Author Topic: представяне на Ученик  (Read 33323 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: представяне на Ученик
« Reply #30 on: January 11, 2009, 14:37:17 PM »
ученик,

целта на този форум не е да даваме отговори които удовлетворяват участниците. Всеки има своите търсения според които измерва какво го удовлетворява и какво не. Както и мнозина от посетителите имат свой си бог, различен от Бога в който сме повярвали, което прави взаимната комуникация почти невъзможна.

Бог има много начини да комуникира и да дава посока на действие на Своите Си. Видение, чуване на глас, явяване на ангели, пророчески сън, откровение, подбуждане чрез Духа са само част от начините които виждаме в Писанието.

Ето какво пише апостол Павел във връзка с конкретна насока, която е приел:

Act 20:22  И сега, ето, аз заставен духом, отивам в Ерусалим, без да зная какво ще ме сполети там,

Това е най-близкото описание на начина по който аз лично съм приел задачата за форума. Нещо повече форума е само част от нещо много по-голямо и обширно, което съм приел като задача и призвание.

И да наясно съм какво значи мандат и съм наясно, че включва доверие от страна на Бога. И нямам никакво съмнение, че Живия Бог ни се е доверил с тази задача, не защото сме съвършени в знание, но защото познава сърцата ни и е изпитал на дело верността ни. Защото човек не става духовен човек когато провери 300+ употреби на някоя дума в Писанието (това всеки религиозен лицемер може да го направи и да претендира за превъзходно знание), а когато вдига кръста си и се отрича от себе си на ежедневна основа.

Сравненията ти със Елън Уайт са чиста доза манипулация, защото тя е изпадала в трансове и екстази с претенции за отворени видения на Небесата и виждане на Библейската история като на кино в детайли които ги няма в Писанията. И това няма нищо общо с това, което аз съм написал по-горе.

Да всеки светски който си направи форум има пълна власт в него, само че разликата е че светския си е направил каквото е направил за своите цели и според своите си желания. Нашата увереност е че този форум не е създаден от човешка воля или желание, но е създаден от Божия воля и за Божиите цели.

Ти можеш да подлагаш това на съмнение колкото си искаш, както и всеки може и има право. Аз обаче бих се впечатлил и повлиял от думите на духовни човеци, които имат Христова зрялост и ръст в характера си. И нека ти кажа в прав текст, че в твое лице аз ДАЛЕЧ НЕ ВИЖДАМ духовен човек. По-скоро плътски насъбрал знания, но не и характер. Това последното се вижда доста ясно от начина по който търсиш под вола теле и колко докачлив си по отношение на своята личност.

Ето защо не си въобразявай, че си успял да изградиш какъвто и да е авторитет в този форум. Доколкото имаш валидни аргументи от Писанията ние ще зачитаме това, понеже Писанието е светлина само по себе си без да се влияе от носителя. Но за да имаме братско общение е нужно много повече от демонстрация на интелектуални мускули.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #31 on: January 11, 2009, 14:48:48 PM »
да-а, уочмъне,

благодаря много за убедителното доказателство от новия завет как бог дава чрез "подбуждане" "власт" сред учениците на помазаника. нищо, че отново не разбрах как точно на вас конкретно ви е дал бог чрез "подбуждане" мандат и власт сред вярващите в помазаника.

благодаря много и за твоята голяма "увереност", че имаш "увереност". за същото благодаря и на джозеф смит и на елена вайт.

благодаря също така и за "откровението" ти за мен като не-духовен човек и лицемер, който може да провери 300+ употреби на дадена дума в писанията, но няма "характер" за разлика от теб, какъвто "характер" (каквото и да означава тази поредна дума, каквато библията не употребява за човека) ти явно вярваш, че вече имаш.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: представяне на Ученик
« Reply #32 on: January 11, 2009, 14:52:03 PM »
Ти продължавай да пишеш в същия дух и все повече хора ще бъдат сполетени от това "откровение".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #33 on: January 11, 2009, 14:54:00 PM »
Ти продължавай да пишеш в същия дух и все повече хора ще бъдат сполетени от това "откровение".

виждам, че подобно на елена вайт, на тебе ти се показва бъдещето.

и най-важното е не кои да е "все повече хора", а тъкмо вие тримата да бъдете "сполетени" от това "откровение", защото вие сте тройката с небесен мандат. нали така?

сега вече разбирам, че вашият небесен мандат е дошъл чрез сполетяване. това наистина е революционно учение.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: представяне на Ученик
« Reply #34 on: January 11, 2009, 14:58:37 PM »
Аз пък виждам, че подобно на Елена Вайт и Джоузеф Смит и ти виждаш несъществуващи неща и то не за първи път. Ето защо каквото и да те сполети отговорността си е твоя.

И за твое сведение не си дал до момента никакъв повод да те считам за приятел или брат.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #35 on: January 11, 2009, 15:01:02 PM »
Аз пък виждам, че подобно на Елена Вайт и Джоузеф Смит и ти виждаш несъществуващи неща и то не за първи път. Ето защо каквото и да те сполети отговорността си е твоя.

да, точно така. виждам несъщустваващи неща, като например несъществуващ небесен мандат, а поредното самозванство, претендиращо за "небесен" мандат.

хайде сега, да видим дали ще успеете да се споразумеете тримата с вашия сполетял ви мандат на собственици на форума.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: представяне на Ученик
« Reply #36 on: January 11, 2009, 15:04:42 PM »
А какво търсиш в "самозвания" форум? Поле за изява на самозвания си авторитет?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #37 on: January 11, 2009, 15:07:37 PM »
А какво виждаш в самозвания форум? Поле за изява на самозвания си авторитет?

ако нямахте претенции за някакъв специален небесен мандат, какъвто очевидно нямате, а просто твърдяхте, че водени от желанието си да направите нещо за бога сте създали този форум, щях да ви приема на сериозно. също така щях да ви приема на сериозно и то още по-сериозно, ако наистина имахте небесен мандат.

така че, имате време да се замислите над това, което ти казвам, ако имате уши да слушате, и да си коригирате претенциите.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: представяне на Ученик
« Reply #38 on: January 11, 2009, 15:12:19 PM »
а просто твърдяхте, че водени от желанието си да напраите нещо за бога сте създали този форум, щях да ви приема на сериозно

Е точно след тези думи нямаш никакъв шанс повече да те взимам на сериозно за каквото и да е, нито да имам каквито и да е съмнения относно това дали имаш най-малката идея какво значи духовен човек. Тази реалност очевидно ти е крайно чужда.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #39 on: January 11, 2009, 15:14:51 PM »
а просто твърдяхте, че водени от желанието си да напраите нещо за бога сте създали този форум, щях да ви приема на сериозно

Е точно след тези думи нямаш никакъв шанс повече да те взимам на сериозно за каквото и да е, нито да имам каквито и да е съмнения относно това дали имаш най-малката идея какво значи духовен човек. Тази реалност очевидно ти е крайно чужда.

е, нали ти имаш идеята какво е "духовен човек". това е по-важното.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: представяне на Ученик
« Reply #40 on: January 11, 2009, 15:16:04 PM »
А какво виждаш в самозвания форум? Поле за изява на самозвания си авторитет?

ако нямахте претенции за някакъв специален небесен мандат, какъвто очевидно нямате, а просто твърдяхте, че водени от желанието си да напраите нещо за бога сте създали този форум, щях да ви приема на сериозно. също така щях да ви приема на сериозно и то още по-сериозно, ако наистина имахте небесен мандат.

така че, имате време да се замислите над това, което ти казвам, ако имате уши да слушате, и да си коригирате претенциите.

Ученик,

И ти ако нямаше претенциите на духовен човек, не бих те отхвърлил, но понеже ги имаш, а делата ти явно ги отричат, няма как да те приема тебе и твоя "авторитет". Подигравателният ти дух ме отвращава.

Иначе макар и нищо по същество да не си отговорил в тази тема, твоите отговори сами по себе си са достатъчни човек да си направи преценката за какъв човек става дума. Словото освен буква има и дух.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #41 on: January 11, 2009, 15:25:21 PM »

Ученик,

И ти ако нямаше претенциите на духовен човек, не бих те отхвърлил, но понеже ги имаш, а делата ти явно ги отричат, няма как да те приема тебе и твоя "авторитет". Подигравателният ти дух ме отвращава.

Иначе макар и нищо по същество да не си отговорил в тази тема, твоите отговори сами по себе си са достатъчни човек да си направи преценката за какъв човек става дума. Словото освен буква има и дух.

благодаря ти, byFaith, за искреното мнение и за "отхвърлянето".

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: представяне на Ученик
« Reply #42 on: January 11, 2009, 15:37:03 PM »
Аз искам да поясня няколко неща относно "мандата".

Както се поясни "мандат" идва от "заповед". Във форума с големи букви е написано най-отгоре - Братско общение в тревожни времена.

Поводът за този форум е именно това братско общение, според заповедта на Исус, който каза:
Нова заповед ви давам: да се любите един друг; както Аз ви възлюбих, така и вие да се любите един друг.

Това Исус го каза на учениците. Той не каза да обичат света, но да се обичат помежду си. За да се обичат помежду си учениците, трябва да има ученици. В това време на големи заблуди и много хора, които се наричат вярващи, но плодовете им показват друго е много важно за Божиите хора да имат общение. Именно това е първата стъпка към това - да потърсим други Христови ученици, тъй като днес много вярващи са разпръснати поради една или друга причина.

За да има общение на братя трябва да се изпитат хората дали са братя или се представят на такива или да им се заповяда да се покаят от нечестивите си дела и да бъдат част от Божието семейство.

Този форум е един вид първоначална стъпка на това общение, което в никакъв случай не може да замени животът на вярващите, както четем в Словото - как са се събирали в храма и по къщите в единодушие.

С този форум искаме да дадем тласък на Христовите ученици на това да се държат Писанията твърдо в тези заблудителни времена и да търсят общение с други братя.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: представяне на Ученик
« Reply #43 on: January 11, 2009, 16:51:30 PM »
Аз искам да поясня няколко неща относно "мандата".

Както се поясни "мандат" идва от "заповед". Във форума с големи букви е написано най-отгоре - Братско общение в тревожни времена.

Поводът за този форум е именно това братско общение, според заповедта на Исус, който каза:
Нова заповед ви давам: да се любите един друг; както Аз ви възлюбих, така и вие да се любите един друг.

...........

да, но уочмън не говореше, че имате заповед за любов (каквато заповед имат всички, които претендират, че са ученици на помазаника йешуа), а говореше, че конкретно на вас тримата ви е възложена от небето "власт" сред вярващите, и то не чрез писанията, както е при заповедта за любовта между учениците, а чрез "подбуждане"(?!). това са две твърде различни неща. и в тази претенция за власт от небето чрез "подбуждане" виждам паралели с претенциите на хора като елена вайт и джозеф смит.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: представяне на Ученик
« Reply #44 on: January 11, 2009, 17:46:01 PM »
Quote
уочмън ... говореше, че конкретно на вас тримата ви е възложена от небето "власт" сред вярващите....

Това за което аз говоря не е това, което ти изкривено твърдиш. Аз говоря за поверена задача и отговорност по отношение на форума, а не за "власт сред вярващите" както ти лъжливо твърдиш. По горе съм писал ясно, че нямам претенцията за властта на Христов служител, дефинирана от Писанията.

Иначе с тебе вече се "разбрахме", така че всеки по пътя си.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.