Author Topic: Бени Хин  (Read 58640 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Бени Хин
« Reply #30 on: February 09, 2008, 13:57:21 PM »
ОТ много твърдост гледай да не закоравееш сърцето си Тихомире.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бени Хин
« Reply #31 on: February 09, 2008, 14:03:59 PM »
Евангелиста,

Не ставай като лъжеучителите и техните ученици, които имат една много характерна обща черта - когато ги притиснат до стената чрез твърдостта на Словото започват с лични нападки, хули, обиди и устата им показват какво има в сърцето им.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Бени Хин
« Reply #32 on: February 09, 2008, 16:12:33 PM »
Ти май  развиваш параноя .Всеки който има по различно мнение и е лъжепророк.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бени Хин
« Reply #33 on: February 09, 2008, 18:32:17 PM »
Евангелиста , ти можеш ли да дискутираш смислено с цитати по Словото , без общи приказки.Никой тук няма лично отношение към друг.

Сега , проучи САМ , въпроса с бени хин , и тогава говори , понеже , само спориш без да знаеш нищо за него.ако пък много те кефи да го следваш , щото бил голяма работа , твоя воля , но неговите учения и живот са пагубни.Познавам хора , на които мога да се доверя , хора които знаят нещата от първа ръка , и ти казвам , че всичко казано досега е достоверно.
Ако мислиш , че лъжа , твоя работа.
Но ако ще защитаваш този лъжеучител , говори конкретно , или по темата спри.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Бени Хин
« Reply #34 on: February 09, 2008, 18:40:24 PM »
Евангелиста, с целия респект към тебе като по-възрастен. Но няма да ти се позволи повече да ползваш форума за чат (отговори от едно изречения) при това безмислени. Много пъти се върнахме и ти казахме за това. Много пъти. Даде някои резултати след като се замисли върху това което говориш, но за съжаление, това сякаш премина за някоколко минути.

Върни, се и внимателно прочети тези неща. Също така ти бяха зададени много важни въпроси тук, а ти ги подминаваш и продължаваш да пишеш в другите теми. Прочети добре всички тези неща, и след като се запознаеш подробно, трезвено размислиш върху тях, можеш да ни пишеш.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Бени Хин
« Reply #35 on: February 12, 2008, 18:36:14 PM »
Да кажа и на тебе Мак.Първо ше си направя труда да ти извадя да видиш колко отговори има с едно изречениеТака че критерия пак нещо издиша.Колкото до това което пиша в форума по темите аз си го пиша според това което е моето разбиране.Колкото до Бени Хин и останалите аз няма да поклатя език да кажа ни добро ни зло и това е моят избор.Това ще бъде така поради дуновната обстановка в България но това е друга тема.Ипродължавате с квалификациите ами ваша воля.Защото замислисе Мак дали сме допринесли и една трета за християнството както са го на правили тези нора  макар и да са сгрешили ний да ли сме по святи от тях.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бени Хин
« Reply #36 on: February 12, 2008, 20:19:51 PM »
евангелиста , разбирам те много добре.
Не казвай нищо , като искаш , това си е твое право , никой не го оспорва.Щом нямаш сигурност в това , по добре да мълчиш , прав си.
Но мисълта ми е друга.Никой тук не хули въпросните хора.Тук просто предупреждаваме , другите относно това което знаем за тях.
Това нещо е добро.

А какво са направили за християнството те , и какво всички ние , не е обект на дискусия , целта на никой не е да се съревновава с друг.

Аз съм страшно скептичен относно това , дали са допринесли с нещо , ако имаш проблем с това, просто не чети тази секция , но аз не ще спра да казвам , за лъжеучителите това което знам за тях , не за да ги плюя или съдя , а за предупреждение.

Светият Дух прославя Господ Исус , не себе си.

поздрав!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бени Хин
« Reply #37 on: February 13, 2008, 23:51:14 PM »
Темата не е за това кой какво мисли, а какви са фактите, според мерилото на Бога - Неговото Праведно и Вечно Слово.

Който презира Словото Му и не иска да обърне внимание на думите Писанието ще му бъде искана сметка за това и тогава няма да има място за оправдание, но каквото е извършено ще бъде извършено и нищо няма да може да се върне назад ако човек остане в бунт против Писанието.


Откровение 22
[11] Който върши неправда, нека върши и за напред неправда; и който е нечист, нека бъде и за напред нечист; и праведният нека върши и за напред правда, и светият нека бъде и за напред свет.
[12] Ето, ида скоро; и у Мене е наградата, |която давам|, да отплатя на всекиго, според каквито са делата му.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Бени Хин
« Reply #38 on: February 18, 2008, 11:44:43 AM »
ав

Има интересни статии относно "падането на хората", с което се "слави" Хин и доста други, тъй като в Библията всяко падане, което е предизвикано от Божия Дух, когато човекът е в Божието присъствие, е било падане НАПРЕД по очи и не е имало нужда от як чичко, който да хване човека, за да не се удари. Падането по гръб в Библията е посочено в случаи, когато Бог удря хората в гнева си и те са обречени завинаги ("...да паднат възнак и да се съкрушат..."):

Исая 28:13 Затова словото Господно ще стане за тях Заповед след заповед, заповед след заповед, Правило след правило, правило след правило, Тук малко, там малко, Тъй щото, като ходят, да паднат възнак и да се съкрушат, Да се впримчат и да се хванат.

Други интересни неща са писани в сайтовете, които са посочени в постинга.


           Естествено,  пред   Божията  сила   и  Христос   са   падали   само   враговете   на   Бога.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Бени Хин
« Reply #39 on: February 18, 2008, 12:02:03 PM »
Виж какво Уочман ти не си Йоан и не ти е дадено да плюеш наред всеки  който не ти е удобен.Еточе още веднъж доказваш че не си наясно власти преоритети начин правилен за изобличение.Когато направиш и половината  на Бени ХИН, Йон ги чо или наХеген може да кажеш нещо по техен адрез.Но иначе просто трябва да замълчиш.Даже и да са сгрешили ти от кого си натоварен да говориш  по тенхен адрез.Защото втова няма нищо назидателно.И ОЩЕ НЕЩО ние самите сме въздух по д налягане ама говорим за хора на хиляди килиметри от нас. Тях да ги изобличават хората който са под тяхна власт.



    И   кои  са  хората   под  "тяхна   ВлАСТ"???? --   Тежко  им  и  горко!!  Кои  е   тоя   Бени  хин   Кои  е   тоя   К.  Хеген  и  т.н.   те  ли   умрияха  на   кръста  за  мене   ,а ???   5  пари   не  давам   за   такива  типове!

  По  добре   да  си  под   властта  на   Добрия   Пастир.

Мисля  че  имаш   проблем   с   идолопоклонството  приятел.

  В  църквата  няма   друга   власт  освен  властта  на  Христос.

     Ако  издигаш   в   култ  про-американското   "Християнство"   това  си  е   твои   проблем.

"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Бени Хин
« Reply #40 on: February 18, 2008, 18:57:09 PM »
Разбирам едно от изказването ти че имаш проблем с власта в църквата. Ако не е така кажи ми под коя власт си църквата и не ми излизай с този  номер за божията власт защото бог е поставил хора под чиято власт да стоим.аз дали имам проблем с идолопоклонството няма да коментирам защото няма как да го докажа .Просто аз неискам да говоря за някого ан който не познавам лично живота.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Бени Хин
« Reply #41 on: February 18, 2008, 19:15:02 PM »
Просто аз неискам да говоря за някого ан който не познавам лично живота.

Тогава защо изписа 2 страници 'говорене', по тази тема? Защо просто не се въздържаш от писане, като не знаеш нещо? Ако не знаеш, писането не е задължително във всяка тема, а е желателно в теми ако имаш нещо смислено да кажеш, което ще е на полза на другите. Защо след безброй предубреждения, плюс отговори на въпросите ти, ясно и смислено, на излагане на истината,  продължаваш да пишеш? Защо не се покориш и смириш, и да не говориш за това което не знаеш?

Още веднъж:

Върни, се и внимателно прочети тези неща. Също така ти бяха зададени много важни въпроси тук, а ти ги подминаваш и продължаваш да пишеш в другите теми. Прочети добре всички тези неща, и след като се запознаеш подробно, трезвено размислиш върху тях, можеш да ни пишеш.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Бени Хин
« Reply #42 on: February 18, 2008, 21:22:25 PM »
Разбирам едно от изказването ти че имаш проблем с власта в църквата. Ако не е така кажи ми под коя власт си църквата и не ми излизай с този  номер за божията власт защото бог е поставил хора под чиято власт да стоим.аз дали имам проблем с идолопоклонството няма да коментирам защото няма как да го докажа .Просто аз неискам да говоря за някого ан който не познавам лично живота.

     

                  Ха-ха-ха.    Доста   смешен  пост.  Това  му  го  кажи  на  Всевишния ,   че  аз   излизам  с   номера  за   Божията   власт --  предполагам  ще  ти  се  присмее  доста  здраво.
     Ако  не  възразяваш    Бог   се  пише  с  главна   буква.
        Словото   казва:  Христос  е  главата   а  вие   всички сте   братя.


    P.S.  Откъде  пък   знаеш   може   пък  аз   да   съм    човека    под   чиято   власт   трябва  да    стоиш.))
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Бени Хин
« Reply #43 on: February 20, 2008, 17:54:44 PM »
Мак този път ще подмина забележката ти защото аз като съм  писал нещо е било до там докъдето съм ги знаел нещата , а това което вие ми давате като ваша истена  АЗ не приемам. А колкото до духовиста на новият член в постинга  трябва да имам откровение от Бог че да стоя под властати.Има  един основен проблем в нристиянските среди  че няма търпимост към чужди мнения, а това не е добре.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бени Хин
« Reply #44 on: February 20, 2008, 23:50:48 PM »
Има важни и маловажни неща.
Търпимост към лъжеучители като Хин , няма никога да видиш.
Защото това е важен въпрос , който е на живот и смърт.