Author Topic: Икономически крах на САЩ и световна криза. Бягайте от градовете!  (Read 212885 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
В скоро време, ще я пуснем във форума.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Siegeszug

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 34
1 Петрово 4:14-15
14. " Блажени сте, ако ви опозоряват за Христовото име; защото Духът на славата и на Бога почива на вас от тяхна страна се хули, а от ваша страна се прославя.
15. Никой от вас да не страда като убиец или крадец, или злодей, или като такъв, който се бърка в чужди работи."

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ето една новина, която има повече смисъл в заглавието отколкото в самия текст:

Два критерия ни отдалечават от еврото

В статията се казва, че единия критерий е инфлацията, а другия валутния курс. Самата статия нищо не казва за валутния курс, ако и именно всички да знаем, че точно това е което ще ни удари. За инфлацията вече знаем много добре.

Вече започва да се говори официално, макар и с недомлъвки за промяна на курса ЕВРО/ЛЕВ и това което ни чака никак не е добро за тези, които печелят и имат спестявания в левове, както и за тези имащи кредити и в евро и в лева. Нека всеки сам си направи извода от това което тези новини говорят.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Todor

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 173
Отново ще се върна на въпроса за недостига на храна в световен мащаб. Трябва да се спомене, че освен обективните причини, голяма роля тук играе и абсюлютно безотговорното поведение на по-голямата част от богатото малцинство на планетата. В това число сме и ние, българите - и мисля че е време да започнем да свикваме с това.
Преди години бях чел в брошурка на червения кръст мисля, че на всеки няколко минути(или секунди - забравил съм точните цифри) един човек в света умира от глад. За същото време само в европа се изхвърлят над 10 тона храни. Ето една нова статия по темата - Британците ежегодно изхвърлят храна за 10 млрд. паунда

Мисля, че това е нещо, над което си струва да се замисли човек. Не знам в България храна за колко евро изхвърляме годишно, но съм сигурен че е доста...

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Здравейте,
аз за първи път пиша във форума,но иначе съм чела много неща от него.
Искам да ви кажа,че нещата които чета са ми и потвърждение на това,което ми говори Святия Дух напоследък,особено сега за кризата в световен мащаб.
Наистина ще бъде чудесно скоро да публикувате книгата на Дейвид Уилкерсън с пророчествата.
Интересувам се живо от всичко,скоро имах и сън,в който видях изключително бедствено положение и се замислям за пренареждане на живота ми по отношение на това,къде живея и къде трябва да съм и дали съм на правилното място,защото със семейството ми прекалено много се местим вече.Сега дори сме извън БГ,но не е изключено да се върнем,зависи какво има да никазва Господ по въпроса.
Малко повече говоря за себе си,може би за да оставя някакво впечатление във вас,кой пише и какъв е.
Искам да ви питам нещо.
Бог ми казва,че сега повече от всякога ние трябва да сме заедно,единни и сплотени,това което прочетох и тук,че така е правилното в тези кризисни времена.Радвам се,че Господ говори на светиите навсякъде по света това,което трябва да направят.
Въпросът ми е следния: нямаме църква,която да посещаваме тук в Италия.Може да се каже,че сме напуснали и църквата,която посещавахме в БГ,защото от нещо истинско се превърна в манипулираща система,която иска само пари от хората,за което много съжалявам,защото има и много хубави неща,но истинските отдавна ги няма.Едно от нещата е че почти не се говори за Господ и за Исус.Но питам аз: Как бихме могли да бъдем сплотени с тялото на Христос,след като ние дефакто сме извън църква,извън църковно общество,което не е добре,но обичаме Бога с целите си сърца.Как бихме могли да НЕ бъдем сами в цялата тази катастрофална криза по света ,след като Бог ни казва че НЕ трябва да сме сами,а да сме заедно с истински посветени християни,но ние познаваме само един такъв и той живее в БГ,нямаме никакво обкръжение.Накратко...как да бъдем част от Христовото Тяло? Моля ви за практичен съвет.
Може би звуча малко неориентирано,но не е точно така,има го и този момент,но знам,че трябва да се моля за отговора на въпроса ми,но бих искала да чуя и вашите мнения.
Бъдете благослвоени!
Този форум е чудесен!

Кристиана

edna_jena

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
З

Бог ми казва,че сега повече от всякога ние трябва да сме заедно,единни и сплотени,това което прочетох и тук,че така е правилното в тези кризисни времена.Радвам се,че Господ говори на светиите навсякъде по света това,което трябва да направят.
Въпросът ми е следния: нямаме църква,която да посещаваме тук в Италия.Може да се каже,че сме напуснали и църквата,която посещавахме в БГ,защото от нещо истинско се превърна в манипулираща система,която иска само пари от хората,за което много съжалявам,защото има и много хубави неща,но истинските отдавна ги няма.Едно от нещата е че почти не се говори за Господ и за Исус.Но питам аз: Как бихме могли да бъдем сплотени с тялото на Христос,след като ние дефакто сме извън църква,извън църковно общество,което не е добре,но обичаме Бога с целите си сърца.Как бихме могли да НЕ бъдем сами в цялата тази катастрофална криза по света ,след като Бог ни казва че НЕ трябва да сме сами,а да сме заедно с истински посветени християни,но ние познаваме само един такъв и той живее в БГ,нямаме никакво обкръжение.Накратко...как да бъдем част от Христовото Тяло? Моля ви за практичен съвет.
Може би звуча малко неориентирано,но не е точно така,има го и този момент,но знам,че трябва да се моля за отговора на въпроса ми,но бих искала да чуя и вашите мнения.
Бъдете благослвоени!
Този форум е чудесен!

Кристиана


Здравей, Кристиана!
Това, че не посещавате събрание в момента никъде не означава, че не сте част от Църквата. Църквата на Господа не е сграда или събрание, а тя е сбора от всчки хора по земята, които са предали живота си на Него. Това е Църквата Му и точно към тази Своя Църква Той се обръща в Писанията.

както и Христос възлюби църквата и предаде Себе Си за нея,
26 за да я освети, като я е очистил с водно умиване чрез словото,
27 за да я представи на Себе Си църква славна, без петно, или бръчка, или друго такова нещо, но да бъде света и непорочна.


Тук зобщо не става въпрос за отделните събрания, защото във всяко едно такова има хора, които не са новородени, т.е. те са плътски хора и не са част от Христовата църква.
Но много добре те разбирам като казваш, че нямате събрание, в което да ходите... Ами според мен тъй като няма самотно християнство.... ще трябва да си намерите такова. Ако сте гладни и жадни ще търсите... Ако не голямо събрание, то някоя домашна група или нещо такова, но... всеки християнин има нужда да споделя Словото с други вярващи, както да се насърчава от тях, а и да бъде насърчение за другите...
Помисли добре и се моли за това!! Аз те подкрепям в молитвата ти!!
Бог да ви благославя!!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Здравей Кристиана,

Ще се опитам да отговоря на някои от въпросите ти, започвайки от тук:

Quote
Въпросът ми е следния: нямаме църква,която да посещаваме тук в Италия.Може да се каже,че сме напуснали и църквата,която посещавахме в БГ,защото от нещо истинско се превърна в манипулираща система,която иска само пари от хората,за което много съжалявам,защото има и много хубави неща,но истинските отдавна ги няма.Едно от нещата е че почти не се говори за Господ и за Исус.

Но питам аз: Как бихме могли да бъдем сплотени с тялото на Христос,след като ние дефакто сме извън църква,извън църковно общество,което не е добре,но обичаме Бога с целите си сърца.Как бихме могли да НЕ бъдем сами в цялата тази катастрофална криза по света ,след като Бог ни казва че НЕ трябва да сме сами,а да сме заедно с истински посветени християни,но ние познаваме само един такъв и той живее в БГ,нямаме никакво обкръжение.Накратко...как да бъдем част от Христовото Тяло?

Доколкото разбирам си в Италия. Моя първи въпрос би бил, дали Бог те прати там или ти просто отиде по икономически или други причини. Ако Бог ви е пратил Той ще ви свърже с онези местни хора там с които Той е имал предвид да сте в общение, ако не сте ги открили още трябва да се молите за това Бог да ви свърже с тях. Ако ли пък Бог не ви е пратил в Италия, а сте отишли своеволно, няма да намерите общение, защото не сте на мястото на което Бог е промислил това общение за вас.

Лично моите впечатления от църквата в Италия е че тя е в едно по-незряло и недоразвито състояние от църквата в България например. Като че там нещата са все още в зародиш и няма голяма дълбочина и зрялост между светиите. То не че в България много има, но пак там придобих усещането, че нещата са по-назад във времето и развитието си. Това обаче е мое лично субективно впечатление и може да е напълно погрешно и изолирано от общата реалност.

По важното е друго да си изясните по чия воля сте в Италия, Божията или човешката. Ако е по-човешки трябва да се върнете там където за последно сте били (по Божията воля) било в България или другаде. Едва тогава ще намерите контакта с хората, които Бог е предвидил да съставлявате едно тяло с тях. Нашето физическо местоположение е от изключителна важност за духовната ни съдба. От Библията виждаме, че имаше случаи когато Бог прати израилтяните в Египет за спасение, но в други ситуации някои израилтяни по човешки отидоха за помощ в Египет и това им беше за погубление. Ето защо къде отиваме или не отиваме е от съдбоносна важност за живота и призванието ни.

Що се отнася до отстъпилите църкви за които пишеш, това се случва навсякъде. Това е голямото отстъпление за което пише апостол Павел в Солунците, че има да се случи преди явлението на Антихриста. То е като силен вятър който отвява плявата и който идва да изпита всеки от нас. Ето защо не можем да си позволим да блуждаем насам натам сами, но трябва да сме заедно със светиите с които Бог ни е поставил заедно на мястото в което Бог ни е заповядал да бъдем. Без тази обстановка на живот в тялото, ние не само никога няма да сме в състояние да изпълним небесното си призвание и роля, но и ставаме лесна плячка на злините, които дебнат в тези последни времена. И като казвам живот в тялото, нямам предвид посещаване на църковни сбирки няколко пъти в седмицата, а имам предвид съвместен живот на светии, който може да се сравни по духовна близост и прекарано време заедно само със семейството.

На въпроса как да стане това, мисля по-горе загатнах отговора, но за по голяма яснота ще повторя някои моменти:

1. Първо трябва да осъзнаем и разберем учението на Писанието за това, че Бог желае светиите да бъдат едно Тяло, една общност, едно семейство, което е свързано не просто с ходене на службите на определена църква или деноминация в определен ден и час, но е свързано по подобие на семейството, което споделя заедно не само духовните убеждения и вяра, но също материалните си придобивки и голяма част от времето си.

2. Всеки християнин трябва да си изясни дали живее на мястото където Бог е избрал за него или той своеволно е отишъл на друго място. Например ако Бог е промислил общение и призвание и за някой светия в град Каспичан, а той заради по-висока заплата е отишъл в София или в чужбина, такъв да не мисли, че ще намери общение и живот в тялото там където е отишъл своеволно. Но вместо това трябва да смири себе си и да чуе къде Бог желае той да бъде, и да се покори на това час по-скоро.

3. Веднъж човек уверил се се намира физически там където Бог благоволи да бъде, той може да се моли Бог да го запознае, свърже и съедини с онези светии на това място заедно с които Бог има предвид той да практикува Христовото учение. Важно е да се разбира, че Христовото учение не може да се практикува в своята цялост без общността на светиите.

4. Бог ще чуе вика на слугата Си, когато се моли според волята Му и ще го свърже със светиите в даденото място, за да съставлява и служи с тях като едно тяло, в изпълнение на Божиите цели и намерения на Земята.

Живота в Тялото има за цел много повече от насърчение, то е Богодадената среда за развитие на всеки светия. Онези които се занимават със земеделие знаят, че средата, почвата, влажността, въздуха оказват огромно влияние на това как едно растение се развива, както  и на неговата плодоносност. А ние сме призовани да принасяме много плод.


Поздрави
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Здравейте!

Благодаря за отговорите ви!Четейки ги,разбрах, че не съм си задала правилно въпроса,но пък вие сте отговорили правилно и на така зададения ми въпрос и на онзи,който трябваше да задам по-конкретно.
Разбира се,ние знаем,че сме част от Църквата на Господ,която е по целия свят и това не е просто сграда,а това са вярващите.Знаем също че трябва да се молим за приятели християни,с които Бог трябва да ни свърже.Въпросът ми не трябваше да бъде: "Как можем да бъдем част от Христовото тяло?" , защото ние сме,но трябваше да питам: "Как можем да бъдем в общение с християните,Църквата на Исус по света,въпреки че не сме част от църковно общество в момента?" Но така или иначе както казвате вие,така знам и аз,че трябва да се молим по въпроса.На нас ни липсва общението със светиите,защото скоро не сме имали такова.Наистина без такова общение не може.
По отношение на това,дали трябва да сме в Италия или не,все още се молим по въпроса.Времето в Италия е време на възстановяване за нас,отделени от средата,която ни смачкваше.Бяхме спрели да посещаваме църквата ни в БГ,съответно приятелите ни,които си ходеха на църква и не забелязваха нещата,които ние виждахме ,почти спряха да общуват с нас.Имахме и такива приятели,които си ходеха на църква и не приемаха нещата,които ние също видяхме, че не са в Христос.Всички те,както и ние бяхме буквално смазани от отношението на така наречените "лидери".На нас ни се казваше,че лидерите трябва да се следват безприкословно,без да можем да говорим против тях,нито дума да не казваме даже,дори и ако виждаме, че това не е правилно,трябваше да им се доверяваме едва ли не като на Бог,но това тотално ни накара да напуснем... не явно,а тихо.Но преди да си тръгнем бяхме се наслушали на много неща от амвона,които бяха казвани на цялата църква почти на всяко събрание,като: бунтари,непокорни,вие сте виновни за неуспеха на еди кое си,защото не се молите,вие не сте се посветили достатъчно... и т.н.
Казвам ви,смазващо е да се отнасят така.И понеже ние си обичаме Господа и сме Негова Невяста,просто се махнахме.Само малко ви въведох в ситуацията.
Та идвайки тук в Италия,напускайки БГ,сега имаме пълноценно време да се наслаждаваме на Господ и да се възстановим от цялата тази помия ,която се сипеше върху нас и само като си помисля, че има още много наши приятели,които си стоят там и се мислят постоянно за неудачници,защото така им се говори.Преди да бъдем наричани така и да търпим това отношение,бяхме изключително много вътре в Духа на Господ със съпруга ми,разбира се това,че сме били толкова близки със Сърцето на Исус ни направи да разпознаем всичко,което е фалшиво и не е от Бога,но пък помиите ни отдалечиха от Бог малко или много тогава,когато още не можехме да се усетим ,какво става,защото нещата не станаха рязко,а малко по малко и едно от нещата ,които много ни попречи да видим истината навреме,беше че не сме допускали,че хората,които водят църквата са станали такива,бяхме се доверили и когато започнахме да виждаме малко от малко какво става,милехме че нещата ще се оправят и се молихме за това.Както казах в предната публикация не бяха така нещата в началото.
Времето в Италия е едно време на възстановяване и връщане към пътищата на Господ за нас.Бъдейки отделени от средата,в която бяхме,можем да видим глобалната картина от високо и да видим ние къде сме и защо сме там.Благоволението на Бог към нас в Италия е изключително и макар че страната минава през един от най-кризисните си моменти от много години насам,ние живеем доста по-добре дори от средния италианец.Буквално  не можем да усетим,че страната е в криза.Разбира се,това не означава че трябва да останем да живеем там,може Господ да си ни върне много скоро,но незнам все още ,какво има да се случва,за да си стоим там.Затова се молим,мислим и се вглеждаме в Бога,защото ние не знаем,какво ще става.Доста трудно заминахме,защото не искахме,обаче Бог ни е благословил толкова много тук в Италия,че дори не сме очаквали.Ние мислехме че тук ще ни е още по-трудно.Много често искаме да се върнем в БГ,но за сега не го виждаме това,тук ни е чужда културата и манталитета,но...нека Господ ни води.Започнахме да се чувстваме по-силни откакто сме тук и вярвам,че Бог има още много да ни приближава да Себе си.
Врявам,че чрез този форум,можем да имаме общение,макар и само по интернет и писмено с вярващите и Църквата на Христос.Иначе копнеем и за живото общение с вярващи,но ... в момента нямаме такова.
Искам само да ви питам,до колко време според вас кризата с храните и горивата ще стане толкова дълбока,че положението ще стане страшо по целия свят?Тази тема ме интересува много,бих искала на време да можем да предвидим неща,за да реагираме своевременно и това че сме извън БГ ни кара да се чувстваме малко "нестабилни",заради това че сме далече от роднини и приятели.



Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Ние не знаем кога точно ще започне  по-сериозната част на кризата. Месец септември обаче трябва да го наблюдаваме внимателно. Не знаем и колко време ще трае. Това, което знаем обаче е целта на цялото нещо. И целта е, както беше написано по-горе да се поставят хората на колене икономически, в това число и неразумните християни (някак си това ми напомня за неразумните девици). Това поставяне на колене има за ефект отслабване на духовните сили, разклащане на убежденията и доверието в Бога. Много християни ще казват - Боже защо позволи това да се случи с нас?!? И мнозина ще се съблазнят в Него. Веднъж разклатени духовните устои, дяволът ще лансира поредица от мощни, шокиращи и направо главозамайващи новини и събития. Всички, които не са били подготвени за икономическата криза и са били смачкани от нея ще ахнат в захлас, тогава ще се изпълни написаното от Павел:

2Сол. 2:8  и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си,
2Сол. 2:9  тогава, чието идване се дължи на действието на сатаната, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса
2Сол.  2:10  и с всичката измама на неправдата, между ония, които погиват, защото не приеха да обичат истината, за да се спасят.
2Сол. 2:11  И затова Бог праща заблуда да действува между тях, за да повярват лъжа,
2Сол.  2:12  та да бъдат осъдени всички, които не са повярвали истината.


Мога само да кажа, че ни е бедна фантазията да си представим какви неща са подготвени за това време. Важно е обаче да се разбира, че икономическата криза е ключа към успеха на това, което ще се случи след това, ето защо ние не се подготвяме за икономическата криза за да оцелеем физически, а за да устоим духовно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Да,съгласна съм Watchman
Трябва да сме готови духовно принципно за времената,в които живеем и да се подготвяме за предстоящите.
Може ли да споделиш,как бихме могли да се подготвим за кризата духовно,нещата които зависят от нас,освен близкото общение с Господ,какво друго може да бъде наша подготовка?
Аз май имам много въпроси :))))
Ами...имам,защото се намирам във време на възстановяване и малко ориентири в нещата ми помагат да се справям по-добре.
В момента усещането ми е,че се изправям,след някакво неволно подхлъзване,което още не мога да си обясня ,как е станало.С това фиксирам всички неправилни неща,които малко или много бях приела,но фокусирането изцяло върху Бога ги заличава по-бързо,отколкото съм очаквала.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Бих те насочил да прочетеш за последните времена в
- Даниил 11, 12
- Захария 14
- Матей 24
- Лука 21
- Марко 13
- Откровение
...има и доста други места, които могат да се видят.

Като ги четеш си набележи какви са характеристиките на тези, които са Божии и след това търси в Словото какво се говори за тези характеристики.

Примерно пише за "разумните" или "разумеещите" или "разбиращите". За разума може да се прочете доста и в Притчи, където пише и за мъдростта и за разума, а основната част на мъдростта е страх от Бога.

По този начин доста неща ще ти се изяснят и ще видиш какво Бог очаква от тези, които се наричат с Неговото име в последните дни.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Благодаря за насоките!


goodwill

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Темата е добра.
В тази връзка да споделя,след като такива тежки световни събития педстоят,планирането на дете за другата година взе да ми изглежда доста страшно.Естествено че Господ си има последната дума по всички въпроси.
Но да нямаме деца ли, след като знаем и разбираме,че предстоят трудни времена?

edna_jena

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 9
Да нямаш деца ли? Това далеч не е в Божия план за човечеството. Да си чел някъде следното: Когато видите, че белезите се изпълват и Моето пришествие наближава не се женете и не раждайте деца?????? Напротив!!! Никой не знае кога е точно деня...

goodwill

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Някои неща не са споменати директно в Библията,загатнати са,не е нужно всичко да ни се казва директно,за да го разберем.Едно от нещата е,че се казва за последните дни,че и тогава хората ще бъдат ,както в НОевите дни...ще се женят и ще се разженват...Това малко или много ме кара да си мисля,че тези хора са мислили само за себе си,без да погледнат към РЕАЛНОСТТА.В смисъл,че ако са разбирали и очаквали потопа едва ли щяха да се женят толкова много и едва ли щяха да имат деца после.На друго място се казва,че е горко на бременните в дните,когато дойдат последните времена и трябва да бягат за живота си.