Author Topic: Икономически крах на САЩ и световна криза. Бягайте от градовете!  (Read 212941 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Говориш като човек, който не познава Божията сила и в момента гледаш на това какво можеш ти да направиш.

В момента много невярващи хора по света правят точно това - да се изнесат от градовете. Каква е разликата между теб и тях? Те ще си спасяват кожата и ти. И какво от това? Ако те мислят за себе си и ти така мислиш за себе си.

Въпросът тук не е да си спасяваме кожата и да ходим на село. Целта е да живеем според Словото. В момента "християнският живот" е сбирка по клубовете в неделя сутрин, а през останалото време всеки се спасява както може поединично.

Къде е "търсете първо Божието Царство" - кое е това Царство, къде е Невястата? Защо по времето на апостолите хората се бояха от вярващите, защото виждаха, че Господ е с тях, а в момента много от т.нар. "църкви" са едни "циркове", които служат за похулване на Божието име между невярващите.

Това е главната цел - да търсим Божието царство и Божията правда, а всичко което е за ядене, пиене, облекло, Бог ще ни прибави. Търсенето на Божието царство и Божията правда изисква отделяне от Вавилон и активно търсене на мъдрост от Бога за това как да му служим достойно като слуги, докато дойде Той.

Неща като "ние ще си седим във Вавилон и ще теглим кредити, а Бог ще промисли" са само напразни надежди, които мнозина си дават (ти явно си против кредитите, което е добро).
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Търсеща

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Аврам, не вярвам Бог да не ти помогне, ако Го помолиш и Му се довериш... Начин винаги има, пречи единствено нашето неверие и уповаването на себе си!

Нямаш ли баба, дядо или други роднини в някое село? Не е задължително да имаме собствена къща...
Може да пробваш замяна. Желаещи винаги има, стига да имаме търпение и вярата да ги дочакаме! Бог прави чудеса - не се съмнявай!!!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз напълно вярвам, че това което е написано (както от Уилкерсън така и в тази тема) ще се случи и много бих искал да жаживея на село, но как да го направя? Откъде да взема пари за да си купя къща с земя? Не мога да тегля заем...

Много е лесно да се каже "Нечестивите и псевдо християните нищо няма да разберат, но праведните ще разберат и откликнат навреме.", но никой не се наема с практичен съвет как праведните (които междувпрочем отдавна са разбрали това) да откликнат навреме. Дайте личен пример? Как вие успяхте без заеми да си купите къщи на село? Защото ако смятам колко години трябва да събирам пари за да не се налага да тегля заем... ми то и кризата ще мине че и Второто Пришествие ще мине... Това не е майтап работа - какво да правим ние дето сме вързани за града? Да си продадем панелките ли? На кой? Някой да търси панелка в провинцялен град? Работата никак не е проста и не опира до моята воля и разбиране.

Имаше преди няколко хиляди години един мъж, чието име си си сложил, който без дори да знае къде отива и какво го чака, напусна града в който имаше работа, приятели, роднини  и много удобства. Този човек послуша Бога и излезе от града с вяра, а не с виждане, затова и беше наречен баща на вярата. За да бъде някой син авраамов се изисква да има вяра както Авраам, защото ако няма такава вяра той няма как да му бъде духовен син.

Нека напомня и думите на Господаря Исус който е казал:

Maт. 21:22  И всичко, каквото и да поискате в молитва, като вярвате, ще получите.

Maрк 10:27  Исус ги погледна и рече: 3а човеците това е невъзможно, но не и за Бога; защото за Бога всичко е възможно.

Maрк 9:23  А Исус му рече: Ако можеш повярва! Всичко е възможно за този, който вярва.


Много хора във християнството говорят за вяра, но като се стигне до реални действия и дават на заден ход. Особено когато тия действия са свързани с промяна на статуквото им и изискват болка и жертви.

За да не бъда голословен ще ви кажа, че когато приех от Господа видението и разбирането за излизане от градовете и за Божиите (а не човешките) цели които има да се изпълнят чрез това, аз работех на 350 лв заплата и нямах никакъв шанс да купя каквото и да е. Но приех Божията посока с вяра и послушание и Бог започна да ми дава мъдрост какво да правя. В началото тази мъдрост ми се струваше абсурдна, но се покорих и в следствие на това доходите ми се увеличиха отвъд всякакви очаквания и надежди. Да имаш парите обаче далеч не е достатъчно условие за подобно излизане. Моя опит показва, че подобно начинание среща огромна опозиция от началствата и властите на тъмнината. Тия от форума, които ме познават по-добре знаят през какви неща съм преминал и преминавам следвайки посоката на излизане от града.  Какви обрати и какви спънки и колко страдание и загуби сме преживяли следвайки тази посока. Но Божият човек трябва да е готов на всичко и на всякакви жертви които изискват послушанието към небесното видение.

Извода от всичко това е, че ако ние се осветим за Божиите цели - Божията благодат ще потече към нас за да снабди всичко необходимо за постигане на това, което Му е угодно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Аврам

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
В такъв случай нека си задам въпроса по друг начин.
Трябва ли да бягаме в селата? Какво всъщност предлагате?
- Да не правим нищо?
- Всеки да търси Божието водителство за себе си което е противно на "спасението по единично"?
- Да се изнесем групово (всички вярващи) на село, което пък е противно на това всеки сам да търси Божието водителство за себе си?

Ами за запасяването с храна? Това библейско ли е?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Да се прави нищо ще доведе човек до положението на мързеливия слуга.

Писано е да търсим Божието царство и Божията правда, а не толкова "водителство за себе си". Водителство от Бога може да се иска само ако целта е правилна.

Ще се избавят не тези, които отидат на село, а тези, които треперят от Бога и търсят лицето му. Има обещание, че тези, които треперят от Бога ще им бъде посочено кой път да поемат. Това не означава, че стоенето в мястото на греха е добро.

Добре е да се забележи, че днешните градове са доста по-различни от средновековните от гледна точка на това, че мнозинството от хората нямат нива, която да обработват (извън градските стени) и не обработват такава, докато виждаме, че едно време хората са имали и градовете са били не само търговски центрове, но и места, където да живеят хора, които са имали ниви.




И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Аврам

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Да се прави нищо ще доведе човек до положението на мързеливия слуга.

Писано е да търсим Божието царство и Божията правда, а не толкова "водителство за себе си". Водителство от Бога може да се иска само ако целта е правилна.

Ще се избавят не тези, които отидат на село, а тези, които треперят от Бога и търсят лицето му. Има обещание, че тези, които треперят от Бога ще им бъде посочено кой път да поемат.
Всъщност това е много хубав отговор. Благодаря! Разбрах каквото търсех.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ако седнеш да прочетеш темата отначало ще видиш, че излизането от градовете не е въпрос на водителство или лично откровение. Когато видиш, че докато пресичаш върху тебе връхлита кола, не тръгваш да се молиш за откровение дали да побързаш да пресечеш. Ако обаче не видиш колата, изхода е някой който я вижда да ти викне и ти да послушаш, ако не го послушаш последствията ще са неизбежни. Градовете ще бъдат съдени и ония които имат неблагоразумието да останат в тях ще споделят язвите им.

Може да има само една валидна причина някой да остане в градовете и тя е директна заповед от Бога за това.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Това доста прилича на манастирите от предишните векове - отивам в манастира, е с жената и децата и кризата ще ме отмине. Не се лъжете. Кризата ще е поради злото в човешките сърца. На село ще срещнете същите грешници каквито и в града. Както и същите праведници. По-добре човек да послужи за спасението на неколцина, отколкото да се опитва да избяга. Не можеш да избягаш - Бог ще ти прати една голяма риба да те глътне , ако иска нещо друго за тебе. И от хората пишещи на този форум не съм забелязъл нито един земеделец. Как мислите да станете земеделци - тази работа е с много пот и труд? Не искам да обиждам никого, но мисля, че това със селата не е откровение от небето. Исус винаги е бил в градовете им. Павел също, както и всички останали. Намало е движение към селото. Комунистите имаха такава идея да възродят селето по времето на индустриалната революция по цял свят. Издадоха закони , задължиха хората да живеят на село. С демокрацията всички дойдоха в града. Не защото е по-добре а защото има работа. Затова Бог никога няма да заповяда на християните да напуснат градовете, понеже те са светлината на света и те са свидетелите за Бога. А Бог иска всички да се спасят. Хората бягат от селата и са тук в града. Остава само да бъдат достигнати с истината.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
etien, ти чел ли си темата отначало до край, бавно и без да бързаш?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
etien,

То е писано, че благоразумният предвижда злото и се укрива, а неразумните тичат напред и страдат. Това, че ти не виждаш зло, не оправдава ситуацията.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Той etien с неговия начин на мислене сигурно щеше да ходи да обяснява и на Лот да си стои в Содом и да бъде светлина на нечестивите и да му обяснява, че Божиите ангели които дойдоха да го предупредят и избавят не са от Бога. А Ной щеше да критикува че си прави манастир в ковчега и да не влиза в него ами да бъде навънка където са хората, които имат нужда от него.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Търсеща

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 11
Не знам дали Етиен е чел темата, но явно не е чел Библията...
Не отиваме в селата, за да бъдем светлина и да живеем по-добре, а за да можем да съществуваме, когато белегът на звяра бъде наложен по лицето на земята - тогава никой, който е откъм Бога, няма да може да купува и да продава, т.е. да съществува в градовете. Единственият шанс е да си произвежда сам това, което не може да придобие. А за всичко останало Бог ще си промисли!
Естествено ще дойде и момента, когато ще трябва да напуснем и селата...

Обикновено много малко уповаваме на Божията мощ, а най-вече на собствения си разум и мисли...

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Всичко писано тук, би имало много по-голяма ефективност и яснота, ако се обясни по малко по-практичен начин механизма на пренасянето от градовете в селата. Доколкото разбрах, повечето въпроси се въртят именно около това. Добре ще е, тези, които поставят тази тема като Божие водителство за църквата в тези, кризисни времена, да опишат практично, какви точно крачки са направили в тази посока. Ясно е, че Божието водителство е конкретно за всеки християнин, но преселването от града в селото , в днешните условия е механизъм, който не е чак толкова разнообразен и всяка информация от опит в това отношения, би била изключително полезна за всеки. Още повече, че става въпрос за усъвместяване на дейността на християните в едно бъдещо съвместно съжителство. Уочман загатна за някакви усилия, от негова страна в посока преустройството си към село, но на никой конкретно не му е ясно, в какво се изразяват те. Никой друг, от единомислените не споделя никакво развитие в практичен план на действията си? Виждам, че темата е поставена преди 1 година - само Уочман ли прави усилия в тази посока? Моля за повече практична информация! Не всеки има решителността да се впусне в такова "приключение" без да има и най-малкия практичен пример и съвет от по-опитните свои събратя и сестри в Христа. Нали така?
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Практическата подготовка започва от вътре навън. Много пъти в тази тема съм се опитвал да наблегна отново и отново на това, защото е от изключителна важност.

1. Мисленето и разбирането трябва да бъде обновено според това, което Писанията учат за тия времена и какво се очаква от светиите.
2. Мотивацията трябва да се изчисти и уеднакви с Божиите цели, а не с човешкия страх и стремеж към лично избавление. Ние трябва да разбираме, че целта не е да се спасим физически, но да изпълним Божиите цели и намерения за последните времена. Най-вероятно в кулминацията на времената мнозина от нас ще изгубят живота си и това е нещо за което също трябва да сме готови и умствено и духовно.

Ето по тия две основни точки всеки веднага може да започне своята подготовка независимо от това къде се намира и с какви средства разполага. Успеха в тези две основни неща ще обослови успеха и на останалите по-видими действия и усилия. И само с тази уговорка бих преминал към следващите насоки по-долу.

3. Следващото най-важно нещо е съгласието и подготовка за съвместни действия с други светии. Това е може би една от най-трудните части в цялото нещо, защото мнозина изразяват устно съгласие, но когато се стигне до реални действия и стъпки, те отстъпват. Все пак Бог е верен на ония които искат да изпълнят волята Му (не просто да си спасят кожата от идващите бедствия) нека се молят Бог да ги свърже на местно ниво с други светии, чиито сърца са разположени към това да извършат Божията воля за тия неща без значение от цената. Опозицията на подобна стъпка е толкова голяма, че аз не виждам как човек сам ще устои. Трябва да се действа заедно. Ако пропуснем този момент, всичко нататък или би се осуетило или изкривило.

4. Правилното място за преместване е нещо, което Бог трябва да открие за всяка група светии, която е поставена заедно. Не става въпрос просто да хванем първото село, което ни попадне пред очите или което ще е най-лесно това да стане. Нужно е постоянство във молитвата и вярата за да се стигне до разбиране и съгласие относно правилното място за всяко местно тяло. Аз лично имам разбиране че цяла Южна България не е добро място, но само територията на Северна България. Това обаче всеки трябва да изпита за себе си. Целия процес може да бъде на два етапа, първия от които е подготовка а втория същински. Може да се наложи при същинския да се отиде още по-надалеч и предимно в отдалечените села в планините, аз виждам най-вече Стара планина. Тия конкретни области обаче за които говоря може да са изключително свързани с моята лична насока и да не са обобщаващи, но счетох за нужно да ги споделя с цел сверка на часовниците.

5. По преди в същата тема бях дал съвети за това християните да усвояват занаяти и професии с които да могат да се изхранват на село. В първия етап е възможно да се прави бизнес с градовете. Интернет позволява да се търгува с цялата страна без значение че не си в град а в някое село. Мнозина изразяват притеснения че няма работа и препитание в селата. Отговора не е да търсим работа а да създадем работа. Писанието казва, че Божиите хора ще обърнат пустинята в райска градина. С Божията благодат ние можем да отидем в най-западналото село и да го превърнем в процъфтяващо заселище. На онези които са покорни Бог ще дава идеи, мъдрост и вдъхновение какво и как да направят и ще благослови труда на ръцете им. Не казвам, че ще е лесно, но християните ще съумеят не само да изкарват прехраната си, но и да дадат хляб на други около тях. Ето защо мисленето не трябва да бъде към търсене на работа, но към създаване на работа.

6. По отношение на необходимите имоти има два варианта. Единия е да се купи стара къща със земя и да се ремонтира. Другия е да се купи земя и да се строи. Всяко има своите предимства и недостатъци и трябва да се действа според дадената мъдрост и благодат. Това което аз бих препоръчал е да се правят дървени къщи с изолация от каменна вата. Да се избягват бетонови конструкции и изолации със стиропор. Вероятността серия от силни земетресения да разтърсят България е много голяма и не е добре да се прави неустойчиво на земетръс строителство. Дървените къщи, особено такива на 1 етаж са най-устойчиви на земетръс и в същото време позволяват да се постигне висока енергийна ефективност. Дървените къщи ако бъдат умно проектирани позволяват лесно разширяване на площта, което от своя страна позволява на някой да построи нещо по-малко и после да разшири като има още средства. Това е най-евтиния и ефективен начин за строене с малко пари. Ако се сложи сайдинг на по-голяма скара може на по-късен етап да се добави външна изолация ако няма средства за нея при първоначалното строителство. При закупуване на земя или къща, ако няма някой никакъв опит има опасност да попадне на измамници. Ако някой има нужда от практични съвети в това отношение може да ми пише на ЛС. За дървените къщи също вече имаме доста сериозно разбиране и добър опит кое как се прави.

7. Обучението по земеделие може да започне веднага дори да живее някой в апартамент. Добре е да се купят и изучават наличните книги за органично земеделие. Може да се стартира с отглеждане на зеленчуци в контейнери на балкона дори и в хола. Ние сме отглеждали в апартамента домати, пипер, лук, чесън, репички, подправки. Дори количествата да не са достатъчни за изхранване, пак се придобива опит и се напредва в мъдрост и разбиране.

Засега ще спра до тук. Ако има конкретни въпроси ще се постарая да отговоря.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

etien

  • Изгонен
  • Посещаващ
  • *
  • Posts: 61
    • Блог
Не знам дали Етиен е чел темата, но явно не е чел Библията...
Не отиваме в селата, за да бъдем светлина и да живеем по-добре, а за да можем да съществуваме, когато белегът на звяра бъде наложен по лицето на земята - тогава никой, който е откъм Бога, няма да може да купува и да продава, т.е. да съществува в градовете. Единственият шанс е да си произвежда сам това, което не може да придобие. А за всичко останало Бог ще си промисли!
Естествено ще дойде и момента, когато ще трябва да напуснем и селата...

Обикновено много малко уповаваме на Божията мощ, а най-вече на собствения си разум и мисли...

Хора, покажете ми заповед или предупреждение от писанията в които  Исус или апостолите да ви казват когато наблежи края да бягате от градовете? Знаем за предупреждението на Исус за Ерусалим и излизането то там. Това е всичко. Няма друго. Казва ни се когато видим всичко това да се случва да повдигнем главите си. Никакви села. Съжалявам, че учите хората на малодушие. Готвите се за голямата скръб, а това не е центъра.
Ние трябва да се приготвяме за жениха си, а не за антихриста. Нашия жених ще ни избави от антихриста, а не събирането на храна и живота на село. Така като се фокусирате на погрешното нещо ще пропуснете главното - вярата, святостта, любовта.Ако Бог не съкрати тия дни никой не би се избавил. Никой.