Author Topic: Микровълнови печки  (Read 30876 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Микровълнови печки
« Reply #15 on: October 07, 2010, 18:47:06 PM »
Аз от CRT имах непрестанни болки в очите. Откак съм с TFT няма и помен от подобни болки.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Микровълнови печки
« Reply #16 on: October 07, 2010, 19:42:20 PM »
Аз от CRT имах непрестанни болки в очите. Откак съм с TFT няма и помен от подобни болки.

 Много зависи какъв е бил (марка/модел/за къде е произведен/година на производство). Работил съм на поне 20 модела монитора (ако не и повече) от както ползвам РС има разлика от монитор до монитор. Много е важно за къде е бил произведен монитора, самите части вътре са различни /работех в фирма за поправка и техниците са ми споделяли просто ми беше интересна темата/

   Tihomir
 В момента работата ми е свързана с това да съм по цял ден пред компютър, имам и колеги които имат същите проблеми. Като цяло се занимавам с това от близо 9 години и мога да споделя опита си, все пак работя с други хора които има същите проблеми. Да светлината е от значение. Луминесцентната светлина е наистина вредна понеже трепти доста и това натоварва окото, като се комбинира с нисък опресняване на монитора комбинацията не е добра.
 Има сертификати за качество на лепенката на монитора, обикновено евтините модели са с малко сертификати за защита - от там вредят много, облъчват много и натоварват повече. Тези сертификати обикновено са обвързани с цената на монитора.
 Като цяло цветовете/светлината/опресняване която постига CRT са постигнати 'уж' от новите плоски монитори. Което само говори за себе си.
 Когато нещо е направено в глобален мащаб като това да се спрат от производство тези монитори значи нещо не е наред - корпорациите не правят случайни неща.

  Относно енергоспестяващите крушки, евтините такива докарват наистина много болести, имаше още някакви вредни неща освен живака. Като цяло се препоръчва да се стои на минимум 100-150 см. от тях. Има доста информация в интернет за тях изследвания и т.н. И да вкарват ги поради тази причина, не случайно го/ще го правят с закон. В Австралия вече действа такъв и ако не се лъжа до края на тази година трябва да са минали изцяло на тези крушки.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Микровълнови печки
« Reply #17 on: October 07, 2010, 20:04:33 PM »
Quote
Относно енергоспестяващите крушки, евтините такива докарват наистина много болести, имаше още някакви вредни неща освен живака. Като цяло се препоръчва да се стои на минимум 100-150 см. от тях. Има доста информация в интернет за тях изследвания и т.н. И да вкарват ги поради тази причина, не случайно го/ще го правят с закон. В Австралия вече действа такъв и ако не се лъжа до края на тази година трябва да са минали изцяло на тези крушки.

В България вече забраниха конвенционалните крушки. И като гледам серията видеа по-долу, май ще се минава на светодиодно осветление.

http://www.youtube.com/watch?v=6CVLa_tRslY
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Микровълнови печки
« Reply #18 on: October 08, 2010, 09:46:10 AM »
Глава боли от евтините TFT Монитори с TN матрица. Такива матрици слагат и в лаптопите, заради по-ниското потребление. Но този тип матрици дори и от най-добрите варианти, пак са ужасни. За съжаление читавите монитори струват доста.


В България вече забраниха конвенционалните крушки.

До 2012 трябва да изчезнат всички крушки. За сега спряха 100 ватовите и от тази година 75 ватовите. Но крушки се намират на черно, защото все още се произвеждат за страните, които не ги забраняват. В малки магазинчета, по битаци има. Скоро взехме няколко 100W от един битак.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Микровълнови печки
« Reply #19 on: February 26, 2011, 21:42:20 PM »
Ето една нова статия по темата с микровълновите печки:

http://www.zdravosloven.com/portal/statii/vredni-mikrovylnovi-furni-236.html
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

dodai

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 185
Re: Микровълнови печки
« Reply #20 on: October 18, 2012, 15:09:30 PM »
Ето какво представлява така наречената микровълнова печка.Информацията доколкото разбирам достоверна.



http://balkanec.blog.bg/lifestyle/2011/07/02/pomenik-na-otrovite-s-koito-ni-troviat.775523

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Микровълнови печки
« Reply #21 on: October 18, 2012, 19:16:47 PM »
От много време вкъщи нямаме микровълнова.