Author Topic: Икономически крах на САЩ и световна криза. Бягайте от градовете!  (Read 213430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ето една актуална новина свързана с темата и това е едва началото:

http://dnes.dir.bg/2009/05/02/news4391581.html
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Много актуална тема.

Това, което срещам у хората, особено в българите е обаче, една много силна асоциация на големия град с единствената възможност за оцеляване - повече работа, средства, добро здравеопазване, добро образование. Оказа се, че тази крепост е много здрава в умовете на хората. И не говоря само за хора, които търсят единствено пари в живота си. Дори у християни, които едвам оцеляват в големия град. Не виждат никаква перспектива за себе си ако напуснат. Провинцията е асоциирана с бедност. Явно е, че факти доказващи подобна теза има - цялата провинция е почти в няколко големи градове. Анализаторите твърдят, че няколко града хранят почти цяла България.

Ако обаче Бог ни показва чрез пророчества, че има план за нас въпреки тази реалност - не трябва ли да Го послушаме?

Когато се опитам да споделя тези неща с близки хора се възприема като натрапване на "личната" ми благодат и водителство.

Ако поради мирното време, което имахме се отдадохме на един силно индивидуалистичен начин на живот като Христово общество, няма да се учудя ако Бог ни го отнеме.

Защото за Него характерът, който трябва да изградим, както и истинските неща, от които Той желае да вкусим са безкрайно по-важни от комфорта ни.

Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Темата за градовете и Божията воля в последните времена е наистина актуална.

Лука 22:25
А Той им рече: Царете на народите господаруват над тях, и тия, които ги владеят се наричат благодетели.


Тук се вижда по каква система на „снабдяване „е изграден света.
Гражданите, основно са обучени потребители  и зависещи отгосподарите си ,чрез дългове и заплати. Научени сме да разчитаме на здравеопазване работещо единствено в полза на големите  фармацефтични концерни. Училищата ни учат да ставаме специалисти и правим кариера ,за да може работодателя да избере нас ,а не някой друг за екплоатация. Обучени,че няма Бог и всичко е шанс ,предварително изиграна съдба.
Надеждата свършва до края на мечтите ни за земен успех в подражание на богатите.
Правителствата,военните,полицията ,съдебната система,училищата,мдицината,бизнеса и дълговете се стараят да ни направят заложници на лакомията и собствения ни страх. Всичко това е наречено грижа за човека.

Продавачите на надежди без Бог ни казват това е реда и нашета система на снабдяване.
Всички сме виждали зомбирани  фенове на някой известен футболен отбор,как си гризят ноктите в очакване да се случи нещо добро или да изживеят трагична загуба.Същото е и с тези,които очакват с тях да се случи нещо добро и се надяват на системата на снабдяване от света.
Този същия свят,който си има за княз ,тази лукава змия дявола.
Работиш цял живот за заплата и чакаш пенсия проиграна от правителствата.Стремиш се и мечтаеш  да живееш ,като /жертва/ потребител.
Света е изграден изцяло с идеята за осъществаване идеите на сатана за  ограбването,терора и унищожаването на човешката раса и надежда за „по добро”.
Всички тези неща са концентрирани в градовете потънали в грижи и безпокойство.
2 Петрово 2:19
Обещават им свобода, а те сами са роби на разврата; защото от каквото е победен някой, на това и роб става.
[/u]

Хората се раждат като роби във война за души ,но никой не те учи на това.
Загубили представа ,кои сме ,за какво сме и къде сме.Търсим мир и безопастност, богатство и почести в средата на битка непосилна и непозната за нас.

1 Коринтяни 7:23
С цена сте били купени; не ставайте роби на човеци.


Без да излагам още неща се опитвам да представя част от  светската система на „снабдяване”.

Нека сега да видим  Божията система на снабдяване.

Лука 22 гл.
26 Но вие недейте така; а по-големият между вас нека стане като по-младият, и който началствува - като онзи, който слугува.  27 Защото кой е по-голям, този, който седи на трапезата ли, или онзи, който слугува? Не е ли този, който седи на трапезата? Но Аз съм всред вас, като онзи, който слугува.


Каква категорична разлика, Бог се грижи за нас и ние един за друг.
За съжаление на хората от градовете ,които искат да живеят във Вавилон и да са собственици на щедрата обещана  земя.

Еремия 51 глава
44 Аз ще накажа Вила във Вавилон, И ще извадя от устата му това, което е погълнал; Народите няма да се съберат вече при него; И самата вавилонска стена ще падне.  45 Люде Мои, излезте изсред него, И спасете всеки от вас себе си От пламенния гняв Господен. 46 Да не ослабне сърцето ви, нито да се уплашите От вестта, която ще се чуе в тая земя; Защото една година ще дойде слух, А подир това друга година ще дойде слух И насилие на страната, властител против властител.  47 Затова, ето, идат дни, Когато ще извърша съд върху идолите на Вавилон; И цялата му земя ще се посрами, Като паднат всичките негови всред него убити.



Бог иска да ни благослови ,укрепи и издигне заради Името Си.

Исая 48:11
Заради Себе Си ще сторя това; Защото как да се оскверни името Ми? Да! не ща да дам славата Си на друг.


Псалми 35:10
Всичките ми кости ще рекат; Господи, кой е подобен на Тебе, Който избавяш сиромаха от по-силния от него, Да! сиромаха и немощния от грабителя му?


Имаме това голямо обещание и предимство да се освобождаваме от притесненията си и безпокойството.

Филипяни 4:6
Не се безпокойте за нищо; но във всяко нещо, с молитва и молба изказвайте прошенията си на Бога с благодарение;


1 Петрово 5:7
и всяка ваша грижа възложете на Него, защото Той се грижи за вас.



Излизането от градовете не е самоцел за спокоен живот, а убежище за пътници като нас ,нямащи нищо от света и богати във  всичко в Бог.Убежище за тези ,които дойдат на себе си в последните времена от Божиите избрани.

Еремия 9 глава
2 О, да би имало за мене в пустинята убежище за пътници, За да оставя людете си и да си отида от тях! Защото те всички са прелюбодейци, Сбирщина от вероломци.


Притчи 15:16
По-добро е малкото със страх от Господа, Нежели много съкровища с безпокойствие.


Извън Вавилон пак ще имаме нужди и проблеми,но ще сме свободни от световната зависимост в голяма степен,защото не се приспособяваме към системата му.
Ще имаме много плод защото ,вярата,любовта ,братолюбието и грижата ни правят зависими единствено от Божията Благодат.

Псалми 128
1 Песен на възкачванията. Блажен всеки, който се бои от Господа, И ходи в Неговите пътища;  2 Защото ще ядеш плода от труда на ръцете си; Блажен ще бъдеш, и ще благоденствуваш.  3 Жена ти ще бъде като плодовита лоза всред дома ти, Чадата ти като маслинени младоци около трапезата ти,  4 Ето, така ще се благослови човекът, Който се бои от Господа.  5 Господ да те благослови от Сион, И да видиш доброто на Ерусалим през всичките дни на живота си,  6 Дори да видиш чада от чадата си! Мир на Израиля!


Това не е работа като роб,а като собственик на инициатива.
Живеещи като сол и светлина, носещи посланието за идващия Цар.

Матей 13:22
А посеяното между тръните е оня, който чува словото; но светските грижи и примамката на богатството заглушават словото, и той става безплоден.
[/u]

Искаме  или не искаме ние сме във война за човешки души .

1 Коринтяни 2:12
А ние получихме не духа на света, но Духа, който е от Бога, за да познаем това, което Бог е благоволил да ни подари;



Лука 12:22
Рече още на учениците Си: Затова ви казвам, не се безпокойте за живота си, какво ще ядете, нито за тялото си, какво ще облечете.


Това е Божията промисъл за тези,които Го приеха.


Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Като четях последните постинги и си спомних за един истински случай, който ми разказаха преди време. Някой си християнин бил инвалид и получавал инвалидна пенсия от държавата. Веднъж отишъл при него друг християнин и му казал - Брат, не искаш ли да се молим за изцеление, не вярваш ли че Бог може да те изцели? А той отвърнал, да вярвам, че Бог може да ме изцели, но ако го направи аз ще си изгубя пенсията и какво ще правя тогава?

Повечето християни са като този инвалид, не желаят Бог да ги освободи от робството на този свят, за да не изгубят снабдяването от този свят. Но всъщност всичко това върши Божията воля и промисъл, защото така Бог пресява житото от плявата. Днес най-големия идол е държавата, която постепенно узурпира всички Божии атрибути.

Вместо Йахве Рафа - Бог моя изцелител, имаме здравеопазваща система със всичките и болници, аптеки и хапчета.

Вместо Йахве Ире - Бог ще промисли, имаме социалното министерство, което промисля за безработните и бедните.

Вместо Йахве Цидкену - Бог нашата правда, имаме хартата за правата на човека и съда в Страсбург да ни защитават от неправди.

Вместо Йахве Саваот - Господ на Армиите (Силите) - имаме НАТО, което ни пази от чужди нашествия.

Вместо Бог да е наш снабдител имаме банките, кредитите, лизинговите къщи, държавни помощи, помощи от ЕС и прочие.

Вместо Бог да е нашия учител, държавата иска да бъде наш учител със задължителната си образователна система.

Вместо Бог да бъде нашия защитник имаме - застраховки, каквото и да стане, има пълно каско, има застраховка болест, злополука, кражба, та даже и застраховка живот.

Всичко онова, което трябва да бъде Бог за нас бива заменяно от идол, поредния в капището наречено държава. И християните уповават на тия идоли, затова и Бог ги нарича прелюбодейци. И разбира се те не искат да бъдат далече от идолите си, искат да са по-близо до тях. защото в тях е животът им. А Христос е само име с което се кичат, за да прикрият своя срам...

Ис. 4:1  И в оня ден седем жени ще се хванат за един мъж, и ще му рекат: Ние ще ядем своя си хляб И ще обличаме своите си дрехи, Само нека се наричаме с твоето име; Ти отнеми нашия срам.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Брат, този пример повече ми прилича на проповеднически, отколкото на истински. Даже си мисля, че е използван към проповедта "Искаш ли да оздравееш" Йоан гл. 5

Интересно ми е, какво мислиш за професиите лекар, аптекар, химик, социален работник, учител, чиновник, съдия, застрахователен агент и много други. Може ли християнин да ги упражнява?
 Според теб, тези хора, работещи това, независимо дали изповядват Господ Исус Христос в живота си, служат на Идола.
А ти какво ще направиш за своите деца? Ще ги дадеш ли на светското училище? Ще стоиш ли здраво за вярата си, както си мислиш, че е правилно. Или ще ги дадеш и после само ще роптаеш.

Приемаш ли лекарства под формата на хапчета, или само приказваш?
А когато остарееш, ще приемеш ли болнична грижа, ако се наложи.
И ако я приемеш, то няма ли да станеш лицемер?

Плащаш ли здравни осигуровки?
Не служиш ли така на Идола?

Ние не живеем в Израел, за който четем в Библията. Живеем в езически свят. И сме поставени за сол в него. Светът има нужда от нас и ние от него. Ако солта си остане неупотребена, каква полза от нея?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
constant,

вижда се, че си видимо притеснен от това, което съм написал по-горе. Явно има защо. Притеснението ти сериозно те издава в какво си забъркан и колко оплетен е живота ти в мрежите на този свят. Може би ти се иска да намериш утеха в това да ти кажа, че виждаш ли аз само говоря за тия неща, но не ги върша. Но съжалявам не мога да ти предложа подобна утеха.

Лекарства не приемам никакви от деня в който съм повярвал и вече повече от 18 години не стъпвам при лекари. Да на няколко пъти боледувах до смърт, но Бог ме избави без никакви лекари и лекарства. Между другото, аз нямам нищо против лекарите и лекарствата в истинския смисъл на думата (а именно ония, които изучават и прилагат Божиите лечебни ресурси, заложени в природата), но това на което сме свидетели в съвременната медицина, не са нито лекари, нито лекарства в 90% от случаите.

За децата ми и училището Бог ще ми даде мъдрост точно как да постъпя, и вече имам някои идеи, които могат да се приложат, но когато му дойде времето Бог ще даде изходен път.

Осигуровките са вид данък, затова ги плащам, но не се ползвам от тях, нито имам намерение да се ползвам.

Що се отнася до професиите, които си изредил, някои имат, други биха могли да имат валидно измерение, трети са абсурдни.

Не знам как ще бъдеш сол, като си станал зависим от същата система, която искаш да "осолиш". Небесните началства и власти презират подобни "солници", защото са в техните ръце и под техен контрол. Подобна "сол" нито ги плаши, нито респектира.

Казваш имал си нужда от света, само, че докато имаш нужда от него, той няма да има нужда от теб, защото той има нужда от хора чийто ресурси, зависимост и мъдрост идват свише, и нямат нужда от света и неговата система на робство и контрол.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Посочи ми само едно място в писанието в което се казва че християните имат нужда от света. Направо си е Богохулно това което казваш, един вид Бог не достатъчно силен та да се погрижи за децата си та за това те имат нужда от светската сатанинска система за да оцелеят и да отгледат децата си. Това най-малкото си е чисто маловерие.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Да, наистина този войнстващ фундаментализъм ме притеснява. Това че с лека ръка обвиняваш християни, които не мислят като теб в идолопоклонство е много показателно.
Но ти си избрал този начин на вярване и служене на Господа и аз го приемам.

Хора, обаче които са по- незапознати със Словото, биха взели всичките ти думи за цялата истина и това може да им донесе голяма вреда. Дори крах във вярата. Чел съм за един случай на смърт на „изцелен“ диабетик, на когото се е внушавало, че трябва да изхвърли лекарствата си, за да не е маловерец.

А може твоят начин на вярване да помогне да избуи силно вярата на някого- Господ може да действа и по този начин! Но това не е единственият начин. Това е една от много възможности.

За мен е ясно едно- че Бог може да действа и чрез хора, чрез лекари,  чрез лекарства, чрез ситуации, чрез възможности, чрез опасности, чрез сила, чрез слабост, чрез пряко водителство, чрез Словото, ...  Но доверието ми е в Бога, а не в хората. Молитвата ми е към Бога, а не към света.

Сега може да изглежда, че съм човек, който се тъпче с хапчета. Нищо подобно. На децата си също не давам антибиотици, дори да са предписани, освен ако не преценя, че е крайно необходимо.

Но виждал съм хора, които изповядват този християнски фундаментализъм, а  налитат на кафетата, със страстта на пазачи на собствена малка територия.

Както  казва Словото, тези които препоръчват сами себе и сравняват себе си със себе си, не постъпват разумно.

А за училището- смятате може би, че ако изолирате децата си в християнски училища ще им помогнете да тръгнат по Христовия път? Пълно е с убедени атеисти завършили християнски училища.
 Аз мисля, че срещата на децата с реалния свят и примерът и любовта на родителите им- това сравнение между тези противоположности, може да помогне от рано децата да направят своя избор- за Исус, вярвам и се надявам.

Защото съм виждал деца израснали под похлупак, как се развихрят, когато дойде времето да падне опеката над тях.

Джирард, Исус каза, че ако солта обезсолее, тя с нищо няма да ползва хората, и те ще я изхвърлят и стъпчат. От тези думи направих извода, че солта (християните) са необходими за света, за да го осолят, и светът е нужен на нас, за да има какво да осолим.

Едно светило е необходимо на хората за да им свети, а и хората са необходими на светилото, за да има на кого да свети.

Град поставен на хълм, не може да се укрие. Хората ще го видят и ще искат да отидат в него. Защото е сигурен. И градът ги чака!

Ако семето не умре, то си остава самичко. Ако умре дава много плод. И този плод имаме нужда, някой да го изяде. Иначе какъв е смисълът?

Павел казва, че има дълг и към варвари и към езичници. Той има нужда от тях, за да им изяви Христос.

Хората имат нужда от проповедник за да чуят и да се спасят. Проповедникът от своя страна има нужда от слушатели, защото е изпратен да говори на някого.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
"За мен е ясно едно- че Бог може да действа и чрез хора, чрез лекари,  чрез лекарства, чрез ситуации, чрез възможности, чрез опасности, чрез сила, чрез слабост, чрез пряко водителство, чрез Словото, ...  Но доверието ми е в Бога, а не в хората. Молитвата ми е към Бога, а не към света."

Интересното е че дори светските хора виждат лицемерието в една такава ситуация, заразлика от много "вярващи". Примерно, някой болен "християнин" отива в болница за да се лекува, претърпява операции, тъпче се със всякакви химии и хапчета, ползва медицинските откритията на тоя свят(които много често са във вреда на човека и дори да стабилизират временно дадена част от организма то неиминуемо разрушават други), и след това "слава на Господ че ме излекува". Ако мислиш че подобен пример би могъл да бъде сол за тоя свят много се лъжеш, напротив много често точно заради такива събития бива похулвано Божието Име и Бог бива обявен за слаб и неспособен  да излекува хората си.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
constant,

Проблемът е, че смяташ, че само това, за което си чувал, е единственият изход.

Примерно на мен моите родители (дори когато са били невярващи) не са ми давали антибиотици, защото са открили съвсем естествени методи за лечение, които не изискват такива химии. Интересното е, че вярващите днес смятат, че много пъти това е единственият изход, защото така им е казал някой. Дори думата анти-биотик ясно показва, че това е нещо противно на живота.

Ако се поразтърсиш повече ще видиш, е Господ е направил всичко необходимо. Разните заболявания (които често са изкуствено предизвикани от ваксинациите) не са изненада за Господаря и Той още от създанието на света се е погрижил да има лекове, които са съвсем естествени. Примерно жените, които нямат достатъчно кърма трябва да ядат повече копър и мед, а не трябва да си купуват от аптеките изкуствените химии, които продават за случая.

Относно "училищата" аз не видях Уочман да говори за "християнски училища", за което ти даже разви цял параграф. В Словото няма да видиш "християнски училища" също.

Този свят е развил в теб такъв начин на мислене, че си затворен между 4 стени и всяко по-различно от това, което си видял те шокира и те кара да мислиш, че това е "войнстващ фундаментализъм".

Помни, че светът съществува от повече от 50 години, откогато са навлезли повечето от нещата, за които спомена в предния си постинг. Преди тези 50 години хората са били всички такива "войнстващи фундаменталисти" и "израстнали под похлупак". Ако все още имаш живи (пра)дядовци, (пра)баби, попитай ги и ще видиш колко по "фундаменталисти" са били.

За мен е много показателно, че животът в градовете формира точно такъв начин на мислене, за който е характерно забравянето на древните пътеки и това, което е било от около 6000 насам. Чудно е как за 50-на години на хората им е втълпен вече толкова по-различен начин на мислене, че са забравили какво е било преди и какво е нормалното.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
За мен е ясно едно- че Бог може да действа и чрез хора, чрез лекари,  чрез лекарства, чрез ситуации, чрез възможности, чрез опасности, чрез сила, чрез слабост, чрез пряко водителство, чрез Словото, ...  Но доверието ми е в Бога, а не в хората. Молитвата ми е към Бога, а не към света.

Наистина Бог може и действа чрез тези неща, които изброяваш. Само че въпросът е с каква цел би Господ "употребил" лекари, кредитни институции, и други подобни учреждения. Дали за да изцели или да избави верните Нему, или за да осъди тези, които не са обикнали Истината, а лъжата, или пък за наказание и поправление на тези, които са проявили небрежие и са уповавали на своето си болно сърце? Божия милост е да изяви на хората си несъстоятелността и богопротивността на цялата тази система от примки, constant, за да могат те да се измъкнат от клещите на заместителите и фалшификатите и да уповават на Живия Бог, който единствен е способен да избавя.

Относно ситуации, опасности и прочие, Бог никога не би благословил нарушаването на заповедите Му: примерно, тъпчене с хапчета вместо обръщане към Бога, или вземане на кредит, за да получим това, което ние сега искаме, без да можем да си го позволим, или застраховане на имуществото ни в застрахователна компания, понеже Бог не е способен да го опази и ние се застраховаме един вид в случай, че Той "избуши" и вземат да ни откраднат нещо, от което имаме голяма нужда (примерно плазмения ни телевизор взет на лизинг). Бог използва такива ситуации, за да изпита верността ни, дали ще ходим с Него и ще спазваме заповедите Му или не. Проблемът е в непознаването на Бога и Неговото Слово, което води до заблуди. Проблемът е, че мнозина наричащи се с Христовото име не знаят и не желаят да узнаят Кой е Христос и са приели едно друго благовестие. Ако човек бива наистина воден и поучаван от Божия дух, той няма как да не съзре идолопоклонство в практиките, които Watchman беше изброил.

Държавата е иззела и продължава да изземва Божиите функции и се е превърнала в своеобразно божество, противно на определените от Господа граници в Словото. Тя се е превърнала в идол! Сега ти ще речеш, "Е, Бог не може ли да използва и идолите, за да ни помогне? Примерно, да отидем в идолския храм и да бъдем излекувани? Какво като са идоли? Бог не господства ли и над тях?" Що за абсурдна логика би била тая? Да се уповава и на Бог, и на идолите--все някой ни помогнал! А това на което мнозина уповават е именно система от идоли, дело на духа на антихрист, които няма как да устоят.

За светските хора това са богатства обаче, подпорки, които им дават сила и увереност. Вземи на мнозина дипломата, осигуровките (здравни и пенсионни), отнеми им държавната помощ в детските градини и училищата, социалните помощи, застраховките, лиши ги от армия, осигурена от държавата заетост, субсидии и прочие, и тези хора ще оголеят и ще рухнат, няма да има на какво да уповават... и може би тогава биха потърсили Господа. А колко хора по църквите уповават в голяма или малка степен на същите тези неща? Писано е, че Бог ще унищожи всички идоли един ден:

Isa 2:11  И гордите погледи на човеците ще се унижат, И високоумието на човеците ще се наведе; А само Господ ще се възвиси в оня ден.
Isa 2:12  Защото ще има ден, когато Господ на Силите ще бъде Против всеки горделив и надменен човек , И против всичко, което се надига, (и ще се унижи)
Isa 2:13  Против всичките ливански кедри, високи и издигнати, И против всичките васански дъбове,
Isa 2:14  Против всичките високи планини, И против всичките възвишени бърда,
Isa 2:15  Против всяка висока кула, И против всяка укрепена стена,
Isa 2:16  Против всичките тарсийски кораби, И против всичко що е приятно да се гледа.
Isa 2:17  Гордото носене на човека ще се наведе, И надменността му ще се унищожи; А само Господ ще се възвиси в оня ден.
Isa 2:18  И идолите съвсем ще изчезнат,
Isa 2:19  И човеците ще влязат в пещерите на скалите И в дупките на земята, Поради страха от Господа, и поради славата на величието Ме, Когато стане да разтърси земята.

Не случайно апостол Йоан завършва посланието си с думите:

1Jn 5:21  Дечица, пазете себе си от идоли.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Както имате водителство, така правете.
Но да си мислите, че това екологично християнство е Пътят е нелепо. Ами, че такива философии изповядват и много други религиозни движения. Най- близкото е адвентизма. Има и много други, за които Христос не е непременно Господ.
Дори светски умове ще те съветват да не разчиташ на системата.

Светът има нужда от нашето свидетелство на упование и мир с Бога, които имаме и които Бог дарява на всеки, който би Го призовал, а не от наши странности.
Здравейте!


Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
За пореден път не си наясно constant. Адвентистите изключително много уповават на държавната система в частност ,образование, здравеопазване, осигуряване и тн. Дори църквата им е официално регистрирана, нещо с което те много се гордеят.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Ето една новина от днес по темата:

"Задава се каскада от фалити"
http://money.ibox.bg/news/id_1221545612
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote from: constant
Да, наистина този войнстващ фундаментализъм ме притеснява.

Много интересно как използваш една от ключовите светски постановки широко използвани от масмедиите да промиват мозъците на населението и да го държат настрана от истината. Думичките "фундаментализъм" и "войнстващ фундаментализъм" създават негативно усещане във всички (явно и в тебе) чиито умове са повярвали на масовата пропаганда на антихриста.

Първо ти наясно ли си какво означава фундаментализъм? Тази дума идва от корена "фундамент" сиреч "основа" и фундаменталист е човек, който се придържа стриктно към основата на своята вяра или религия.

Очернянето на думата фундаменталист има за цел именно да подкопае основите на всички религии с цел да се проправи път за новата световна религия, която няма как да успее, ако хората се придържат към основата всеки на своята вяра или религия.

А твоята употреба в негативен смисъл на думата фундаменталист показва как си бил измамен от пропагандната машина на антихриста.

Апостол Павел ясно казва, че няма и не може да има друга истинска основа, освен самия Исус Христос. И всеки който държи основата (фундамента) Христос е фундаменталист. Нещо повече, ние сме призовани не просто да държим здраво основата на вярата, но и да воюваме за вярата, веднъж завинаги предадена на светиите:

Юда 1:3  Възлюбени, като показвах всяко усърдие да ви пиша за нашето общо спасение, счетох за нужно да ви пиша и да ви увещая да се подвизаете (борите, воювате) за вярата, която еднаж за винаги бе предадена на светиите.

Така, че никой човек не може да бъде истински Христов ученик, ако не е войнстващ фундаменталист. Някои хора обаче гледат и вярват повече на телевизията и вестниците вместо да четат и вярват Библията, затова и терминологията им идва не от Писанията, а от света. Такива лесно ще бъдат измамени.

Quote
Това че с лека ръка обвиняваш християни, които не мислят като теб в идолопоклонство е много показателно.
Но ти си избрал този начин на вярване и служене на Господа и аз го приемам.

Аз не обвинявам християни, които не мислят като мен в идолопоклонство, а казвам, че всеки който уповава на нещо различно от Бога е идолопоклонник. Ключовата дума тука е уповава, разчита, надява се.

Примера, който дадох с инвалида е показателен за това в какво уповава сърцето на този човек. Той уповава на системата, затова е и идолопоклонник.

Quote
Хора, обаче които са по- незапознати със Словото, биха взели всичките ти думи за цялата истина и това може да им донесе голяма вреда. Дори крах във вярата. Чел съм за един случай на смърт на „изцелен“ диабетик, на когото се е внушавало, че трябва да изхвърли лекарствата си, за да не е маловерец.

От тези ти думи се вижда, че не разбираш за какво говоря. В твоя ум се появява картина на някое от просперитетите  учения, което казва, че непременно трябва да сме здрави, богати и красиви и че "чрез вяра и изповеди" ще получим всичко това. Не за това говоря аз.

Както написах по-горе аз нямам нищо против истинските лекари и лекарства. Т.е хора които имат истинско разбиране на материята за човешкото здраве и които прилагат дадените от Бога ресурси за лекуване. Днешната медицина е фалшификат и няма нищо общо със събираното през хилядолетията разбиране за здравето и лековете. В началото на 20 век, когато хора като Рокфелер основават фармацевтичните си компании, те започват да спонсорират масирано медицинските университети, като с това придобиват контрол над това, което се учи. Резултата е че учебниците по медицина от 19 век биват изхвърлени и всичко пренаписано отначало по начин по който да обслужва интересите на фармацевтичната индустрия.

Днес има повече болни хора от всякога. Статистиката е че повече хора умират от лечението отколкото от болестта. Християните не се предполага да са идиоти, които нищо не разбират от това, което се случва и да вярват на онова, което им се сервира, като официална политика, официална медицина, официално образование и прочие, но да са мъдри като змиите, защото са овце посред вълци.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.