Author Topic: Кой е Божий пророк?  (Read 29797 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #15 on: July 15, 2009, 21:25:59 PM »
Какво искаш да кажеш с това bullet95?

Че ако един от сънищата се сбъдва, значи всичките се сбъдват и трябва да ги приемем като верни?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #16 on: July 15, 2009, 21:46:37 PM »
не Тихомир те са много и когато се видим ще ти ги разкажа всичките и всичките се сбъднаха до сега на БОГА да бъде слава защото наистина всичко е от БОГА чрез БОГА и за БОГА

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #17 on: July 15, 2009, 22:08:53 PM »
Както виждаш с този последния нещо има големи разлики със Словото...

Ти нищо не каза относно аргументите, посочени против него, но продължи със следващия.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #18 on: July 15, 2009, 22:34:37 PM »
Quote
БОГ ви е дал свободна воля да мислите и пишите каквото искате

Ние имаме свободна воля и я използваме да изпитваме всичко според Писанията. Всеки който е от Бога ще се радва да вижда когато хората изпитват според Писанията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #19 on: July 15, 2009, 23:59:10 PM »
БОГ ви е дал свободна воля да мислите и пишите каквото искате и ще ви дам друго свидетелство-през 1994 г както спях цялата стая се освети и чух някой да ме вика по име и аз отговорих -да ГОСПОДИ ...

Здравей, булит95. Какво да ти кажа... интересни преживявания имаш...напомнят ми на харизматичните повсеместни преживявания на редица братя, преди да се оженят.

Не искам да те засегна, нито да кажа, че бракът ти не е от Бога и подобни - не. Но, виждаш ли, Бог в милостта Си ни пази дори и когато имаме странни по произход и естество преживявания.

Зная че това ти преживяване е част от един ...такъв...как да кажа..."харизматичен квас" е може би най- точното. Просто такова благовестие са ти дали, но май трябва да изхвърлиш мръсната вода (бебето определено не е вътре!!!).

Много хора станаха жертви на подобни преживявания - то не бяха видения за съпругите им, то не бяха гласове, то не бяха сънища, духовни "белези" за "правилният човек"....и цялото това нещо, за мен е от една недобра, езико-окултна основа, на която е граден другият образ на евангелието. Съжалявам, това е мое мнение.

Смятам, че е милостта на Бог вие да сте семейство и е чудесно, че сте едно в Господарят, но те съветвам да не се напъваш да "гледаш" и "преживяваш в Духа". Еквивалент на подобно преживяване в словото не откривам. Виждам трезвеност, откритост, разсъдък, разбира се, балансиран с духовни преживявания, но те са определено от "дрг сорт" спрямо твоите преживявания, според мен. Повярвай ми, не искам да те наскърбя.

Има много окултизъм и неизчистено езичество у последователите на Пътят, които трябва да се изчистят и това ако не стане те ще бъдат роби докрай на своите странни и за Бога и за всички, преживявания, гадаения и водителства. 

Булит95, разбирам написаното, но искам да ти кажа, че трябва да преживееш раздяла с редица неща, ако искаш да познаеш истината и тя да те освободи. Аз принципно съм опонент на Тишо и Уочман за някои неща и ако има нещо, за което да скоча и да кажа : Тука не сте прави! - веднага ще го направя и ще споря докрай, както и съм правил, но в този момент те са абсолютно прави и аз заемам тяхна страна.

 
... и чух -хареса ли ми подаръка и виждам че до мен лежи жена като виждам косата и малко от гърбът и отговорих - да ГОСПОДИи светлината изчезна и знам че къща и богатство се остава наследство от бащи а благоразумната жена е дар от ГОСПОДА мина време и срешнах жена със същата коса излизаща от църквата запознаха ни и аз я поканих на кафе и първите думи към нея бяха-като последния глупак -имаш 3 бемки на вратът си защото ми беше показана на сън и днес тази жена е моя съпруга и имам 3 сина Филип Йоан Тома                БОГ Е ВЕЛИК

Бог Е Милостив, булит95. Редица хора са имали като твоите преживявания и сега стоят настрана от Пътят на живота защото много от "обещанията" не се изпълниха и те се "съблазниха в Бога".

Предлагам ти да размислиш трезво относно тези преживявания. Бог да ви пази.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #20 on: July 16, 2009, 21:55:44 PM »
благодаря за думите вминев но през всичките дни на живота ми като вярваш БОГ ме е водил чрез видения и сънища не зная защо и както се забелязва не блестя с много интелект и трудно намирам думи като се изказвам и толкова съм зле с езиците че като ученик по българси руски немски имах 2 3 2 3 и когато приех този дар СВЯТИЯ ДУХ - БОГ ми даде на 7 езика да се моля без да съм ги учил и нищо не разбирам -както пише духът се моли на бога а умът плод не дава -даде ми се да се моля на  англииски френски испански италиянски арабски турски   така че единствено с което мога да се похваля с ГОСПОДА мога да се похваля и не спирам и не искам да спирам да свидетелствам за неговата милост и неговата слава    БОГ и теб да води чрез ДУХЪТ СИ

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #21 on: July 16, 2009, 23:08:07 PM »
В смисъл - сигурен си, че говориш тези езици ли, да разбирам. Тоест - човек, който разбира (напр.) английски те слуша и казва - Да, ти говориш наистина прослава на Бога (или пророкуваш?) на английски. (?)

Питам те, защото зная, че редица вярващи "говореха" чужди езици, което не беще точно така....
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #22 on: July 16, 2009, 23:17:45 PM »
То въпросът не е само дали се говори на езици, а дали ако има такъв с дарба тълкувание, се тълкува това, което се говори и се назидава църквата.

А и докато стават такива неща, трябва да има хора, които са мислят, докато слушат, а не да жумят и да изпадат в екстаз, но да разсъждават и да изпитват това, което се говори.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #23 on: July 19, 2009, 00:22:37 AM »
То въпросът не е само дали се говори на езици, а дали ако има такъв с дарба тълкувание, ....



Тишо, аз, доколкото разбрах булит95 тук - /
Quote
...толкова съм зле с езиците че като ученик по българси руски немски имах 2 3 2 3 и когато приех този дар СВЯТИЯ ДУХ - БОГ ми даде на 7 езика да се моля без да съм ги учил и нищо не разбирам
/ се има впредвид случай, аналогичен на действията на пратениците,2, където е видно, че не е нужно да има някой с дарба тълкуване на езици, а Бог ги дава за знамение и учудване на невярващите .

Та, за да е сигурен човека, че не си въобразява нещо е добре някой да му потвърди, че говори на определен език / например английски, френски, испански, португалски, ирландски, или както Бог му Е дал/ и че говори прослава на Бога, а не нещо друго...

Иначе ангелските езици, за които ти говориш, са друга работа.

А за жуменето (хахахааа...) - да де, нека си жуми, въпроса е дарба да има и да тълкува както трябва, като от Духа на Бога, а не да се напъва в плътският си ум в измишления на сърцето си.

Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #24 on: July 19, 2009, 10:35:37 AM »
В пасажите, в които пише за тълкувание (интерпретиране, превод) на език никъде не се споменава, че става въпрос само за ангелски езици.

Било то човешки или ангелски, тълкувател си трябва.

И все пак темата е за това "Кой е Божий пророк", а не за езиците (за което има отделна тема).

Божий пророк е този, който първо е пратен от Бога, а не този който говори или не говори правилно. В Словото виждам Божия гняв да е най-вече към тези пророци, които не са били пратени от Него, но лъжат хората (или ги подлъгват), че са пратени.

Второ, Божият пророк не само говори неща от Бога за бъдещето и те винаги се сбъдват (в противен случай, дори и веднъж да не се сбъдне, такъв се е убивал с камъни, защото е излъгал че Бог е говорил). Божият пророк води хората към Живия Бог, а не към други богове. Има и такива, които говорят, сбъдва се, но после казва - да идем след други богове (Второзаконие 13).

Воденето към други богове може да бъде изразено и в това "да не бъдем толкова крайни към заповедите на Йяхве, но да бъдем по-толерантни към чуждите богове и техните обичаи". Това е "толерантността към лъжеученията", която днес се насажда като нещо "добро" и всеки, който се обяви против това е обвинен в "такъв, който повдига боричкания".

А ето какво казва Всемогъщия Бог:
Левит 18:30. И така, пазете заповедите Ми и не вършете никой от тези гнусни обичаи, които са се вършили преди вас, и не се осквернявайте с тях. Аз съм ГОСПОД, вашият Бог.

Всеки, който иска да живее според тези гнусни обичаи (включително коледи, великдени и други такива вавилонски обичаи, облечени в "християнска терминология"), трябва доста да се замисли дали да не стане "краен" и да спазва заповедите на Господа...

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #25 on: July 21, 2009, 18:10:59 PM »
привет Владо БОГ ми даде дарбата говорене на езици     на езиците английски френски италиянски испански арабски турски и китайски и когато се моля тези които знаят езика ми разбират  както в деяния апостоли 2-1 и те ги чуха да говорят на собствения им език за великите БОЖИИ дела

renimir

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 6
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #26 on: September 06, 2009, 13:21:31 PM »
Божий пророк е човек който говори не от своята си воля а от устата на Господа   Работата на Божия пророк не е лесна Често пророците са изпращани от Бога да изобличават те знаят волята на Господа и вьршат неговата воля  Такьв човек трябва да бьде много близо до Господа  Много често истинските пророци стават неудобни за другите защото те са изпращани от Господа за да обрежат гнилото Работата им не е само да пророкуват и то да се збьдва Истинския пророк довежда човека до Исус  Пророците на Госпоида Исуса Христа ходят в Неговата сила Те са хора които са предали себе си на Него А по повод това което си говорехте мога да кажа че Бог дава откровения видения на чадата си Той е мьдьр Бог и не дава на всичките видения защото много добре ни познава При това Бог дава по волята си Той избира слугите си сьщо по волята си независимо дали това се харесва на някои Има хора които са натрупали знание и са се вьзгордели с това Те критикуват почти всичко и не приемат нищо от другите особено видения откровения и изобличения Добре е братя и сестри да престанеме да се хапеме Ние сме призовани на любов да се любим един други както и Той ни вьзлюби Тия които ходят с Христа те ще устоят  Тия които тьрсят лицето Му всеки ден те ще седнат с Него Тия които Го любят те ще се нарекат Божий синове Исус е казал Който има ухо нека слуша казва го и сега Тьрсете Господа Неговата Святост Неговото присьствие там е спасението ви обичай брата си помагай му ако е по вьзможностите ти това ни зарьчва Исус да правиме но най много обичай Господа и Го следвай кьдето и да отива

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #27 on: September 06, 2009, 19:45:01 PM »
renimir,

Виждам, че това е първото ти съобщение във форума. Според скромните му правила е прилично всеки, който пише тук да каже първо няколко думи за себе си.

Гледам, че си настроен против "критиката", но в Писанията четем заповедта:
Левит 19:17. Да не мразиш брата си в сърцето си; да изобличиш смело ближния си, та да се не натовариш с грях поради него.

Също има заповед да се изпитва всяко нещо и да изобличаваме делата на тъмнината, за да не се зарази тялото с горчив корен.

Според твоите думи не е добро да се "хапем", но според Словото няма заповед "не се хапете":
Галатяни 5:15. Но ако се хапете и се ядете един друг, пазете се да не би един друг да се изтребите.

В този форум всяка дума се изпитва и всяко твърдение, което не е доказано твърдо чрез Писанията се отхвърля.

Това е една характерна особеност на форума.

Който казва, че следва Христос, трябва да познава заповедите Му и да ги следва. Който не следва заповедите в Словото Му (или следва само тези, които му се струват добри, а други - не) лъже себе си и се самозаблуждава, че Го следва.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #28 on: January 11, 2024, 11:45:25 AM »
По времето на пророк Самуил израилтяните отхвърлят прякото управление на Бога над техните племена и поемат пътя на другите народи. Правят такъв избор и поемат по пътищата на светската система на управление. В същата 8 глава Бог им описва ясно какво ще представлява тази система, ясно им казва какво предстои:

1 Царе 8 глава
1 Самуил, когато остаря, постави синовете си съдии над Израиля.
2 Името на първородния му беше Иоил, а името на втория му Авия; те бяха съдии във Вир-савее.
3 Но синовете му не ходеха в неговите пътища, но се отклониха та отиваха след сребролюбието, и вземаха подкуп, и извръщаха правосъдието.
4 Тогава всичките Израилеви старейшини се събраха, та дойдоха при Самуила в Рама и му рекоха:
5 Ето, ти остаря, и синовете ти не ходят в твоите пътища; постави ни, прочее, цар, който да ни съди, както е у всичките народи.
6 Обаче на Самуила не бе угодно гдето рекоха: Дай ни цар, който да ни съди. И Самуил се помоли на Господа.
7 А Господ каза на Самуила: Послушай гласа на людете за всичко, що ти говорят, защото не отхвърлиха тебе, но Мене отхвърлиха, за да не царувам над тях.
8 Според всичките дела, които те са вършили от деня, когато съм ги извел от Египет дори до тоя ден, като са Ме оставяли и са служили на други богове, така правят и на тебе.
9 Сега, прочее, слушай гласа им, обаче тържествено протестирай пред тях, и покажи им как ще постъпва царят, който ще царува над тях.
10 Самуил, прочее, каза всичките Господни думи на людете, които искаха цар от него.
11 Каза още: Така ще постъпва царят, който ще се възцари над вас; ще взема синовете ви и ще ги определя за колесниците си, и да му бъдат конници, и за да тичат пред колесниците му.
12 И ще си ги назначава хилядници и петдесетници, и ще ги поставя да работят земята му, да жънат жетвата му, и да правят военните му оръжия и приборите за колесниците му.
13 Ще взема и дъщерите ви за мироварици и готвачки и хлебарки.
14 И ще взема по-добрите от нивите ви, лозята ви и маслините ви и ще ги дава на слугите си.
15 Ще взема и десетъка от посевите ви и от лозята ви и ще ги дава на скопците си и на слугите си.
16 И ще взема слугите ви, слугините ви, по-добрите момчета, и ослите ви и ще ги употребява в своите работи.
17 Ще взема десетък от стадата ви; и вие ще му бъдете слуги.
18 В оня ден ще викате поради царя си, когото ще сте си избрали; но Господ няма да ви послуша в оня ден.

19 Обаче, людете не искаха да послушат Самуиловия глас, а рекоха: Не, но цар нека има над нас,
20 за да бъдем и ние както всичките народи, и нашият цар да ни съди, и да ни предвожда, и да воюва в боевете ни.
21 И Самуил, като изслуша всичките думи на людете, каза ги в ушите на Господа.
22 А Господ каза на Самуила: Послушай гласа им и постави им цар. Тогава Самуил каза на Израилевите мъже: Идете всеки в града си.1 Самуил, когато остаря, постави синовете си съдии над Израиля.

----------------------------------
1 Царе 10 глава
...
17 След това Самуил събра людете при Господа в Масфа
18 и рече на израилтяните: Така говори Господ Израилевият Бог: Аз изведох Израиля из Египет, и ви избавих от ръката на египтяните и от ръката на всичките царства, които ви притесняваха.
19 А вие днес отхвърлихте вашия Бог, Който сам ви избавя от всичките ви бедствия и скърби, и рекохте Му: Непременно да поставиш цар над нас. Сега, прочее, застанете пред Господа според племената си и според хилядите си....


Прочетох скоро отново книгата Съдии, там е описано как израилтяните са имали мир и безопасност от по няколко десетилетия, когато са вървели със страх и послушание в пътищата на Господ. И обратно-когато са тръгвали след идоли, разврат,мерзости и непослушание към Избавителя им, тогава са идвали смущенията, безпокойството, размириците и войните.

В първа книга на царете се продължава тяхната история и тя е отново същата.

Мисля,че такава препратка е полезна спрямо днешните измамни и размирни времена.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #29 on: January 11, 2024, 12:49:31 PM »
Най-тъжното нещо е че синовете на Самуил не ходеха в неговите пътища. Това е корена на всяка трагедия на праведните. Ако те ходеха в пътищата му, народа нямаше да си помисли да иска цар.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.