Author Topic: Има ли дявол или как е успял бунта на първия ангел срещу Бога  (Read 34813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Наистина, за да победиш в една битка е добре да знаеш някои неща за противника...

Но, съвсем не е нужно да знаеш всичко, за да разбереш кой е той и какво иска.

Битката вече е започнала. Ние сме се вкючили на някакъв етап.

И ние сме застанали на една от страните - щом сме тук - на страната на Исус.

Него вече не можем да не познаваме, защото които са Христови, Бог е в тях и ние в Него, и сме части един на друг.
.....
Но, това са доста повърхностни разсъждения за нещо много дълбоко, каквото е познаването на Христа.

От това познаване зависи изхода на битката - и тук е много голяма дълбочината...

Във всички случаи е съдбоносно познаването на Христа, не само запознаването...

Действително е опасно да се правят такива доктринални грешки за произхода на Исус  -вярвам, че това е грешка на недостатъчно доброто познаване на Исус.


Моля Кристиян да не се засяга, а да продължи в познаването...
soldier

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Quote
Писание като червена нишка преминава закона за първосътворените и първосъздадените, включително и за Господ Исус Христос, но единствено и само за Него- като Първороден

Тук се описва  Христос като несъществуващ преди определен момент и по едно време "първороден", като не се гледа контекста, на цитата. А той именно се отнася за ВЪЗКРЕСЕНИЕТО на Христос, а не за "произхода му".

Това го пиша вече за втори път.

Quote
Ако Бог използва принципа на първосъздаден и Първороден – случая с Адам и Господ Исус Христос, и ако е постановил този закон да бъде валиден завинаги, Той сигурно не би изневерил на Себе си ( а и не би могъл, поради непроменяемостта на същността си ), кой тогава е бил първосъздаден измежду ангелите ?

Това е изключително фатално твърдение. Тук "Бог" и "Господ Исус Христос" се използват като 2 различни личности, където едната "създава" другата, докато в Словото пише "Аз и Отец ми - едно сме".

Може би това сте го научили от проповеди или от книжки или е било неволно, но това е подход, който се ползва от всички религии, които мразят Христос - принизяват божествеността Му.

Няколко пъти го написах и все още не ви изглежда фатално. Това, което се получава тук е описване на един друг "христос", което е някак си между другото, докато основната тема гледате да е "познаването на врага" (което както казах в първия си постинг е китайска поговорка и противно на Словото твърдение).

Размишленията върху Божието Слово са добро нещо, но само, когато се правят в рамките на Словото и се трепери от всяко нещо, казано в Него.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Един съвет към Кристиян и автора на писаното В. Димитров:

Внимавайте какво пишете, и мислете как би било разбрано от четящите.
В случаят със законът за първородството, в целта да докажете първородството на сатана (не знайно защо) се оплитате и писаното може да бъде разтълкувано, като богохулство, както и стана (макар да не вярвам, че това сте имали предвид).
За това Тихомир правилно настоява за внимание, макар и по негов си начин (който повечето хора не разбират).

Иначе темата е интересна. И аз много пъти съм размишлявал. Защо изобщо Бог го е създал, като е знаел какво ще се случи и как изобщо е възможно такова създание да падне? Защо после Бог създава хората, като следва падението и така нататък? Но това са все въпроси без отговор.

В крайна сметка темата има и би трябвало да има един завършек (и важното в случая от което да се поучим) а именно:

Притчи 16:18 Гордостта предшествува погибелта,
И високоумието - падането.



Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Внимавайте какво пишете, и мислете как би било разбрано от четящите.
В случаят със законът за първородството, в целта да докажете първородството на сатана (не знайно защо) се оплитате и писаното може да бъде разтълкувано, като богохулство, както и стана (макар да не вярвам, че това сте имали предвид).
За това Тихомир правилно настоява за внимание, макар и по негов си начин (който повечето хора не разбират).все въпроси без отговор.

Така е проблема е в двусмислието. Освен това далеч не е сигурно дали Сатана е първороден. Той е един от петте херувими, и най-вероятно е точно петия и далеч не първия. Също така херувим, серафим и ангел са различни неща и не трябва да се мешат иначе става объркване. Херувимите са доста особени създания, много по-различни от всичко останало. За справка описанието на четирите херувима в книгата на Езекиил.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

nvknvk

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 4
Знам че ще защитя Дявола но имам и доказателство че Исус е ногов син

--- оттук надолу беше редактирано от администраторите ---
В този форум няма място за сатанисти и дъновисти.
--- край на редакцията ---

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
nvknvk,

Виждам, че нямаш никакви познания върху Словото и даже не си чел това какво става в този форум.

Това, което правиш е пагубно за душата ти и виждам, че не се боиш от Бога, нито от Словото му.

Ти подхвърляш няколко стихчета, обаче същността на пасажа и главата бива жестоко потъпкана и по този начин примамваш хората в лъжеучения, които са гнусни.

Бог на няколко места ясно показва, че върши волята си върху тези, които са нечестиви използвайки дявола. Това не прави Бог и дявола едно и също. Това е богохулство, което излезе от твоите уста.

Също ясно се вижда, че за теб Христос и Бог са различни и нямат общо. Това е също богохулство.


Ти нямаш място в този форум.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Мисля че тази тема е една от най безмисланите без това да обижда човека койтоя е поставил .Защо ли защото неможем да имаме отговотите тук и сега.Богако е искалда го обясни щял е да го обясни но той е оставил този въпрос открит и сигурно ще разберем като отидем горе на небето.Има още и други такива вупроси ни те ще останат без отговор.Например защо Бог е унищожил света преди нас или пък защо има дърво за добро и зло .....такаче не мисля е тази тема ще ни доведе допознаване характера на Бог.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Аз откривам отговора в Писанията, откъдето черпим информация. Щом нещо е споменато в Писанията, значи има защо.

Относно погубването на света -- беше поради грях. То си го пише.

Относно дървото за доброто и злото -- трябваше да има покорство от страна на човека, но той не се покори. Има и други аспекти, които могат да се разгледат, но това са първичните неща, които четем.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Е като ги разбираш тези работи защо дявола се разбунтива и откъде влезе гордост в него.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Дяволът се е разбунтувал поради гордостта, която влезе в него - ти сам си го писал. За гордостта бих ти отговорил пак с въпрос - откъде влезе греха в човека? Някой му го насади или той реши да бъде непокорен?

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Не меси човека слуцифер когато беше горе.КОГАТО дявола въстана човека небеше още направен така че откъде се взе гордоста.

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Quote
evangelista1962:Не меси човека слуцифер когато беше горе.КОГАТО дявола въстана човека небеше още направен така че откъде се взе гордоста.

Тази твоя кореспонденция ми прилича на разговор между глухи.

Яков 4:6
Но Той дава една по-голяма благодат; затова казва: "Бог на горделивите се противи, а на смирените дава благодат".

Не разбра ли ,че Бог е Свят и нищо нечисто няма в Него.

След като  Бог се противи на горделивите ,това означава че  гордостта е функция на бащата на лъжата -дявола

Йоан 8:44
Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

Както се вижда лъжата е събирателна дума и съдържа смисъла на всичко противно на Бог,така и Истината съдържа характера и израза на Съвършения.

Гордостта е вид измама на самоопределението и първата жертва на това е самия дявол-първата жертва на собственото си изобретение лъжата.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.