Author Topic: Печата на звяра  (Read 112701 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Печата на звяра
« on: September 09, 2008, 19:34:58 PM »
Незнам дали заглавието е правилно и дали й е мястото тука на тази тема,но бих искала да повдигна един въпрос,над който разсъждавам напоследък,поради отделни статии в нета,на които попаднах.

Какво ще представлява печата на звяра?За белега на звяра знаем,че ще бъде чипа,който ще се слага на дясната ръка или на челото,но какво ще предствлява печата му.Аз не съм изобщо компетентна по тези въпроси за белега,защото много неща не са ми ясни.
Ако белега и печата на звяра са едно и също нещо,казано с две различни определения,добре...,но аз мисля че не са едно и също нещо.Още преди доста време съм си мислела,че ако ще ни принуждават да си слагаме печата (чипа)(както пише в Откровение на Йоан),тогава значи би могло да съществуват случаи,в които този чип да може да се имплантира без да знаеш,ако спиш или ако си упоен,с цел да бъдеш следен навсякъде.И един християнин отдаден на Бог,събужда се и незнае,че му е имплантиран този така наречен белег(само за пояснение под белег може да се разбира и да се има впредвид друго в Библията,а не този чип,но.....).Тогава.....?Нима този чип ще го накара да забрави за своя Господ или да се откаже от него?Освен,ако разбира се този чип не представлява устройство,което да излъчва определени вълни,които въздействат на психиката,за да накара човека,носещ го да се подчинява като робот на тези,които управляват чрез чипа.
В Откровение се казва на едно място "...запечатаните с Духа на Бога...".Ако това, че съзнателно си се предал на Бог и си го приел за Спасител и общуваш с Него и си приел Святия Дух означава,че носиш печата на Бога (освен,ако печата на Бога не означава друго) ,тогава печата на звяра би трябвало да означава нещо подобно,т.е. че съзнателно се предаваш на сатана и искаш да му служиш.Четох скоро на едно място в нета относно новия световен ред,че никой няма да може да влезе в него,без да е направил ритуала на Луцифер или нещо подобно беше.В този ред на мисли излиза,че в онези времена не просто чипа,а те ще изискват от хората да правят специален обед,че са предадени на този нов световен ред и на този който стои зад него.
Ако нещо бъркам и не съм права,моля пояснете ми.И ще се радвам,ако някой знае и може да обясни относно тези неща.

С поздрав,Кристиана!

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Печата на звяра
« Reply #1 on: September 09, 2008, 20:06:08 PM »
Здравей,

За белега на звяра знаем,че ще бъде чипа...

От къде знаем?

Още преди доста време съм си мислела,че ако ще ни принуждават да си слагаме печата (чипа)(както пише в Откровение на Йоан),

Къде пише в Откровението "печат (чипа)" ?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #2 on: September 09, 2008, 22:47:26 PM »
Да,наистина незнаем,дали чипа е белега.По-точно така се говори в християнските среди,може би несъзнателно го приемаме за вярно,а може да не е така.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #3 on: September 09, 2008, 22:48:24 PM »
Aз също нямам спомен да съм чел за печата на звяра в Библията. Писанията говорят за печата на Бога и белега на звяра.

Бог има печат, а звяра има белег. Сега като се замисля намирам за напълно логично звяра да няма печат, защото печата е символ на законна власт и право, каквато само Бог може да упражнява над човеците, докато дяволът е узурпатор на човешките души и единствено може да си поставя белег на тях, но не и законен печат на власт.

Иначе намирам посоката ти на разсъждения за правилна. Белега на звяра няма как да бъде нещо физическо като чип или подобно, защото в такъв случай то ще може да се сложи насила и така някой светия лесно може да бъде дамгосан. От друга страна ако някой има да кажем чип на ръката си може лесно да го изчагърка с нож (или дори да си отсече ръката ако трябва) и така да се освободи от белега.

Писанията обаче не свидетелстват белега да е нещо, което да може човек да си махне по желание, или пък нещо, което да може да се постави без избора на човешката воля. Нещо повече - дяволът бидейки имитатор на Бога предлага своя белег като алтернатива на Божия печат. В Откр. 7:3 се вижда че Божия печат се поставя на челото на Божиите слуги. Белега на звяра също се поставя на челото, но също така и на дясната ръка за разлика от Божия печат, който е само на челото.

Сега да си представим, че Божия печат е някакъв небесен чип е смешно, или пък че е нещо видимо за човешките очи е несмислено. Божият печат е духовен, видим само за небесните и духовните същества. По същия начин и белега на звяра е духовен, а не е нещо физическо, което може да се сложи на сила или махне с физическа интервенция.

Ако беше нещо физическо властите под контрола на звяра биха могли да арестуват някой светия, който има Божия печат и да му сложат на сила чип и той ще има и двата знака на себе си, което е невъзможно и ще доведе до парадокси в Писанието. Ето защо никой да не се заблуждава - белега на звяра в духовен!

Цялата история с чиповете е реална, защото подобни усилия се полагат и дявола ще използва подобни технологии, но това няма да е белега за който се говори в Откровението. За нас обаче е по-важно да разбираме за Божия печат, защото нашата грижа трябва да бъде не как да избегнем белега на звяра, а как да се намерим между тези, които Бог ще разпознае като Свои и на които ще постави Своя скъпоценен печат.

Ето малко светлина относно на какви хора Бог ще постави печата си:

Езекиил 9:4  И Господ му рече: Мини през града, през Ерусалим, и тури белег върху челата на мъжете, които въздишат и плачат поради всичките мерзости, които стават всред него.

Ерусалим е Божият град на правда и мир, но вместо това по времето на Езекиил се беше превърнал в място на мерзости, насилие и идолопоклонство. По същия начин както църквата е призована на бъде стълб и подпорка на Истината, място на правда и мир, но се е напълнила с мерзости, ереси и беззаконие. На връх всичко това точно както в древния Ерусалим се прокламира, че града е в духовен и материален просперитет, дни на велики съживления изливане на Духа ... благословение от Торонто, съживление в Пенсакола, изливане във Флорида... и още и още заблудителни явления убеждават християните, че живеем във времена на велики духовни постижения, докато в същото време беззаконие, идолопоклонство, мерзости и насилие в Господния дом задушават правдата и наскърбяват Духа.

И кои са тези които виждат и разбират всички тези неща и въздишат и жалеят за всичко това? Тези, които са като Давид, който написа:

Пс. 119:136  Водни потоци текат из очите ми. Понеже не се спазва Твоя закон. и още:

Пс. 119:53  Горещо негодувание ме обзе по причина на нечестивите, Които оставят Твоя закон.

Това са хората на които Бог ще постави своя печат и ще разпознае като Свои. Онези, които са възлюбили правдата и стенат и въздишат от всяко беззаконие и неправедност. Които не се примиряват, но негодуват от всяко грозно, вредно и неистинско нещо. Които не търпят несправедливост и неправеден съд, нито са безразлични към угнетението на слабия и на сиромаха. Такива които разбират какво е Божието Царство и копнеят по него викайки с цялото си сърце:

Амин! Дойди, Господи Исусе! Откр. 22:30
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #4 on: September 09, 2008, 23:30:15 PM »
Мерси за пояснението.
Бих искала тогава да питам,какво би могло да бъде белега на звяра,който той ще принуждава да си сложат и малки и големи?Какво би могло да бъде толкова принудително нужно?Как ще бъде представено на хората?Вероятно като необходимост за съществуване ли?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #5 on: September 10, 2008, 00:36:21 AM »
Аз вярвам, че белега на звяра е прегорялата съвест.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #6 on: September 10, 2008, 00:42:11 AM »
Аз също съм си мислела, че белега на звяра може да бъде отношение на хората към Бога и духовния свят.Дори съм си мислела че това е нашето "его",защото е много трудно да се справяме с снего,но незнам дали е така.

Kris

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 8
Re: Печата на звяра
« Reply #7 on: September 10, 2008, 00:47:18 AM »
Не съм сигурен,но ти ако например ходиш по жени/мъже,цигари,дроги,телевизии,ходенето по дискотеки,пристрастяването към нещо и мн. други.) ти фактически приемаш делото на сатана.Ако оставиш да ти имплантират чип,ти пак го приемаш.Винаги си задай този въпрос: ако беше Исус Христос сега на мое място,щеше ли да постъпи така?
Първо послание до Тимотея 6:10,11: Зашото корен на всички злини е сребролюбието,на което предавайки се,някои се отклониха от вярата и си навлякоха много мъки.
Но ти,човече Божий,бягай от тия неща и стреми се към правда,блочестие,вяра,любов,търпение и кротост.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #8 on: September 10, 2008, 00:51:46 AM »
Спокойно,не съм от онези християнки,които смятат за нормално да ходят по своите си пътища и по пътищата на света.Говоря за това,че когато си близо до Бога,много близо,също ти се налага да се справяш с егото си.Ако не беше така,щяхме да сме безгрешни,изпълнявайки всички заповеди на Бога.

Kris

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 8
Re: Печата на звяра
« Reply #9 on: September 10, 2008, 01:10:52 AM »
Това е така,докато сме живи на тази земя,ще трябва да се борим.
Първо послание до Тимотея 6:10,11: Зашото корен на всички злини е сребролюбието,на което предавайки се,някои се отклониха от вярата и си навлякоха много мъки.
Но ти,човече Божий,бягай от тия неща и стреми се към правда,блочестие,вяра,любов,търпение и кротост.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #10 on: September 10, 2008, 02:03:46 AM »
Ако белега на звяра е друго,а не чипа,тогава ,защо толкова много се говори против тозиз чип,той става ли безобиден в такъв случай?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Печата на звяра
« Reply #11 on: September 10, 2008, 02:24:23 AM »
Има само едно единствено нещо, което прави невъзможно обръщането на човека към Бога и обновяването му в правда и това е прегорялата съвест. Ето няколко пасажа за размишление:

1Tим. 4:1,2  А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата, и ще слушат измамителни духове и бесовски учения, чрез лицемерието на човеци, които лъжат, чиято съвест е прегоряла,

1Tим. 1:19  имайки вяра и чиста съвест, която някои, като отхвърлиха отпаднаха от вярата;

За чипа се говори много за да отвлече вниманието от реалната заплаха. Това е класическа военна тактика.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #12 on: September 10, 2008, 03:44:49 AM »
Какво друго означава прегоряла съвест,освен че това е съвест,която не осъжда за грях,за която всичко ,което е противно на Бога, е приемливо?

Какво всъщност означава прегоряла съвест?

И след като чипа не е заплахата,тогава можем да си го имплантираме без проблеми ли?

Но защо пише,че без белега на звяра няма да може да се купува и да се продава?Не става ли въпрос там за чипа,или чипа е само физическото лице на белега,който всъщност е прегорялата съвест?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Печата на звяра
« Reply #13 on: September 10, 2008, 06:19:28 AM »
Уочман,мислех си нещо преди малко.Ти казваш,че за теб белега на звяра е прегорялата съвест.
Незнам,дали е така,ама мислех си,че ако е така,тогава всеки човек в един момент може да се събуди,съвестта му да се събуди и да не бъде вече прегоряла.Всъщност аз незнам,дали една прегоряла съвест може да се събуди,но мисля че може.

Тогава...излиза че прегорялата съвест не може да бъде белега на звяра,защото първо нея никой не ти я налага,никой не те принуждава да позволиш на съвестта си да прегори и освен това белега на звяра е нещо,което не можеш да махнеш,а една прегоряла съвест,нима не може да се събуди?
Дали е така незнам!

Kris

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 8
Re: Печата на звяра
« Reply #14 on: September 10, 2008, 08:11:00 AM »
чипа ще е заплаха,но не тази от която трябва най-вече да се пазим.
Първо послание до Тимотея 6:10,11: Зашото корен на всички злини е сребролюбието,на което предавайки се,някои се отклониха от вярата и си навлякоха много мъки.
Но ти,човече Божий,бягай от тия неща и стреми се към правда,блочестие,вяра,любов,търпение и кротост.