Author Topic: Икономически крах на САЩ и световна криза. Бягайте от градовете!  (Read 213653 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
 "Но отвъд всичко за мен остава въпросът как ще се спасят тези хора, които ще останат в градовете и -2- със сигурност ли някой поема ангажимента и отговорността да твърди, че 1Х1 се припокриват нещата с времето на Лот и спрямо другите примери, дадени в дискусията? На база на кои пророчества точно се стъпва? "


Ще опитам да напиша лично мнение,за което не твърдя ,че е миродавно и непременно "точно" по въпроса.Немам всички отговори,държа само онова ,което ми е показано от Нашия Бог,и Баща.Затова ще се постарая да не излизам от границите на "познатото",нито бих влезнал в областта на предположението.Така е редно и да говоря,съобразявайки се с онова до ,което съм достигнал/по препоръката на апостолите,..именно ,да говорим в границите на познанието ..не повече/

Как ще се спасят онези,живеещи в градовете??...Незная.
Дали се припокриват събитията с времето на Лот..бих казал..не точно.

Преди време,когато Бог,започна последователно да обръща разсъдъка ми към обработка на земя,животновъдство,и съобразно тази работа живот на "село",внимателно с доста детайлно претърсване ,аз се нуждаех от добра основа,в/у ,която да стъпя и вървя..защото осъзнавах,че това не е временно пребиваване.Ако от това зависеше личния ми живот,както и на бъдещото ми семейство/по онова време не бех женен,и нема дете/,то бех длъжен,да бъда добре аргументиран,за да съм напълно утвърден по въпроса...защо именно земеделие и животновъдство?Утвърден ,не под форма на личен възглед...требаше ми нещо много повече...потвърждение от писанието,нещо трайно,непреминаващо..именно Словото,Волята на Бог,ясно изказана,не предположима,не тълкувана..ясна,семпла,достъпна.След доста време на търсене и изследване,дойдох до заключение,че това определено е трайно,постоянно,занимание,което не преминава.Реших да се включа в писанието,да бъда участник,и да съобразя живота си с това.
Нека говорим като човеци..дори от гледна точка на полезното.
Производство:
Произвеждат се хран. продукти.
Нека съпоставим храната с какъвто и да е продукт на човешкия напредък.
Храна и технологии.
храна и строителство.
храна и иновации във всеки иконом. бранш.
храна и търговия.
храна и ......
Технологиите имат много големо разнообразие,подобно и строителството,търговията със всекакъв вид стока.
Всичко това /и онова,което не споменавам/ държат човешката иконм. система,но храната "държи" самия човек.Човек нема престане да се храни,дори да не са му необходими нов i pad,samsung galaxy,комп. с двуядрен процесор./просто пример/.
Като че ли храната стои непокътната,докато човешкия напредък определя границите на иконом. с/ма,структурно определящ я.
Иконом. криза..самото понятие е трудно разбираемо,/дори и да е предизвикано от същите човеци,които умело управляват самата с/ма./.
Хора остават без "работа"..защото "работата" /в човешката система/ е основен фактор за съществуване/човешка заблуда/.Съкратени от различни браншове/създадени в хода на човешкото развитие и потребление/.Останали "встрани" от системата,чувствайки страх и несигурност,хаотично търсейки нова "работа"..защото работата е причината за тяхното битие/отново заблуда/.Притеснени ,че остават с неплатени сметки за ток,неспособни да подържат изграденото житие..водени тихо към робството на системата..и онова за което човечеството "блянува" .."мир и безопастност".Храната стои.Това е кратко описание на оная част от историята на човечеството ,на която сме свидетели днес.
парите..обменна единица или бог,пред когото човеци прекланят души,простирайки ръце,търсейки ги,като,че ли от тях зависи животът им.А зависи ли?
Не съм против парите,нито иновациите,нито търговията..против съм оная умела употреба от страна на нечестието,водеща човечеството до нуждата от звяра.
Човек е създаден с нужда от храна.Храната стои през целата история.
Можем да запитаме:подходящо ли е да се произвежда храна/без значение дали ще бъде от наша полза или с цел търговия/?
Нека погледнем и мнението на записаното за нас слово и неговите предупреждения?

"..На разни места ,ще има глад и трусове"
После в откровението дадено на Йоан,за нас...
Това не е тълкувание,просто поглед:
Печати,тръби следват чаши с Божий гняв.
Ние къде сме в тези събития?
Ако тръбите са Божие предупреждение за следващите чаши/язви/,то пак питаме...ние къде сме?
Тръбите са бедствия,в които участници са всички човеци/светии и останали/.Не съм забелязъл по време на чашите да са записани живеещи светии,защото са след наречения звяр.Според мен е грешно да се разсъждава ,че светиите ще имат определен шанс да живеят "скрити" по времето на неговото управление.Записано е ,че всеки ,който не се поклони на образа на звяра,ще бъде убит.Следва наложено,принуда, да се постави белег на всички останали,за да не могат да купуват,продават без името на звяра/като белег/.
Ако това е така,редно е да разсъждаваме до идването на това време,и треба се разгледат предстоящите бедствия,които ще преживее човечеството съвкупно.
Ще продължа,но бих предложил среща на всички ,които се вълнуват от това,очи в очи,за да се разисква,на живо.Дайте предложения

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
"7. Като затръби първият ангел, падна град и огън, размесени с кръв, които бяха хвърлени на земята; и една трета част от земята изгоря, също и една трета част от дърветата изгоря, изгоря и всяка зелена трева.
  8. И като затръби вторият ангел, нещо като голяма планина, пламнала в огън, бе хвърлена в морето; и една трета част от морето стана кръв
  9. и измря една трета част от одушевените същества, които бяха в морето; и една трета част от корабите бе унищожена.
  10. След като затръби третият ангел, от небето падна голяма звезда, която гореше като светило, и падна върху една трета част от реките и върху водните извори.
  11. А името на звездата е Пелин и една трета част от водите стана пелин, и много човеци измряха от водите, защото станаха горчиви"

Това са първите три тръби.Пораженията са по земята,солените водоеми/океан,море/,и сладководните води-реки и извори.Останалите тръби с друго предназначение.
Дори само от първите 3,повредите са с доста внушаващ мащаб...1/3/поразена земя,1/3 дървета,всяка зелена трева,1/3 мъртви морски обитатели/1/3 унищожени кораби,1/3 вгорчени сладководни води,..много мъртви човеци./
Нека разгледаме резултатите от тези бедствия,какво въздействие биха оказали в/у човечеството в световен мащаб?
Нова вълна на иконом. криза???Едва ли!По - скоро глад/на разни места,не на всякъде/.Липса на храна и чиста питейна вода.висок % смъртност м/у същества нхранещи се с трева,произведеното от земята,както и живеещи в моретата и океаните и сладките води.
Трусовете от друга страна/по думите на Господаря ни/ съпътсват този глад и то в световена мярка/въпреки ,че са по разни места/.
Съчетание на глад и трусове.
Парите и градът?Или градския живот.Гладът не води до трусове,но един сериозен трус може да доведе до глад..разрушени предприятия за обработката на храна до краен продукт снабдяващи основно градското население?Човеците имат пари,нема какво да си купят?/просто вариант за размисъл/Най увеличаващо се е градското население,и производството /свързано с търговията/ е насочено за изхранването на именно тоази част от хора живеещи в града...големите супермаркети,с които човек е тясно свързан,и свикнал.От друга страна хран. резерв на всяка една държава?Държан за подобни времена.Да помислим  хаоса,вандалщината,кражбите,побоищата..за какво,за запазване на пенсионните осигуровки,за високия стандарт,за високи заплати или ниска стойност на здравеопазването?Не...за храна и вода!
Сега ще оставим темата открита,незавършена,за да можем да разсъждаваме,какви са шансовете за оцеляване на човек произвеждащ ,и човек купуващ... храна ???/и това без да вземаме пред вид ужасите които ще станат с другите тръби../намесени са и слънце и луна/

 и ще има големи трусове и в разни места глад и мор; ще има и ужаси и големи знамения от небето.

ето го и увещанието...Но бъдете бдителни във всяко време и се молете, за да успеете да избегнете всичко, което предстои да стане, и да застанете пред Човешкия Син
Според Господаря ни можем да избегнем всичко това,и да застанем пред Него/друг превод твърди..да стоите/
Живи и здрави

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Сега ще оставим темата открита,незавършена,за да можем да разсъждаваме,какви са шансовете за оцеляване на човек произвеждащ ,и човек купуващ... храна ???/и това без да вземаме пред вид ужасите които ще станат с другите тръби../намесени са и слънце и луна/

Ако е купуващ храна - ти си го описал ясно.
Ако е произвеждащ храна.
Така първото за което се сещам:
1. Представяме си, че си някъде на село и успяваш да си произвеждаш всичко, че даже и продаваш малко за да имаш пари да си купуваш други неща. Аз веднага се сещам за мутрите (тип бг но и не само) които се занимават с препродажба на хранителни стоки, та те знаят много добре кой какво, къде и как произвежда. В едни такива времена каквито описват първите 3 печата, полицията която 'пази реда' (да не се коментира) няма да смогва грам - т.е. производителя ще е крайно незащитен и всеки ще може да отиде и да му вземе продукцията без проблем в малките селца които имат една поща и евентуално телефон. И никой няма да направи нищо по въпроса защото безредиците ще са навсякъде.
2. Третия печат ако падне в близост до това селце водата няма да става за нищо. С какво ще полива продукцията си ? Ми с нищо = остава без продукция, животните му измират също поради това, че няма вода. Пари няма да има защото няма да е изкарвал т.е. няма да може и да си купи нищо (ако евентуално се продава на безумни цени). Т.е. ще умре от глад както и другите.
Иначе ако има вода и не го оберат - да има по-добър шанс. Дотук добре, но да погледнем и предния ти пост защото нещата са свързани.  А именно:

Ако тръбите са Божие предупреждение за следващите чаши/язви/,то пак питаме...ние къде сме?
Тръбите са бедствия,в които участници са всички човеци/светии и останали/.Не съм забелязъл по време на чашите да са записани живеещи светии,защото са след наречения звяр.Според мен е грешно да се разсъждава ,че светиите ще имат определен шанс да живеят "скрити" по времето на неговото управление.Записано е ,че всеки ,който не се поклони на образа на звяра,ще бъде убит.Следва наложено,принуда, да се постави белег на всички останали,за да не могат да купуват,продават без името на звяра/като белег/.
Това и според мен е твърде вероятно да стане.
Quote
15 И позволи му се да даде дишане на зверовия образ, така щото зверовия образ да продума; също и да направи да бъдат избити ония, които не се покланят на зверовия образ.
4 И видях престоли; и на тия, които бяха насядали на тях бе дадено да съдят; видях и душите на ония, които бяха обезглавени поради свидетелствуването си за Исуса, и поради Божието слово, и на ония, които не се поклониха на звяра, нито на образа му, и не приеха белега на челото си и на ръката си; и те оживяха и царуваха с Христа хиляда години.
От което следва, че и да имаме земя и да нямаме няма да ни ползва по време на тези печати. Защото за да сме живи по време на тях трябва да сме приели белега, което автоматично ни убива духовно.
А наемници е имало и в по времето на апостолите, има и сега вярвам, че ще има и по времето на Исус. Наемниците обикновено нямат земя и разчитат на възнаграждението което заработват.
С това не искам да кажа, че е добре да останем в града. Да аз също съм съгласен, че е по-добре да се отиде някъде извън града и човек да има земя. По-добре е в много аспекти. Отглеждането на деца е много по-леко и успешно ако те нямат много допир с нещата от света, тв, други деца... Съседите са по-малко и по-задружни, няма ги задръстванията и много други. Това което се прави в световен аспект е, че хората се привличат не просто в градове, а в определени градове и то големи. Там те вече биват хранени, облъчвани и контролирани. Може би в малките градчета, които по население са близки до села ще е по-добре. Не знам. Моя вариант за момента е да живея извън София и да работя в нея, друг вариант нямам към момента.
Относно срещането и обсъждането, аз също съм за такова нещо и би ми било приятно да се съберем и обсъдим. :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Ще си позволя лека корекция...тръби/не печати/.
За мутрите:
Имало е ,и ще има.Въпроса остава,не в притежанието на земя и продукция,а в опазването им?Иначе се обезсмисля и притежанието на апартамент в града,или малък магазин,собствен бизнес и т.н.к.

За третата тръба и падналата звезда/вероятно метеорит..предполагам??/
Записано е ,че пада на определено место..където е концентрирана 1/3 от водите или водни извори,в световен мащаб.Нека не прозвучи смешно, но в нашата родина нема подобна концентрация на водни извори,така ,че да се вгорчи водата и бедствието да е с 1/3 част от това в световен мащаб.

Не твърдя ,че е "задължително" животът на село,дори не говоря за бягство от града,като крайна мярка/едва ли не оставащите са "нечестиви" в очите на Бога/.Говоря за различен шанс и алтернатива на живот във време на редуващи се бедствия,които ще определят настоящото ежедневие,свързано с прехраната,не толкова с намирането на по-високо платена работа,нов автомобил или нещо иновативно.
Пак ще спомена..различен шанс!
Понеже се вълнувам от "практики на оцеляване",съм разбрал,че разликата от оцеляването и смъртта /в лошия случай/ е липса на рзсъдък...шанс има и единия и другия./оцеляващия и потърпевшия/.Единия ползва разсъдъка си,и претворява събитията,определя сам съдбата си,докато другия,оставя събитията да определят съдбата му.Но това при заварено положение....ако са предупредени е друг въпрос.А ние предупредени ли сме,и ако сме,...защо/просто да го имаме в предвид,или за да предприемем конкретни действия?/..това не е въпрос към Николай,а към всички нас?
Бих се обосновал и под въпроса защо земеделие и животновъдство,но мисля ,че ще ми отнеме доста писане,а немам такава възможност.Според мен всичко има конкретна връзка...наречена ...начин на живот.За това предложих лице в лице да се видим,и да се разговорим,че е друго да си стиснем като мъже ръцете?Или не е така?

Живи и здрави

simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
По отношение на пелина.Незнам избухването на Чернобил какъв ефект е имал(и има) върху водата.Защото  пелина е познат като черно биле. Това е асоциитивно в българския език.Черно биле =Чернобил.Много информация е скрита от обществото не само непосредствено след инцидента,но и до днес.Считам,че пораженията са много повече,отколкото сме видели ,чули и разбрали.

Владо

  • Служещ
  • ******
  • Posts: 506
  • Нашият Господ идва.
    • http://vminev.blog.bg/
Е, можеше да напишеш, че цитираш Уикипедия. Като коректност.
27. Несправедлив човек е мерзост за праведните; И който ходи в прав път е мерзост за нечестивите.
хх
  5. Мъдрият човек е силен, И човек със знание се укрепява в сила,
  6. Защото с мъдър съвет ще водиш войната си, И чрез множеството съветници бива избавление.
  http://vminev.blog.bg

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Симеоне,ако приемем,че Чернобил е трета тръба,треба да потърсим в исторически план и първите две тръби.

Моето лично мнение е ,че от първата до последната.../тръби/ тепърва предстоят.


simeon

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 159
Укипедия ли цитирам? Незнаех.:) Говорил съм с християни,които смятат,че голяма част от пророкуваното чрез Йоан вече се е изпълнило,и вече живеем на прага на хиляда годишното царство.Обосновавали са се с факти от историята.Примерно как Нерон е заклал бик в ерусалимския храм в жертва на еди кой си бог и с това се е изпълнило словото за мерзостта докарваща запустение,стояща на святото място,или изригването на Везувий и погубването на Херкулан и Помпей,или Първата и особенно Втората световни войни....Някои от  това са исторически факти от ОГРОМНО значение за живеещите по време на тези събития а и СЛЕД това. Къде те се "вмъкват" в пророческите писания относно последните времена?Или не пише за тях?Дали преживяващите ужаса на преследването,кланетата,разстрелите,насилието,разделите по време на инвазийте на Хитлер(трети райх) не са смятали,че преживяват края на света и над тях не се изсипват всичките тръби накуп?Години на разорение,мизерия и изтребване.Дали са имали разбирането за поклонение на зверов образ виждайки как милиони крещят "хаил"към кумира на вселената Хитлер?А колко милиони са били лишени от възможността да купуват и продават поради НЕПОКЛАНЯНЕТО на тази идеология и образ?И в този ред на мисли: дали познаваме ВСИЧКИ исторически факти от тези години на властване на тъмнината,за да кажем,че ТЕПЪРВА предстои да се изпълняват пророчетвата за последните времена?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Общо взето си бил излъган.

1000 годишното царство започва с пришествието на Месията. Мерзостта, която докарва запустение е свързана с толкова много събития още покрай нея, обаче е по-лесно да се каже, че "еди кой си заклал прасе в храма" (прасе, а не бик) и това било. Ами не е ли по-голяма мерзост да има хомосексуалисти в храма? А то е имало такива по времето на Израилевите царе. Ами, че са се принасяли какви ли не гнусни жертви в храма? Имало го е по времето на Израилевите царе.

Затова е редно да се изследват нещата в дълбочина, защото това, което си чул са приказки, които не си проверил добре и си се заблудил.

Нещата са много по-сериозни, отколкото са ти казали и много по-различни. Причината не е, че е нужно изключително голям акъл, за да се разбере, че са по-различни. Просто трябва да се прочете какво пише. Тъй като днешната религиозна общност учи хората да четат "само новия завет", хората не познават Писанията (от които постоянно цитираха апостолите и Месията) и не познават и пророчествата за последните дни и "оттук-оттам" като се прочете нещо, което някой друг написал като разсъждения... и хората вярват.

Ще дойдат много по-сериозни времена и заблуди от това, което виждате сега. Затова се събуждайте по-скоро и се запознайте поне с текста и какво пише, защото дори това да се знае, 90% от заблудите днес ще бъдат разобличени.


И все пак, темата е друга. Нека се придържаме към нея.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Симеоне,принципно съм учил История във В.Търновския Университет "Св.СВ. Кирил и Методий",но не се облягам на това.Не бих си позволил да напиша ,или да говоря нещо,каквото и да е ,ако не съм го проверил конкретно,безпристрастно/както казва Тихомир-в дълбочина/.Не съм от хората де лесно се убеждават,напротив-на мен ми е нужно време да търся,да "видя",да съпоставя,да изследвам,и ако всичко съвпада с цялото писание/защото е Словото на Живия/,мога да преклоня сърце,разум,да го приема,да го повярвам.В никакъв случай не считам себе си за критерий на истина,но за сметка на това се придържам към писаната такава.
Не си позволявам да правя "тълкувание" на откровение,но вземам пред вид записаното,и не само откровение,а всичко онова ,кое е записано за Бога или от Него,за да оправя пътищата си съобразно това.Цялото писание  е Един глас,вдъхновено от Един Бог/Дух/,и ако го познаваме,и сме достатъчно близки с Него ,ще знаем какво има пред вид.Ще можем да боравим и с времената с които Той борави,защото знаем ,за какво говори Той.
Заблудата се случва,когато се извади определена мисъл от цялостта и.
Пример:
Ако вземем пред вид Изход,и записаното в него.отмахни конкретните мисли,думи,действия на Израел/като общество/,техните склонности,намерения....и съответно действията,думите,отношението на Бога.Ако се разгледат само действията на Бога,Този Бог ще бъде счетен за крайно гневлива,невъздържана личност с крехка психика,склонен към убийство!
В същото време Той говори своето име ,че е "Господ ,Господ,Бог Жалостив и Милосерд,Дълготърпелив......".
Де факто обаче Той умори,/уби/ голема част от евреите,а останалата част остави да умрат в пустинна местност.Кое е истината?Словото или делото на Бога?
Също ще вземем пред вид онова ,което говори и Бог..."не е за вас да знаете години и ..."/перефразирам/..но са ни дадени белези
,по,които да познаем времето,в което живеем.
Тези белези са последователни,и никога не са единични случаи.Те са свързани с целото дело на Бога от началото ,до сега,и за в бъдеще.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Ако има заинтересовани, нека си кажат виждането, според случващото се и според това какво са разбрали от писанието, какво според тях е вероятното развитие на европейската суматоха, която наблюдаваме вече 2 години?

Считате ли, че съществуващият днес съюз и тн.Еврозона, ще се редуцира до по- малък брой страни, примерно 10?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
small axe,

Помисли си защо светът (не Европа), е разделен на 10 икономически зони и защо в момента се правят съюзи, които обхващат именно тези 10 икономически зони. И защо тези съюзи си избират по 1 президент/цар.

Мисля, че това ще ти даде повод за размисъл... малко по-различен от това, което си чул, че Европейският съюз бил 10-те царе.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Специално това за десетте царе и евросъюза не съм го чул някъде. Просот се заговори за разпад на еврозоната и, че в нея ще останат по малко държави, затова и писах тома като някакво наблюдение. Сега от теб чувам, че има такова виждане.
Но за десете икономически зони, за които казваш, е интересно и вероятно по- реално и отговарящо на събитията в откровение!

Ако имаш някакво инфо, дай някакъв линк по този въпрос с десетте зони.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Мисля, че някъде беше писано във форума, но ето набързо какво открих като потърсих "10 economic regions" (прикачените файлове).

Ако следиш внимателно какво става и какви съюзи се създават, ще видиш, че доста прилича на това, което четем. Вече имаме Северноамерикански съюз, Европейски съюз, говори се за съюз обхващащ Русия и други държави около нея, съюз на някои африкански държави и т.н... Не им знам всичките имена точно в момента, тъй като някои от тях бяха създадени тихомълком без много да се вдига шум около това (като северноамериканския).

Икономическите зони почти точно обхващат това, което днес се създава като съюзи. Има някакви малки разлики, но общата картинка е подобна на днешните заформящи се съюзи.

Всеки може да изследва това и да размисли и сравни с пророчествата.





И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Незнам дали ще съм по темата с този постинг, но ако не съм го поставете където прецените. Слагам го тук, понеже евакуацията от градовете може да има и ефект на бягство от отровите които се сипят върху главите ни.

Мислите ли, че тези тн. Chemtrials, са свързани с тази нова болест, за която чух наскоро- "моргелонс или моргелонова болест"?Изглежда много вероятно тези самолети да разпръскват някакви нано частици и това да има освен натравяща почвата функция и натравяща хората.
ето един линк към клип в ютуб относно това-http://www.youtube.com/watch?v=00FSSGAGYQQ