Author Topic: Здравейте всички участници във форума  (Read 7261 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pileran

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
  • Псалом 77
Попаднах на този форум случайно - чрез страницата на johnny-fx.com - "Има ли пастири в Библията". Подвизавам се във форума с ник Pileran. На 33 години съм, женен с две деца. (Жена ми е автор на небезизвестната песен "Не нам", която циркулира из църквите (а също и в чужбина), както и на много други). Повярвал съм през есента на 1991 г. Понастоящем живея и работя в София. Имам бакалавърска и магистърска степен по теология, съответно към ВЕБИ и ТСМ. До Декември 2005 г. бяхме част (не обчам израза "членове") от една църква, но поради стечение на обстоятеластва по настоящем сме по-скоро никъде, отколкото част от която и да е църква.

Част от моето представяне съм включил в темата, която написах относно познаването на Бога - "Познаваме ли Бога?!", където започвам самата тема така:

"... По този въпрос имам доста, което мога да споделя, но се надявам това да стане в последствие, когато темата се развие... (имам предвид темата "Познаваме ли Бога?!"). За да стане ясно за какво иде реч и какво имам предвид искам да се представя, както предупреждавам, че правя това само за целите на настоящата тема, без да имам ни най-малкото намерение да изтъквам себе си. Накратко: бях посветил съзнателно живота си в изучаване на Божието Слово в продължение на около 10 години. Това беше време, в което аз учех в библейско училище - ВЕБИ-София, където завърших с успех своята бакалавърска степен. След това продължих магистратура в чужбина, която завърших миналата година. И двете ми степени са по богословие. За това време докато учих, съм проповядвал Неговото Слово и съм водил лекции на различни групи хора. Ползвах се с доверие и уважение в църквата.... Докато Бог не обърна живота ми наопаки. Няма да споменавам как и какво точно се случи, но урока беше голям, и все още е! Разбрах едно - 10-те години библейска подготовка, проповядване, поучение... не бяха достатъчни за Неговите цели и Неговият призив. Осъзнах в по-пълна мярка, че всъщност не Го познавам, поне така, както искаше Той.... В тази връзка искам да кажа: Бог иска интимно познание, много по-дълбоко, отколкото ние си мислим, че всъщност е възможно. Думата "познавам" е повече от това, което сме свикнали да слушаме. Теологията, която имаме е недостатъчна да обясни Бога, да Го разбере! Ето защо бих искал да споделите с мен мнения по въпроса, опитности и преживявания. Какво за вас е познанието на Бога?" (Из "Познаваме ли Бога?!" - една тема, която пуснах на 09 Септември 2008 в 17:54:09)

     На 9.09. тази година публикувах едни размисли (част от темата вече цитирах току - що), а след тях още две публикации (Обичаме ли Бога?!" и "Защо Бог мълчи?! Отговаря ли Той на молитвите ми?"), които явно не се приеха много добре, което е видно от отговорите към тях, поради което реших да приключа своето участие във форума, тъй като не смятам, че има какъвто и да е смисъл и полза да пиша нещо, което другите читатели не приемат, и с което не се съгласяват. Бях обвинен в проповядване на човешки заповеди, повлиян от църковната структура, повлияване от професионалното ми образование, както и в изопачаване на Словото. Държа обаче да подчертая, че тези публикации до голяма степен са продукт на почти тригодишна изолация, лутане, духовна криза и търсене на "нещо повече" от това, което вече знам и разбирам, в резултат на което тези разсъждения "видяха бял свят".
     Благодаря на Watchman за подхода и яснотата, с които участва във форума като автор на някои публикации. Има ценни неща, които могат да се научат от него, но както казва и A-G-A-P-E*Q - явно и моето място не е във този форум.. Но все пак ще продължа да следя темите в него.
     Бог да ви благослови за старанието си да се учите от Писанията, да се насърчавате и растете заедно в благодатта на Господа и в познанието на Неговия Син - с една единствена цел - делото на служението и усъвършенстването на светиите (Еф. 4:11 - 16)!!!

А още всичко считам като загуба заради това превъзходно нещо - познаването на моя Господ Христос Исус, за Когото изгубих всичко и считам всичко за измет, само Христа да придобия (Фил. 3:8)

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Здравейте всички участници във форума
« Reply #1 on: September 15, 2008, 18:41:17 PM »
Хайде, приятелю, гордостта ти е засегната. Не бързай да бягаш при най- малката трудност. И в църквата не те признаха и тук също. А защо ти е признание? Не е ли по- добре да имаме духът на Йоан Кръстител.
Хайде, премисли отново.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Здравейте всички участници във форума
« Reply #2 on: September 15, 2008, 19:21:07 PM »
Всички, които познавам от този форум са тръгнали от "никъдето" и в периода на израстването си са имали страдания, свързани с формирането на характерите.

Това е неизбежна част от растежа ни в Христос.

Благодаря, че си отделил време да се представиш.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

claudio

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 3
  • God is good God!
Re: Здравейте всички участници във форума
« Reply #3 on: September 16, 2008, 03:27:28 AM »
Здравей Pileran! Виж, не мисля ,че трябва да се обиждаш от мненията на хората.Да,може понякога,но нека това не остава за дълго!Както ти ,така и другите си имат мнения.Обаче смятам,че имаме какво да научим от теб и затова не спирай да пишеш.Ти си завършил теология, а там има доста ценна инфо,от която много хора имаме нужда,като история например.Благославям те и призовавам всички да бъдем по благи и внимателни в изказванията и взаимоотношенията помежду си.Не знаем кой на кого ще помогне в бъдеще и смятам,че Бог може да отвори големи взаимоотношения и врати между нас за благословения.Нека се обичаме ,както себе си и бъдем готови за любезно съдействие един на друг,както ни е заповядано.
Поздрави!
For the Truth:
Claudio

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Здравейте всички участници във форума
« Reply #4 on: September 16, 2008, 09:19:13 AM »
Този форум е голямо предизвикателство.
Много хора се спънаха и други ще продължават да се спъват.
Това е нормално.
Просто институционалната религия те вкарва в едни коловози, от които трудно се излиза. Промяната на мисленето извън шаблона, също отнема не малко време.
Казваш 3 години. Този период е голям и малък, зависи от много неща.
А реакцията на едно предизвикателство е доста красноречив показател за моментното състояние.

Просто трябва време и тези които са Негови ще бъдат усъвършенствани.

Филипяни 1:6. като съм уверен именно в това, че оня, който е почнал добро дело във вас, ще го усъвършенствува до деня на Исуса Христа.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Здравейте всички участници във форума
« Reply #5 on: September 19, 2008, 11:02:35 AM »
Този форум е голямо предизвикателство.
Много хора се спънаха и други ще продължават да се спъват.
Това е нормално.
Просто институционалната религия те вкарва в едни коловози, от които трудно се излиза. Промяната на мисленето извън шаблона, също отнема не малко време.

проблемът на този форум не е в това, че организаторите му са излезли от традиционните коловози и шаблона. обратно, от това, което чета, за мен е очевидно, че те далеч все още не са излезли от тези коловози и шаблони както трябва.

така че проблемът не е в излизането от погрешните традиции и учения, а в твърде недостатъчното излизане от тях.