Author Topic: Фарисейщина?  (Read 31082 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Фарисейщина?
« Reply #30 on: October 19, 2008, 11:03:37 AM »


         Но   "ученик"    като   гледам  как  се  хвалиш   по-добре  да  си  беше  сложил  ника  "УЧЕН"  а  не   "ученик" -  другото  е   фалшиво   смирение.
       
           Само   че  извиняваи,  но  твоята  "компетентност"   ми  се   вижда  доста  съмнителна  тъй-като   в  раздела  "Полезни  връзки"  в  статията  против   адвентизма  си  се  изказал  доста  ласкателно   за  сайта  против  Елена  Вайт.  А   аз  само  като  влезна  в  тоя  сайт  и   стигна  до  думите:   

        Quothe:       "Исус никога не каза, че в последните дни ще се появи истински пророк."
      -   което  е  една   ОТКРОВЕННА  ЛЪЖА --    както  виждаш  в  23  гл.  34  стих  на  Матея  пише   съвсем   друго. Също   в  Откровението  на  Йоан  от  Исус  Христос  пише  че  ще  дойде  Пророк  в  Духа  и  силата  на  Илия ,  а  в  11  глава  пише  за  2-мата  свидетели -  "2-те  маслини  и  двата  светилника  пред  Господаря   на  земята",  който  "ще  ПРОРОКУВАТ  1260  дни  облечени  във  вретище".
        Абсолютно  никъде  не  пише  че  няма  да  има  пророци -  пише  само  че  ще  се  появят   лъжепророци.

                          Така  че    какво  да  говорим.

           Ти  си  малко  като  съвременните   гърци -  дебели  и  много  надути  без  никакво  покритие.  Като  им  кажеш  че  си   Българин -
те  презрително:  "А,   Бугарос".

disciple,
не съм се изказвал нито ласкаво, нито неласкаво за посочения конкретен сайт против елена вайт, който признавам, че не съм чел (но иначе имам достатъчно информация за елена вайт от други места, а също така познавам ученията на адвентистите добре).

това, което поисках в моя постинг, беше да ми се отговори на следните два въпроса:

1. да ми се каже дали всичко написано в сайта против елена вайт е нелепица или само някои неща там са нелепица. и ако само част от нещата са нелепица, тогава какво става с онази част, които не са нелепица, а са истина? и
2. да ми се посочат конкретните нелепици, за да видим дали наистина са такива или не.

що се отнася за това дали ще има пророци или няма да има, то по този въпрос аз съм съгласен с теб, защото според библията наистина ще има такива в последните дни. но от друга страна, твърдя, че елена вайт не е от тези пророкувани в библията истински пророци. тя е един лъжепророк и лъжеучител (всъщност, ученията й са смесица от истина и заблуда), а не забравяй, че в библията се пророкува не само, че ще има пророци на бога, но още повече се предупреждава, че ще има лъжепророци.

така че, дори даден критик на елена вайт да е написал и някои неверни неща по един или друг въпрос, това още не означава, че всичко, което е написал за нея, е невярно. и затова, ще ти задам следния въпрос:

според теб, в посочения сайт има ли верни критики по отношение на елена вайт или абсолютно всичко против нея там без изключение е невярно според теб?