Author Topic: Икономически крах на САЩ и световна криза. Бягайте от градовете!  (Read 212957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
От статията:

Let us constantly bear in mind the rules and principles of Christian warfare; namely, that we conquer by yielding, we receive by giving, we overcome by being defeated, and we live by dying. There is no other way except the way of the Cross.

Амин, за това, насърчаващи думи от брат George Warnock, който уважам.

Тази снимка също говори много, хора чакат за парче хляб в опашка, на фона на написаното. Това е парадоска на царствата и империите на сатана.




Статията като цяло има добри неща, но не описва или по-точно липсва цялостната картина на църквата като Тяло Христово в светлина на дните които идват.


"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

edinservant

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 4
Това вече е признак и за тотална криза:

http://media.dir.bg/2008/10/20/news3494872.html

Едната може да се компенсира или забави с разни икономически и политически лостове, но другата - тя води до Божия съд!

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
    Quothe  "goodwill"   
Quote
date=1212937814]
Някои неща не са споменати директно в Библията,загатнати са,не е нужно всичко да ни се казва директно,за да го разберем.Едно от нещата е,че се казва за последните дни,че и тогава хората ще бъдат ,както в НОевите дни...ще се женят и ще се разженват...Това малко или много ме кара да си мисля,че тези хора са мислили само за себе си,без да погледнат към РЕАЛНОСТТА.В смисъл,че ако са разбирали и очаквали потопа едва ли щяха да се женят толкова много и едва ли щяха да имат деца после.На друго място се казва,че е горко на бременните в дните,когато дойдат последните времена и трябва да бягат за живота си.


                  И .....ето ,   пак  съм   тука   за  да  дразня  другите,  да  ги  изкарвам  от  кожата  и   да   създавам    проблеми...но  какво  да   се  прави  явно   това  е  моятя  участ  и   моят  специалитет.Аз  съм  по  натура  "Трабълмейкар". )

                       Днеска   смятам  да  обсъдя  "Опасното"   благовестие, забранените   части  на  Библията ,които   няма  да  чуете  Пастора   да  ги  проповядва.
             
             С    оглед  на   това   мога   да  благодаря   на   "goodwill"   които  според  мен  е   вещ  човек   който  наистина    разбира   последните   времена.

            Става  въпрос    за  1Кор.  7  гл.   --   този   текст    е   табу  за   всички  евангелско-протестантски   църкви.

          В   него   Ап.  Павел    казва   че   според  него  е  по-добре  всеки  човек  да  бъде    както  него  т.е.   неженен.  Тези  стихове  явно  са   много   опасни  за  пасторите   в  църквите,  защото  за  отказа  си  да  се  оженя  аз  съм  бил   гонен   точно  от  3  църкви -  и  то  това  са  хора  които  претендират  за  кръщение  в  Святия  Дух ,  говорене  на  езици  и  т.н. 
                Да,  в  Библията   никъде  не  се   казва   да   се   забранява   жененето,  но   никъде   не  се   казва  и  да  се    забранява     нежененото.
                Защо   така    яростно   се   преследва   тази   свобода   на
всеки  човек   да   направи   своят    избор  или   да   последва    своя
"собствен  дар   от  Бога"  --  както   казва  Словото.
              Тъй-като   съм   забелязал   че  като   цяло   в  България   ПРИНУДАТА   е   едно  за   съжаление    доста   често   срещано   явление   има   я   и  в   тая   сфера   на  Църковния  живот.
               Принуждават  се  хора   се   хора  да  се  женят ,даже  знам  за  случаи  когато  се  получават  фалшиви   откровения  че  "еди-кои   си  брат  трябва  да  се  ожени  за  еди-коя  си  сестра" 
   и  всичко  се  върти   само  около  "оная"   работа -  колко   примитивно  и  елементарно , Божието  дело  и  Божието  царство  е  изтикано  някъде   далече  в  ъгъла  и  дълбоко
забравено  а  пасторите  са  изтрили  въпросните  стихове   от   своите  Библий   ако  можеха   даже  щяха  и  да  ги  изрежат.
            Аз   15    години   съм  обикалял   по  най-различни   църкви  и  не  съм  чул  нито  1  проповед  в/у      1 Кор.  7  гл.   ама  нито   една.
     Да  не  говорим  че  не  съм  даже  и  чувал  да  се  споменава   някой  стих  от  въпросната. 
             Защо   тия  стихове  са  толкова  опасни  за  по-широкото  течение  протестантски  църкви --   Най -честият  отговор  е  "Защото
ако  не  се  ожениш   може  да  почнеш  да  блудстваш"
              Е , да    де  ама   ти   можеш   да   почнеш   да   прелюбодействаш   и   като   се   ожениш,  ако  ти  е  там  сърцето,  и  реално  в  практиката   има   много   такива   случаи.
             Това  не  е  основателен  отговор.  Причината   е   Дявола   който  не   иска  да  се  знае  и  проповядва  цялото   благовестие  и
и  иска  да  се  моделира  църквата   единствено  по  светски  образец  -  съставена  от  егоистично  настроени  хора  които  търсят
само  своят  си  интерес  и  своето   семеиство.

          А   Култа   към  "семеиството"   който  се  наблюдава  в  много     от  Протестантските  течения  е  една  много  по-голяма  опасност  за  църквата   като  цяло   отколкото   Елена  Ваит  за  която  "ученик"  искаше   да  се  изказвам.
                          Но   това  по-нататъка.

"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Исус говореше за бременните и кърмачките, а не за женените.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
The Disciple , ами не се жени , какъв е проблема?
По добре ще направиш.Павел го казва .
и за какво "опасно" благовестие говориш , не разбирам?Какво общо има благовестието с това дали си женен или не?


pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
" Добавка" на английски към това , което е поместил edinserant  за духовната криза.

http://www.cnn.com/2008/US/10/13/gay.friendly.school/index.html


Мисля си даже , че "духовна криза" е меко казано.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Нека всичко, което не е по темата (като т.нар. "духовна криза") да се пише в съответните теми, тъй като тази тема е за "икономическата криза" и за съдбата на градовете.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Новина по темата:

Чака ни Голямата депресия II

26 октомври 2008 / News.dir.bg
В света се задава продължителна и дълбока криза, предупреждава нобеловият лаурет за икономика Джоузеф Щиглиц в интервю за гръцкия в. "Елефтеротипия".
Очертава се изключително висока безработица, както по времето на финансовия крах през 1929 г., прогнозира известният американски икономист, който дълги години преди това алармираше за опасността от задаващата се криза, цитиран от БТА.
Джоузеф Щиглиц упреква за нея "златните момчета" от Уолстрийт, както и всички, които се доверяват сляпо на пазарите. Нобелистът оприличава рухването на банките с падането на Берлинската стена за комунизма. Той обвинява американския президент Джордж Буш за провала на неговата икономическа политика и предрича скок на безработицата в Америка и в целия свят, подобен на онзи от световната криза през 1929 г.

Линк към оригинала: http://dnes.dir.bg/2008/10/26/news3519506.html

А ето и по обстойна и подробна статия по въпроса:

http://money.ibox.bg/comment/id_125386574
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Една статия на английски относно икономическото положение на страните от Източна Европа с оглед на финансовата криза:

Eastern European economies face bankruptcy
("Източноевропейските икономики изправени пред банкрут")
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=10670
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

avia

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 67
Преди повече от 7г. Живият Бог поведе сърцето ми към.."живот на село".Даде ми тази възможност след недълго убеждаване преди около 3г.Натоварен съм с отговорността преди всичко към семейството си да създам " Самоиздържащо се стопанство".Бог обърна вниманието ми с акцент на земеделието и животновъдството.Иследвах внимателно няколко пъти книгите Еклесиаст и Притчи.Там са свързани два термина : земеделие и разум, което за мен бе доста интересно.Общо тези две тематики водят до една друга:Храна..И следното вечно твърдение ..че "сам царя служи на нивата".От тук следва въпроса кое за човека е най-необходимо?..и защо Господаря ни Исус говори да не се "безпокоим за това какво ще ядем или облечем".Това според мен са основите на човешкото съществуване/живот/ с които сме длъжни да се съобразяваме.Проклетията за престъпл. на Адам е в/у земята: "тръни и бодли ще ти ражда..."Наказанията на Самия ни Баща през цялата човешка история са свързани с "бедствия" нанесени в/у земята.
Гладът е едно от основните действия на Баща ни спрямо човека било той близък на Него или не..."И като те остави да огладнееш...".Неговите благословения са неразривно свързани също с земни "блага".Доколкото познавам Бог ,Той няма да се промени каквато и да е конюктурата в световен мащаб.Няма да промени и начина си на проклетия или благословение.Човека е създаден от земята и неизменно свързан с нея.Това няма да се промени до възкресението или измяната на телата ни.В откровението на Йоан следват язви отново свързани с земята на която живеем.Но основно крайния/текущия/резултат е глад.Сам Господ Исус предупреждава за глад и бедствия.Съгласен съм с Watchman ...градовете ще бъдат най-потърпевши.Засега поздрав.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ето една актуална и своевременна статия по темата:

http://novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&mater=MjgwNTszNw==&sql=MjgwNTszMg==
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Ето още малко песимистични прогнози за кризата: http://money.ibox.bg/news/id_1588879356

Дали ще се сбъднат, ще разберем следващата година...

Аврам

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Относно посланието на Дейвид Уилкерсън публикувано в http://pastir.org/index.php/archives/376 мисля че тази тема пак ще стане активна и затова искам да попитам тук един практичен въпрос.

Аз напълно вярвам, че това което е написано (както от Уилкерсън така и в тази тема) ще се случи и много бих искал да жаживея на село, но как да го направя? Откъде да взема пари за да си купя къща с земя? Не мога да тегля заем...

Много е лесно да се каже "Нечестивите и псевдо християните нищо няма да разберат, но праведните ще разберат и откликнат навреме.", но никой не се наема с практичен съвет как праведните (които междувпрочем отдавна са разбрали това) да откликнат навреме. Дайте личен пример? Как вие успяхте без заеми да си купите къщи на село? Защото ако смятам колко години трябва да събирам пари за да не се налага да тегля заем... ми то и кризата ще мине че и Второто Пришествие ще мине... Това не е майтап работа - какво да правим ние дето сме вързани за града? Да си продадем панелките ли? На кой? Някой да търси панелка в провинцялен град? Работата никак не е проста и не опира до моята воля и разбиране.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
В статията на Уилкерсън се насърчава да си стои всеки там, където е, тъй като Бог ще се погрижи. В Словото виждам, че има много пророчества за съсипване на градовете. В историята на Израел виждам същото - съсипване на градовете. Защо все градовете се споменават? Това би трябвало да ни покаже ясно, че има някакъв проблем с градовете. Тези неща са казани, за да знаем преди да е станало. Писано е, че разумният предвижда злото и се укрива, а неразумните тичат напред и страдат.

Първият силен на земята, който съгради град, беше Нимрод, който направи град Ниневия. Според езическите легенди Нимрод е този, който е обожествен като "Богът Слънце", чиято жена (Ищар) е била обожествена като "Небесната царица", чийто пък син (Тамуз, за чийто култ четем в пророците) е обожествен като "Синът на Бога Слънце". Езическият празник на "Слънцето" е точно 25-ти декември, а езическият празник на "Небесната царица" е на т.нар. "Великден" (Ищар, Easter от англ.). Тези противни празници са дълбоко залегнали в сърцата на днешните вярващи, както и дълбоко залегнала е идеята да се стои в градовете (чийто начинател е Нимрод), защото "по селата няма работа и не може да се изкарат много пари". По селата винаги има работа в градината, с животните и по къщата. Изкарването на много пари не е основна задача на селото. Това е в градовете и затова мнозина отиват там.

Едно време на село, когато се зажени някой, цялото село се събира и прави къща на младоженците. Къщата я правят за няколко дни, защото са много хора, а младоженците не са имали пари, за да си направят.

По същия начин трябва и вярващите заедно да подходят към този проблем и с общи усилия да се отделят от нечистото, а не всеки да се спасява поединично. Заедно да излязат от Вавилон, заедно да се събират.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Аврам

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
...
По същия начин трябва и вярващите заедно да подходят към този проблем и с общи усилия да се отделят от нечистото, а не всеки да се спасява поединично. Заедно да излязат от Вавилон, заедно да се събират.
Всичко това което си написал е вярно и много хубаво и аз съм съгласен с него, но това е теория. А мен ме интересува практиката.
А практиката е, че на практика в момента заради англичаните или заради алчността на хората къщите на село струват "майка си и баща си".
Дори да решиш да се изнесеш в дълбоката провинция едно 10000 лева не ти мърдат за да си купиш земя и нещо в което да живееш на първо време. А за ремонти да не говорим. Ако пък решиш да си купиш къща в най-близкото село до някой град, то се оказва, че е все едно да си купиш тухлен апартамент в центъра на този град. Между другото то така и трябва да бъде, но просто е непосилно за човек да го направи. Ти на село ли живееш? Не беше ли софиянец? Ако си от София и решиш да се преместиш на село, изниква един друг въпрос - как ще си продадеш апартамента? Вече никой не купува апартаменти. Особено панелки. Ако го продадеш ще е за пари с които после не можеш да си купиш нищо свестно на село. Те хората от село се усетиха...