млади, покорявайте се на по-старите, да! всички един на друг. Облечете смирението; защото Бог се противи на горделивите, а на смирените дава благодат.

Това е за "лидерите",безучастни към живота и грижата на обикновения човек,а търсещи собствена изгода издигани в измислена йерархия на духовници.

Какво има и какво няма в "новата вълна" преценете сами.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #10 on: January 02, 2009, 15:38:43 PM »
Sunshine,

Преди да отговарям на много от нещата, които си писала първо бих те помолил да прочетеш много внимателно това, което съм писал още веднъж и да го осмислиш.

По-късно може би ще отговоря, но искам тук да покажа едно от нещата, които пишеш лекомислено, поради факта, че не осмисляш това, което се пише:

Quote
Ако се опиташ да направиш „християнско” събиране отговарящо на всички стандарти на Божието Слово, може и никога да не стане.. просто защото хора съвършени няма, все някой ще оплеска работата:)
Стандартите на Божието Слово са записани в самото Божие Слово. Ако виждаме, че това е станало и после кажем, че "това никога не може да стане", то това се нарича отричане на реалността на Писанията.

Аз дори не съм видял и опит за подражаване на Писанията в подобни събрания...

Видял съм и събрания като това (и то доста), видял съм и плодовете им. Не говоря наизуст, но от опит.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #11 on: January 02, 2009, 18:29:57 PM »
Quote
'В чистото Божие Слово няма забавления, сценки и други подобни.' – Въх, дай да линчуваме Исус, че е ходил на сватба.. Искаш да кажеш, че християните не трябва да се забавляват ли? Да пребъдвт в пълна сериозност?

Sunshine,

ти разбираш ли какво е сватбата въобще? Сватбата не е забавление, а свидетелство и публична изповед пред много свидетели че двама души сключват брачен завет, за да се знае от тук нататък от всички съседи, които ги виждат да живеят заедно, че тия двамата не живеят в блудство, но имат брачен завет помежду си.

Също така разбираш ли какво значи забавление? Корена на думата идва от "забавям" и забавлението е именно това, забавяне на онова, което е стойностно за сметка на онова, което не е. Никъде Писанията не ни учат да се забавляваме и да си правим "кефа". Писанието говори за радост и веселие, но това е радостта и веселието на праведния, който се весели в надеждата на Правдата и в обещанията на Царството, а не в сценки, филми и купони.

Английската дума за забавление е още по-силна - entertainment, като произхода на думата идва от латински и означава "да вържа, да задържа сред", което има очевидна връзка с българския смисъл на "забавям", понеже като си вързан и задържан ти биваш забавен.

Що се отнася до сериозността точно това казва Писанието:

1Tим. 2:1  И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения на всички човеци,
1Ti 2:2  за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност.


Що се отнася до децата и "тинейджърите", за тях има изрична инструкция:

1Tим 3:4  който управлява добре своя си дом и държи чадата си в послушание с пълна сериозност;

Християнството, което се изповядва на подобни "вълни" не е Христовото учение, а е отстъпническо учение, което развращава народа и мами душите на посетителите, предлагайки им един лъжлив Христос. За човек който познава Бога на Авраам, Исаак и Яков и Неговото Слово, за това няма никакво съмнение. За онези обаче които са заквасени от кваса на този свят, и от светското лъжехристиянство е твърде мъчно нещо да разпознаят неща, които са ясни за онзи, който разбира основите на учението на Правдата.

И духовно мляко не следва да се бърка с духовна отрова, това което апостолите наричаха мляко, беше строго и силно слово подходящо за човеци наистина родени от Бога, а заквасените с отстъпничеството на антихристкия дух "християни" те дори не могат да започнат да разбират какво е духовно мляко, защото не само не са родени от Божия Дух, но и носят огромна непоносимост към Него.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #12 on: January 02, 2009, 20:19:28 PM »
Любимото ви забавление е, да смачкате някой, който мисли различно от вас. Мислите, че по този начин защитавате Бог, но не правите ли и вие грешката на Оза?
Не съм ходил на разни вълни, и изказването на този говорител там, е било доста глупаво.
Но все пак е добре да уважаваме това, което някой се е наел да направи, макар и несъвършено.
Защото седейки зад компютрите и неходейки на църква, приписвайки си разни извинения, разбира се, ние наистина сме съвършени.
И можем да съдим и да критикуваме добре.
А сватбата освен свидетелство си е и веселба.
Здравейте!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #13 on: January 02, 2009, 22:21:45 PM »
constant,

Какво прави Бог, когато някой мисли различно от Него? Изобличава го и го призовава към покаяние. А на нас е  заповядал да  бъдем подражатели на Бога.

Трябва ли да уважаваме това което гей-църквите са се наели да правят? И те "благовестват". Какво значение има че някой се е наел да направи нещо? Още повече че лично познавам основателя на "вълната" г-н Кокончев, който е стар кадър на ДС и явно продължава да си следва поръченията, като организира подобни неща за да развращава светиите и погубва младите хора.

А в сватбата има всеселие да, в правдата и в Божиите милости, а не в забавления и човешки измишльотини.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: НОВАТА ВЪЛНА - НА ВЪЛНАТА НА "БИГ БРАДЪР"
« Reply #14 on: January 02, 2009, 22:54:27 PM »
Тоя господин ще си отговаря за делата пред Господа. И нека Господ да пази младите от него, ако е истина това.

А за това, че трябва да сме подражатели на Господ- мисля че се отнася за светостта и за показването на любов. Но не се отнася за това да бъдем съдии над работата на някой за Господа. По най- простата причина- защото сме грешници и не можем да бъдем безпристрастни като Господаря на господарите.
Здравей, Уочмане!