Author Topic: Тема "табу" в църквата  (Read 54989 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #45 on: December 09, 2008, 13:18:55 PM »
Пише, че ако не може да се въздържа (което означава, че има нещо, което е свързано с "въздържане"), тогава да се жени.

Ако само-задоволяването, което е в резултат на "неспособност да се въздържа" е възможност за елиминиране на "физическата необходимост", тогава Павел не би говорил за необходимост от женитба, но би казал "или да се самозадоволяват, ако са решили да не се женят или още не са си намерили жена". Колко е този "период докато си намери някой жена"? Факт е, че в днешно време "намирането на жена" е нещо, което е твърде различно от това, което е било едно време. Това не означава, че Бог е променил принципите и днес вече позволява само-задоволяването, защото някой не може да се въздържа и все още не е женен.

Още повече, че само-задоволяването се издига като такъв проблем, като че е нещо, с което хората не им е дадено да се справят, според Словото, което казва да умъртвяваме земните части като блудство, нечистота и други. Неспособността, както сподели Watchman, идва от проблем с греха, иначе не би било заповядано да го правим, ако нямаме тази способност. Четем на едно място за Ахан, който беше скрил от плячката и затова цялата войска беше победена, защото Бог не даваше успех на Израел поради греха на този човек.

Ако, обаче, човек е с чисто сърце пред Бога и има заповед от Словото, която казва да се умъртвят въпросните земни неща, които Бог мрази, тогава това Слово е способно да направи човека не само да има желание, но и способен да го извърши чрез Онзи, който може да го подкрепи.

Още повече е писано: Не сте се още съпротивили до кръв в борбата си против греха.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #46 on: December 09, 2008, 13:37:59 PM »
както и очаквах, ти не съумя да посочиш, че някъде в библията пише "или въздържане, или женене", както твърдеше преди това с такава увереност.

а че има нещо такова, което се нарича сексуално "въздържане", съм напълно съгласен, както е истина и че има вярващи, и то повечето, на които според апостола не е дадено да могат да го правят това въздържание, защото той на друго място твърди, че способността на даден мъж да се въдържа е дарба от бога, която се дава само на някои, а не на всички, въпреки че ти явно вярваш обратното.

така че, ако ти имаш такава дарба -- прекрасно. но не налагай на останалите хора, които я нямат, хомоти, които писанието не им налага, и не ги заплашвай, че щели да отидат в огнената геена заради нещо, за което нямат съответната дарба от бога.

също така "не сте се съпротявлавали до кръв на греха" говори, че НЕ СА се съпротивлявали, а не че са се съпротивлявали. този стих още по-малко говори, че всеки един от тях може според апостола да се съпротивлява до кръв. освен това, къде виждаш тук съпротивление ДО КРЪВ срещу мастурбирането? кажи ми, тъй като твърдиш, че си нямал проблем с мастурбиране даже преди да повярваш в бога, до кръв ли си се съпротивлявал на мастурбирането, че да не мастурбираш или това е било просто една даденост при теб и без да вярваш в бога дори? и ако на теб не ти се е налагало "до кръв" да се съпротивляваш срещу мастурбирането, и ако сам апостолът казва, че те НЕ СА се съпротивлявали до кръв, защо искаш ти другите да се съпротивляват до кръв на мастурбирането, ако въобще съпротивата "до кръв", за която говори павел, има каквото и да било общо с мастурбирането? какво, ако даден човек не може да се въздържа, дали да започне да си реже вените, та да си пусне кръв, та така да се съпротиви до кръв на неспособността си да се въздържа?

тихомире, моят опит ми говори, че твърде често хора като теб с някакви максималистични изисквания към останалите, рано или късно падат, защото бог ги прави да паднат, от собствените си изисквания. и тогава или се скриват от срам от себе си или продължават с лицемерие да учат хората на неща, които те самите не спазват. и това го казвам не само във връзка с пълното въздържание от мастурбиране, но във връзка и с други грехове или "грехове". не ти го пожелавам, но те предупреждавам за собственото ти добро.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #47 on: December 09, 2008, 13:49:02 PM »
както и очаквах, ти не съумя да посочиш, че някъде в библията пише "или въздържане, или женене", както твърдеше преди това с такава увереност.
Посочих ясно, че няма друга алтернатива. Или е едното или е другото.


Quote
а че има нещо такова, което се нарича сексуално "въздържане", съм напълно съгласен, както е истина и че има вярващи, и то повечето, на които според апостола не е дадено да могат да го правят това въздържание, защото той на друго място твърди, че способността на даден мъж да се въдържа е дарба от бога, която се дава само на някои, а не на всички, както ти явно вярваш.
Въздържането, за което говори Христос на едно място не е относно самозадоволяването, а за жененето, тъй като каза на учениците сериозността на това някой да е женен и ако има след това прелюбодеяние. Учениците направиха заключение, че е по-добре заради това, което им каза Христос, човек да не се жени. Не казаха - по-добре е човек да си остане със самозадоволяването.

Тук някои хора могат да кажат "ами за какво се жени тогава човек, нали за да избегне самозадоволяването".

Бих отговорил, че това не е най-добрата причина. В Писанията пише, че е за да има набожно потомство. Павел казва за жененето с цел да се избегне невъздържането, но не казва, че това е най-добрата причина, тъй като такъв вид "женене" е много егоистично. Не вярвам на някой жена му да се зарадва, ако мъжът й каже - ожених се за теб, за да си утоля егоистичната жажда, за самозадоволяване.


Matt 19:10 Учениците Му казват: Ако е такова отношението на мъжа към жената, по-добре да не се жени!  Matt 19:11 А Той им каза: Не могат всички да приемат това слово, а само онези, на които е дадено.  Matt 19:12 Защото има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има и скопци, които са били скопени от хора; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.

Проблемът днес е, че "да се жени" е нещо, което светът е "инфилтрирал" в църквата като няколко "стъпки" (говорим за "християнския" начин):
1. търсене
2. харесване И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ
3. излизане на срещи
4. ако двете страни са ОК, тогава се женят
5. ако не са - отиди обратно на #1

В Словото се вижда, обаче, друго нещо. Аз виждам проблем в тази област в днешни дни. Не толкова, че първичният проблем е "самозадоволяването", но то е следствие от този "климат", който се е зародил в наши дни относно семейството.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #48 on: December 09, 2008, 14:02:55 PM »
тихомире,

смятам, че предостатъчно разговарях с теб по тази тема и ти отговорих на всички що годе основателни въпроси. но нямам намерение да продължа да хвърлям гориво в огъня на човек, който не е способен да осъзнае, че даже стиховете, които цитира, говорят обратното на онова, което си въобразява, че подкрепят.

ако ти наистина си убеден в това, в което твърдиш, че си убеден--действай според вярата си, защото пише, че всяко нещо, което не е от вяра, е грях - даже и да не е грях според писанията. ако ти вярваш и си убеден, че всяко мастурбиране е тежък грях, който води в огнената геена, тогава даже и то да не е такъв само по себе си, за тебе то може да стане такъв поради вярата ти, че е такъв.

даже ако толкова искаш, убеждавай когото пожелаеш, че е смъртен грях, но помни, че ако учиш хората на нещо фалшиво, което им слага хомот, който бог не им е поставил, има опасност да станеш в един момент като онези фарисеи, които много обичали да слагат тежки бремена върху плещите на хората, каквито бог не им е слагал.

що се отнася до останалите, които четят тази тема - то повечето от тях вярвам, че са достатъчно разумни сами да преценят за себе си рано или късно каква е истината според тях по темата.

относно размислите ти за обичайните стъпки към женитба днес. тази тема, макар и близка, е извън конкретната тема за мастурбирането. и аз бих я обсъждал на друго място.

така че аз с теб по тази тема повече няма да обсъждам освен ако не видя, че си престанал да спориш заради самото спорене.


Vasquez

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 46
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #49 on: December 09, 2008, 19:28:49 PM »
Числа 5:11-31 /The Law of Jealousy/

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #50 on: December 18, 2008, 01:25:02 AM »
  Здравейте, мисля,че има проблеми, с които много христиани се борят но уви мъдрост в църквата не получават понеже теми от този род там са "табу"


  Такъв ( макар и негласен ) проблем при мъжете е свързан с тяхната физиология и по точно с натрупването на хормони в тяхното тяло. Жените се освобождават по естествен път веднъж в месеца а мъжа ако тръгне да се освобождава... вече е в грях... Не е честно   

 Да... маструбирането е грях , но как тогава ( при положение ,че съм несемеен )  тази физиологична необходимост би се вместила в моя христиански живот

 Моля , които се е справил с настоящия проблем да ми пише. Години се боря вече с това. Искам да следвам Господ, но падам в това. Победих много непрвилни неща в живота ми. Но този проблем стои ,като планина пред мен

  Има ли надежда за мен.... или отивам в ада....   


             
      Е,  c  какво   се   бориш  с  години?

    Или  спираш  или  продължаваш , ако   не  можеш    да  спреш  значи не   можеш   да  се  въздържаш  и   ти  трябва
  жена.  Нещат  са  от  прости  по  прости.  --  Които  се   жени  не  съгрешава.

    Но  защо  ли  ми  се  струва   че  се  опитваш  тънко  да  се  гъбаркаш  с  участниците  в  форума?  =  и  те  чудно  ти  се  връзват.

     Поне   да  се  беше  писал    Disciple   #2,3,4,5...... - така  се  объркват  хората  като  ми  плагиатсваш  псевдонима.

   Де  да  знам  ако  наистина  следваш  Господа  откъде   време   за   целенасочени  мастурбации?
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #51 on: December 18, 2008, 09:51:04 AM »
Писах малко по темата за музиката, което има връзка и с тази тема.
За да не се повтарям ето линк:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=323.msg3526#msg3526
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #52 on: December 18, 2008, 10:45:50 AM »
Аз също уточних един малък пропуск в същата тема за музиката:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=323.msg3529#msg3529
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #53 on: December 28, 2008, 12:31:57 PM »
здравеите, не бях писал отдавна но като преглеждах темите и видях как помагате на ученика реших отново да пиша защото за жалост се затвърждава в мен че когато нямаш подобни проблеми не може да помогнете на даден човек. това момче идва с болката си итърси подкрепа  а вие размахйвате словото без изходен път.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #54 on: December 28, 2008, 13:15:51 PM »
evangelista,

Това, че момчето, което първо попита по отношение на този въпрос е получило "размахване на словото без изходен път" от Святия Дух ли го разбра или познаваш лично човека? Ако не е нито едно от тези, тогава не пиши клевети в този форум.

Не пиши неща, които нито си разбрал, нито си чул от Бога, нито познаваш Писанията, за да казваш, че те са нещо, което не дава изходен път.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

nqkoi

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 4
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #55 on: September 22, 2010, 15:26:51 PM »
здравейте и от мене , не само той  е с този проблем но и аз .
и в един форум имаше стих ... ето го

" Откровение 21:8 А колкото за страхливците, невярващите, мерзавците, убийците, блудниците, магьосниците, идолопоклонниците и всички лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт. "

понеже и аз блудствам сьс самозадоволяване си тьрся вратички да се измькна че не е чак мноог голям грях ала няма малак и голям грях , греха си е грях . това значи че няма да вляза в рая ? а ще ида в ада
кьде ми е насарчението да продалжа напред и да намеря сили за борба .
вижте статистките са мн лоши.. един голям процент и от хората в цьеквите го правят.. а за други това е останал един "малак подценен" грях , тези хора един ден кьде ще се явят . а отчаянието което са набрали с годините жалки опити да спрат тоя грях и не са успели ?
накрая се смиряват че немогат да го преодолеят и се примиряват с това..  и това е нещо ужасно , страхувам се и за мен един ден да не се примиря с това
но може би сте прави .. не сме се сьпротивили до крьв с това.. а явно освен да вярваме и да се доверим на Бог че Той може да го премахне от нас , но и да се борим в моменти когато сме духовно слаби .. маи няма друг шанс . просто невиждам такьв . Дано Божията сила победи един ден и да докаже властта си над тамнината .

nqkoi

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 4
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #56 on: September 22, 2010, 15:31:30 PM »
здравеите, не бях писал отдавна но като преглеждах темите и видях как помагате на ученика реших отново да пиша защото за жалост се затвърждава в мен че когато нямаш подобни проблеми не може да помогнете на даден човек. това момче идва с болката си итърси подкрепа  а вие размахйвате словото без изходен път.Тези който страдат и онези които са преминали през този грях са насарчение за мнозина , дори и само като тези които влизат вьв форума като са написали в гоогле.бг като мен "самозадоволяване и гря" .

от тази страна те подкрепям който и която да си макар че едва ли ще ми видиш мнението като се има предвид преди колко време си писал . Но са размахването на словото от тяхна страна немога да бьда техен садия , нито сьм чел всички мнения на всеки за да дам коментат по вьпроса .

насарчение са хората преборили са с това , може би колкото и малко да са това .. аз познавам само един  и той беше ми споделил че е молил Бог да го направи това за Негова слава , явно е имал достатачно вяра и доверие в Бог щом е бил благословен така .

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #57 on: September 22, 2010, 15:37:22 PM »
А ти питал ли си го дали му е помогнало или четеш само какво пише тук? Има лични съобщения, има имейл има среща лице в лице. Това са много различни начини на комуникация, които не присъстват в общия форум.

Откъде знаеш, че не му е помогнало? Питал ли си го?


А относно израза " а вие размахйвате словото без изходен път":
Когато сатана изпитваше Христос в пустинята и Христос всеки път му казваше "писано е", да не би сатана да каза "айде, стига си размахвал словото" или "айде не ме замервай със стихове".

Шокиращо е как днешното "християнско" поколение нарича всяко Слово, което излиза от Божиите уста и храни човека, "замерване със стихове" или "думи без изходен път".

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

nqkoi

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 4
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #58 on: September 22, 2010, 15:41:08 PM »
и двамата поправяме дадено мнение по няколко пьти за да се изразим по добре .
аз виждам това което се пише вьв форума другото нека си остане между теб и Бог за да имаш награда .

не искам да се караме , писах и своето ще следя за коментари и аз имам своите проблеми .

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #59 on: September 22, 2010, 15:42:17 PM »
Тук достатъчно е писано по темата.

И между другото, никъде не съм казал, че съм му помогнал, за да си правиш такива изводи.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?