Author Topic: Европейският съюз  (Read 9592 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pileran

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
  • Псалом 77
А още всичко считам като загуба заради това превъзходно нещо - познаването на моя Господ Христос Исус, за Когото изгубих всичко и считам всичко за измет, само Христа да придобия (Фил. 3:8)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Европейският съюз
« Reply #1 on: November 14, 2008, 21:30:10 PM »
Интересно защо много пъти "вавилонската блудница" се асоциира със светска власт или в случая - Европейския съюз. Това, че вървят срещу Бога от Писанията е ясно. Няма какво друго да се очаква от хора, които не познават Бога.

В Писанията пише, че земните царе са блудствали с Вавилонската блудница и земните търговци са се обогатили от големия й разкош.

В Писанията, когато четем за аналогията за "блудницата" все става въпрос за това, че някой е би трябвало да следва Бога, но се е развратил и е следвал чужди богове.

Блудницата не би трябвало да се търси в светската власт или по-точно като първоизточник - светската власт, но става въпрос за една отстъпница, за едно голямо отстъпление от Истината.

От нас излязоха, но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но за да стане явно, че те всички не са от нас.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Европейският съюз
« Reply #2 on: November 15, 2008, 18:00:36 PM »
Нали "земните царе са блудствали с Вавилонската блудница и земните търговци са се обогатили от големия и разкош.".
Е, тогава коя блудница ни описва библията? 
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Европейският съюз
« Reply #3 on: November 15, 2008, 21:19:54 PM »
Струва ми се ,че тази "блудница "е познатата нам официална "църква" ,защото е заменила истинското общение и братолюбие в Божия Път.
Тези,които днес се представят за "християни",особено "големите"служители са подменили истинските стойности,като са ги изтъргували за повече благоденствие и власт точно в царството на сатана.
Разглеждайки историята на "църквата"ще видим преливането и в държава.
 Особено в днешно време,където ,католиците,православните,протестантите се заиграват с властта и търсят начин религиозните им системи(църковни фирми,печелят от религиозния опиум)да влияят все повече.
Тези,които им пречат и изобличават ,живеят в любов към Бога и ближния.
Тези,които са измити в кръвта на Исус Христос и са сметнали живота в този(сатанински свят)за безсмислен и вреден като система и са се отрекли от него, за да спечелят бъдещия(който настъпва с идването на Исус Христос)
Ето защо много праведници с готовност са се прощавали с този живот ,за да придобият  вечния.
Познайте ,кой е проливал най много кръв в името на Бога?
Религиозните фанатици от "официалната църква".
Царството Божие настъпва със сила и то има собствена система на снабдяване на Тялото Христово.
Тези,които се приспособяват към света са влезли в системата на снабдяване на световното царство(царството на сатана),желаейки все по голямо влияние в него.
Изобретение на тази велика блудница е разделянето на" духовенство и миряни","папи и императори","президенти и официална религия"
Това е тя," великата блудница" съвременната църква,опила се от власт ,блудстваща с царе и изцапана с кръвта на светиите през вековете  докато не и свърши времето.

Откровение 19:2
защото са истинни и праведни Неговите съдби; понеже Той осъди великата блудница, която е разтляла земята с блудството си, и даде върху нея възмездие за кръвта на Своите слуги.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Европейският съюз
« Reply #4 on: January 29, 2010, 09:35:30 AM »


        В първата, ако не се лъжа, връзка на тази тема имаше нещо интересно, но сега връзката я няма!
           Цитирам по памет: "Всички знаем че антихриста ще доиде от Израел.........."
Може ли някои да каже: Откъде знаем? В коя книга на Библията го пише???
  Аз не съм го виждал. Иначе материята беше сериозна.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Европейският съюз
« Reply #5 on: January 29, 2010, 11:13:54 AM »
Аз също не съм виждал подобно твърдение в Словото, че антихриста ще дойде от Израел. Още по-малко, че "всички го знаем".

Има доста неща е европейския съюз, които си приличат със символиката на Вавилон, но в Словото се има нещо друго предвид.

Затова не мисля, че "материята е сериозна", тъй като има много неща от Словото, които не пасват с европейския съюз.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Европейският съюз
« Reply #6 on: January 29, 2010, 12:41:14 PM »


      Значи материалът беше против ЕС. Интересно как изчезна пък точно това.
Може пък "пирелан" да го е запазил. Вчера маи е влизал към 8 в саита.
               Също  интерес будят и публикациите за масоните.
Казват че правителството на Боико са масони...
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО