Author Topic: Ако Бог ни е достатъчен, защо ни е да търсим брачен партньор?  (Read 61502 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Quote
По някои места в постингите изглежда, че си човек, който има какво да сподели на братята във форума тук, но някои от постингите ти звучат незряло, въпреки, че може би имаш знание, за да наставиш другите.

Ако наистина имаш близост с Всевишния и изграден Христов характер, то ще е радост за мен и за други да споделяш неща, които Бог позволи, но в повечето случаи звучиш като човек, който е прекарал доста време в липса на общение и досегът ти с други хора показва много предразсъдъци. Това го пиша не, за да се конфронтирам с теб, но да споделя, че оценявам това, че искаш да наставиш другите, в неща, които си изследвал.

като оставим настрана опитът ти да ми направиш нещо като психоанализ, би ли ми посочил поне две неща, които ти „звучат“ като „незрели“ и ми дай твоята „зряла“ алтернатива, която да ми "звучи" като такава?

също така, би ли ми посочил поне три мои предразсъдъка (защото говориш за "много" предразсъдъци), като ми посочиш, защо според тебе са „предразсъдъци“?

Quote
В няколко постинга вече ти пиша не за да ти доказвам, че 1 Коринтяни 7:11 се отнася и за невярващи. Ето едно от местата, където го пиша:

Цитат
Аз не съм отрекъл това, че в 11-ти стих пише за вярващите. Уточних няколко пъти, че има пасажи в главата, които са за вярващи, а други за това, че единият е вярващ.

Никъде не казвам, че точно 11-ти стих се отнася и за невярващи, а напротив - споделям, че има други пасажи, където се говори специално за случая с невярващите.

тъй като се опитваш да изкараш, че едва ли не не съм разбрал какво казваш (а аз много добре разбрах какво си казал, освен ако ти сам не си разбрал какво си казал), ще ти задам един въпрос, на който се надявам да дадеш ясен и недвусмислен отговор без никакви увъртания. въпросът е следният:

„според теб 1 коринтяните 7:11 само за случаите когато и двамата съпрузи са вярващи ли се отнася или е задължителен не само когато и двамата са вярващи, но е задължителен и когато само единият е вярващ?“


Quote
По други форуми съм виждал извинения от рода на "Това го няма в Писанията" като хората наблягат точно на определен пример, а не на принципите, заложени в този пример. В този форум смяташ, че се разсъждава по същия начин, което показва също доста предразсъдъци и преждевременно отсъждане за определен характер. Когато кажа, че нещо го няма написано в Писанията, говоря за принципа, заложен там, а не дали има точно същия конкретен случай, за който искам да намеря отговор....

това, което ти посочих в моя постинг, не се отнасяше за форума като цяло, а конкретно за тебе, защото ти в по-предишния си постинг демонстрира следното мислене – че тъй като нямало „пример“ (това беше твоята собствена дума, а не "принцип") за еди какво си в словото, то следователно то било невярно. ти едва сега започна да се опитваш да заменяш думата „пример“ с думата „принцип“, което е стъпка в правилна посока, разбира се, но не е стъпка в правилна посока да не си признаваш, че досега си говорил друго по въпроса.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
опитът ти да ми направиш нещо като психоанализ, би ли ми посочил поне две-три неща, които ти „звучат“ като „незрели“ и ми дай твоята „зряла“ алтернатива, която да ми "звучи" като такава?

също така, би ли ми посочил поне три мои предразсъдъка (защото говориш за "много" предразсъдъци), като ми посочиш, защо според тебе са „предразсъдъци“?
Това, че разсъждаваш предварително, преди да познаваш някого и преценяш какъв е е достатъчна причина, за да се прецени, че има пред-разсъдък. Едно от нещата беше това за "примера" в Словото. Ти започна с "опровергаване", което е детинско, като започна да ме питаш къде пишело за това и онова, което показва, че ти смяташ, че аз съм тръгнал в посока на това да ти вадя конкретна същинска ситуация, а не принципи в Словото, на които им викат още "примери" в Писанията. Подходът ти беше с предразсъдък. Когато в Словото пише за неща, които са се случили за наш пример, се обуславят принципи, върху които да се гради.

Другото е, че съм в позицията на някой, който не иска да разбере нещо, когато няколко пъти писах по определен въпрос (за 11-ти стих), но ти продължи в насока, все едно аз никога не съм писал.

Това са очевидните неща, които правят впечатление от писането ти.

Quote
тъй като се опитваш да изкараш, че едва ли не не съм разбрал какво казваш (а аз много добре разбрах какво си казал, освен ако ти сам не си разбрал какво си казал), ще ти задам един въпрос, на който се надявам да дадеш ясен и недвусмислен отговор без никакви увъртания. въпросът е следният:

„според теб 1 коринтяните 7:11 само за случаите когато и двамата съпрузи са вярващи ли се отнася или е задължителен не само когато и двамата са вярващи, но е задължителен и когато само единият е вярващ?“
В 1 Коринтяни 7:11 е записано специално за двамата вярващи. Това ти го писах няколко пъти. Когато единият е вярващ той няма право да напуска и да се жени повторно, докато е жив другият.

Quote
това, което ти посочих в моя постинг, не се отнасяше за форума като цяло, а конкретно за тебе, защото ти в по-предишния си постинг демонстрира следното мислене – че тъй като нямало „пример“ (това беше твоята собствена дума, а не "принцип") за еди какво си в словото, то следователно то било невярно. ти едва сега започна да се опитваш да заменяш думата „пример“ с думата „принцип“, което е стъпка в правилна посока, разбира се, но не е стъпка в правилна посока да не си признаваш, че досега си говорил друго по въпроса.
В Словото виждаме точно думата "пример" и затова ползвам думата "пример". Това е, че днес думата "пример" се е превърнала в синоним на "същата ситуация".

Словото дава пример (наречи го "принцип" ако искаш) за всичко, което е добро и потребно, затова то е единственият критерий за това кое е право и кое - не.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
тихомире,

би било наистина детинско от моя страна, ако и след горния ти вътрешно противоречащ си постинг, в който на практика за пореден път увърташ и избягваш да дадеш ясни и еднозначни отговори на въпросите ми, продължа този спор с тебе. освен това, за мен е безполезна загуба на време да ти напомням и цитирам твоите собствени твърдения от предни постинги след като ти сам не помниш или се правиш, че не помниш, какво си писал. а ти, ако искаш считай това мое мнение за „предразсъдък“ или даже за „много предразсъдъци“ или както на тебе ти хареса.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Тихомире,

Не се ли усещаш, че си се превърнал в един дървен филосов, пълен с гордост, който на всяка цена трябва да се изкара "прав", каквото и да му се казва и доказва? Това, че си администратор на този форум, не оправдава по никакъв начин твоето поведение и презумцията ти, че си "непогрешим"! Много си се отдалечил от Духа на Словото и ще е от голяма полза първо за теб да седнеш насаме с библията си, и молейки се на Господ да четеш внимателно, и да мислиш. Ще ти е трудно да се пребориш отначало с глупостите, които са се загнездели в теб, но Бог има силата да ти помогне, ако имаш искрено сърце. Успех!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Когато няма примери в Словото, които да оправдаят прелюбодействата, които защитаваш, накрая се стига до лични нападки и гнили думи, които не приличат на Божий мъж. Това е типично за всички, които са безсилни срещу Словото. Не веднъж сме го видяли в този форум.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Тихомир е прав,
прелюбодееца си е прелюбодеец независимо дали е вярващ или не.
Личните обиди, спомагат само да се разпознае кой ,кой е!
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Интересна формулировка от IvanQS:

"вярващ прелюбодеец" :)

Какво означава това понятие - моля за повечко уточнение!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
здравей, Валипети дано дане греша иметоти сега аз ще се пробам да ти дам моя отговор на този вупрос без да претендирам като някой хора че съм абсолютно прав. Разбирасе ще се обоснова ссловото.щЕ Дам само два цитата от словото което мисля че ще са достатъчни. Първият е че Бог каза че човек ще остави майка си и бащаси и ще се прилепи към жена си.И втория цитат е от новият завет когато Исис каза че това е ДАР и не е за всеки да бъде без жена и добавя едни са така а други не са.Не гоцитирам дословно ноти ще се сетиш за кой стих става дума.И дори Павел изказва мнение по този въпрос тоий изрично подчертава че това е негово мнение.И В ЗАКЛЮЧЕНИЕ ще кажа че колкото и да си духовен ако нямаш този дар е добре да се ожениш, друг е въпроса кой е начина на женитба макар че и там има много спекулация.

Asko

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
  • Не мисля да споря с теб. Исус не спореше
  Здравейте братя,

 Честито Рождество Христово и весело посрещане на Новата година.Бог да ви благослови и бъдете за благословение

 Темата тук беше полезна за мен,като все още несемеен човек в Господа търсещ съвършенната воля на Бог за живота си. Благодаря на Валентин Василев за приложения материал.
 
 Искам само да попитам въпросната книга продава ли се някъде и ако да къде ? Как мога да се сдобия с нея

 С обич и уважение : Asko

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Здравей, книгата не се продава, но може да бъде свалена от тук.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8