Author Topic: Кой е Божий пророк?  (Read 29739 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Кой е Божий пророк?
« on: December 07, 2008, 13:21:54 PM »
Предполагам на някой от нас ни си е случвало да чуем следното:

Бог ми каза, че иде скоро и сестро/братко, трябва да се покаеш!

"Посланието" спира дотук. От какво да се покаят сестрата/брата?- не им се казва. Брата /сестрата знаят, че Господ иде.


Деяния 16:16 И един ден, като отивахме на молитвеното място, срещна ни една мома, която имаше предсказателен дух и чрез прокобяването си докарваше голяма печалба на господарите си.
Деяния 16:17 Тя вървеше подир Павла и нас та викаше, казвайки: Тия човеци са слуги на Всевишния Бог, които ви проповядват път за спасение.
Деяния 16:18 Това тя правеше много дни наред. А понеже твърде дотегна на Павла, той се обърна и рече на духа: Заповядвам ти в името на Исуса Христа да излезеш от нея. И излезе в същия час.


В 3 Царе 13 глава се разказва за стария пророк, който излъга Божия човек да се върне от пътя си.  После чрез същия пророк дойде Господното слово, че Божия човек не е опазил словото на Господа.

Как да разпознаваме Божиите пророци от фалшивите пророци?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #1 on: December 07, 2008, 13:23:32 PM »
Предполагам на някой от нас ни си е случвало да чуем следното:

Бог ми каза, че иде скоро и сестро/братко, трябва да се покаеш!

"Посланието" спира дотук. От какво да се покаят сестрата/брата?- не им се казва. Брата /сестрата знаят, че Господ иде.


Деяния 16:16 И един ден, като отивахме на молитвеното място, срещна ни една мома, която имаше предсказателен дух и чрез прокобяването си докарваше голяма печалба на господарите си.
Деяния 16:17 Тя вървеше подир Павла и нас та викаше, казвайки: Тия човеци са слуги на Всевишния Бог, които ви проповядват път за спасение.
Деяния 16:18 Това тя правеше много дни наред. А понеже твърде дотегна на Павла, той се обърна и рече на духа: Заповядвам ти в името на Исуса Христа да излезеш от нея. И излезе в същия час.


В 3 Царе 13 глава се разказва за стария пророк, който излъга Божия човек да се върне от пътя си.  После чрез същия пророк дойде Господното слово, че Божия човек не е опазил словото на Господа.

Как да разпознаваме Божиите пророци от фалшивите пророци?

по плодовете им.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #2 on: December 07, 2008, 14:01:37 PM »
ученик, съгласна съм с теб, че плодовете са показателни дали един пророк е истинен.
Има ли други "характеристики" Господния пророк?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #3 on: December 07, 2008, 15:22:20 PM »
Ако каже нещо и то стане и после този пророк продължи да дава добри плодове - това също е знак, че е възможно това да е Божий пророк.

Има случаи, когато човек, който се нарича пророк казва нещо и то става, но после казва "Да идем след други богове" (Второзаконие 13). Това е изпитание от Бога. Такъв човек не е пророк и според закона се е убивал с камъни.


Нека дам малко земеделски примери:
Когато житото расте и заедно с него растат и плевели. Преди да са се развили напълно стъблата, двете растения не се различават особено едно от друго. Минава време и те изглеждат много подобни. Но минава още време и идва време за раждане на плодове. Житото дава своите плодове, но плевелите са безплодни или по-точно плодове, които не стават за нищо, освен за огън. Те могат, обаче, много успешно да разсяват своите безплодни семена.

С този пример искам да кажа, че много пъти плевелите не се познават отначало, но чак когато дойде време за плодовете, така че бъдете внимателни и търпеливи.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #4 on: December 07, 2008, 16:13:09 PM »
ученик, съгласна съм с теб, че плодовете са показателни дали един пророк е истинен.
Има ли други "характеристики" Господния пророк?


това, което пророкува от името на всевишния, се сбъдва. ако не се сбъдне или не се сбъдне така, както го е пророкувал, тогава не е истински, а лъжлив.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #5 on: December 07, 2008, 17:11:49 PM »
това, което пророкува от името на всевишния, се сбъдва. ако не се сбъдне или не се сбъдне така, както го е пророкувал, тогава не е истински, а лъжлив.

Второзаконие 13 (което казах по-горе) говори за лъжливи пророци, които говорят неща, които се сбъдват (даже говори за знамение или чудо):

Deut 13:1 Ако се издигне сред теб пророк или съновидец и ти даде знамение или чудо, Deut 13:2 и знамението или чудото се сбъдне, за което той ти говори и казва: Да идем след други богове — които ти не си знаел — и да им служим! — Deut 13:3 да не слушаш думите на този пророк или на този съновидец; защото ГОСПОД, вашият Бог, ви изпитва, за да познае дали любите ГОСПОДА, своя Бог, с цялото си сърце и с цялата си душа. Deut 13:4 ГОСПОДА, своя Бог, да следвате и от Него да се боите, да пазите заповедите Му и да слушате гласа Му, на Него да служите и към Него да се привързвате.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #6 on: December 07, 2008, 19:12:06 PM »
това, което пророкува от името на всевишния, се сбъдва. ако не се сбъдне или не се сбъдне така, както го е пророкувал, тогава не е истински, а лъжлив.

Второзаконие 13 (което казах по-горе) говори за лъжливи пророци, които говорят неща, които се сбъдват (даже говори за знамение или чудо):

Deut 13:1 Ако се издигне сред теб пророк или съновидец и ти даде знамение или чудо, Deut 13:2 и знамението или чудото се сбъдне, за което той ти говори и казва: Да идем след други богове — които ти не си знаел — и да им служим! — Deut 13:3 да не слушаш думите на този пророк или на този съновидец; защото ГОСПОД, вашият Бог, ви изпитва, за да познае дали любите ГОСПОДА, своя Бог, с цялото си сърце и с цялата си душа. Deut 13:4 ГОСПОДА, своя Бог, да следвате и от Него да се боите, да пазите заповедите Му и да слушате гласа Му, на Него да служите и към Него да се привързвате.


на това място обаче не пише този пророк, чието пророчество се е сбъднало, да е пророкувал "в/от името на всевишния". докато тестът за истински пророк на йхвх изисква да пророкува от неговото име и да се сбъдне.

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #7 on: July 10, 2009, 17:21:30 PM »
а днес имали пророци в църквите с добри плодове който да изявяват БОЖИЯТА воля - защото както на един кораб има капитан който управлява кораба така е нужно до него да има навигатор който да го предупреждава следва завой идва буря наближаваме рифове така и в църквата до водачите е нужно да изявява БОЖИЙТЕ намерения защото там кадето няма пророчества людите се раззюздаха

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #8 on: July 10, 2009, 18:32:11 PM »
Имало е периоди, когато не е имало пророк в Израел и всеки си е правил каквото смята за добре. Нищо чудно и днес да няма в България, като гледам как болшинството правят това, което смятат за добре, въпреки изричните заповеди в Писанията.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #9 on: July 11, 2009, 11:15:27 AM »
Наистина,

Дето няма пророческо видение людете се разюздават, А който пази закона е блажен. Пр. 29:18

Ако погледнем състоянието на църквите в България и колко разюздан е народа, то можем да заключим че липсва автентично пророческо видение и присъствие.

Повече от всякога ние имаме нужда от истински пророци сред народа, но това което ни се пробутва са предимно самозвани и заблудени човеци, които не само не са пророци, но дори нямат представа, какво наистина означава Божий пророк.

Ако погледнем дори само пасажа от Притчи по-горе ще видим най-главния аспект на ролята на пророка. И той не е да бъде "навигатор", а да връща народа към спазването на Закона. Целта и ролята на пророка е да стои като категорично и автентично свидетелство за това, КОЙ НАИСТИНА Е БОГ, и каква НАИСТИНА Е НЕГОВАТА ПРАВДА, която трябва да вършим.

Мнозина си мислят че пророка трябва да предсказва нещо и да прави чудеса, но ако човек изследва пророците в Библията ще забележи, че подобни неща са само вторични проявления на пророка. Йоан Кръстител например е наречен най-великия човек роден от жена, и той като пророк не е направил нито едно чудо, нито е предсказвал някакви събития. Но вместо това той с проповядването си връщаше народа от греховете им и ги водеше към покаяние за да могат да приемат истинския Месия - Йешуа от Назарет. Неговото свидетелство беше за това, кой е истинния път на истинния Бог, и кой е Неговия истински Месия. ТОВА е същността на пророка.

В книгата Откровение също ни се казва, че "духът на пророчеството е свидетелството на Исус" /19:10/ Това отново идва да потвърди, че свидетелството за това КОЙ Е ИСУС е истинския дух на пророчеството и истинската същност на пророка. Понеже ако знаем КОЙ Е ИСУС ние ще знаем КОЙ Е БОГ. А това последното е най- неясното нещо в днешното отстъпническо поколение. Затова и хората се кланят на всякакви лъже-исусовци и е пълно с лъже пророци, които правят всичко друго, но не и това, което правят истинските пророци - да бъдат живо свидетелство и еталон за същността на Бога.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

rain

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #10 on: July 11, 2009, 20:29:42 PM »
..никога сатана няма да ти каже да се покае6,така ,4е аз няма да търся в слу4ая дали проро4еството е от бога или от 4овека.имам ум христов,все пак...
  но ако проро4еството се изпулни след 50г. ...има толкова слу4аи:(((,тогава...ти може да ре6и6 ,4е не е от бога,да наскърби6 светията ,4рез които е до6ло...
   

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #11 on: July 13, 2009, 20:43:29 PM »
преди години бях на небето лежах по очи и пода беше като замръзнало море и светлината беше толкова силна всякаш работиха 100 електрожена бялата ми блужа сякаш имаще мръсно кафяв цвят а ръката ми до лакътя беше прозрачна както вечер натисниш копчето на асансьора и пръста изглежда прозрачен и чух глас -някой казват много тръби или води -но това което чух всякаш бяха 7 мъжа с различна тоналност - до ре ми фа сол ла си -говорещи едновременно и думите бяха следните -КАЖИ НА ЛЮДИТЕ МИ ДА СПРЪТ ДА СЕ БОРЯТ И БОРИЧКАТ НЕ ЗАТОВА СЪМ ГИ ПРИЗОВАЛ ОТ КОСТИТЕ КОЙТО ВЪЗКРЕСИХ НЕ СТАНАХА БОРЦИ А АРМИЯ- от тогава обиколих половин България и във всяка църква кадето ми беше дадена думата казах това което ми беше казано да кажа на людите МУ      дерзай те братя

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #12 on: July 13, 2009, 21:16:51 PM »
bullet95,

да разбирам ли, че Бог те е изпратил Свой пророк/ говорещ думите Му? Мисля, че Бог има различно слово за всяко събрание, според както разбирам.

Отделно, ако не вярват писанията на теб ли и и думите ти ще повярват и защо да е различно?

Аз ...не че имам неверие към "църквите" в България, но ако Бог те помаже за Свой пророк, брат, далеч по- различни думи ще кажеш от тези. Не отхвърлям, че преживяването ти е дадено (нека и другите пишат) от Бога, но на фона на беззаконието всред тези "религиозни среди", ако Бог те изпрати ще те извличат като Павел извън града - "...защото мислеха, че е мъртъв"/от първите действия на Божиите пратеници, т.н. "Деяния"/.

Искам да кажа : Бог би изобличил основата на която се гради, духа и фалшивото евангелие първо, първо би ударил, съборил, а след това, след като /ако има/ се покаят, Бог би им отворил очите за Писанията и за единство, но вече/ тогава - в свръзката на Духа и в Името, което е над всяко друго.

Нека и други напишат мнението си, но мисля, че Бог би съборил първо тази кална стеничка /ОБЦ, ББЦ, ЕПЦ, АРЦ, "Ново поколение", "Прелом", "Шалом", .../, която мнозина я мажат и `и се възхищават, сякаш е скулптура изваяна, би пратил градушка и вятър бурен .... и накрая би говорил на тези, които са решили да изтръгнат системата от сърцата и умовете си.

Владо.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #13 on: July 14, 2009, 00:36:29 AM »
Quote from: vminev
Искам да кажа : Бог би изобличил основата на която се гради, духа и фалшивото евангелие първо, първо би ударил, съборил, а след това, след като /ако има/ се покаят, Бог би им отворил очите за Писанията и за единство, но вече/ тогава - в свръзката на Духа и в Името, което е над всяко друго.

Точно това е! Последния проблем на църквата в днешно време са някакви боричкания. И това истински пророк щеше да го знае. Християните служат на лъже богове прикрити под християнска терминология, нямат си на представа КОЙ И КАКЪВ НАИСТИНА Е БОГ, а някой тръгнал да говори пророчества за боричкания. Ако има някой притеснен от така наречените "боричкания" то това са онези които лансират екуменизма на църквите и в последствие на религиите. Бог обаче не само не е притеснен от тях, но дори е казал, че служат за добро, според както е писано:

1Кор. 11:18  Защото, първо, слушам, че когато се събирате в църква, ставали разделения помежду ви; (и отчасти вярвам това;
1Кор. 11:19 защото е нужно да има и разцепление между вас, за да се яви, кои са одобрените помежду ви);


Подобно пророчество не издържа теста нито на Писанията, нито на реалността, която ни заобгражда.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

bullet95

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #14 on: July 15, 2009, 20:55:29 PM »
БОГ ви е дал свободна воля да мислите и пишите каквото искате и ще ви дам друго свидетелство-през 1994 г както спях цялата стая се освети и чух някой да ме вика по име и аз отговорих -да ГОСПОДИ и чух -хареса ли ми подаръка и виждам че до мен лежи жена като виждам косата и малко от гърбът и отговорих - да ГОСПОДИ  и светлината изчезна и знам че къща и богатство се остава наследство от бащи а благоразумната жена е дар от ГОСПОДА мина време и срешнах жена със същата коса излизаща от църквата запознаха ни и аз я поканих на кафе и първите думи към нея бяха-като последния глупак -имаш 3 бемки на вратът си защото ми беше показана на сън и днес тази жена е моя съпруга и имам 3 сина Филип Йоан Тома                БОГ Е ВЕЛИК