Author Topic: Печата на звяра  (Read 112615 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #60 on: March 13, 2010, 01:20:42 AM »
Quote
за Адам,че беше излъган от жената не пише,но си е било така,ако ли не,защо и той яде,защо не отказа?

Кой казва, че Адам се е излъгал от жената? Това, което пише е че Адам НЕ СЕ Е ИЗЛЪГАЛ. А защо е приел е друг въпрос, важното е да се знае, че не е приел, щото се е измамил и не е разбрал накъде отива. Напротив, разбрал е.

Quote
да беше отказал,просто дявола отиде при Ева

Дявола не е отишъл "просто" при Ева. Той много добре е знаел при кого има шанс.

Quote
Ева се излъга от дявола,който е много по-лукав от всички създания,а Адам се подведе по Ева,която не може да се сравни с дявола по нищо.

Доколкото разбирам искаш да кажеш, че Адам бил толкова глупав, че се е измамил от една жена, докато на жената и е трябвал цял дявол за да я измами. Съжалявам но това в в пълно противоречие с думите на Павел от 1Тим 2 глава, където Божието Слово учи, че Адам не се е излъгал. Не се казва, че не се е излъгал от змията, а че се е подвел от жената, а казва ясно и кратко, че Адам въобще не се е излъгал. Просто Адам е предпочел да остане с Ева, а не с Бога, разбирайки какво ще му коства, но въпреки това е направил този избор.

Quote
дявола може да се представи,че е Исус,който слиза и сяда в храма,това повечето християни мислят,че е стратегията,но ако е така,тогава кои избрани ще заблуждава,че нали преди това ще има грабване на избраните или не е така?ако има дискусии по въпроса с грабването във форума ще ги прочета

Точно това е ролята на лъжеучението за грабването, да убеди християните, че Антихриста не може да се яви преди Христос да ги грабне, сиреч - няма как те и Антихриста да са едновременно на земята. Ето защо като дойде Антихриста те няма да счетат че това наистина е Антихриста, понеже според учението за грабването, те ще бъдат грабнати преди Антихриста да се появи.  Разбира се не всички християни вярват в грабването, дори стават все по-малко тези, които го вярват, така, че Антихриста ще се постарае повече за да измами и останалите.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #61 on: March 13, 2010, 10:39:42 AM »
ако има дискусии по въпроса с грабването във форума ще ги прочета
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=217.0
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #62 on: March 13, 2010, 13:18:15 PM »
:))))
не,не искам да кажа това
надявам се че всеки помни че трябва да имаме любов,не е логично да се счита всяка дума или израз,че е бил казан с определена цел,дори и да е прозвучал така,ако дискутираме на живо бихте видяли,че такова нещо няма,но по писаните думи,само интонацията на гласа не се разбира каква е.
но нищо не е станало.
мисълта ми беше,като казвам излъга се и Адам,просто считам постъпката му за неправилна и дори и съзнателно да е решил да остане с Ева,той не се ли е излъгал в сърцето си,че е предпочел това или това не може да се нарече самоизмама,а по-скоро умишлен грях?
всъщност аз незнам,дали по някакъв начин те са различавали кое е правилно или не,или е трqбвало само да разчитат безрезервно на думите на Бог?
Пък темата за грабването винаги е била спорна.Незнам дали ще има грабване,но общоприетото е че ще има и откъде е дошло това сигурно убеждение незнам.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #63 on: March 13, 2010, 14:03:48 PM »
:))))
не,не искам да кажа това
надявам се че всеки помни че трябва да имаме любов,не е логично да се счита всяка дума или израз,че е бил казан с определена цел,дори и да е прозвучал така,ако дискутираме на живо бихте видяли,че такова нещо няма,но по писаните думи,само интонацията на гласа не се разбира каква е.
но нищо не е станало.
мисълта ми беше,като казвам излъга се и Адам,просто считам постъпката му за неправилна и дори и съзнателно да е решил да остане с Ева,той не се ли е излъгал в сърцето си,че е предпочел това или това не може да се нарече самоизмама,а по-скоро умишлен грях?
Кristiana,

Когато Словото казва, че не се е излъгал, ти защо продължаваш да питаш "той не се ли е излъгал"?

Когато кажеш на децата си да не правят определено нещо и те отидат и направят точно това, което не трябва (и после се смеят), те излъгват ли се, или просто проявяват инат?


Quote
Пък темата за грабването винаги е била спорна.Незнам дали ще има грабване,но общоприетото е че ще има и откъде е дошло това сигурно убеждение незнам.
Прочети темата, която съм дал по-горе и недей да правиш такива прибързани изводи.

Първо, това, че е била "винаги спорна" е извод, който не знам откъде си взела. Чела ли си темата, чела ли си цитатите, които се дават в нея? Обърнала ли си внимание колко е ясно това, което пише в Словото? Или просто си видяла, че по църквите едни казват едно, а други друго и си заключила, че е спорна. Ти, самата, изследвала ли си подробно?

А това, че "не знаеш дали ще има грабване", е сигурен факт, че чудесата и знаменията, които ще придружават идването на антирхиста, ще те заблудят, че той е Христос. Той няма да дойде като враг, а като помирител, който говори за (фалшив) мир и (лъжлива) безопасност.

Моят съвет е да прекараш повече време в изследване на Словото заедно с мъжа си, отколкото в търсене на готов отговор тук във форума или по книжките или да се задоволяваш с това какво си чувала да говорят хората по дадена тема.

Отговорността ще е изцяло твоя ако се заблудиш и отидеш след антихриста, казвайки — не може да има толкова много чудеса и толкова много хората да са радостни и да стават толкова хубави неща и това да не е Христос... пък и нали проповядват навсякъде, че грабването ще е преди антихрист... това ще да е.

Не забравяй, че божиите хора могат да погинат поради липса на знание. Твърдението "не знам" е потенциална опасност за всеки един, особено когато знанието може да дойде ако се прочете какво пише. И най-страшното е, че в наши дни хората нямат знание по неща, които са написани ясно и открито. А колко по-малко знание имат за неща, които трябва да се разровят и обмислят...


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Shema

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 33
Re: Печата на звяра
« Reply #64 on: March 13, 2010, 14:22:00 PM »

Пък темата за грабването винаги е била спорна.Незнам дали ще има грабване,но общоприетото е че ще има и откъде е дошло това сигурно убеждение незнам.


Общоприето е, ама къде?

Главно в евангелските и петдесятни църкви!
Второзаконие 20:3
Слушай, Израилю! вие пристъпвате днес да се биете против неприятелите си; да не премалнее сърцето ви; не бойте се, нито се смущавайте, нито се ужасявайте от тях;

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #65 on: March 13, 2010, 16:24:07 PM »
Всъщност въобще не е общоприето даже преди J.N.Darby никой християнин даже не е чувал за подобно учение. Известно е че това учение обслужва интересите на католическата църква и вероятно чрез нейни агенти е внедрено в протестантските среди.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #66 on: March 13, 2010, 20:34:49 PM »
именно да,грабването е популярно в евангелските църкви,но незнам дали католиците вярват в това,ще ги питам,поне тук има много от тях
казах,че е била винаги спорна в средите,в които съм била и все още е спорна във всяка една църква,в която съм ходила,просто не съм попадала на място,където не се казва,че няма да има грабване,само веднъж го чух от бг проповедник,които е обвиняван за това,че проповядва американско евангелие.
ще прочета темата,мерси за припратката.
ако вие от години да сте далече от всички грешни схващания и течения,аз сега разбирам за тях,затова не се чудете на нищо.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #67 on: March 13, 2010, 20:51:54 PM »
вие по какъв начин сте сигурни,че няма да бъдете заблудени?
никой незнае,как ще е,едно е да четеш словото,друго е да виждаш изпълнението му и тогава се чуди истина ли е или не.
това,което мога да направя е да се моля за мъдрост от Бога да схвана всичко правилно.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #68 on: March 13, 2010, 21:28:42 PM »
Quote
вие по какъв начин сте сигурни,че няма да бъдете заблудени?

А защо трябва да сме сигурни, че няма да бъдем заблудени? Исус не е казал - гледайте да бъдете сигурни, че няма да се заблудите, а е казал "Внимавайте да не ви заблуди някой". Това е и което правим - учим се да внимаваме.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #69 on: March 13, 2010, 22:43:09 PM »
Не бъди сигурен Тихомир,че другите,които не знаят относно грабването,ще бъдат заблудени,понеже казваш,че било факт,че щом незнам дали ще има грабване,съм щяла да се заблудя със сигурност.
Всъщност може би много вярващи ще бъдат заблудени,а ще има дори невярващи,които няма да бъдат заблудени и ще видят измамата.При положение,че невярващите нямат никакви знания,не се знае,кой ще бъде заблуден.според мен по изложен на заблуда е този,който си мисли,че ги знае нещата и ги вижда правилно.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #70 on: March 13, 2010, 23:07:28 PM »
Повечето от вярващите днес, са изключително уязвими, поради факта, че са опиянени от виното на лъжеученията. Разбира се, има и вярващи, които не са, но те са и в здравословна среда.

Заблудата ще хване със сигурност тези от вярващите, които не са обикнали истината (според писаното в Словото). А какво пише за Истината?

Твоето слово е истина.

Ако някой не е обикнал истината, то той не е обикнал и Словото. Ако някой не е обикнал и Словото, то не е обикнал и това, което е съдържанието на Словото. Ако не е обикнал съдържанието на Словото, как тогава знае кое в живота му е угодно на Бога и кое не?

...просто лъже себе си.

Затова е изключително важно да се познават Божиите думи и да се пазят. В случая е изключително важно да се знаят белезите на последните времена. А тези белези са казани от Божия Дух доста преди да станат, за да може да не живеем в тъмнина.

Да игнорираме ли думите на Божия Дух като кажем "ами не знаем кое как ще бъде", след като е записано и е достъпно за прочит?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #71 on: March 14, 2010, 13:45:43 PM »
аз не виждам спор да има по въпроса,не намирам моите схващания за нещата много по-различни от вашите,просто виждам,че разменяме писания сякаш има спор,а то няма...
ще попрочета и аз относно грабването,знам,че не пише нищо по въпроса директно в библията,но както казах,за сега нямам позиция относно това.
лично аз много от моделите на тълкуване на словото по църквите съм ги видяла като неправилни и ще продължавам да търся истината,най-вече чрез словото и гласа на Святия Дух.
спомням си,че преди години съм вярвала твърдо в грабването,защото си мислих,че тайната,за която се говори в библията,която е показал Бог само на пророците си,е било именно грабването,стихове като "двама ще работят на полето,единия се взима,а другия се оставя" са поддържали жива вярата ми в грабването,но сега казах,че незнам.защо?защото спрях да вярвам  твърдо в грабването.Господ може да ме доведе до познаване на истината,щом търся.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Печата на звяра
« Reply #72 on: March 14, 2010, 14:06:38 PM »
...не намирам моите схващания за нещата много по-различни от вашите...
...знам,че не пише нищо по въпроса директно в библията,но както казах,за сега нямам позиция относно това.
Мисля, че трябва да си по-искрена в изказванията си. Ясно се вижда, че това, което пишем доста се различава от схващанията, които си имала досега. Не виждам какво притеснително има просто да се каже, че твоите схващания се различават значително. В момента се опитваш на всяко изказване да споменеш как ти точно това имаш предвид, след като в предното сме показали, че има някои отклонения от това, какво пише в Библията и твоите думи. Няма нищо срамно в това да се покаже грешката на някого, защото всеки може да сгреши в говорене. Но е неприемливо да ти покажат грешката и ти да кажеш, че точно същото казваш, т.е. че изобщо не си сбъркала.

Това, че "засега нямаш позиция" не виждам как можеш да го съчетаеш с твърдението "знам, че не пише". Не виждам как говорим за сравнение на "схващания", когато нямаш позиция. А уж нямаш позиция, обаче "знаеш, че не пише нищо по въпроса директно в Библията".

Аз мога да ти кажа, че в Библията пише директно по въпроса и това го знам не защото имам мнение по въпроса (защото тук мненията не са равносилни на доказателства), а просто защото съм го прочел в Библията, която повечето днес могат също да прочетат. Тези наблюдения съм ги споделил в темата, която посочих по-горе и се вижда, че в Библията много ясно пише по въпроса.


Quote
лично аз много от моделите на тълкуване на словото по църквите съм ги видяла като неправилни и ще продължавам да търся истината,най-вече чрез словото и гласа на Святия Дух.
Тези неща по-горе вече ги дискутираме няколко дни и вместо да пишеш още едно съобщение извън текущата тема, защо не прекараш това време в прочит на пасажите, които са дадени в посочената по-горе тема, и да размислиш, вместо да обещаваш, че ще ги видиш и същевременно казваш, че "знаеш, че не пише такова нещо"?

...и чак след това да пишеш в съответната тема.


Quote
защото спрях да вярвам  твърдо в грабването.Господ може да ме доведе до познаване на истината,щом търся.
Съветвам те да пишеш размишленията си по темата за Второто идване на Христос (забележи, че не употребявам думата "грабване", тъй като е некоректна), а съобщенията в тази тема да си останат съгласно нишката на темата.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #73 on: March 14, 2010, 14:41:15 PM »
не мисля,че има огромни различия,различията идват оттам,че съм на точката на преосмисляне на някои неща.вярно е,че сме много различни,но това не означава,че всеки трябва да спори.едва ли щях да общувам с вас,ако считах,че се различаваме значително в убежденията си.
странно защо си мислиш,че съм се опитвала да кажа за всяко нещо,че точно това имам предвид,ако изглежда така,ок,но няма такова нещо.защо ми е да го правя?какво ме ползва това?но мога ли да те разубедя,че не е така,като си убеден,че е така...
по-скоро е възможно да не съм разбрала правилно някой,както и този някой може да не ме е разбрал правилно.
нещо не можем да се разберем ми се струва,но няма значение,Господ вижда сърцето ми.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Печата на звяра
« Reply #74 on: January 30, 2011, 23:59:47 PM »
Незнам дали заглавието е правилно и дали й е мястото тука на тази тема,но бих искала да повдигна един въпрос,над който разсъждавам напоследък,поради отделни статии в нета,на които попаднах.



        Ами определено Kristiana  заглавието не е правилно.
Никъде не виждам в словото да се говори за "печата на звяра".
  Говори се за ".белега на звяра" и "числото на неговото име"
Изобщо темата е много блудкава и Kristiana   прави неминуемо впечатление че явно страниците на Новия Завет и книгата Откровение са ти залепнали.
      Задаваш въпроси без да положиш и наи минимално усилие да издириш нещо.
 Белега/чипа няма да ти го имплантират без да знаеш, а това ще стане съвършенно съзнатрелно от хора които решат да се откажат от Бога и да се поклонят на Антихриста и неговия  образ.
    Тия които не се поклонят на образа и откажат белега ще бъдат избити. Така че ще имаш възможност за съвсем съзнателен избор - с Бога , или с дявола в огненото езеро!!!
    Белега ще е физически  - това е ясно - но това не е толкова важно.

  По интересен е 18 стих на 13 глава - има ли някои разумен които да е сметнал числото на звяра??? -  666.


 
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО