Author Topic: Печата на звяра  (Read 112704 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Печата на звяра
« Reply #45 on: October 15, 2008, 23:26:37 PM »
ако е така и означава - "прави" , то тогава , това още по - добре обяснява нещата . Значи той е причината , причинителя на този белег , този който го измисля , но не може да го постави насила.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #46 on: October 15, 2008, 23:50:44 PM »
Пише, че тези, които ще приемат белега ще бъдат измамени от лъжепророка. Няма да стане ей така изведнъж - криза, хаос и хайде. Първо ще приемат духовен белег и след това и физически. И тези измами ще бъдат лъжливите чудеса, за които се говори. Виждате, че напредват нещата към това да има 1 световен лъжепророк, затова гледайте внимателно времената. Ще се появи и антихриста, според пророчествата. Христос няма да дойде, докато първо не дойде антихристът.

Писано е също, че Бог ще определи ангел, който да предупреди отново тогава за опасността от белега. Това ще стане знайно по някакъв начин (не зная как):
И друг, трети, ангел вървеше подир тях и казваше със силен глас: Ако някой се поклони на звяра и на неговия образ и приеме белег на челото си или на ръката си, той ще и да пие от виното на Божия гняв, което е приготвено чисто в чашата на гнева Му; и ще бъде мъчен с огън и жупел пред светите ангели и пред Агнето.

Но забележете, че първото е поклонението на звяра и после следват печатите. Не може да те подпечатат физически, ако не си се поклонил.

Преди да дойдат печатите ще падне "Великия Вавилон".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: Печата на звяра
« Reply #47 on: October 16, 2008, 01:20:29 AM »
ако е така и означава - "прави" , то тогава , това още по - добре обяснява нещата . Значи той е причината , причинителя на този белег , този който го измисля , но не може да го постави насила.

в 13:16 не се говори за принуда, но в предния стих се говори за опит за принуда спрямо онези, които отказват да се поклонят на изображението на звяра, в което изображение вторият звяр (с агнешките рога, т.е. лъжепророкът) е успял да вдъхне живот.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Печата на звяра
« Reply #48 on: March 11, 2010, 22:46:14 PM »
Quote from: Kristiana
Искам да споделя с вас един мой сън,който сънувах скоро.
Аз рядко сънувам такива сънища,но знам,когато Бог ми дава сън.Става въпрос за белега на звяра.
Сънувах го преди да създам тука темата и понеже нямах никакви знания по въпроса,до сега не съм казала и съня.Сега като чета какво е писал ученик и се сетих, че сънувах така,както той казва,а именно,че белега ще бъде видим и физически и освен това като графиран,ето съня накратко: Имаше бедствена ситуация,световна,хаос и безредие и много страх,властите събираха хората в хголеми помещения,където им обещаваха да ги хранят и да се грижат за тях с условието да им се сложи на ръката "печат",за да се знае,че тези хора са съгласни да бъдат обгрижвани от властите.Дори и не обясняваха,че без него няма да дават храна,само казваха,че е необходимо,за да могат да броят хората и ако някой излезне навън да може да влезне отново в сградата.И така аз бях в едно такова помещение и виждах какво става....събираха ни в помещенията чрез полиция,нямахме право да отказваме да влезнем в сградата.Този "печат" (както те го наричаха) беше представен като нещо много безобидно,все едно си на семинар и ти дават табелка,че си заседател от семинара,само че това беше знак на ръката.Всички хора го мислеха за нещо толкова естествено.Предложиха ми да сложат печата,а аз незнаех,защо е необходим и понеже никой не му отдаваше значение,напротив вниманието беше насочено към безредието и опасностите вън на улицата,пък и ми казаха,че този печат е просто формалност и се маха после,казах :добре и те с някаква машина сложиха "печат" на ръката ми,който приличаше на мастилен и аз си мислех,че е мастилен,защото ми казаха,че може да се изтрие после.Когато обаче минаха няколко секунди или минути(незнам точно),буквите или цифрите(не помня какво пишеше,но знам,че го видях в съня) изписани на печата потънаха в кожата ми и се графираха.Не можеше повече да бъдат махнати,подобно на татуировка,но абсолютно безвъзвратно.Някакси стояха графирани,все едно си дълбал в кората на дърво.Тогава разбрах,че това е белега на звяра,отвориха се очите ми и изпаднах в ужас и голяма мъка,знаех че това ще ме отдели от Исус завинаги.....не мога да ви опиша чувството.......изключително голяма мъка,нещо което не мога да предам с думи.Тогава се събудих.
Помня че когато се събудих,знаех,че Бог не иска да ми каже: ето това ще се случи с теб,а знаех,че това е предупреждение,че изобщо нямаме представа за това,какво са приготвили и че това са технологии,които ние никога не сме чували.Бог искаше да ми каже,че белега ще бъде ужасно подмолно представен и предлаган,по начин по който и най-горещите християни не биха разбрали.От това ми става ясно,че именно паниката и страха,които ще царят сред хората ще ги заблудят,за да не видат и християните,какво всъщност става,а паниката не можеше да се избегне,защото беше като на панаир,хора,блъсканица,ужасии и само сивота и страдания.Не можеше да ходиш никъде,тълпата се движеше и ти с нея,ако не го правиш,тя те стъпква.Хората искаха само да се отърват от това и да идат на спокойно място.ние и ни най-малка представа нямаме,какви ужасни планове са това и ако не сме достатъчно бдителни .... ще е фатално.
Разбрах 2 неща от съня: 1. никой не говореше за белега,като за нещо абсолютно необходимо,просто беше споменаван като неизменна част от организацията по изхранването и грижата за хората,вниманието беше насочено към глада,ужаса,паниката,страха и безредицата
2. белега ще е нещо толкова невзрачно навид и толкова безобидно изглеждащ и най-вече лъжеха за него,че е безобиден,казваха,че после се премахва - и той беше безобиден,но след секундии или минути след поставянето му,имаше способността сам да се вгради, ГРАФИРА в кожата.
Какви ли технологии са това??????"

изумително съвпадение с: http://www.biblefriends.net/blog.php?b=14
ВИДЕНИЕТО ЗА ПОСЛЕДНОТО ВРЕМЕ
Дейвид Уилкерсън  >>> НОВА СВЕТОВНА ВАЛУТНА СИСТЕМА

"Всички хора ще получават на челата и ръцете си невидими номера и само специални антени работещи на базата на фотографията, ще могат да откриват и разчитат тези знаци. Това ще са вероятно номера от три редици с по шест места и сигурно ще се изисква всеки човек да ги носи. Никой не ще може да купува или продава без този невидим татуиран белег."

вярвам, че Кристиана е имала своя сън независимо от публикуваното и преведено на български Видението за последното време на Д. Уилкерсън.
Какво повече можем да кажем за Божието предупреждение към Своите Си!
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #49 on: March 12, 2010, 00:15:52 AM »
Quote
Какво повече можем да кажем за Божието предупреждение към Своите Си!

Можем да кажем това - всички говорят за белези, печати, чипове, татуировки и прочие неща от този сорт и дори плътските и повърхностните християни са нащрек за подобни неща. По медиите (контролирани от слугите на сатана) се тръби ще се разработват чипове, които ще се слагат на всичко живо. Аз никога не съм виждал някоя вражеска армия да  обявява в медиите си технологиите и стратегиите, които с които мисли за измами противника. Напротив, по медиите се пускат така наречените "кьор фишеци," а истината за белега няма да я намерите в новините за технологични разработки.  И това е стратегия на врага - кара християните да се втренчват в погрешната посока и да устояват на фалшива заплаха, и докато й устояват на нея, току са приели истинския белег, без въобще да знаят какво им се е случило. И точно това е което врага е приготвил.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #50 on: March 12, 2010, 01:29:26 AM »
Изобщо не се учудвам на това, което казва Watchman.

Още днес виждам как мнозина от вярващите са неспособни да различат чисто от нечисто и наричат всеки, който говори за "доброто" или за "мир" вярващ, а ако каже, че и се молил, когато му е трудно, вече може да го обяват и за "ревностен вярващ" (независимо, че той бил вярвал "в доброто"...)

И това е масово. Колко много "звезди" се похристиянчиха изведнъж и много от християните си затварят очите за това какво Словото говори за плодовете и ако видят поне 1 плод на гнило дърво, който от едната страна да е маааалко по-малко изгнил и наричат дървото "добро".

Щом това става днес, то какво мога да очаквам след още известно време заблуди, химии в храните, които помрачават мисленето. Очаквам да нарекат самия антихрист "Христос", защото е писано, че толкова ще е заблудително това, което ще прави, че ако е възможно и избраните да бъдат измамени.

А какво остава за тези, които още днес не могат да различат чисто от нечисто и не познават дори текста на Писанията, а колко по-малко могат да го осмислят, а още по-малко да го приложат на дело...

Пише, че който си сложи печата, ще бъде обречен още от самия си живот тук на земята. Това означава, че за такъв човек няма връщане назад. Щом той е приел белега, той е вече равносилен на мъртъв. И това е много страшно нещо. Принципно хората имат шанс докато са живи да се покаят от нечстивите си дела. Колко трябва да е помрачен човек, че да бъде вече сметнат като мъртъв след като е приел белега? Колко трябва да е тежко положението му, че просто да няма никакъв шанс да се покае повече, дори и да има дихание в ноздрите му?

Това е по-страшното, което трябва да се замислят хората — какво би довело един човек да "умре" за Истината след като си сложи белега?...
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #51 on: March 12, 2010, 01:33:48 AM »
хей,не бqх чела публикациqта на blossom
рqдко чета във форума и рqдко пиша
никога не съм чела това от Дейвид Уилкерсън,молq ви дайте ми да го прочета,как да го намерq?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #52 on: March 12, 2010, 02:03:53 AM »
извинете ме blossom е писал линк,ама не съм обърнала внимание,така е като чета и в същото време се занимавам с работа из къщи

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #53 on: March 12, 2010, 03:16:41 AM »
като зададе въпроса Тихомир,какво може да ни отдели от истината се замислих...
според мен никой и нищо не може да ни отдели от истината,освен ако сами ние не се отделим поради заблуда,именно заради това ролята на лъжепророка е много по-голяма от ролята на антихрист,защото който повярва на лъжепророка,той е вече обработен,няма да има проблем да бъде белязан,т.е.белега е белег именно поради това,че той показва какъв си всъщност,самия белег не е предаването на греха,той само показва,че си се вече предал,въпросът е какво ще излъже света лъжепророка,с какви чудеса ще ги накара да му повярват?
това,което ще направи той е да сложи надеждата,истината,пътя и живота (ИСУС Е ПъТя,ИСТИНАТА И ЖИВОТА),да сложи вярата и сърцата на хората в някой,който ще им бъде представен като супермен,спасителя на света,така всички те всъщност казват: той е бога,той е слънцето,той е спасителя и оставq
ят Бога,забравят го,така те вече са се поклонили и предали в сърцата си на този някои,на злото и са се отказали съзнателно от Господ,ето готови са,това е,сега нямат нужда да бъдат впечатлявани повече,сега само вече са станали роби,с това искам да кажа,че лъжливите чудеса ще донесат заблудата,тя ще подведе неподготвените хора,те ще повярват и ще се предадат в началото съзнателно на този някои,който е зад всичко и после за да не могат да се отърват от заблудата и за да не могат да се осъзнат,ще бъдат завинаги като зомбита именно чрез белега,който най-вероятно ще държи умовете им помрачени и дори ще им казва постоянно,кой е техния бог чрез специалната си способност да пречи на нормалната мисловна деиност и чрез поробване на свободната волq.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Печата на звяра
« Reply #54 on: March 12, 2010, 08:39:59 AM »
2 Солунци:
  1. А колкото за пришествието на нашия Господ Исус Христос и нашето събиране при Него молим ви, братя,
  2. да не се поклащате лесно от здравия разсъдък, нито да се смущавате било от дух, било от слово, или от послание, уж от нас изпратено, като че ли вече е настанал денят на Господа.
  3. Никой да не ви измами по никой начин; защото това няма да бъде, докато първо не дойде отстъплението и не се яви човекът на греха, синът на погибелта,
  4. който така се противи и се превъзнася над всеки, който се нарича Бог, или на когото се отдава поклонение, щото той седи [както Бог] в Божия храм и представя себе си за Бог.
  5. Не помните ли, че когато бях още при вас, аз ви казах това?
  6. И сега знаете, какво Го възпира, да не се открие в своето си време.
  7. Защото оная тайна, сиреч, беззаконието, вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я възпира;
  8. и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си,
  9. тогава, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса
10. и с всичката измама на неправдата, между ония, които погиват, защото не приеха да обичат истината, за да се спасят.
11. И затова Бог праща заблуда да действува между тях, за да повярват лъжа,
12. та да бъдат осъдени всички, които не са повярвали истината, а са имали благоволение към неправдата.

13. А ние сме длъжни винаги да благодарим на Бога за вас, възлюбени от Господа братя, загдето Бог отначало ви е избрал за спасение чрез освещение на Духа и вярването в истината;
14. за което спасение ви призова чрез нашето благовестие, за да получите славата на нашия Господ Исус Христос.
15. И тъй, братя, стойте твърдо и дръжте преданията, които сте научили било чрез наше слово или чрез наше послание.
16. А сам нашият Господ Исус Христос и нашият Бог и Отец, Който ни възлюби и по благодат ни даде вечна утеха и добра надежда,
17. да утеши сърцата ви и да ги утвърди във всяко добро дело и слово.

Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #55 on: March 12, 2010, 13:47:55 PM »
Quote
въпросът е какво ще излъже света лъжепророка,с какви чудеса ще ги накара да му повярват?
това,което ще направи той е да сложи надеждата,истината,пътя и живота (ИСУС Е ПъТя,ИСТИНАТА И ЖИВОТА),да сложи вярата и сърцата на хората в някой,който ще им бъде представен като супермен,спасителя на света,така всички те всъщност казват: той е бога,той е слънцето,той е спасителя и оставq
ят Бога,забравят го,така те вече са се поклонили и предали в сърцата си на този някои,на злото и са се отказали съзнателно от Господ

Напротив - никой, който приема Антихриста няма да мисли, че се отказва съзнателно от Бога и Христос, но всеки ще мисли че е по близо до Бога и Христос от всякога, затова и Исус предупреди, че учениците му ще бъдат убивани,  а убийците ще си мислят, че с това служат на Бога.

Йоан 16:2  Ще ви отлъчат от синагогите; даже настава час, когато всеки, който ви убие, ще мисли, че принася служба на Бога.

От тук се вижда ясно, че онези, които са измамени от врага няма да си мислят, че са намерили друг бог някакъв, но ще имат съзнанието, че служат на Бога на Библията и това е най-страшната част от заблудата.

Quote
с това искам да кажа,че лъжливите чудеса ще донесат заблудата,тя ще подведе неподготвените хора,те ще повярват и ще се предадат в началото съзнателно на този някои,който е зад всичко

Лъжливите чудеса няма да донесат заблудата, те само ще окуражат онези, които вече дълго време са се заблуждавали в сърцата си да стигнат докрай в своето заблуждение.

Quote
и после за да не могат да се отърват от заблудата и за да не могат да се осъзнат,ще бъдат завинаги като зомбита именно чрез белега,който най-вероятно ще държи умовете им помрачени и дори ще им казва постоянно,кой е техния бог чрез специалната си способност да пречи на нормалната мисловна деиност и чрез поробване на свободната волq

Очевидно някой си представя белега като нещо магическо, друг като нещо свръх техническо, само че Писанието дава достатъчно яснота за да се разбере какво е белега на звяра, и той нито е нещо магическо, нито е техническо.

Според Писанието има само едно единствено нещо, което може завинаги да пресече пътя на човека към Бога и то е прегорялата съвест.

Аз почти не съм чул по църквите да се проповядва за значимостта и важността на съвестта. И това е така не случайно. Съвестта на човека е ключа към покаянието, тя е и ключа към спасението и има по-фундаментална роля от вярата. Писанието е изключително безкомпромисно по отношение на значимостта на съвестта. Един от най-важните пасажи е този:

1Tим. 1:19  имайки вяра и чиста съвест, която някои, като отхвърлиха отпаднаха от вярата;

Тук Павел заявява чрез Святия Дух, че ако някой отхвърли чистата съвест то той моментално отпада от вярата. Оригиналната гръцка дума за "отпадане от вярата" буквално означава да претърпи корабокрушение във вярата.

Когато Бог създаде човека, той го създаде по Свой образ и Свое подобие. Образът и подобието са двете фундаментални характеристики, които правят човека - човек. Именно това различава човека от зверовете - това, че е създаден по Божий образ и подобие.

Когато Адам съгреши и пое по пътя на познаване на доброто и злото, вместо по пътя на живота, той изгуби Божия образ, именно затова чрез Христовото благовестие, онези които повярват и преклонят коляно пред царя на Израел - започват процеса на възстановяване на Божия образ в тях;

Гал. 4:19  Дечица мои, за които съм пак в родилни болки докле се изобрази Христос във вас,

Да се изобрази Христос ще рече да се изобрази самия Бог, защото Христос е образ на Бога:

Кол. 1:15  в Него, Който е образ на невидимия Бог, първороден преди всяко създание;

И ако Бог трябва тепърва чрез вяра да се изобразява в човеците, то това доказва, че при грехопадението Адам изгубва Божия образ. А хората които се раждат от него вече не се раждат по Божия образ, а по... Адамовия:

Бит. 5:3  Адам живя сто и тридесет години, и роди син по свое подобие по своя образ и наименува го Сит.

Именно поради това, че Адам изгуби Божия образ в себе си, когато съгреши, неговите синове имат склонност към греха още с рождението си (защото те се раждат по адамов образ и подобие), и това е което Писанието нарича греховно естество.

Затова и за да има някой шанс да се възстанови Божият образ в него, той трябва да се роди отново, вече не от похот плътска или мъжка, но от Бога (Йоан 1 гл.).

Ако и Адам и синовете му да изгубиха Божия образ има едно нещо, което не изгубиха и това беше Божието подобие. Има нещо, което въпреки грехопадението остана вътре в човека, нещо което продължава да прави човека подобен на Бога и да го различава от зверовете. Точно това подобие е ключа към завръщането към Бога и това подобие е съвестта. Или способността на човека да различава справедливото от несправедливото.

Без съвест никой не може да има вяра или да се покае за греховете си. Писанията утвърждават принципа, че всяко нещо ще се потвърди от двама или трима свидетели./2 Кор. 13:1, Евр. 10:28, 1Тим. 5:19/. Когато Святия Дух изобличи човека за грях правда и съд, то трябва да има поне още един свидетел - вътре в човека, който да потвърди това свидетелство. Ако го няма този втори свидетел, който да потвърди вестта на Святия Дух, то няма никакъв шанс човек да стигне до съзнание за греховете си и да потърси промяна и покаяние. И единственото нещо, което може да бъде втори свидетел в човека - това  е съвестта. Тя затова и се нарича съ-вест - сиреч съпътстваща вест.

И за да не си мислите, че това значение на съвест е някакво изключение само в българския език - оригиналната гръцка дума за съвест в Писанията е συνείδησις / suneidesis. Това е дума, която по подобие на съ-вест се състои от две части sun-eidesis, като sun е представка, която означава "правя нещо заедно със.." а "eido" -значава "да видя, да имам съзнание за, да разбера" Ето защо точно съвестта е тази, което съсвидетелства заедно със Святия Дух, че онова, което Той изобличава е истинно. Така и само така човек достига до истинско, автентично покаяние, което отваря вратата пред него за Божието Царство.

Когато Святия Дух свидетелства на човека, онова, което вътре в човека все още подобно на Бога, откликва и чрез силата на тези двама свидетели - човека капитулира и прекланя коляно пред Царя на Правдата.

Какво обаче ще стане, ако човек отхвърли чистата съвест и постепенно този процес на отхвърляне завърши в прегарянето на тази съвест? Какво ще различава човека от зверовете, ако няма съвест? Абсолютно нищо!

Когато Адам съгреши - той умря / Бит. 2:17/. Това беше смъртта на Божият образ в него. Затова и всеки, който е мъртъв по смисъла на тази смърт - е подвластен на първата смърт. Единствения, който след грехопадението на Адам - имаше Божият образ в себе си - това беше Исус от Назарет, затова и първата смърт нямаше власт да го задържи и Той беше славно възкресен от мъртвите.

Писанието обаче говори не само за първата смърт, но и за втората. Кое обаче е онова, което ще определи човека за втората смърт? Това е втората вътрешна смърт, а именно - прегарянето на съвестта.

Ето защо апостола пише за някои:

Юда 1:12  Тия са подводни скали, когато пируват с вас в дружелюбните ви гощавки, и без страх напасват себе си; безводни облаци, носени от ветровете; есенни дървета, безплодни, дваж умрели, изкоренени;

Дваж умрели! Някой някога замислял ли се е какво значи дваж умрели? Знаем, че Писанието говори че човеците са мъртви в греховете си, но ДВАЖ умрели?

Точно тази втора смърт, това прегаряне на съвестта лишава човека от Божието подобие, и като е бил вече лишен от Божият образ (веднъж умрял) сега вече става дваж умрял, бидейки лишен от съвестта си.

И забележете къде се намират тия дваж умрели човеци за които говори Юда  - те се намират сред учениците - хора, които са част от събранията, които участват в гощавките на светиите. И тези човеци си мислят, че служат на Бога!

1Tим. 4:1  А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения,
1Tим. 4:2  чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла,


Думата използвана за "прегоряла" буквално означава - "да дамгосам, да бележа със нагорещено желязо."

Никак не е за учудване тогава, че думата използвана за белег в Откр. 13:16 означава "да бележа чрез пробождане или изгаряне". И не само това - белега за който се говори там, не е просто белег, но е белега на звяра. А само съвестта, сиреч подобието на Бога различава човека от зверовете. Когато човек остане без съвест, то той вече не се различава от звяр, и напълно може да се каже, че носи белега на звяра.

Именно поради това не всички човеци ще приемат белега звяра, ако и да не са всичките светии и вярващи, които ще отхвърлят белега. Това са човеците, които ще запазят съвестта си и подобието, и така ще запазят правото си да се наричат и бъдат човеци, а не зверове. Затова и тези човеци ще бъдат допуснати в хиляда годишното Царство, за да се изпълни написаното:

1Тим. 4:10  понеже за това се трудим и подвизаваме, защото се надяваме на живия Бог, Който е Спасител на всички човеци, а най-вече на вярващите.

Всички онези, които са останали човеци въпреки натиска и злото на последните времена ще бъдат удостоени от Бога със шанс за спасение в Царството, а най-вече вярващите, които освен със спасение ще бъдат удостоени и със слава и голяма власт, за да царуват с Христос 1000 години и да му бъдат свещеници вовеки веков.

Ето защо не се заблуждавайте и да си мислите, че ако не си сложите чипове и татуировки някакви ще избегнете белега на звяра. И не чакайте глобална валута за да мислите, че няма да можете да купувате и продавате поради нея. Аз с всеки изминал ден виждам, че мога да купувам все по-малко и по-малко неща от супермаркета. Нещата, които мога да купя и с чиста съвест да храня тялото и семейството си драстично намаляват с всеки изминал ден. И виждам деня в който просто няма да има нито едно нещо за храна, което да мога да купя с чиста съвест. Същите процеси се задвижват и по отношението на останалите стоки. Но храната като най-ключов фактор е подложена на най-масирания натиск. Веднъж врага взел пълен контрол над търговията с храна ще му бъде лесно да вземе контрол над всичко останало. Само че забележете, контрола не идва чрез чипове и единна валута, а идва чрез разваляне и покваряване на всичко до такава степен, че да не може човек да ги купи и ползва с чиста съвест.

И докато християните чакат някой да им слага чипове, хрупат ГМО, пият вода с флуор, наслаждават се на MSG и аспартам, тъпчат се с химикали наречени "лекарства", дават децата си да бъдат учени от безбожници в светската образователна система, гледат телевизия, филми и шоута пълни с убийства, блудства, прелюбодейства и богохулства и си мислят, че решително отхвърлят белега на звяра... колко жалко и колко пагубно!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #56 on: March 12, 2010, 17:00:22 PM »
даааа,именно това имах предвид,като казах,че ще се откажат съзнателно от Бога,че те съзнателно ще се предадат на този друг някой,мислейки си,че това е добро,казвам добро,защото много хора в света,които са атеисти не биха следвали никакъв бог,който им се предлага,но те по-скоро искат да вършат добро,затова и Бог каза,че не чрез добри дела се спасяваме,а чрез вяра в Него.
Наистина всичко,което говорим тука са само предположения.
Ако казваш,че единственото,което остана в човека от Бога след грехопадението е способността му да различава доброто от злото и ако предположим,че тази способност е точно съвестта,тогава значи излиза,че човека е придобил тази способност,придобил е съвестта,след като изяде забранения плод,понеже тогава той започна да разпознава доброто и злото,преди това нямаше тази способност.
Разсъждавам само,много съм благословена от дискусиите във форума.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #57 on: March 12, 2010, 19:51:43 PM »
имах време да мисля и ето какво разсъдих,много е добро за дискусия
когато Адам и Ева не бяха яли още от забранения плод,те нямаха способността да разпознават доброто и злото.Тази способност можеше да им я даде само яденето от забранения плод.Как мислите тези създания толкова близо до Бога,са се подлъгали след думите на дявола да опитат от плода...
Нямаше никаква прегоряла съвест,за да ги вкара в това,напротив бяха излъгани,че няма да умрат,както им беше казал Бог,две неща привлякоха вниманието им,какво им каза дявола :"...никак няма да умрете,но знае Бог,че в мига,в който ядете от плода му ще станете като Бога (перефразирам,не е точен цитат) да познавате доброто и злото..."
Двете неща: няма да умрете и ще станете като Бога ги изкушиха.Заблудата и лъжата бяха в това,че едва ли не Бог ги е излъгал,че ще умрат и освен че ги е излъгал,че ще умрат,на всичкото отгоре не иска да станат като Него да имат познанието за доброто и злото.От думите на дявола излиза така,че Бог ги лъже и ги държи като някакви коне с капаци ограничени в много неща,понеже нямат познанието,което притежава Бог.дявола ги накара да вярват,че Бог не им казва цялата истина и че дори не им позволява да могат и да знаят толкова много неща.Пък изкушението да станат като Бога е наистина прекалено желателно за тях,да са като този,който ги е създал,какво ли е да си като Него...
И така оттук излиза и става ясно даже,че те бяха излъгани и заблудени да вярват,че Бог дори по някакйв начин е против тях,защото ги е излъгал,че ще умрат,ако ядат от плода на дървото,само защото Той не иска те да станат като Него и да разпознават доброто и злото.дявола просто ги накара да се съмняват в Бога.Накара ги да мислят,че Той може би не е този,който те познават,че той може би си има тайни от тях,с които общуваше и с които намираше наслада в общението.Какво ли са почувствали в този момент?
Дори в наши дни си има групи общества,които мислят,че дявола е отворил очите на Адам и Ева,за да видят истината,че този Бог ги е сложил в едемската градина,за да я обработват и за да си общува с тях,да си има компания,като държи настрана от тях истината за съществуването на доброто и злото и ги лъже,само за да не намерят тази истина и да станат като Него.
Ето защо е напълно възможно хората съзнателно да се отрекът от Бог,да се усъмнят в Него,да полюбопитстват дали пък тия,които им казват това не са прави и как ще разберат,ако не опитат от забранения плод.За антихрист се казва,че ще бъде много добър оратор,ще пленява с думите си сърцата на хората,ще ги омае,ей така както дявола омая хората,които всяка вечер при вечерния ветрец си говореха с Бога,колко му е да се омаят тия дето хич не го познават,а тия дето вярват в Него ще паднат под заблудата,ако се изкушат да престъпят думите и заповедите на Бога,точно,както Адам и Ева се заблудиха,щото решиха да видят,дали Бог не ги лъже и престъпиха заповедта да не ядат.Вече с какво и с какви изкушения ще омайва антихрист и лъжепророкът незнам.
Разсъждения само...според мене антихрист ще накара хората да разберат чрез фалшиви или реални чудеса ,че Бог виждате ли не е това,което вие мислите че е,сега ще ви докажа...и ще заблуди тия,които не са свикнали да кузируват пред Бог,когато им каже,кое е забранено,ами да ходят по пътищата си и да мислят че може и да допуснат веднъж поне компромис,не голям,малък...но фатален.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #58 on: March 12, 2010, 23:24:54 PM »
Kristiana,

Ако съдя по коментара ти, струва ми се не си схванала нещата за които писах.

Quote
аааа,именно това имах предвид,като казах,че ще се откажат съзнателно от Бога,че те съзнателно ще се предадат на този друг някой,мислейки си,че това е добро

Това, което писах е точно обратното, а именно, че те няма да се откажат съзнателно от Бога, но ще мислят че продължават да служат на Бога, както се потвърждава и от думите на Исус, които цитирах по-горе.

Quote
казвам добро,защото много хора в света,които са атеисти не биха следвали никакъв бог,който им се предлага,но те по-скоро искат да вършат добро,затова и Бог каза,че не чрез добри дела се спасяваме,а чрез вяра в Него.

Не знам дали знаеш, но атеистите са нищожно число сред населението на земята.

Quote
Наистина всичко,което говорим тука са само предположения.

Това, което аз съм написал не е предположение, а би трябвало да забележиш, че базирам написаното върху това, което пише в Библията.

Quote
Ако казваш,че единственото,което остана в човека от Бога след грехопадението е способността му да различава доброто от злото и ако предположим,че тази способност е точно съвестта

Не съм казал способността да различава доброто от злото, а справедливото от несправедливото. Има голяма разлика.

Quote
тогава значи излиза,че човека е придобил тази способност,придобил е съвестта,след като изяде забранения плод,понеже тогава той започна да разпознава доброто и злото,преди това нямаше тази способност.

Не, ни най-малко не излиза подобно нещо. Бог създаде човека по Свой образи и по Свое подобие. Точно при това сътворяване, заедно с подобието - човек получава съвестта. Това няма нищо общо с дървото за познаване на добро и зло. Не си следила внимателно мисълта, която съм развил и затова се объркваш сериозно.

Quote
когато Адам и Ева не бяха яли още от забранения плод,те нямаха способността да разпознават доброто и злото.Тази способност можеше да им я даде само яденето от забранения плод.Как мислите тези създания толкова близо до Бога,са се подлъгали след думите на дявола да опитат от плода...

Първа грешка в разсъжденията ти е че използваш думата "разпознават" - нима някой от днешните човеци разпознава добро от зло? Ни най-малко. Библията говори за дървото на (по)знание на добро и зло, а не на разпознаване. Тук също има голяма разлика.

Quote
Нямаше никаква прегоряла съвест,за да ги вкара в това,напротив бяха излъгани,че няма да умрат,както им беше казал Бог,две неща привлякоха вниманието им,какво им каза дявола :"...никак няма да умрете,но знае Бог,че в мига,в който ядете от плода му ще станете като Бога (перефразирам,не е точен цитат) да познавате доброто и злото..."

Първо ако имаше прегоряла съвест, нямаше да има спасение, нито изкупление за човечеството. Те изгубиха образа, не подобието (съвестта). Образа го изгубиха, когато избраха пътя на знанието, а не пътя на вярата. Затова образа отново се възстановява само чрез вяра

Друга грешка, която правиш е като казваш "те бяха излъгани". Ева беше излъгана наистина, но Адам не беше излъган. Адам с пълно съзнание какво прави взе това решение. Ева си нямаше идея какво прави. Затова и Бог е казал жена да не води, защото жените се мамят по-лесно. Това е и една от причините сатана да се мъчи да феминизира мъжете.

Quote
И така оттук излиза и става ясно даже,че те бяха излъгани и заблудени да вярват,че Бог дори по някакъв начин е против тях,защото ги е излъгал,че ще умрат,ако ядат от плода на дървото,само защото Той не иска те да станат като Него и да разпознават доброто и злото.дявола просто ги накара да се съмняват в Бога.Накара ги да мислят,че Той може би не е този,който те познават,че той може би си има тайни от тях,с които общуваше и с които намираше наслада в общението.Какво ли са почувствали в този момент?

И пак да напомня думите на Павел:

1Tим. 2:14  И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление.

Quote
Ето защо е напълно възможно хората съзнателно да се отрекът от Бог,да се усъмнят в Него,да полюбопитстват дали пък тия,които им казват това не са прави и как ще разберат,ако не опитат от забранения плод.За антихрист се казва,че ще бъде много добър оратор,ще пленява с думите си сърцата на хората,ще ги омае,ей така както дявола омая хората,които всяка вечер при вечерния ветрец си говореха с Бога,колко му е да се омаят тия дето хич не го познават,а тия дето вярват в Него ще паднат под заблудата,ако се изкушат да престъпят думите и заповедите на Бога,точно,както Адам и Ева се заблудиха,щото решиха да видят,дали Бог не ги лъже и престъпиха заповедта да не ядат.Вече с какво и с какви изкушения ще омайва антихрист и лъжепророкът незнам.

Целта на Антихриста е да измами ако е възможно и избраните, останалите не са проблем. Само праведните са пречка пред целите на лукавия. А за да измами избраните, той има само един начин и той е да се представи, че той е второто пришествие на Христос. В тази посока ако размишляваш ще почнеш да разбираш по-добре, какво има да стане.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #59 on: March 12, 2010, 23:51:54 PM »
ще помисля ок
за Адам,че беше излъган от жената не пише,но си е било така,ако ли не,защо и той яде,защо не отказа?
да беше отказал,просто дявола отиде при Ева,къде е бил Адам тогава?до нея ли? или не?Ева се излъга от дявола,който е много по-лукав от всички създания,а Адам се подведе по Ева,която не може да се сравни с дявола по нищо.
но това няма значение
дявола може да се представи,че е Исус,който слиза и сяда в храма,това повечето християни мислят,че е стратегията,но ако е така,тогава кои избрани ще заблуждава,че нали преди това ще има грабване на избраните или не е така?ако има дискусии по въпроса с грабването във форума ще ги прочета