Author Topic: Кой е Божий пророк?  (Read 29790 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #30 on: January 11, 2024, 19:27:48 PM »
Анко както е казал Соломон нищо ново под слънцето.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #31 on: January 14, 2024, 13:15:28 PM »
dodai така е.

Толкова добре е описана системата, как властниците използват хората за своите работи.

Mazzarot

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 15
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #32 on: January 15, 2024, 19:02:28 PM »
Най-тъжното нещо е че синовете на Самуил не ходеха в неговите пътища. Това е корена на всяка трагедия на праведните. Ако те ходеха в пътищата му, народа нямаше да си помисли да иска цар.
Наистина е трагично и плашещо. Ако такъв посветен човек, през когото Бог говореше, не успя да възпита децата си в Господния път, колко трябва да се смиряваме и молим за милост за нашите деца!

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #33 on: January 18, 2024, 17:17:56 PM »
Наистина е трагично и плашещо. Ако такъв посветен човек, през когото Бог говореше, не успя да възпита децата си в Господния път, колко трябва да се смиряваме и молим за милост за нашите деца!

Писано е:

Еклесиаст 2 глава
17 Затова намразих живота, Защото тежки ми се видяха делата, които стават под слънцето; Понеже всичко е суета и гонене на вятър.
18 Намразих още и всичкия си труд, В който съм се трудил под слънцето, Защото трябва да го оставя на човека, който ще бъде подир мене;
19 И кой знае мъдър ли ще бъде той или безумен? Но пак той ще властвува над всичкия ми труд, в който съм се трудил, И в който показах мъдрост под слънцето. И това е суета.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #34 on: January 18, 2024, 19:39:47 PM »
Същия Соломон казва и следното:

Пр. 22:6  Възпитавай детето отрано в подходящия за него път, И не ще се отклони от него, дори когато остарее.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Кой е Божий пророк?
« Reply #35 on: February 02, 2024, 16:12:58 PM »
И това е вярно, но понякога се случва и това, поради което и Соломон е казал горното:

1 Коринтяни 15:33
Не се мамете. "Лошите другари покварят добрите нрави".
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]