Author Topic: Печата на звяра  (Read 112788 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Печата на звяра
« Reply #90 on: December 03, 2011, 13:24:53 PM »
http://news.ibox.bg/pressreview/id_1876903153
Quote
Заплатите само в банкомат
Заплатите вече ще се взимат само от банкомат. Държавата иска да забрани плащането на ръка, за да удари сивия бизнес. Сега много шефове дават пари под масата и ощетяват хазната с невнесени данъци и осигуровки. Около идеята да се забрани даването на възнагражденията кеш се обединиха вчера представители на работодателите и министрите на финансите, икономиката и социалната политика по време на тристранния съвет. Радикалната мярка беше предложена преди няколко месеца в Закона за ограничаване на разплащанията в брой. Тя обаче беше отхвърлена от депутатите. Сред основните причини бяха банковите такси и липсата на устройства за теглене на пари в малките населени места. Участници във вчерашното заседание коментираха, че за да успеят да прокарат идеята, ще се дискутират варианти за поставяне на банкомати и в малките населени места. Обсъжда се намаляване на таксите при теглене от картите и отпадането им при дребни покупки в магазина.

Quote
17 за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи ЗА белег името на звяра, ИЛИ числото на неговото име.
18 Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест.

Знам, че много пъти е коментирано, но аз виждам нещата така.
Ако, всички плащания минат по банков път, то този който няма банкова карта (кредитна/дебитна...) няма да може да пазарува. И това се налага със сила (закон). Все още може да се пазарува с нормални пари, но нещата отиват в посока да бъде спряно за да могат да следят всички плащания и никой да не може да си прави каквото поиска без да може да бъде проследен - "това е основната версия в полза на добруването на хората...". Принципно в част от тези карти има чипове. Това че се държат в ръка, а не са интегрирани в самата ръка / чело го споменавам поради това "който носи ЗА белег, ИЛИ числото ..."
Ето описание от един сайт копирам само част ако някой иска може да го прочете надолу на сайта:
http://bible.cc/revelation/13-17.htm
Quote
Revelation 18:17-19. This is represented by saying that no one might "buy or sell" except by its permission; and it is clear that where this power exists of determining who may "buy and sell," there is absolute control over the wealth of the world.

В дадения случай това което не ми е ясно, вероятно защото нямам достатъчно мъдрост, е това число което се споменава. Бях попадал преди време на описания в които се споменаваше че числата на банковите трансфери или тези на самите карти, не си спомням точно, че те минават през един централизиран сървър в света се делят на 3 групи и като се сумират стават на 3 шестици. Името на сървъра е "Звяра". Това работи от поне 20-тина години. Сега дали това е така аз не мога да проверя защото наистина нямам познанието, чел съм го.

Сега въпроса ми е такъв, ако всичко по магазините бъде направено така, че да се плаща само и единствено с банкови карти и това го правят със закон за всички хора, дали това не е това за което говори писанието ?

Защото крачката от банкови карти до интегриран в човека чип е както знаете много малка и могат да го въведат за няколко месеца. Като в писанията се говори така "да им се тури белег на десницата или на челата им" което показва 2 (!!!) варианта. Ако Йоан е видял как някой плаща и се идентифицира в магазин, той е нямало как да знае какво представляват тези технологии. Дали човекът/хората който той вижда плащат с карта (числото) или с белег който бива сканиран от ръката/челото им разликата не е голяма. Човека протяга ръка и в двата варианта и се идентифицира.
Да аз също предполагам и се надявам, че белега още не е дошъл и, че ще бъде явно показан като се накарат всички хора да минат и да дадат да им се тури този белег. Но, вариантите за които аз се сещам като краен ефект са 2:
1. Белег който системата идентифицира, че човека е в базата с данни и му е позволено да пазарува.
2. Белег който системата идентифицира , че човека има пари в банковата сметка с които да пазарува.

Лично аз смятам, че Йоан е нямало как да знае за тези два вариант понеже си няма и идея от компютри. За него тези 2 варианта са 1 вариант. Ние сме тези които трябва да ги разграничим.
При вариант 1 имаме време и можем да се спасим.
При вариант 2 много от нас вече са белязани.

Идеята за спасението знаем, че е много размита с какви ли не слухове. Аз разбирам спасението така:

Хора които са се постарали да живеят наистина праведно и за които се казва, че няма да видят съд.
Хора които не са живели много праведно и ще отидат на съд.
Хора които са живели неправедно и няма да отидат на съд, но са вече осъдени като виновни.

В случая с първите и последните те са ясни, остават тези които ще бъдат съдени. Какво означава това ? Означава, че някои от тях ще бъдат осъдени, а други ще бъдат оправдани.
Много хора го знаят подсъзнателно, но дефакто не го осъзнават затова го споменавам.
Във случая със белега хората които го приемат са от третия случай които са вече осъдени.

Не, знам кой от вас няма банкови карти, но предполагам, че повечето от вас имат както и аз.
Именно това ме притеснява в конкретния случай. Че ако се окаже, че картата е числото на звяра - то ние сме белязани и осъдени. От такава гледна точка наистина ще се радвам ако някой ме обори и ми покаже, че не съм прав.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #91 on: December 03, 2011, 15:20:21 PM »
Чел ли си какво е говорено тук във форума по въпроса? Сигурно ще ти е интересно, тъй като ще те накара да видиш нещата малко иначе.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Печата на звяра
« Reply #92 on: December 03, 2011, 22:13:26 PM »
Всъщност Тихомир ти беше прав, наложи се да прочета темата отново. Да съвестта има своя дял в това. Но, дори в темата се казва на няколко места, че ще има физически белег без да се уточнява и задълбава какъв ще е.

Бях започнал да пиша доста неща, но попаднах на това което е писано 2004 година.

http://grigorsimov.blog.bg/politika/2011/01/23/za-poslednite-vremena-i-belega-na-zviara-predstoiashtoto-bez.672380?reply=2526681

Физически белег ще има и вероятността той да се прокара през банковите карти е твърде голяма. Не случайно в Откровение се говори за купуване и плащане.

Quote
17 за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра, или числото на неговото име.
Интересно ми е в случая, понеже нещо не се справих да го направя а и не ми остана време. Дали думата 'носи' (had на en) в превод от еврейски/гръцки е правилна. Защото ако е носи то нося може да е "имам в себе", и нося "нося нещо върху мен". В случая с белега се казва че който го носи или който има 3-те шестици. Което си означава, че картата е достатъчна за да има човек белега.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #93 on: December 03, 2011, 22:36:34 PM »
Watchman беше писал нещо преди време по въпроса и то беше — ако носиш този "белег", ти си обречен. И ако те накарат насила да го носиш (защото ще има противопоставяне), тогава ще е много лесно да "обричат" праведните.

И ако вички толкова смятат, че "белегът", това е банковата карта, значи болшинството от вас са вече обречени. Така ли е?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Печата на звяра
« Reply #94 on: December 05, 2011, 12:38:01 PM »
Quote
5 И даде му се да говори и с устата си горделиво и богохулно; даде му се още власт да действува четиридесет и два месеца.

Всъщност си прав. :) Втория звяр който ще поставя белега идва след първия. А първия има определено време да действа което знаем, че още не е започнало.

Quote
Откровение 13:1
И видях звяр...


След което почват уточнения какво е правил звяра. Всяко изречение започва с "И" което допълва.
Така, че Йоан е видял нещо което е реално. Което означава, че белег ще има. Но предполагам, че в  последните дни банковата система ще е една, како и всички данни на човек - паспорт, осигурителни данни ... те ще са в белега и по този начин ще може и да плаща с него.
За прегорялата съвест не споря, тя е духовен белег.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Печата на звяра
« Reply #95 on: December 05, 2011, 14:24:14 PM »
Quote
Всъщност си прав. :) Втория звяр който ще поставя белега идва след първия. А първия има определено време да действа което знаем, че още не е започнало.

В Словото не пише, че втория звяр ще действа след първия! А точно обратното, ще действа пред него.
Откровение 13:12 "И действуваше със всичката си власт на първия звер пред него, и стори щото земята и живеещите на нея да се поклонят на първия звер, на когото смъртоносната рана бе оздравела." Царигр.
Ако се вгледате внимателно ще видите, че Откровение 13 е разделено на две: - от 1 до 10 стих и от 11 до 18. Като за събитията от втората част, Словото не казва категорично, че ще бъдат след събитията от първата част. Аз имам сериозни доводи да считам, че двата периода ще вървят успоредно.
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Печата на звяра
« Reply #96 on: December 05, 2011, 14:42:30 PM »
Ако имаме 2 звяра и за втория се говори като втори то той няма как да бъде първи. В противен случай щеше да бъде назован първи, а не втори.

За другото може да споделиш доводите си ако искаш :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Печата на звяра
« Reply #97 on: December 05, 2011, 23:33:16 PM »
Quote
Ако имаме 2 звяра и за втория се говори като втори то той няма как да бъде първи. В противен случай щеше да бъде назован първи, а не втори.
За другото може да споделиш доводите си ако искаш :)
Добре, с радост ще споделя мислите си. Аз съм писал за това и в други форуми, но там темите не се развиха както ми се искаше.
Така, тук темата е за печата на звяра и считам, че за да имаме по ясна представа за това, какъв може да е той, трябва да разгледаме това, какви са те, от къде идват и какво вършат. И точно тук има нещо интересно, което преди време привлече моето внимание в Откровение 13та глава. Там е написано слово, което трябва да се изтълкува, какво означава, но за конкретно това, за което ще пиша сега, на този етап не се сещам за друго логично тълкувание освен едно. За какво става въпрос? Именно за написаното в 1ви и 11ти стих! В тях се говори за два звяра, които ще излязат на "световната сцена" и за които знаем, че са хора и че единия е Антихрист, а другия е Лъжепророка. Любопитното тук, което ми направи впечатление, е че тяхното излизане е от различни места. Докато за първия звяр в 1ви стих, се казва, че излиза от морето, то за втория звяр в 11ти стих е записано, че излиза от земята! Ако не беше написана думата "морето", едва ли бих обърнал внимание и на думата "земята", но една с друга съпоставени, разликата просто бие на очи. Тук трябва да се замислим, какво е морето и какво земята, от които излизат тези зверове, защото едва ли Антихрист ще излезе с някоя супер-подводница от някое море, а лъжепророка от някоя землянка. Всъщност смятам, че за порасналите в Божието Слово човеци, не трябва да бъде тайна, че морето от което излиза Антихрист е грешния свят, който лежи в лукавия или това е морето на грехът! Именно за такова море, казва Иоан в края на Откровение: "и море нямаше вече"! Но какво тук е земята, от която излиза втория звяр? Ако в първия случай ставаше въпрос за "море" в което човеците са като удавници нуждаещи се от спасение, тоест нуждаещи се от суша на която да стъпят, то не е ли "земята" във втория случай, именно тази суша, имаща претенциите за твърдата основа необходима за човешкото стъпване и спасение! Не е ли тя именно Религията? Това е което аз смятам, а именно, че Антихрист ще излезе от греховния свят и по точно от греховната Политика, като силно изявена политическа личност с амбиции да управлява целия свят, а Лъжепророка ще излезе от Религията, като силно изявена религиозна личност и по действието на Сатана ще върши знамения и чудеса, за да му повярват и приемат новото лъжеучение, което ще проповядва!
Така, сега да видим и тяхната дейност, какво ще вършат? Тука има също нещо което ми направи особено впечатление, в стихове 12 и 13, а именно, че Лъжепророка (втория звяр), ще действа ПРЕД Антихрист (първия звяр), като ще убеди земните жители да се поклонят на първия звяр! Или по друг начин казано, Лъжепророкът ще имитира не кой друг да е, но пророк Илия, в служение подобно на това на Йоан Кръстител, който дойде да приготви на Господа благоразположен народ! И подобно на Йоан, Лъжепророка ще приготви за Антихрист разположен към него народ, като ще убеждава със своето дяволско учение, че този звяр, е самия Христос, който има да дойде на света! А едно от нещата с които ще имитира Илия е това, че и в неговото служение, ще пада огън от небето, за да заблуди народите! Именно това е най голямата лъжа и измама на дявола, да излъже народите, че Христос е дошъл на земята и Илия върви за доказателство пред него вършейки чудеса!
Сега още нещо интерсно, за което се сетих днес, докато четях новите публикации по тази тема, за Печата на звяра. Запитах се, къде си навиват ортодоксалните евреи, филактериите, напомнителите с Божия Закон? Не е ли на дясната ръка и на челото? Не зная, просто питам? Но нали се сещате за какво иде реч, ако Антихрист си постави името или номера, като филактерия, наместо Божия Закон?
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Печата на звяра
« Reply #98 on: December 06, 2011, 00:50:20 AM »
А замислял ли си се, че морето може да означава Запад, а земята стария континент т.е. Европа ? И как биха се развили тогава нещата според теб ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #99 on: December 06, 2011, 05:55:24 AM »
Quote
В тях се говори за два звяра, които ще излязат на "световната сцена" и за които знаем, че са хора и че единия е Антихрист, а другия е Лъжепророка.

Това е НАПЪЛНО погрешно. Библейската символика е много добре установена и утвърдена в думите на пророците и няма нужда ние да си въвеждаме нови значения в противовес на това, което Бог вече е утвърдил.

Символиката на термина "звяр" е много ясно разкрита в книгата на пророк Даниил. Там БОГ, а не човек дава на Даниил значението на символа "звяр" а именно това е ЦАРСТВО, а не човек. Даниил вижда видение с 4 звяра, които излизат от морето. После Бог му показва, че тези четири звяра, са четири ЦАРСТВА (империи), които излизат ИЗСРЕД НАРОДИТЕ.

Символиката на Откровение напълно следва тази на книгата Даниил, и реално книгата Откровение е продължението на откровенията на Даниил. Затова се казва, че "звяр, който излиза от морето" по същия начин както първите 4-тири цвяра излязоха от морето.

Нещо повече ако някой внимателно сравни описанието на ПЕТИЯ звяр от Откровение 13 глава, ще види, че неговото описание е СЪВКУПНОСТ ОТ ЕЛЕМЕНТИТЕ на първите ЧЕТИРИ звяра. С други думи звяра от Откровение е Царство, империя, която ще бъде НАСЛЕДНИК и носител на сборните характеристики на предните четири империи на Сатана.

В Даниил 2-глава където се говори за статуята, която Навуходонор сънува. Тази статуя има ПЕТ части, и първите четири части отговарят на един от четирите звяра, които Даниил вижда по късно във видение. Обаче въпроса е къде остава ПЕТИЯ звяр, който да отговаря на петата част. Отговора е в Откровение 13-та глава. Бог казва, че книгата на Даниил ще бъде запечатана и няма да бъде разбирана, докато не дойдат последните времена. А те идват с идването на Исус, от тогава ние живеем в последните времена, и апостолите свидетелстват за това още преди 2000 години.

1Йоан 2:18  Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антихристи, от това знаем, че е последно време.

Йоан ясно свързва последното време с царуването на Антихриста. Това е петото царство и петия звяр.

Числото ПЕТ е изключително свързано със самия Сатана. Ето няколко примера:

- В Небето има ЧЕТИРИ живи същества или четири херувима. Сатана е наречен херувим, и е бил изгонен от Небето следователно той е ПЕТИЯ.

- В Исая 14 глава се вижда програмата на Сатана, или неговите цели и желания. Ако се вгледаме внимателно ще видим, че те са точно ПЕТ.

- Статуята в съня на Навуходоносор, която представя царствата на Сатана в света има ПЕТ части. В книгата на пророк Даниил и книгата Откровение виждаме ПЕТ звяра, които представляват ПЕТТЕ империи на Сатана.

- Комунистите (едни от най-сатанинските учения и власт на земята) приемат за свой символ ПЕТолъчката.

- Сатанистите са приели за свой фундаментален символ ПЕНТАграмата. (Пента означава ПЕТ).

Тук е интересно да се спомене също и това, че никак не е случайна институция с име като ПЕНТАгона.

Аз бях особено впечатлен от знамето на КИТАЙ - червен флаг (червен змей) с ПЕТ ПЕТолъчки. Като ПЕТата е най-голяма. Сиреч на мен това ясно ми говори за ПЕТото царство, ПЕТАТА империя на Сатана.

Знамето на ЕС също се състои от 12 ПЕТолъчки. Числото 12 е символ на власт и управление, съвършено господство. така, че символиката на този флаг е ясна - пълно господство на петолъчките, сиреч на целите на сатана.

Флагът на САЩ съдържа също ПЕТолъчки по една за всеки щат, като идеята е че всеки щат ще бъде петолъчка, сиреч подчинен на целите на сатана.

Това, което обаче е нужно да се отбележи е че Сатана е УЗУРПИРАЛ числото ПЕТ. В Божието творение всяко число има цел и смисъл отредени му от Бога. Така числото ПЕТ оригинално носи заряда на БОЖИЯТ СУВЕРЕНИТЕТ и НЕГОВАТА БЛАГОДАТ, като директен израз на Неговия суверенитет.

Ето защо бунта на Сатана и неговия спор с Бога е именно насочен срещу Божият суверенитет и факта, че Бог е основал всичко в Царството Му да става на базата на Неговата БЛАГОДАТ. Спора на Сатана е че ако живеем чрез Божията благодат ние ставаме ЗАВИСИМИ от Бога и е възможно Бог да укрива от нас някои неща само и само да ни държи зависими от Него. Неговата презумпция е, че Бог се страхува да не открием някаква тайна, която ще ни изравни с Него и ще ни освободи от зависимостта от Него. Ето защо той е развил ПЕТ цели, които да реализира в ПЕТ ключови царства или империи. Ако прочетете ПЕТОТО желание на сатана е "аз ще бъда като Всевишния" - т.е в петото си царство Сатана ще се опита да достигне изравняване с Бога. Затова е и планирал да се яви в плът чрез Антихриста, точно както Бог се яви в плът чрез Исус Христос.

Между другото, от повече от хиляда години на земята има човек, който има престол и корона, и на тази корона е написано съвсем съзнателно и ясно АНТИ ХРИСТОС. Кой е този човек?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #100 on: December 06, 2011, 10:21:10 AM »
За да бъде по-ясен последния въпрос, на гръцки "анти-" означава и "вместо" или "за-местник" или "на-местник", т.е. "на мястото на".

Ето обяснението от речника на Strong:
Quote
473 anti an-tee'  a primary particle; opposite, i.e. instead or because of (rarely in addition to):--for, in the room of. Often used in composition to denote contrast, requital, substitution, correspondence, etc.

Или имаме човек, на чиято корона пише нещо, което се превежда:
- анти-христос
- вместо-христос
- заместник-на-христос
- наместник-на-христос




И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Печата на звяра
« Reply #101 on: December 06, 2011, 22:59:16 PM »
Здравей Watchman. За последния ти въпрос, с помощта на Тихомир се досетих, че говорите за така наречения от света папа, който се намира във Ватикана. Но той няма да е Антихриста от Откровение 13. По скоро може да влезе в ролята на Лъжепророка, което обясних защо, но пак считам, че Лъжепророка няма да е главата на Римокатолицизма, защото за втория звяр е записано, че на главата си ще има два рога, забележи - прилични на Агнешки, което ще рече, че той ще обединява две учения, религии, които учат за Агнеца. Но нека първо да се върна на това, което казваш ти в началото.
Quote
Quote
В тях се говори за два звяра, които ще излязат на "световната сцена" и за които знаем, че са хора и че единия е Антихрист, а другия е Лъжепророка.

Това е НАПЪЛНО погрешно. Библейската символика е много добре установена и утвърдена в думите на пророците и няма нужда ние да си въвеждаме нови значения в противовес на това, което Бог вече е утвърдил.
Символиката на термина "звяр" е много ясно разкрита в книгата на пророк Даниил. Там БОГ, а не човек дава на Даниил значението на символа "звяр" а именно това е ЦАРСТВО, а не човек.

Мисля че говорим за различни неща. Двата звяра от Откровение 13та глава са едни, а тези от Данаил 2ра и 7ма глава са други! Те са различни! Защото ако Антихрист е пети звяр, то излиза, че Лъжепророка е шести, защото Откровение ни казва, че той е друг звяр освен Антихриста, а за шест звяр в Данаил не четем. Явно в предния си пост трябваше вместо "трябва да разгледаме това, какви са те, от къде идват и какво вършат", да напиша "трябва да разгледаме това, какви са тези два звяра, от къде идват и какво вършат", но въпреки това, то пак се разбира, че говоря за двата звяра от Откровение 13, а не за тези от Данаил! Искам да бъда правилно разбран, аз не отричам, че самото царство на Антихрист, като цяло си е един звяр, който дали е четвърти или пети ще обсъдим по надолу, но говоря за самите личности, които ще бъдат уловени и живи ще бъдат хвърлени първи в огненото езеро. Надявам се това поне да не оспорвате. Също така Словото говори за "Човека на греха, сина на погибелта", ето че и тук се говори за човек, също така и в самия край на 13та глава се казва, че самото му число е число на човек. Също така Йоан пише: "Дечица, последно време е, защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антихристи, от това знаем, че е последно време.", от което пак виждаме, че се говори за хора.
Сега да разгледаме обаче и стиховете от Данаил:
Данаил 2
40 Ще се издигне и четвърто царство яко като желязо, понеже желязото строшава и сдробява всичко; и то ще строшава и стрива както желязото, което строшава всичко.     
41 А понеже си видял нозете и пръстите отчасти от грънчарска кал и отчасти от желязо, това ще бъде едно разделено царство, но в него ще има нещо от силата на желязото, понеже си видял желязото смесено с глинена кал.
Данаил 7
7 Подир това, като погледнах в нощните видения, ето четвъртият звяр, страшен и ужасен и твърде як; той имаше големи железни зъби, с които пояждаше и сломяваше, като стъпкваше останалото с нозете си; той се различаваше от всичките зверове, които бяха преди него; и имаше десет рога.     
8 Като разглеждах роговете, ето, между тях излезе друг рог, малък, пред който три от първите рогове се изкорениха; и ето, в тоя рог имаше очи като човешки очи и уста, които говореха надменно.
17 Тия четири големи звяра, каза той, са четирима царе, които ще се издигнат от земята.     
18 Но светиите на Всевишния ще приемат царството, и ще владеят царството до века и до вечни векове.    
19 Тогава поисках да узная истината за четвъртия звяр...
20 и за десетте рога, които бяха на главата му, и за другия рог, който излезе...който имаше очи и уста, които говореха надменно...
24 А за десетте рога, те са десет царе, които ще се издигнат от това царство и след тях ще се издигне друг, който ще се различава от първите и ще покори трима царе.     
25 Той ще говори думи против Всевишния, ще изтощава светиите на Всевишния, и ще замисли да промени времена и закони; и те ще бъдат предадени в ръката му до време и времена и половина време.

Тука имаме точно 10 стиха от книгата на Пророк Данаил, които искам да разгледаме внимателно.
Първо 40ти стих от 2ра глава на Данаил, говори за Четвърто царство, като преминаването в следващия 41ви стих, е по такъв начин, че човек остава с впечатление, като че ли все още се говори за Четвъртото царство, макар и вече да се описва Пето. Това се потвърждава и от 7ма глава, където отново в 17 стих пише за Четири звяра и Четирима царе, след което в 18 стих се говори вече за приемане на Царството от светиите. Тоест приемане на Царството след епохата на Четвъртия звяр, тоест няма Пети! Тогава как да разбираме петото описание от стих 41 на 2ра глава, не по друг начин освен, като продължение за четвъртото, но за друго време и епоха! За това говорят и посочените 7ми и 8ми стих от Данил 7 глава, където пише образно за Антихрист, че излиза именно от Четвъртия звяр, но като един от поредните власт-имащи в рамките на времето на Четвъртия звяр. А тълкуванието на 7ми и 8ми стих описано в стихове 19, 20, 24, 25, говори за същото но и още нещо имаме "време и времена и половина време"! Същите думи се говорят на още едно място в 12 глава на Данаил, където освен за тях се говори и за 1290 дни, което е три години и половина, които пък могат да се произнесат и като година, две години и половин година, а това много прилича на онези 42 месеца от Откровение 13:5, които ще се дадат на Антихрист.
Така. От една страна имаме - "тоя рог имаше очи като човешки очи и уста, които говореха надменно...той ще говори думи против Всевишния, ще изтощава светиите на Всевишния, и ще замисли да промени времена и закони и те ще бъдат предадени в ръката му до време и времена и половина време", а от друга страна имаме - "И даде му се да говори и с устата си горделиво и богохулно, даде му се още власт да действува четиридесет и два месеца." Мисля че и двата цитата говорят за една и съща богопротивна личност - Антихрист, малкия рог, който излиза от Четвъртия звяр.
За въпросите на Николай.
Quote
А замислял ли си се, че морето може да означава Запад, а земята стария континент т.е. Европа ? И как биха се развили тогава нещата според теб?
Ако това е така, би означавало, че Антихрист излиза от Америка, а Лъжепророка от Европа! Възможно е! :)
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #102 on: December 07, 2011, 07:00:47 AM »
Quote
Защото ако Антихрист е пети звяр, то излиза, че Лъжепророка е шести, защото Откровение ни казва, че той е друг звяр освен Антихриста, а за шест звяр в Данаил не четем

Има САМО ПЕТ звяра, които излизат ОТ МОРЕТО, сиреч става въпрос за царство/империя формирана изсред безбожните народи. Втория звяр от Откр. 13 глава обаче не излиза от морето, но излиза ОТ ЗЕМЯТА (ст.11), което говори, че неговото естество и същност и произход са доста по-различни.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

strannik

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 96
    • http://bratoliubie.alle.bg/
Re: Печата на звяра
« Reply #103 on: December 07, 2011, 22:48:01 PM »
Второзаконие 6:4-9
"Слушай, Израилю: Иеова Бог наш е един Господ;
И да обичаш Господа Бога твоего с всичкото си сърце, и с всичката си душа, и с всичката си сила.
И тези думи, които ти аз заповядвам днес да бъдат в сърцето ти;
И да учиш с тях прилежно чадата си, и за тях да говориш когато седиш в дома си, и когато ходиш по пътя, и когато лягаш, и когато ставаш.
И да ги вържеш за белег на ръката си, и да бъдат като надчелия между очите ти.
И да ги напишеш над праговете на дома си и над вратата си."


Слушаш ли Израилю?
Това е най голямата и страшна Божия заповед. Ако в един човек живее Божия Дух, просто няма как духът му да не потрепери и развълнува от прочета на тези големи стихове от Второзаконие.
"Иеова Бог наш е един Господ"
"да обичаш Господа Бога твоего"
"И тези думи...да бъдат в сърцето ти"
"И да учиш с тях прилежно чадата си"
"за тях да говориш когато седиш в дома си"
"и когато ходиш по пътя"
"и когато лягаш, и когато ставаш"
"И да ги вържеш за белег на ръката си, и да бъдат като надчелия между очите ти"
"И да ги напишеш над праговете на дома си и над вратата си"


Всеки един от тези стихове заслужава своето внимание и обсъждане, но за да се придържам към темата искам да погледнем само на 8ми стих: "И да ги вържеш за белег на ръката си, и да бъдат като надчелия между очите ти". След това, което прочитаме в него, мога да кажа само едно: Бъдете много внимателни с наблягането само на технологиите, чиповете, картите и подобните такива неща, защото докато се взираме в тях, да не забравим, че на онзи паднал херувим, фалшификацията му е любимо занимание.
"Ето, вие постите за препирания и карания,
И да биете с нечестиви пестници:
Не постете както днес
За да се чуе горе гласът ви."
Исая 58:4

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #104 on: December 08, 2011, 05:49:58 AM »
Quote
След това, което прочитаме в него, мога да кажа само едно: Бъдете много внимателни с наблягането само на технологиите, чиповете, картите и подобните такива неща, защото докато се взираме в тях, да не забравим, че на онзи паднал херувим, фалшификацията му е любимо занимание.

Напълно подкрепям това изказване. Ако си забелязал по напред в темата аз много обстойно излагам аргументи, защо белега на звяра НЕ Е и НЕ МОЖЕ да бъде нищо физическо, което може да се свърже с технологии. Железния аргумент е че ако белега е нещо физическо, то той ще може да бъде поставян НАСИЛА, сиреч било чип, било ваксина, било имплантиран наноробот. По този начин излиза, че всеки Божий човек, който бъде заловен физически ще може да му бъде поставен белега на звяра, което напълно противоречи на концепцията, която Писанието разкрива.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.