Author Topic: Тема "табу" в църквата  (Read 54890 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Disciple

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
  • Ако те интерсува нещо ме попитай лично
Тема "табу" в църквата
« on: December 05, 2008, 20:25:53 PM »
  Здравейте, мисля,че има проблеми, с които много христиани се борят но уви мъдрост в църквата не получават понеже теми от този род там са "табу"


  Такъв ( макар и негласен ) проблем при мъжете е свързан с тяхната физиология и по точно с натрупването на хормони в тяхното тяло. Жените се освобождават по естествен път веднъж в месеца а мъжа ако тръгне да се освобождава... вече е в грях... Не е честно   

 Да... маструбирането е грях , но как тогава ( при положение ,че съм несемеен )  тази физиологична необходимост би се вместила в моя христиански живот

 Моля , които се е справил с настоящия проблем да ми пише. Години се боря вече с това. Искам да следвам Господ, но падам в това. Победих много непрвилни неща в живота ми. Но този проблем стои ,като планина пред мен

  Има ли надежда за мен.... или отивам в ада....   

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #1 on: December 05, 2008, 21:15:00 PM »
.........
 Да... маструбирането е грях ....   

въз основа на кои точно стихове в библията стигна до извода, че мастурбирането е тежък грях, заради който се отива в огнената геена?

Disciple

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
  • Ако те интерсува нещо ме попитай лично
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #2 on: December 05, 2008, 21:49:24 PM »
 Ами всички знаем за сина на Юда - Онан и за съдбата му. От там ( от Онан ) идва и думата за въпросното нещо. Освен това Книгата Левит 15 гл. и по специално 16 стих е недвусмислен, че за Бог това е нечистота.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #3 on: December 05, 2008, 22:48:34 PM »
Ами всички знаем за сина на Юда - Онан и за съдбата му. От там (от Онан) идва и думата за въпросното нещо. Освен това Книгата Левит 15 гл. и по специално 16 стих е недвусмислен, че за Бог това е нечистота.

хайде тогава да обсъдим първо за онан, а после за левит 15:16.

какво е правил онан според битие 38 и за какво точно му е бил гневен бог?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #4 on: December 05, 2008, 23:47:08 PM »
Не искам да преча на дискусията, но само да вметна няколко дребни неща:

Виждам, че Disciple се вълнува от темата и е писал бързо, но тук даже не знаем с кого говорим. Добро е да каже 2-3 думи за себе си в темата "Представяне", както всички ние сме направили.

И второто - виждам, че позицията на Disciple е от гледна точка на това "какво е честно" според него. В Писанията нямаме такова нещо. В момента за хомосексуалистите не е "честно" да има в Словото пасажи, които осъждат греха им. Това, че за тях не е "честно" и решават да постоянстват в греховете си, защото според тях "Бог не е честен, а те са по-честни" - това не е извинение за греха им.

"Честното" е субективна оценка. Има правда и неправда според Писанията.

Не се ли тръгне от тази отправна точка, всички изводи ще водят към смърт.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Disciple

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
  • Ако те интерсува нещо ме попитай лично
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #5 on: December 06, 2008, 20:38:36 PM »
 Tihomir под " нечестно" нямам впредвид да налагам своята правда над Божията,а факта,че ако се бях родил жена ( сега да не вземеш да ме наречеш гей ) нямаше да имам такива проблеми в следването си на Господ. Това исках да кажа. Не че искам това,а просто мъжете се сблъскват с проблем ,които жените( в по голямата си част естествено) го нямат. И защо така си мисля ,че си ми ядосан за нещо ? Ако темата те дразни - изтрии я - имаш това право като админ... А колкото до мен, ще търся отговора и вярвам ще го намеря другъде

 Ученик: да съглсен съм ,че Бог уби Онан не толкова заради самия акт,колкто затова,че отказа да въздигне потомство на брат си. Но Левит 15:16 : 22:4 и Второз.23:10-11 остават

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #6 on: December 06, 2008, 21:16:04 PM »
.......
Ученик: да съглсен съм ,че Бог уби Онан не толкова заради самия акт,колкто затова,че отказа да въздигне потомство на брат си. Но Левит 15:16 : 22:4 и Второз.23:10-11 остават.

най-напред, съгласен съм с тихомир, че съгласно правилата на форума трябва да се представиш в съответния раздел.

що се отнася до онан, в битие 38 въобще не става дума за това, което хората обикновено разбират под "мастурбация". там си има редовно сношение, в което участват мъж и жена му, но мъжът (онан) просто излива семето си навън, за да не се зачене и роди син, който ще се води на починалия му брат.

що се отнася до другите стихове, които посочваш, то те се отнасят до всяко изливане на семе независимо каква е причината за това изливане. тук се включват: (1) семеизливане по време на законно сношение между съпрузи, но също и (2) по време на това, което често се нарича днес "мокри сънища", а също и (3) при мастурбация, без самата дума или нейн синоним да са споменати пряко.

да, при всяко изтичане на семе от мъжа, даже ако това е по време на сношение между него и собствената му жена (когато тя не е в месечния си период, защото акт по време на нейния период е голяма гнусота) мъжът се "осквернява", но това е "оскверняване", от което очистването става много лесно и бързо: изискват се две неща: (1) изкъпване на цялото тяло и опиране на дрехите и на другите предмети, върху които евентуално е попаднало излято мъжко семе, и (2) изчакване до залеза на слънцето.

така че, чисто физическото изливане на семе само по себе си не е такова оскверняване, което да те доведе до огнената геена. но все пак, ако го правиш всеки ден или твърде често, тогава ще имаш много малко дни, в които да не си в това "оскверняване".

по-сериозен проблем при мастурбирането може да бъдат фантазиите, които обикновено го придружават при повечето мъже, които се "самозадоволяват". ако в тези фантазии присъстват неугодни за бога неща, като например фантазиране на сношение с жена, която си има законен съпруг, и особено ако ти знаеш, че тя си има законен съпруг, тогава става грях в сърцето, който е не от изливането на семето, а от фантазирането на извършването на прелюбодейство. тук вече светостта ти е сериозно накърнена.

така че, според това, което чета в писанията, по-важно е какво си фантазираш по време на мастурбиране, т.е. дали твоите фантазии включват прелюбодейство или кръвосмешение или нещо такова, а не толкова факта, че предизвикваш семеизливане.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #7 on: December 06, 2008, 21:31:05 PM »
Tihomir под " нечестно" нямам впредвид да налагам своята правда над Божията,а факта,че ако се бях родил жена ( сега да не вземеш да ме наречеш гей ) нямаше да имам такива проблеми в следването си на Господ. Това исках да кажа. Не че искам това,а просто мъжете се сблъскват с проблем ,които жените( в по голямата си част естествено) го нямат.

Здравей, Disciple.

Ти може да "нямаш впредвид да налагаш своята правда", но на практика го правиш: неправеден ли е Бог понеже те е направил мъж, а не жена? И може ли това (че си мъж, а не жена) да е причина да погинеш? Да не бъде!

Похотите на плътта са еднакви и за мъжа, и за жената. И мъжът и жената трябва да се покаят от тези си похоти или страсти, а не да се оправдават, че нещо си им било "вродено" или пък, че е "противоестествено" да не вършат някакъв грях или пък, че "на другия пол му било по-леко". За непокаяният и плътски човек наистина е противоестествено да не съгрешава, но за този, който е познал Бога и пребъдва в Христос е естествено "да отстъпи от неправдата".

Плътта си е плът--тя не може да наследи Божието царство, тя трябва да бъде разпната. Ти искаш да кажеш, че да владееш над тялото си е невъзможно, непосилно и, едва ли не, е нечестно спрямо тебе Бог да ти поставя такова изискване. Но ако Христос, който беше в човешка плът като нас, устоя на всяко изкушение и успя да я надвие чрез Духа, то ние, ако се покорим на същия този Святи Дух, няма ли да извоюваме победа?

Quote
И защо така си мисля ,че си ми ядосан за нещо ? Ако темата те дразни - изтрии я - имаш това право като админ... А колкото до мен, ще търся отговора и вярвам ще го намеря другъде

Лесно е да "намериш" отговора, който търсиш, другаде. И защо бързаш да съдиш неправедно Тихомир? Не си ли ти ядосан? Не прибързвай.

За начало, ако имаш намерение да участваш в този форум според представените цели за "братско общение в тревожни времена", бъди така добър да се представиш пред другите участници във форума с няколко думи или изречения. Ако търсиш друго и смяташ, че тук няма да го намериш, само Бог може да те спре да си тръгнеш.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #8 on: December 06, 2008, 21:48:44 PM »
Само да вметна, че вече има един участник във форума с ник "The Disciple" и аз в началото си помислих, че именно той е започнал тази тема. После видях, че броят мнения е твърде малък, за да е същият потребител.

Това е пример за проблем, който представянето може да предотврати, макар и то да не е изчерпателно.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

Disciple

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
  • Ако те интерсува нещо ме попитай лично
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #9 on: December 06, 2008, 21:54:28 PM »
 Ученик:

 От твоите размисли да разбирам,че причиняването на семеизливане без еротични фантазии е допустимо ?

 Исус невярвам да е вършил такива неща....трябва да има друго разрешаване на проблема

 п.п. В секцията за профил невиждам къде трябва да се представям ( а и много ли е трудно да се досетите,че ми е трудно да се представя след ,като споделих толкова лични неща публично )

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #10 on: December 06, 2008, 22:03:54 PM »
п.п. В секцията за профил невиждам къде трябва да се представям ( а и много ли е трудно да се досетите,че ми е трудно да се представя след ,като споделих толкова лични неща публично )

На първата страница има "Правила на форума" и "Представяне":
http://www.fellowshipbg.org/index.php

Там ще намериш и повече информация относно това какво да напишеш в представянето. Никой не иска истински имена, възраст и местоживеене. Ще видиш повече в правилата на форума.

По лекомисления начин, по който реагираш, виждам, че не си обърнал внимание на същността на форума и какво се пише там. Смятайки, че с позицията на "администратор" ще си позволявам неправедно волности (бих казал детинщини, които се срещат в много форуми) ти играеш ролята на клеветник (т.е. някой, който обвинява несправедливо).

Отдели време и прекарай време да разгледаш правилата на форума и съдържанието му и тогава обмисляй внимателно с голяма сериозност всяко съобщение, което пишеш.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #11 on: December 06, 2008, 22:04:35 PM »
Ученик:

 От твоите размисли да разбирам,че причиняването на семеизливане без еротични фантазии е допустимо ?

 Исус невярвам да е вършил такива неща....трябва да има друго разрешаване на проблема

 п.п. В секцията за профил невиждам къде трябва да се представям (а и много ли е трудно да се досетите,че ми е трудно да се представя след ,като споделих толкова лични неща публично)

най-напред за представянето ти. не е необходимо да си казваш имената, а само например възрастта, от кога вярваш, дали си член на някаква църква по принцип или нещо подобно по твой избор.

да, твърдя, че изливането без фантазирането на сексуални грехове не е фатално за спасението ти оскверняване. то е оскверняване, но далеч не е най-тежия вид оскверняване.

що се отнася до божият син, то и аз като теб вярвам, че не е мастурбирал, но допускам, че може да е имал мокри сънища, т.е. неволно изливане на семе по време на сън, при което като пазещ закона юдеин, той със сигурност е извършвал изискваното от закона очистване.

но каквото и да е правил божият син, нито ти, нито аз, нито кой да е от участниците в този форум, сме на неговото ниво на святост и праведност.
а твоят въпрос беше дали не рискуваш да отидеш в огнената геена, ако мастурбираш в моменти на слабост поради липса на жена. такава опасност според писанията не съществува, освен ако не си фантазираш, че извършваш тежки сексуални грехове по време на мастурбиране, а също и не само по време на мастурбиране. тогава има опасност за тебе, но от която също има изход.

ако искаш да имаш горе-долу пълен списък на тежките сексуални грехове, прочети левит, глава 18, и съответните наказания по закона в левит, глава 20.

Disciple

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
  • Ако те интерсува нещо ме попитай лично
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #12 on: December 06, 2008, 22:27:43 PM »
 Ученик:
 
  Благодаря ти за споделената мъдрост. Ще помисля над всичко което ми каза
-------------------------------------------------------------------------
 ByFait В твоя коментар намерих единствено осъждение а не опит да помогнеш на човек с мъдрост. Съжелявам ,но това е което видях.

 Господ ми показа преди време ,че единствения мотив с който мога да коригирам някого е защото го обичам и искам да го видя на по-високо стъпало

------------------------------------------------------------------------
 Тихомир :

  Съжелявам ако съм нарушил правилата. Уверявам те не е било с умисъл. Регистрирах се вчера

----------------------------------------------------------------------

 Успех момчета Бъдете благословени

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #13 on: December 06, 2008, 22:45:39 PM »
Ученик:
 
  Благодаря ти за споделената мъдрост. Ще помисля над всичко което ми каза
-------------------------------------------------------------------------


ако имаш и други въпроси, питай.
може и на лични.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Тема "табу" в църквата
« Reply #14 on: December 06, 2008, 22:48:55 PM »
Трябва също да се отбележи, че в Писанията не е описано за такъв "физиологичен проблем", както днес го описват.

Имайте предвид, че евреите са се обрязвали, което доста променя нещата.

И отново въпросът: Защо днес има проблеми със самозадоволяването у мнозина, но все пак има много млади вярващи хора, които не се самозадоволяват? Едни от тях създават "климат" за "този физиологичен проблем", а други не създават такъв климат и това семе не може да расте.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?