Author Topic: Какво мислите за съдбата на абортираните?  (Read 8533 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogoizbrania

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11

Наскоро за пореден път се замислих, "Какво ли се случва на хората които никога не виждат света в следствие на аборт?".
Преди време мнението ми бе уклончиво, смятах че всички хора ще им се даде не точно "втори шанс", а възможност да се срещнат с Иесус лично, в тяло на тази земя и лично да го отхвърлят или приемат за господ и така да решат съдбата си за вечността. Сега все пак смятам, че това не е много сигурно и дори и да има нещо подобно на лична среща, но преди последния съд то тя няма да е решаваща, а само изявяващ съдбата на човека момент.
От това заключих следното, абортитаните които не са никак малко като брой, най вероятно ще отидат почти всички в рая, аборта не е причина да се пратят родителите в ада, те ще идат там защото са блудници, но неродените ще получат спасение, което би било силно застрашено, ако се родят и бидат отгледани от идиотските си родители. Тази теза естествено има и много други неясноти, не става ясно какво ще стане с тези починали мако след раждане и прочее други.
Но основния ми довод е статистически, просто няма начин болшинството хора да получат спасение днес. Наблюденията ми не са лична злоба към околните, аз съм bogoizbrania не съм някакъв беден или болен озлобен на света или на повечето хора представящи се за християни.
Просто единственния начин броя на спасяващите се днес да надскочи нищожните 5-6% от населението, е чрез попълване на количеството от групата на абортитаните, освен ако някъде няма извънземни, които да се спасят.
Благодарен съм за мнения по въпроса, бих помолил да не се коментира моето мнение, а само да се изказва личното или на църквата или групата с която се индентифицирате.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Това статия ли е или дискусия, тъй като гледам, че не искаш да ти се коментира мнението?

Ако търсиш статистически отговор - обърни се към хората, които всеки ден рабоят с гаусово разпределение, тъй като тук мнозина от хората не работят с него, но с Писанията.

Ако те интересуват Писанията, то е редно да преосмислиш това, което си писал по-горе, тъй като аз не бих отговорил на нещо, което нито е дискусия (според твоите думи), нито е въпрос според Писанията, но виждам, че те интересува средностатистически отговор, който дадох идея откъде може да получиш.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Първо, би ли обяснил по-разбираемо какво означава това :

Quote
Наблюденията ми не са лична злоба към околните, аз съм bogoizbrania не съм някакъв беден или болен озлобен на света или на повечето хора представящи се за християни.

Второ, ако Бог не е допуснал един човек да се роди на тоя свят, къде би съществувал този човек след аборта, тъй като никога той не се е РАЖДАЛ?
Относно статистиката - не могада разбера какво изобщо казваш!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
съдбата на абортираните е в ръцете на Бога , който е справедлив и в когото няма неправда .
 Кога започва да съществува един човек?
Когато се роди , когато е заченат , кога?

Така или иначе абортираните и новородени, които починат впоследствие , ще бъдат завинаги с Господа.

Нима мислиш че могат да идат в ада  просто защото са се родили?
Бог не е несправедлив . Хората ще бъдат съдени според делата си , поради греховете си.

а ти , защо си богоизбран , каква е причината?

поздрави!



bogoizbrania

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Търся само мнения за отговора на въпроса в заглавието, мисля че това е дискусия.
Под въпроса дадох моето лично мнение, с което не обвързвам други хора, написах че търся такива мнения, а не такива за статистика или защо съм bogoizbrania, на тези въпроси има ясен отговор. Ако вие нямате то не мисля че трябва да отговоря тук.
Благодаря за досегашните мнения за абортираните, мога да предложа да не се прави опит за защита на вече родените, моето мнение може и да неудобно за някой хора, но не би трябвало да ви влияе.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Спасени са.