Author Topic: Пазене на съботата като свят ден на Господа!  (Read 12302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Аз не съм съботянка и няма да бъда,но нищо незнам относно заподта да пазим съботния ден.Дори трябва да си кажа тук публично,че аз не го пазя,но не пазя и нито един друг ден.Никога не съм се замисляла за това,а това е в заповедите на Бога,винаги съм знаела, че е написано,но не съм разбирала значението му.Какво значи да пазим съботния ден,само да не извършваме никаква работа ли?Или има и друго значение?
Попаднах на тази статия :  http://www.bgbible.sdabg.net/ucheniya/u-16.htm
Ако пазенето на съботния ден значи много за Господ,тогава аз трябва да поправя живота си в тази сфера.Но аз не разбирам значението.Никъде не съм чувала да се проповядва за съботния ден и спазването му.
И според тази статия белега на звяра щял да бъде налагането на спазването на неделния ден от Римокатолическата църква.Това ли ще е белега?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ето тук можеш да прочетеш повече за съботата, като Библейска и духовна реалност:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=116.msg593#msg593
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Статията и сайта на който си попаднала е част от лъжерелигията на адвентистите на седмия ден, така че имай това на предвид.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Да,мерси много ,Мак,че поясни.Незнаех.Там е работата,че като търся нещо написано за съботата ,излизат някакви адвентистки сайтове винаги.
Смятам да прочета сайта,който Уочман даде.

Търсеща

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Статията и сайта на който си попаднала е част от лъжерелигията на адвентистите на седмия ден, така че имай това на предвид.

Защо смяташ, че е лъжерелигия??? И какво значи "лъжерелигия"? Не искам да защитавам никого или да нападам, но смятам, че когато човек отрича нещо или го приема, то би трябвало да е логически обосновано или поне да е въпрос на вътрешна убеденост, вяра.
Ще прочета с интерес темата, към която си дал линк и може да поговорим /попишем/ ако искаш. Пак казвам, че няма да убеждавам или защитавам - и аз търся Истината, а човек не знае къде може да се "крие" тя...

..............
Трябва ли да разбирам, че щом нещо се твърди от адвентисти, петдесятници или някакви "секти", то задължително трябва да се приема като ненадеждно???
Кой ми гарантира, че това, което аз мисля и смятам за правилно е наистина такова??? 

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Когато някой твърди нещо, то той го твърди според това, което е научен. Когато се твърдят лъжи от някого, то той е научен на лъжа и то не от Бога.

Хората са склонни да съдят според тяхната вътрешна оценка, а не според Писанията. Затова и някои хора може би биха защитили лъжеучители или лъжебратя само заради това, че имат познат, роднини, а дори и приятели, които са такива.

Трябва да съдим справедливо, а единствения справедлив съд може да дойде ако е базиран на Писанията.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Joshua

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Търсеща казва:
Quote
Защо смяташ, че е лъжерелигия???

Религия, която претендира че е християнска, трябва да докаже доктрините си чрез Библията. Тази тема е за съботата, като печат на Бог, който ще бъде сложен на вярващите в последните дни като знак, че те ще бъдат спасени. Тази доктрина е изградена върху множество предположения, а те са: Че първият звяр от Откр. 13 е папството, че папата ще наложи задължително празнуване на неделята в целия свят, че съботата е Божия печат, че неделята е белега на звяра и пр.

Истината за тази доктрина е, че тя беше създадена от Джозеф Бейтс, пенсиониран морски капитан, без теологично образование и Елън Уайт, която адвентистите издигат на поста пророчица, която е имала третокласно образование и твърди, че нейните "истини" идват директно от небето, т.е. тя ги е получавала чрез видения и лични посещения в небето.

Тази доктрина, за съботата като Божий печат се появява във време, когато Елън Уайт и Джозеф Бейтс отказват да признаят, че са сбъркали при приемането на времето за второто пришествие, което Уилям Милър е разпространявал и след като два пъти Христос не се е появил според предсказанията движението се разпаднало и Елън, Джеймс, (съпруга й) Джозеф Бейтс и още няколко души се отделят от останалите адвентисти (т.е. очакващи пришествието на Христос) сформирали собствена група, от която по-късно произлиза църквата на адвентистите от седмия ден. Тяхната главна цел е била да докажат, че те са прави и всички останали греша и след като Елън Уайт приема съботата от Джозеф Бейтс, той развива теорията за съботата като Божий печат, Елън Уайт подкрепя тази теория с видения и посещения в небето и представят съботата като разделяща праведните от неправедните. Това е произхода на това учение и това е причината, поради която се появява. Може да прочетеш по-пълно представяне на тази доктрина в книгата на Дърк Андерсън, Национален неделен закон - Факт или фантастика на следния адрес: http://www.thegreatnews.net/Ellen%20White/Sunday_Law/Contentes_14_Sunday_Law.htm

В Библията съботата има съвсем различно значение и никъде не се казва, че тя е изпит за спасение. Човекът е оправдан само чрез вяра и не може да добави нищо към това, което Христос е направил за нас.