Author Topic: Десятъците  (Read 50285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Десятъците
« Reply #45 on: February 09, 2008, 20:35:49 PM »
На които простите греховете, тям ще се простят; на които задържите, ще се задържат" (Йоан. 20:21-23).

Кабрал , наистина ли смяташ , че висшите православни духовници могат да прощават грехове?
Щом ги считаш за приемници на апостолите , то тогава би трябвало да могат. Аз не мисля , че това се отнася за тях , или нас.
Това е било в конкретното време , за конкретни хора.

Аз също не мисля , че целта на църквата е да прави чудеса и знамения , те са имали роля и цел в определен момент , когато се е разпространявало християнството в началото.



А относно протестантски деноминации събиращи десятък , не съм чувал.Адвентистите го правят, но това не е правилно . Понеже няма десятък в Новия завет.

Cabral

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 133
Re: Десятъците
« Reply #46 on: February 09, 2008, 21:23:24 PM »
Естествено, че опрощават грехове. Ако си православен отиваш изповядваш се, опрощават ти се греховете и се причастяваш. Как точно става не знам, не съм ходил. А го правят защото получената от тях благодат може да се проследи до Иисус. Ти защо мислиш, че са всички тези книги в синода. Какво мислиш, че е мирото с което са те помазали като са те кръстили. Вие как си представяте Църквата, пишете, че сте от една църква, от коя?
Колко църкви основа Христос, и какво каза за Църквата Си. Или мислите, че човек като прочете Библията и става част от някаква църква по принцип. Някаква абстрактна църква, в която всеки си вярва в каквото иска, и прави каквото иска. Църквата са именно тайнствата, които се вършат, Христовата истина която изповядва, непроменяема през вековете, за да даде възможност на членовете си да спасят душите си.

А ако от 20000 протестантски деноминации има и 20 дето не събират десятък, много ще се изненадам. И всички ще са в България, защото тук е трудно да убедиш някой да дава. 

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: Десятъците
« Reply #47 on: February 09, 2008, 23:10:25 PM »

1 Йоаново 1:9
Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда.

Cabral
Моля те ,бъди по внимателен и забележи кой  какво прощава.
Ако изповядваме греховете си Бог прощава и ни очиства от всяка неправда и ни спасява.
От една страна и от друга ние също прощаваме но не можем да оправдаваме и спасяваме .
Вярвам,че ме разбираш.


Матей 6:12
и прости ни дълговете, както и ние простихме на нашите длъжници;

Матей 6:14
Защото, ако вие простите на човеците съгрешенията им, то и небесният ви Отец ще прости на вас.

Матей 6:15
Но ако вие не простите на човеците съгрешенията им, то и вашият Отец няма да прости вашите съгрешения.

Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Десятъците
« Reply #48 on: February 11, 2008, 13:40:23 PM »
Исус Христос основа една Църква.
Всеки който повярва , покае се от греховете си , Исус го кръщава с Духа си , за да бъде част от Тялото , тоест Църквата.Глава на църквата е сам Христос.

Ако двама или трима са събрани някъде , където и да е , в името на господ Исус , Той е там , между тях.

Това е.Просто и ясно.Всичко друго , сгради , определени места , висше духовенство , миряни , синоди , настоятелства итн. итн. са човешки измислици.

Църквата е една.Всички вярващи , новородени от Духа , било православни , католици , протестанти , адвентисти и незнам си още какви хорица , са част от Тялото Христово , което е Църквата.



Ако ти Кабрал не си повярвал , покаял се човек , приел Христовата прошка и милост.Ти не си част от Църквата.
Исус Христос не те познава.
Той казва: "Махнете се от мен всички вие които вършите беззаконие , Аз никога не съм ви познавал"

Можеш колкото пъти си искаш да се кръщаваш в православната църква и като бебе /това е нелепо/ , и като възрастен , без покаяние от греховете и вяра в истината , нищо не те ползва.
За теб остава огненото негудование накрая , което ще изпояде противниците !

Затова покай се и ще приемеш Духа , който ще те причисли към Христовото тяло.
Това е истина.Ядосай ми се ако щеш , но помисли над това.


pileran

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 16
  • Псалом 77
Re: Десятъците
« Reply #49 on: September 09, 2008, 17:31:22 PM »
Здравейте, преди няколко дни ми попадна тази статия за десятъците и съм благодарен най - вече на Watchman и Tihomir за мнението им. Преди няколко месеца ми попадна една статия, чийто линк е публикуван вече от IvanQS. Досега не бях срещал по-изчерпателна статия по темата, която да е честна и достоверна! За жалост темата е доста деликатна, а църковната традиция я е превърнала в непревземаема крепост.... Бог да ви благослови Watchman и Tihomir, за работата ви в този сайт!
А още всичко считам като загуба заради това превъзходно нещо - познаването на моя Господ Христос Исус, за Когото изгубих всичко и считам всичко за измет, само Христа да придобия (Фил. 3:8)