Author Topic: "...където е необходимо и с думи"  (Read 48694 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #45 on: June 07, 2008, 00:00:43 AM »

Дали е така трябваше сам да провериш и прецениш, преди да пишеш лекомислено.

Признавам само Истината, независимо кой я казва. И магаре е проговаряло, когато трябва.

Магаре ако проговори, сигурно ще каже истината, защото Бог пави магаретата да проговарят! Но ако казваш, че Истината я казва Божидар Маринов - няма как да се съглася с теб!
Иначе, ако наистина не споделяш неговите убеждения, се извинявам за прибързаното си заключение и те моля да ми простиш, че съм те направил постмилениалистка! Съжалявам!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

strong_voice

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #46 on: June 11, 2008, 01:02:30 AM »
Ей хора ето нещо което за мен е като глътка свеж въздух
- един пример почти от наши дни:

“Според мен съдбата на религията е заложена на карта. Да си религиозен за мен означава да бъдеш човек, просто човек – по образеца на Иисус.

Във всички колонии в третия свят нещата са напълно безнадеждни и безутешни. Ние – християнските нации – изпращаме там хора, които са утайката на нашето общество; ние мислим само за това какво можем да вземем от местните жители, населяващи колониите. Накратко, там се разиграва една гавра с Християнството и човечността.

Ако това зло може да бъде поправено поне отчасти, ние трябва да изпратим там хора, които ще вършат добрини в името на Иисус – не просто проповедници, а хора, които наистина ще помагат на нуждаещите се, както ни учат проповедите на Иисус.

Сега ние стоим тук и учим Теология, а след това ще се състезаваме за най-добрите църковни постове, ще пишем дебели научни книги, за да станем професори по Теология. А това, което се случва там в колониите, където честта и името на Иисус са заложени на карта, изобщо не ни интересува.

И от мен се очаква да посветя живота си на все по-нови теоретични изследвания, за да мога да се прочуя като теолог и да продължа да обучавам пастори, които също като мен ще си стоят вкъщи? И аз няма да имам право да ги изпращам там, където те са наистина нужни? Аз не мога да се съглася с това!

От години премислям тези неща, и то по хиляди начини. Накрая прозрях, че смисълът на моя живот не се състои в познанието или в изкуството, а просто в това да бъда човек и да върша някакви скромни дела в духа на Иисусовите думи: ‘Истина ви казвам: понеже сте направили това на един от тези Мои най-малки братя, на Мен сте го направили.’ [Матей 25:40].

И точно както вятърът нахлува със своята мощ в огромните празни пространства, така и хората, които познават закона на духа, трябва да отидат там, където те са най-нужни.” (ШВАЙЦЕР, цитиран в “Albert Schweitzer: The Story of His Life” by Jean Pierhal, New York, Philosophical Library Inc., 1957, 59).

Тези думи и пример ми помогнаха да се откажа от писане на докторска дисертация и да се захвана с нещо по-практично в служенето - молете се за мъдрост от Бога "Който дава на всички щедро без да укорява" (Яков 1:5) И дано Той ви даде смелост за проповядване, та по-скоро да чуе всеки човек и Исус да дойде скоро. Стига вече скитане като чужденци на земята - хайде да си ходим у дома.
Господ с вас
"Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете и"

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #47 on: June 11, 2008, 01:58:00 AM »
Quote
а просто в това да бъда човек и да върша някакви скромни дела в духа на Иисусовите думи...

Quote
хората, които познават закона на духа, трябва да отидат там, където те са най-нужни

Аз се боя че г-н Швайцер е попрескочил от трън та на глог. От мъртвата теология към своеволния религиозен хуманизъм. И двете са не по-малко гибелни и вредни.

Исус не ни учи да ходим където сме най-нужни или да бъдем просто човеци, които вършат някакви си скромни дела със своите си човешки сили.

Не казвам това с цел да споря или да бъда в контра на написаното, просто в този форум се изобличава това, което не е истинно, с цел да не се навреди на четящите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #48 on: June 11, 2008, 10:36:32 AM »
Само да вметна, че човекът Albert Schweitzer, е един, който в момента доста New Age учители цитират, заради сходствата на книгите му и философско-мистичния му подход с техните хуманистични и окултни учения, което и ясно личи от цитата, който видяхме по-горе.

Бих посъветвал strong_voice да изгори неговите книги от библиотеката си.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

strong_voice

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #49 on: June 11, 2008, 20:47:49 PM »
тук стана весело - как да изгоря нещо което нямам :)

1/за книгата: сами разбирате, че цитата който давам не е от Библията и за това важи правилото "всичко изпитвайте дръжте доброто"
2/колкото до човека А.Швайцер мисля че можем да се поучим от НЯКОИ неща естествено той не е Исус
3/колкото до мен уморен съм от разни дебели и не толкова дебели книги и затова най-голямата радост ми е Словото - там няма нищо за пресяване защото няма плява
и накрая - ако брат ми се съблазнява (т.е. преча на вярата му) няма да цитирам А.Швайцер до века :)

успех в проповядването и
Господ с вас
"Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете и"

Cabral

  • Общителен
  • ***
  • Posts: 133
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #50 on: June 15, 2008, 17:33:01 PM »
Tihomir
Затова колко правилно е казано: Как ще проповядват ако не бъдат пратени?


         Я, Тихо станал православен.
         Рано или късно всички които се занимават с теология безпристрастно се връщат в православието.
        Точно така е. Иисус и избраните проповядват, ние изповядваме. Никой, ама абсолютно никой освен посочените в Писанията нямат право да проповядват, това е пътят към ереста. Ясно е казано в Писанията - другите изповядват. Естествено за който ги чете. Както Светата Православна Църква го е формулирала: "Ние изповядваме точно и без изменение проповядваното от Иисус и апостолите".
         А който иска да проповядва лошо няма, бог е създал и Адът, няма да стои празен я.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #51 on: June 15, 2008, 17:44:15 PM »
Я, Тихо станал православен.

Точно така. Православен или с други думи, човек който право/праведно/на прав начин слави Бога.

Само че това няма общо с институцията/организацията (нещо което е противоположно от жив организъм/тяло с който е оприличена истинската църква) която ти наричаш "Православна" Църква, която на практика си е кривославна.

Както Светата Православна Църква го е формулирала: "Ние изповядваме точно и без изменение проповядваното от Иисус и апостолите".

Тя много добре го е казала, но на практика и в реалност, нещата стоят точно по съвсем обратния начин.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #52 on: June 15, 2008, 17:59:33 PM »
Кабрал,

Нека не започваме отново издигане на институции. От миналите дни знаем, че ти почиташ и уважаваш Православната институция. Това е твое убеждение и не е редно да го налагаш над четящите във форума, а и е против правилата му.

Тук се пишат само неща, които са базирани на Словото, а не личните предпочитания - било деноминационни или политически.

Няма нужда да се пише отново за изтъкване на нечия институция, защото вече сме чували това и всеки може да го прочете.

Фокусът ни тук е върху Словото в последните дни, в които живеем.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #53 on: June 15, 2008, 23:35:03 PM »
Quote from: Cabral
Както Светата Православна Църква го е формулирала: "Ние изповядваме точно и без изменение проповядваното от Иисус и апостолите".

Здравей, Кабрал. Виждам, че си се доредил да изцакаш поредния си коз във форума. Но твоята боя я знаем. И тя тук не се приема. Но има места, където хората обичат слава от човеци да приемат (според както е писано в Йоан 5:41-44), да се четкат един друг, да носят дълги роби, да се ползват с авторитет и хората да ги поздравяват по улицата--там твоите хвалебствени слова ще намерят бленувано прибежище. Пред тези хора ти имаш "право" да се покланяш, ръката им можеш да целуваш... а и ти си един от тях. Но знай, че този който се въздига и самопрокламира, той един ден ще бъде унизен--не от човеци, а от Бога, който сам е обещал:

Mat 5:20  Защото казвам ви, че ако вашата правда не надмине правдата на книжниците и фарисеите, никак няма да влезете в небесното царство.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

strong_voice

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #54 on: June 16, 2008, 22:14:59 PM »
В новозаветно време всички вярващи от божия народ са царство от свещеници т.е. няма миряни и клир. Всички знаете, че племето Левит бе избрано само и единствено за служене в земното светилище сега това вече не е така. Днес важи следното - "Иди и кажи какво ти стори Господ"

1 Петър 2:9."Вие, обаче, сте избран род, царско свещенство, свет народ, люде, които Бог придоби, за да възвестява превъзходствата на Този, Който ви призова от тъмнината в Своята чудесна светлина"

Откровение 5:9-10"...със Своята кръв си изкупил за Бога човеци от всяко племе, език, люде и народ и направил си ги на нашия Бог царство и свещеници; и те царуват на земята."

Откровение 22:17 "И Духът и невестата казват: Дойди. И който чуе, нека рече: Дойди."

Откровение 1:6. "и Който ни е направил Царство от свещеници на своя Бог и Отец, на Него да бъде слава и господство във вечни векове. Амин."

Господ с вас
"Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете и"

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #55 on: June 16, 2008, 22:31:06 PM »
strong_voice, прочети това четиво:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=250.0
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

strong_voice

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #56 on: June 17, 2008, 22:21:16 PM »
Четох текста няколко пъти. Не знам какъв е източника (от коя книга и кой е нейния автор).
Определено има над какво да се мисли. Интересното за мен е че точно сега попадам на такъв текст. Скоро трябва да взема важно решение за което се моля от години. Но едва ли тук е мястото да споделям подробности засягащи лични неща от живота ми. Да Бог наистина действа по свой начин и в свое време, а не когато и както ние мислим.

Исая 55:9. "Понеже, както небето е по-високо от земята, Така и Моите пътища са по-високи от вашите пътища, И Моите помисли от вашите помисли."

За апостолите пише в Словото, че Бог ги е водил толкова явно и не винаги според очакванията им, но те са Го слушали. Дано и ние се учим ден след ден на това.
Господ с вас
"Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете и"

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #57 on: June 17, 2008, 22:57:01 PM »
Четох текста няколко пъти. Не знам какъв е източника (от коя книга и кой е нейния автор).

Източникът е Библията, а Авторът е Святият Дух.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

strong_voice

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 41
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #58 on: June 17, 2008, 23:18:01 PM »
1/Не отричам думите ти.
Но очевидно аз имах предвид нещо много по-скромно - обикновено при позоваване на дадена книга (а явно материала е част или по-точно въведение към книга) се цитира заглавие, автора, година на издаване и т.н
2/Имам предложение:
Ако не е удобно да се дава тази информация - има лични съобщения към форума и ако може изпратете ми данните за книгата. Може и да я прочета цялата - какво лошо има?
Господ с вас.
"Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете и"

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: "...където е необходимо и с думи"
« Reply #59 on: June 18, 2008, 23:18:18 PM »
Здравей strong_voice, не бях онлайн тези дни, и за това не съм могъл да ти отговоря, ще ти пиша ЛС, а и ще публикуваме разбира се и явно информацията за книгата.

Господ с тебе.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8