Author Topic: Мощно здрасти  (Read 15521 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Мощно здрасти
« on: July 04, 2008, 00:49:18 AM »
Здравейте,аз съм Самуил.На 16 год.,още от бебе ходя на църква със родителите си.Вярвам в Исус Христос,който е пролял кръвта си за мен и за цялото човечество.
:)

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #1 on: July 04, 2008, 00:59:42 AM »
Между другото днес ставам на 4 години

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мощно здрасти
« Reply #2 on: July 04, 2008, 02:08:23 AM »
Здравей TFK и добре дошъл,

По-горе пишеш че си на 16, а по-долу на 4. Да нямаш предвид, че от 4 години си повярвал?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #3 on: July 04, 2008, 15:01:23 PM »
Преди 4 години получих кръщение във Святия Дух :)

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Мощно здрасти
« Reply #4 on: July 06, 2008, 15:44:18 PM »
Здравей и от мен, Самуил. Добре дошъл във форума.

Бих искал да те попитам за името, което си избрал--TFK--какво точно означава и защо си го избрал?

В момента за мене това съкращение нищо не значи, а всяко название би трябвало да дава определен смисъл и значение на нещото, което характеризира (в случая човека, който го носи). Мисля, че представянето е място за точно такива уточнения.

Виждам, че си млад във вярата и се надявам чрез престоя тук да получиш добра насока.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #5 on: July 07, 2008, 12:30:55 PM »
TFK-Thousand Foot Krutch,кандаска рок група,направена през 1997,предали живота си на Исус,музикантите пеят и възхваляват Бог.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мощно здрасти
« Reply #6 on: July 07, 2008, 14:04:03 PM »
Здравей Самуил,

Не знам дали знаеш, но има стратегия, която врага успешно използва за инфилтриране на църквите и заглушаване вярата на светиите днес. Тази стратегия е чрез инфилтриране на църквата и християнството чрез фалшиво покаяние на поп и рок звезди, на които е платено да се представят като християни за да нанесат вреда отвътре на тялото Христово.

В случая бих искал да ти обърна внимание на следната снимка от сайта на TFK:

http://www.thousandfootkrutch.com/_v2/_photo/parachute4.jpg

Забележи погледа, вниманието и обожанието на публиката към кого е насочено. Към Бога или към изпълнителя? Забележи също така знака с ръка който са направили някои от публиката, че това е типичния знак на хеви метълите, който представлява показалеца и кутрето изпънати а останалите пръсти свити, което изобразява глава с рога и е символ на възвеличаване на дявола и неговата власт.

Ти как би коментирал тази снимка и посланието което тя носи?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #7 on: July 07, 2008, 16:07:55 PM »
Нормално е на концерт всички да гледат изпълнителят.Нормално е да са протегнали ръце към него.Погледът-всички са афектирани от концерта,не знам дали си чувал някои песни,но ритамът и като цяло звученето е доста бързи е нормално.Качеството на снимката не е перфектно.
Посланието-Виждам издигнати пръсти към небето.
Има една книга "Истината за рока"-в нея се пише,че християнският рок е нормален стига:
1.Музиката,която слушам да популяризира християнският морал,ценности и поведение?
2.Въздига ли Исус и възхвалява ли го като Бог и спасител?
3.Учи ли на истина и духовна мъдрост?
4.Доближава ли ме до Бог,кара ли ме да го почитам и обичам или ме отблъсква?

Поради мързел няма да си управям цялото съобщение

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мощно здрасти
« Reply #8 on: July 07, 2008, 16:18:23 PM »
Самуил,

Добре е че си тръгнал да излизаш от тинята на метъла и рока. Още по-добре ще е да извървиш пътя докрай и да не се връзваш на псевдохристиянски музиканти, които са изпратени от дявола да покваряват тялото Христово.

Аз лично съм бил металист преди да повярвам, при това ревностен и последователен металист. Метъл и рок спрях да слушам още през първата седмица след покаянието си защото установих, че тази музика няма нищо общо с новия човек и мира на Бога в мен. Можех ясно да усетя как музиката ме вкарва във гордост и кара сърцето ми да се навдига. Това не е лошо постижение за човек повярвал от една седмица. Някои за години не могат да установят това, което би поставило под въпрос автентичността на тяхното покаяние.

Що се отнася до снимката, ако един музикант има Божия Дух в себе си и види, че хора под влияние на неговата музика размятват сатанински символи, то той веднага би спрял музиката и би смъмрил и изобличил човеците, които правят така. Видно е че тия музиканти нямат проблем със сатанинските символи, което само по себе си е солидно свидетелство що за християни са.

Моя братски съвет е да загърбиш музиката на тези лъжебратя и лъжехристияни, и да не ставаш съучастник в безплодните дела на тъмнината, но по-добре да ги изобличаваш.

Поздрави и ще чакаме да обърнеш съобщението си на кирилица.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мощно здрасти
« Reply #9 on: July 07, 2008, 16:24:31 PM »
TFK,

Има едно филмче "They sold their souls for rock 'n' roll", което можеш да намериш във http://video.google.com - препоръчвам ти го.

Предполагам не си се занимавал надълбоко с тези музики и не си наясно с много от нещата в тях. Добре е да видиш това филмче горе, а и да видиш откъде идват нещата, защото като млад във вярата си бил измамен, че "няма проблем с тази музика, стига да е християнска". До мен също дойдоха тези измами.

Сравненията с групи като Hillsong не са добри. Явно не си изследвал текстовете на песните им, не си слушал проповедите им и не знаеш делата им. Ако познаваш добре Словото ще намериш голяма разлика с текстовете им и Словото.

Не всеки, който пее "Господи, Господи" има предвид Господарят Исус Христос. Не всеки, който пее "Господи Исусе" има предвид Господарят Исус Христос (примерно мормоните също имат Исус, но е лъжлив). Не всеки, който пее от псалмите е християнин.

Трябва да си много внимателен, защото в днешни дни музиката е това, което подмамва младите християни и не малко са подмамени.

Разгледай се във форума за теми, свързани с музиката.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #10 on: July 07, 2008, 17:07:48 PM »
Приемаме,че Хилсонг,ТФК са в разрез с божието слово.Кой групи са християнски?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мощно здрасти
« Reply #11 on: July 07, 2008, 17:15:52 PM »
Животът не е само музика.

Това, че не намираш "християнски групи" не прави Словото по-малко валидно и не е причина да отслабваш във вярата.

За момента християнството за теб е може би 90% музика. Така е било за мнозина включително и за мен. Време е да се огледаш, че не е само това.

Ще дойдеш до момент, когато може би няма да откриеш "християнски групи", но само тук-там ще намираш някоя Божия песен, която е наистина Божия.

Масовата "християнска" музикална индустрия в момента не търси Бога, а парите на хората - прочети повече в тази тема.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #12 on: July 07, 2008, 17:30:33 PM »
Мисля,че съм останал недоразбран.Вярвам в Бог от малък,роден съм в христянско семейство,от 4 год. ходя на "Неделно училище",на 12 години Бог ме дари със Святият си дух,музика до 14 год. почти не служах,на 15 почнах да служам.За мен вярата не е музиката.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мощно здрасти
« Reply #13 on: July 07, 2008, 17:38:09 PM »
Преди всичко живота не само, че не е само музика, но въобще музиката няма никакво право да заема толкова важна част от живота на светиите, каквато и се дава днес от мнозина. Противникът е положил всяко усилие да препрограмира човечеството от разумен към емоционален начин на живот. И понеже музиката е инструмент за емоционално въздействие тя бива поставена на пиедестал от днешните медии, които са под контрола на злия.

В едно статистическо проучване се казваше че около 70% от младите хора при възникване на проблем се обръщат към музиката за спасение и помощ. Или по-скоро за бягство от реалността. Това показва колко несмислено е това поколение. В момента църквите биват заливани от същия музикален бълвоч както и света само дето текста е "по-морален и с християнски ценности". Аз бих попитал да не би будистката музика да е неморална или да няма общоприети ценности в нея, които да минат за християнски?

Нито морала нито ценностите дефинират същността на една музика. Истинската музика може да излезе само от сърцето на съкрушен и осветен човек. Днешните популярни "християнски" музиканти са всичко друго само не и съкрушени и духовни човеци. Те в най-добрия случай са плътски християни и духовни бебета, а в най-лошия са осъзнати пратеници на сатана.

Що се отнася до така наречените музикантски групи, ние нямаме пример в Писанията, особено в Новия Завет християните да правят каквито и да е музикални групи, още повече такива които имат намерение да правят търговия и бизнес със музика "за Бога".

Писанието ни учи да пеем и възпяваме Господа в сърцата си, а още да пеем хваления в събранието. Нищо не се казва за фирми, групи, концерти, въвличане в музикалната индустрия и генериране на печалби от Господните хваления. ВСИЧКО КОЕТО ВИЖДАМЕ ДНЕС Е ЕДНА ОГРОМНА ИЗМАМА! Дяволът е намерил широко отворена врата в църквата и тя се нарича музика.

Ние трябва да затръшнем тази врата в живота си веднъж и за винаги!
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

TFK

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Re: Мощно здрасти
« Reply #14 on: July 07, 2008, 17:44:57 PM »
...