Author Topic: Божие слово и "лично откровение"  (Read 17676 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #15 on: April 09, 2013, 12:29:30 PM »
Тази тема е такава каша, че почти не се разбира за какво говорите.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #16 on: April 09, 2013, 13:26:28 PM »
Кашата е в главата на style, ние се опитваме да го извадим от нея. Отделно ако вникнеш от коя друга тема е произлязла тази, че видиш за какво иде реч.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

style

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #17 on: April 15, 2013, 10:48:07 AM »
Watchman

1. От 1 вия ми пост говоря за определено лично водителство и то е за ИЗЛИЗАНЕ ОТ ГРАДА останалото си е твоя интерпретация ....
2.НАБЛЕГНАХ НА ЛИЧНО ВОДИТЕЛСТВО, А НЕ НА ЛИЧНО ОТКРОВЕНИЕ ...
3. ВИЕ да не сте 2 в 1 ПИША НА ТИХОМИР ОТГОВАРЯ МИ УОТЧМЕН И ОБРАТНО.....защо не си напишете форума УОТЧМЕН ,Тихомир и сие ...така поне хората няма да се заблуждават че е християнски .

Не ми се коментират останалите ти излияния ,честно ,разбрах че няма смисъл.Подвеждаш и манипулираш много яко, понеже никъде не заставам против основата апостоли и пророци напротив 70% от моите постове са Слово именно от тази основа ..наблегнах единствено на едно много важно нещо и то е Библейски начин на излизане от града !ЧРЕЗ СЛУШАНЕ НА БОЖИЯ ГЛАС и ЛИЧНО ВОДИТЕЛСТВО!

Обвиняваш ме че чета разни книжки и прочие ,а това е нелепо ,понеже всичко което ти говориш е свързано с много знание черпано от всевъзможна литература + психология.


Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #18 on: April 15, 2013, 19:48:27 PM »
style,

Tи си като грамофонна плоча. Повтаряш си едно и също и не внимаваш нито на изобличението, нито на разобличението. Аз приведох библейска аргументация против твоите лъжливи учения. Ти разбира се нямаш никакъв отговор на това, вместо това продължаваш в твоя стил на суетни обвинения и клевети.

Твоето учение, че човек трябва да чака "лично водителство" (или откровение няма значение) за да се покорява на Писанията е лъжливо и трябваше да бъде разобличено. Излизането от системата на света не е въпрос на "водителство" а на заповед от Бога (2Кор. 6:17). Там не се казва АКО получите лично водителство - излезте и отделете се, както ти твърдиш. Заповедта е безусловна. По отношение на това КЪДЕ точно човек да отиде и КАК точно да стане - за тия неща човек трябва да търси мъдрост от Бога. Но по отношение на това ДАЛИ да излезе - това не подлежи на "лично водителство", защото Писанията са много ясни по въпроса и написаното не може да бъде подлагано на съмнение и отричане.

Що се отнася до книжките, аз християнски книжки не чета, още по-малко пък психоложки. Чета книги за градинарство и дърводелство, защото те са полезни за реалния живот. По въпросите на вярата - Писанията са напълно достатъчни (2Тим 3:16).

В крайна сметка, ако отчета твоята неспособност да изразиш ясно и недвусмислено нещата, които искаш да кажеш, може да се окаже, че говорим едно и също нещо, но да сме се разминали в изразните средства. Прибързаността ти обаче да слагаш етикети и да сипеш обвинения си остава за твоя сметка.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #19 on: April 16, 2013, 22:06:35 PM »
Watchman
Не ми се коментират останалите ти излияния ,честно ,разбрах че няма смисъл.Подвеждаш и манипулираш много яко, понеже никъде не заставам против основата апостоли и пророци напротив 70% от моите постове са Слово именно от тази основа ..наблегнах единствено на едно много важно нещо и то е Библейски начин на излизане от града !ЧРЕЗ СЛУШАНЕ НА БОЖИЯ ГЛАС и ЛИЧНО ВОДИТЕЛСТВО!

Има хора дето четат Словото както дявола чете евангелието.Това,че някой пише библейски стихове не значи непременно,че говори Слово.

Коцето

  • ограничен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 73
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #20 on: January 18, 2014, 18:01:22 PM »
Бог винаги е имал лично отношение към всеки отделен Негов последовател,следователно не виждам причина да няма така нареченото лично водителство от Негова страна.Също така и във световната и във библейската хронология намираме безброй случай на лично водителство:Моисей,Илия,учениците на Исус,Самсон,ап Павел,Авраам,Мартин Лутър,както и още множество реформатори и всякакви личности.Лично водителство е имало още преди новият завет,та дори и преди писанията.Не разбирам защо личното водителство се бърка с наставления за всяка стъпка?Цялата библия е изпълнена със личности ръководени от Божият Дух и промисъл.Ако човека не е ръководен от Бога,той не може да се справи със силите на тъмнината.Човекът не може да победи греха ако не му се даде сила отгоре за да устои,това не е Божие водителство?
Ето какво намираме във е Йоан 14 глава:Йоан:14:16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.
14:17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.
Защо ли ние?
Йоан:14:26 А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал.
За напомнянето добре,а на какво ли трябва да ни научи?И как ще ни научи ако няма именно лично водителство?
Йоан:15:8 В това се прославя Отец Ми, да принасяте много плод; и така ще бъдете Мои ученици.
Как се дава плод ако човека не е ръководен лично от Бог?
Аз не намирам нито една известна библейска личност(говоря за Божйите) която да не е била под личното ръководство на Бога.
И макар в писанието да не може да се намери изречението "лично водителство",ние сме очевидци че то цялото е изпълнено със примери и свидетелства за лично водителство,както и това че личното водителство от писанията и отношенията между Бога и човека!
"Исая:58:11 Господ ще те води всякога, Ще насища душата ти в бездъждие, И ще дава сила на костите ти; И ти ще бъдеш като напоявана градина, И като воден извор, чиито води не пресъхват.


Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Re: Божие слово и "лично откровение"
« Reply #21 on: August 30, 2019, 14:53:33 PM »
Четейки една кратка случка от Деяния на апостолите, вниманието ми и размислите ми се фиксираха към следното:

 Деяния на апостолите 8 гл

... човек от Етиопия, скопец, велможа на етиопската царица Кандакия, който беше поставен над цялото й съкровище, и беше дошъл в Ерусалим да се поклони,
на връщане седеше в колесницата си и четеше пророка Исаия.

А Духът рече на Филипа: Приближи се и придружи тая колесница.
И Филип се завтече та го чу като прочиташе пророка Исаия, и каза: Ами разбираш ли каквото четеш?
А той рече: Как да разбера, ако ме не упъти някой? И помоли Филипа да се качи и да седне с него.
А мястото от писанието, което, четеше беше това: - "Като овца биде заведен на клане: И както агне пред стригача си не издава глас, Така не отваря устата Си;
В унижение отмени се съдбата Му, А поколението Му, - Кой ще го изкаже? Защото се взе живота Му от земята"

И скопецът продума и рече на Филипа: Кажи ми, моля ти се, за кого казва това пророкът, - за себе си ли, или за някой друг?
А Филип отвори уста, и като почна от това писание, благовести му Исуса.
-------------------
Филип се завтече

С молитва: чувайки или усещайки Божия зов, да се затичваме и ние в 21 век, за извършване на Божието дело.