Author Topic: Икономически крах на САЩ и световна криза. Бягайте от градовете!  (Read 212897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Nikolay,

Корена на проблема е по-дълбок от това, което описваш. В основата си този корен се състои в това, че всички ние сме родени, възпитани и оформени от една светска система преплетена с друга - религиозна система, като двете съществуват и работят заедно.

Онези, които тръгват да вярват в Бога и считат себе си за новородени християни, осъзнават, че не трябва да бъдат от света, но не те нямат правилна библейска дефиниция на това какво "света" означава. Поради тази причина те не могат да осъзнаят, които неща в тяхното мислене и начин на живот реално са ОТ СВЕТА. И точно тук идва ролята на религиозната система, която е създадена да поддържа статуквото на светската система създавайки илюзията за различен живот и за реална вяра.

Днес мнозина напускат деноминационните църкви и си мислят, че с това са излезли от религиозната система. Разбира се подобно напускане е неизбежна част от излизането от религиозната система, но то далеч не е достатъчно за да има истинско излизане. Религиозната система е начин на мислене, а не само начин на организация на религиозните сбирки и религиозните организации.

Ето защо мнозина напускат организациите, но не напускат мисленето. Те остават в системата и тя остава в тях. Затова те не могат да видят никакъв проблем в своя градски (разбирай: зависим от светската система) начин на живот. Те са израснали и възпитани по начин в който всичко, което виждат като реалност и начин на битово съществуване е това, което светската индустриална система предлага. Според тях друг начин на живот не може да съществува или ако съществува, то той се изчерпва с живота на някои примитивни дивашки племена в джунглите.

Точно тука идва мястото на религиозната система, която със своето вавилонско вино опиянява сетивата им за да ги кара да мислят, че те имат реален живот с Бога, докато всъщност цялата реалност на техния живот е поставен върху фундамента на света.

И тук има един много важен момент, който мнозина пропускат, а именно, че религиозната система не е в състояние да даде на никой победа над греховете. Затова този тип религиозни хора непрестанно се борят с определени грехове и НИКОГА нямат ТРАЙНА победа. Този факт сам по себе си е огромна Божия милост защото това е червената лампа, която Бог е поставил да предупреждава всеки в религиозно-светската система, че НЕЩО Е ДЪЛБОКО СБЪРКАНО ОЩЕ НА ФУНДАМЕНТАЛНО НИВО.

Разбира се религиозната система се опитва да предлага лекове за това лансирайки учения и постановки от рода на  "никой не е съвършен", "винаги ще съгрешаваме", "ние сме грешници спасени по благодат" и тем подобни приспивни хапове за съвестта. Но те няма да задоволят онези, които наистина са гладни и жадни за святост, праведност, истина и свобода.

Така, че още тук имаме първото сито. Доколко човек наистина е гладен и жаден за правдата и доколко духовните му търсения се задоволяват с предложенията на религиозната система, която не е в състояние да осигури победа над греха. В този смисъл религиозната система се явява един вид сито, което пресява истинните от лицемерните. Тя задържа при себе си лицемерите и истинските се отделят от нея рано или късно.

Поради тази причина е напълно излишно да се водят ожесточени спорове, но вместо това е нужно да се излагат фактите и истината ясно, аргументирано и разбираемо, така щото онези, които имат духа на Истината в себе си да разпознаят своевременно и да поемат по пътя на свободата.

Другия момент на който искам да обърна внимание това е ролята на образованието. Това е може би едно от най-мощните оръжия на врага, които са били прилагани на населението. Малцина разбират каква е функцията на образованието и как действат неговите механизми.

Образованието не е онова, което се случва в часовете в училище. То е онова, което се случва и в часовете, и в междучасията и в извън училищното време. Това е една машина за налагане на ценностна система и за насаждане на лъжливи дефиниции и постановки на основните реалности касаещи човешкото битие.

С други думи това е система за формиране на мирогледа. Тази система работи на абсолютно всяко ниво на съприкосновение с индустриалния начин на живот. Т.е не е нужно дори човек да ходи на училищата им, да чете книгите им, да гледа телевизиите и филмите им, достатъчно е просто да си пазарува редовно от супермаркета и вече системата започва да изобразява своя образ в ония, които се ползват от нея. Защо? Защото преживяването формира мисленето и мирогледа повече от всичко друго.

Точно поради тази причина няма абсолютно никакво значение какви проповеди за святост, вяра и праведност слушат християните по църквите в неделя, техните непрестанни преживявания в системата от понеделник до неделя са тези които формират тяхното мислене и мироглед.

Този принцип, че преживяното формира мирогледа не е случаен, но той е заложен от Бога още при сътворението. Защо? Защото Бог е предвидил за нас да бъдем в непрестанно съприкосновение и преживяване, не на светската система, но на Неговата "система" - сиреч на Неговото Творение. Бог е замислил самото битие на човека да бъде свързано с Неговите творения. Точно поради тази причина Бог съвсем изрично създаде човека да обработва земята.

Бит. 2:5  А никакво полско растение още нямаше на земята и никаква полска трева не беше още поникнала; защото Господ Бог не беше дал дъжд на земята и нямаше човек, който да обработва земята;

Още от самото начало, самия оригинален замисъл на Твореца беше, човека да обработва земята, да бъде в непрестанно съприкосновение със земята. Защо? Защото както съприкосновението със светската система преобразява човека в образа на звяра, така и съприкосновението с Божието творение и замисъл преобразява човека в познаването на Бога. Бог е заложил Своите тайни, вложил е Своя характер, Своята същност в онова, което е сътворил. И когато нашето ежедневие е потопено в Божиите творения, тогава всеки ден ние откриваме Божията мъдрост, формираме в себе си Божият мироглед и съвсем естествено и непринудено се прекланяме пред Твореца, който е създал тези велики неща. По същия начин съвсем естествено онези, които живеят чрез системата на света, започват да се прекланят пред нейния творец. Среден път между двете няма.

Бит. 2:8  И Господ Бог насади градината на изток, в Едем, и постави там човека, когото беше създал.

Бог не създаде град в който да постави човека, не създаде индустриален комплекс от заводи, супермаркети, жилищни блокове, образователни и медицински институции, които да се грижат за човека. Бог НАСАДИ ГРАДИНА! Това беше мястото отредено от Твореца на човека. Градината щеше да бъде индустрията на човека, тя щеше да бъде източника на храната му, тя щеше да бъде мястото на дома му, но заедно с това и източника на образованието му и източника на здравето му. Може ли да бъде по-просто и ясно от това?

Защо тогава ние сме се набутали в шумните градове, а сме оставили градините и плодородните полета в ръцете на сребролюбивите и безскрупулни корпорации? Това е защото сме родени, израснали и възпитани в ЛЪЖА. Но благодаря на Бога, че истината на Неговото Слово ни прави свободни.

Не знам за вас, но аз и моят дом ще живеем в Градината, която Бог е посадил. Там е мястото където всяко нещо води до съприкосновение с моя Бог и Създател. Там е мястото където самия начин на живот е преклонение пред Създателя, където ежедневието и познаването на Святия са преплетени неразривно.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Много добре казано.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Въпреки, че много от нещата написани в това преполагаемо пророчество съвпада с много от нещата писани в тази тема, аз имам дълбоки съмнения относно написаното в него:

http://www.blagovremie.com/content/пригответе-се-за-войни-и-световни-катастрофи-пророчество-на-п-р-питър-тан

Въпреки това го оставям за прочитане и разсъждение. Моите съмнения са относно духовните практики и отправна точка на самия автор, но въпреки това е неизбено да станем свидетели на събития от подобно естество. Надявам се на Бога, че ще имаме още няколко години благодатно време а подготовка, но поуката е една - трябва да изкупваме всеки ден и час без забавяне.

Тука го има текста в оригинал, понеже превода не е от най-добрите и картите се като се кликне на тях се виждат в пълен размер:

http://blog.petertan.net/?p=595

Аз лично не намирам пророчество за толкова сериозни неща в последните времена да съответства на духа в който оперира този човек, който дух е предимно вавилонско-християнския квас потопил цялото християнство в нереалност.

Но нека всеки да изпитва за себе си, както е писано "пророчества не презирайте".
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Нека го сравним с думите на Исус.

Quote
Лука 21 глава

8 А той каза: Внимавайте да не ви заблудят; защото мнозина ще дойдат в Мое име и ще казват: Аз съм Христос, и, че времето е наближило. Да не отидете подир тях.   
9 И когато чуете за войни и размирици, да не се уплашите; защото тия неща трябва първо да станат, но не е веднага свършекът.   
10 Тогава им каза: Народ, ще се повдигне против народ, и царство против царство;   
11 и ще има големи трусове, и в разни места глад и мор; ще има и ужаси и големи знамения от небето.   
12 А преди да стане всичко това ще турят ръце на вас и ще ви изгонят, като ви предадат на синагоги и в тъмници, и ще ви извеждат пред царе и пред управители поради Моето име.   
13 Това ще ви служи за свидетелство.
14 И тъй, решете в сърцата си да не обмисляте предварително що да отговаряте;   
15 защото Аз ще ви дам тъй мъдро да отговорите, щото всичките ви противници ще бъдат безсилни да ви противостоят или противоречат.   
16 И ще бъдете предадени и даже от родители и братя, от роднини и приятели; и ще умъртвят някои от вас.   
17 И ще бъдете мразени от всички поради Моето име.   
18 Но и косъм от главата ви няма да загине.   
19 Чрез твърдостта си ще придобиете душите си.   
20 А когато видите Ерусалим, че е заобиколен от войски, това да знаете, че е наближило запустяването му.   
21 Тогава ония, които са в Юдея, нека бягат в планините, и които са всред града нека да излязат вън, а които са в околностите да не влизат в него.   
22 Защото това са дни на въздаяние, за да се изпълни всичко което е писано.   
23 Горко на непразните и на кърмачките, през ония дни! защото ще има голямо бедствие в страната, и гняв върху тия люде.   
24 Те ще паднат под острието на ножа, и ще бъдат откарани в плен по всичките народи; и Ерусалим ще бъде тъпкан от народите, докле се изпълнят времената на езичниците.   
25 И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение поради бученето на морето и вълните.   
26 Човеците ще примират от страх и от очакване онова, което ще постигне вселената, защото небесните сили ще се разклатят.   
27 И тогава ще видят Човешкия Син идещ в облак със сила и голяма слава.   
28 А когато почне да става това, изправете се и подигнете главите си, защото изкуплението ви наближава.

На първо време не трябва да забравяме думите на Исус, че мнозина ще дойдат и ще пророкуват за свършека.

Това което ме притеснява в случая с това пророчество е първо, че няма описание на самото пророчество, а какво пастора е разбрал от него.
Второ приликата със 2-та пъти х7 години.
Трето изразите които се използват са много плитки.
Като цяло всичко е забулено в една мъгла. В общи линий е поредното пророчество за края на света.

Като цяло съм съгласен с това което цитира Watchman "пророчества не презирайте" с други думи да се има едно на ум и всеки да прецени за себе си.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
От цитираното от Николай, ще цитирам отново написаното от 20 ст. надолу:
Quote
20 А когато видите Ерусалим, че е заобиколен от войски, това да знаете, че е наближило запустяването му.   
21 Тогава ония, които са в Юдея, нека бягат в планините, и които са всред града нека да излязат вън, а които са в околностите да не влизат в него.   
22 Защото това са дни на въздаяние, за да се изпълни всичко което е писано.   
23 Горко на непразните и на кърмачките, през ония дни! защото ще има голямо бедствие в страната, и гняв върху тия люде.   
24 Те ще паднат под острието на ножа, и ще бъдат откарани в плен по всичките народи; и Ерусалим ще бъде тъпкан от народите, докле се изпълнят времената на езичниците.   
25 И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение поради бученето на морето и вълните.   
26 Човеците ще примират от страх и от очакване онова, което ще постигне вселената, защото небесните сили ще се разклатят.   
27 И тогава ще видят Човешкия Син идещ в облак със сила и голяма слава.   
28 А когато почне да става това, изправете се и подигнете главите си, защото изкуплението ви наближава.

Запустяването на Йерусалим се е случила 70 година ,както е предсказано от Господа. Сетне идват времената на езичниците, което е един дълъг период и в който още сме, сетне стават знаменията в слънцето, луната и звездите и тогава според описаното и в откровение 6 глава, слънцето потъмнява, луната не дава светлината си и тогава иде човешкият син на облази в голяма сила и слава и събира избраните си, според описаното в солунци и казаното от апостол павел в 15 глава на 1 коринтяни.
Това разбирам аз от текста, че Господ говори на учениците си тогава, но говори и на всички далечни, тоест думите му - когато стане всичко това повдигнете главите си, според мен визира времето когато живите вярващи на земята ще видят тия неща, знаменията в слънцето, луната и звездите.

Друг вариант на разбиране на текста е че това запустение на Йерусалим отново ще се случи в края и отново горко на непразните и тн, но тогава тн времена на езичниците остават вън от цялата схема. затова ми се струва, че това конкретно пророчество на Господа е започнало да се изпълнява още тогава, 70 година и днес все още сме в тези времена на езичниците..

Колкото до това тн. пророчество на този пастор Тан, аз също съм скептичен към него. Там например се използват смешни постановки като думите- Работим в тясна връзка с ангелите и други, които са по скоро плод на днешният начин на мислене, но в писанията такива неща не виждам, там  пророкуващите ясно казват - така и така ми каза Господ, или еди кога си Господ ми се яви и ми каза, или пък някой ангел се явява и говори от името на Бога, но пропокуващият говори ясно, без разни догатки и с власт. Тук не виждам нищо такова, отделно не виждам нищо свързано пряко с книгата откровение. Нито дума за идещият антихрист, нито дума за блудницата вавилон! Виждам някакви политически анализи, които са ми тотално противоположни на начинът на писаното в писанията. После виждам че този пастор Тан, пише нещо за тн. грабване, но не уточнява нищо нито за звяр, нито за предстоящите измами , нито за тн. белег на звяра, но без тези неща, никакво грабване няма да настъпи. Вярващите са призовани да бягат и да се спасяват, но доколкото чета не става ясно от какво точно, от измами, или от война?! По скоро трябвало да се спасяват от сблъсъците мужду разни държави, но в писанието пише да се спасяваме от измамите и извратеното поколение което ще падне в лапите на тези измами на антихриста. Самият факт че не се и споменава даже за антихрист ми е крайно подозрителен. Интересно ми е какви са есхатологичните възгледи на пастор Тан. Понеже именно тези възгледи обуславят истинността на предупрежденията относно последните времена.
А дали това което той говори за 2020 и 2030 и нататък е така, незнам, не презирам написаното, просто изказвам мнение на база писанието, пророчества за края, споменаващи събирането на светиите, но нито дума за антихрист ме карат да съм скептичен..

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
За повторното запустение на Ерусалим има пророчество в Захария 14:


Захария 14
  1. Ето, ден от Господа иде, Когато богатството ти ще се раздели всред тебе като обир.
  2. Защото ще събера всичките народи На бой против Ерусалим; Градът ще бъде превзет, Къщите ще бъдат обрани, И жените изнасилвани, И половината от града ще отиде в плен; А останалите люде не ще бъдат изтребени от града.
  3. Тогава Господ ще излезе И ще воюва против ония народи Както когато воюва в ден на бой.
  4. В оня ден нозете Му ще застанат На Елеонския хълм, който е срещу Ерусалим на изток; И Елеонският хълм ще се разцепи През средата си към изток и към запад, Така че ще се образува твърде голям дол, Като половината от хълма се оттегли към север, И половината му към юг.
  5. И ще побегнете през тоя дол на Моите хълмове, Защото долът на хълмовете ще стига до Асал; Да! ще побегнете както побягнахте от земетръса В дните на Юдовия цар Озия. И Господ мой Бог ще дойде, - И всичките свети ангели с Тебе.
  6. В оня ден Не ще има светлина; Блестящите тела ще намалят сиянието си;
  7. Но ще бъде единствен ден, Познат само на Господа, - Ни ден, ни нощ; А привечер ще има виделина.
  8. И в оня ден Живи води ще излязат из Ерусалим, Половината им към източното море; И половината им към западното море; И лете и зиме ще бъде така.
  9. И Господ ще бъде цар върху целия свят; В оня ден Господ ще бъде един, и името Му едно.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Чудил съм се върху това пророчество в Захария. И нямам лично аз ясно мнение относно това дали се припокрива с пророчеството на Господа, или разорението на града тук е различно събитие от казаното от Исус Христос. Тук се споменава че ще отидат в плен, но ако се визират последните времена и че тогава ще стане плена, този плен ще трябва да е доста къс.

Тогава Господ ще излезе и ще воюва против онези народи-- Това, тогава може да е след времената на езичниците, където са разпръснати в плен израелтяните и този перод от време Захария просто да не го споменава , но може и да не е тогава, а наистина да е второ такова разорение на Йерусалим и Захария да е пророкувал за второто разоряване, а Господ Исус за първото 70 година, за второто да не е споменал, направо да е говорил за пришествието си след края на времената на езичниците.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Пленът ще е къс, да. Това са времената точно преди второто идване на Месията.

Все пак темата е за други неща, а това го казах само между другото, защото беше засегнато като въпрос.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Alesyz

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 151
Нека го сравним с думите на Исус.

Quote
Лука 21 глава

8 А той каза: Внимавайте да не ви заблудят; защото мнозина ще дойдат в Мое име и ще казват: Аз съм Христос, и, че времето е наближило. Да не отидете подир тях.   
9 И когато чуете за войни и размирици, да не се уплашите; защото тия неща трябва първо да станат, но не е веднага свършекът.   
10 Тогава им каза: Народ, ще се повдигне против народ, и царство против царство;   
11 и ще има големи трусове, и в разни места глад и мор; ще има и ужаси и големи знамения от небето.   
12 А преди да стане всичко това ще турят ръце на вас и ще ви изгонят, като ви предадат на синагоги и в тъмници, и ще ви извеждат пред царе и пред управители поради Моето име.   
13 Това ще ви служи за свидетелство.
14 И тъй, решете в сърцата си да не обмисляте предварително що да отговаряте;   
15 защото Аз ще ви дам тъй мъдро да отговорите, щото всичките ви противници ще бъдат безсилни да ви противостоят или противоречат.   
16 И ще бъдете предадени и даже от родители и братя, от роднини и приятели; и ще умъртвят някои от вас.   
17 И ще бъдете мразени от всички поради Моето име.   
18 Но и косъм от главата ви няма да загине.   
19 Чрез твърдостта си ще придобиете душите си.   
20 А когато видите Ерусалим, че е заобиколен от войски, това да знаете, че е наближило запустяването му.   
21 Тогава ония, които са в Юдея, нека бягат в планините, и които са всред града нека да излязат вън, а които са в околностите да не влизат в него.   
22 Защото това са дни на въздаяние, за да се изпълни всичко което е писано.   
23 Горко на непразните и на кърмачките, през ония дни! защото ще има голямо бедствие в страната, и гняв върху тия люде.   
24 Те ще паднат под острието на ножа, и ще бъдат откарани в плен по всичките народи; и Ерусалим ще бъде тъпкан от народите, докле се изпълнят времената на езичниците.   
25 И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение поради бученето на морето и вълните.   
26 Човеците ще примират от страх и от очакване онова, което ще постигне вселената, защото небесните сили ще се разклатят.   
27 И тогава ще видят Човешкия Син идещ в облак със сила и голяма слава.   
28 А когато почне да става това, изправете се и подигнете главите си, защото изкуплението ви наближава.

На първо време не трябва да забравяме думите на Исус, че мнозина ще дойдат и ще пророкуват за свършека.

Това което ме притеснява в случая с това пророчество е първо, че няма описание на самото пророчество, а какво пастора е разбрал от него.
Второ приликата със 2-та пъти х7 години.
Трето изразите които се използват са много плитки.
Като цяло всичко е забулено в една мъгла. В общи линий е поредното пророчество за края на света.

Като цяло съм съгласен с това което цитира Watchman "пророчества не презирайте" с други думи да се има едно на ум и всеки да прецени за себе си.

Дали 2-та пъти по 7 г. не са референция от съня на Йосиф? Макар че не виждам никаква връзка.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Преди всичко подобен материал е добър тест за нашата способност да изпитваме и разпознаваме. Ето няколко водещи насоки, които трябва да се вземат предвид при подобно изпитване:

1. Посланието влиза ли в конфликт с ученията и пророчествата на Писанията?
2. Човекът който претендира за пророчество от такава величина определено се счита за пророк, в такъв случай той отговаря ли на стриктните изисквания на Писанието за пророк?
3. Какво поучава самия човек извън въпросното пророчество. Учи ли хората да следват други богове, ако и пророчествата му да се изпълняват?
4. Ако самия човек не отговаря на Библейските стандарти за пророк и пророчеството му не може да се приеме за дадено от Живия Бог, все пак може ли това пророчество да се изпълни, т.е поне да имаме едно на ум?
5. Възможно ли е човека да е християнин заквасен от общия християнски квас характерен за протестантските църкви по света и все пак Бог да му даде автентично пророчество, ако и човека да говори неща които не съответстват напълно на правите Божии пътища и учения?

Ще се опитам да приложа всеки един от тези пет критерия на изпитване към въпросното пророчество.

1. Очевидно е че човека вярва в грабване преди скръбта и е възприел общото християнско умонастроение за тичане за спасяване на погиналите, целта на всичко е ходене на небето и всичко се върти около личното спасение. Тия неща са общоприети ереси от общата маса евангелско християнство и съзнанието на мнозината е приспано относно тези проблемни вярвания. Та в този смисъл човека не прави изключение от масата. Очевидно е също, че човека смесва нещата които твърди, че е видял в своите пророчества със своите вярвания и ги представя не стриктно разграничено, както би трябвало да бъде а смесено. Това прави изключително трудно да се изпита дали самото пророчество противоречи на Писанията защото не става ясно къде точно е 100% чисто пророкуване и къде са неговите обяснения и тълкувания на нещата. Безспорно неговите обяснения и тълкувания не отговарят на Писанията, но това все още не ни дава възможност да видим дали самото пророчество е в противоречие с тях.

От друга страна така както са представени нещата не се вижда да се дава някаква връзка с реалните Библейски пророчества за последното време.

2. Въпросния пастор Тан очевидно се взима много на сериозно като посланик на пророчество от огромна величина. Счита, че непрестанно Бог му изпраща ангели и дори работи с архангели в своето служение.  Т.е той определено има претенцията за пророк.

Моето разбиране за Божий пророк е не просто за човек, който пророкува в Божието име и предсказва някои неща. А по-скоро за човек, който е представител на истинското познание и образ на Бога сред едно извратено поколение, което е изгубило този образ. Т.е преди всичко ролята на пророка не е да предскаже бъдещето и да предупреди хората за определени идващи събития, а да "направи прави пътищата Господни" - точно както беше казано за най-големия от пророците Йоан Кръстител, който между другото не направи нито едно предсказание или пророчество или чудо, но призоваваше хората към покаяние и връщане към истинското познание и следване на Бога. Това е пророка в своята същност. Останалите неща като правене на предсказания и чудеса са по-скоро екстри, а не самата същност.

В този смисъл аз по никой начин не мога да разпозная Питър Тан като Божий пророк, защото той вместо да разобличава пропадналото евангелско християнство, той го утвърждава в неговото падение и заблуждения. И за мен това е основния проблем, който имам с този човек.

3. Както казах и по-горе пастор Тан се придържа към масовата евангелска теология в съответната й деноминационна вариация. Не съм проверил добре, но ми се струва че клони към просперитетната теология. В този смисъл човека очевидно не помага на хората да излизат от Вавилон, но дори ги утвърждава във вавилонската квас и нереалност. Тук трябва още да се изследва за което аз не съм имал време да се види какво точно поучава, защото очевидно той с това се занимава.

4. Тук бих дал за пример Ванга. За нея се счита, че едно 85% от пророчествата й са се изпълнили с голяма точност. Някои дори смятат, че дори се изпълняват със 99% точност като неизпълнените неща ги отдават на това, че тя не е била добре разбрана понеже е говорила на специфичен петрички диалект, който дори на владеещите български им е трудно да разбират. От друга страна знаем, че Ванга е вещица, запитвачка на мъртви и зли духове, което е мерзост пред Бога. Т.е тя по никой начин не е пророкувала от Бога, но пак значителна част от нещата й са се изпълнили. За тези които не знаят при Ванга са идвали всякакви правителствени величия и от комунистическия блок и от запада. Посещавали са я нацистки величия, дори се казва, че тайно я е посетил лично и Хитлер. Т.е тя е била вземана изключително насериозно на високо правителствено ниво.

Сега да се върнем на пророчеството. Питър Тан си позволява да се впусне в много подробни детайли като например 7-те Китайски кораба които ще воюват със САЩ. Както казва кои точно кораби ще бъдат потопени. Това са доста смели подробности, които не е нужно човек да дава ако е просто шарлатанин и иска да си направи име и известност с лъжливи пророчества и да изкара някакви пари от това. Т.е възможно е въпросния човек наистина да е видял някакви неща. От кого е съвсем друг въпрос.

5. Тук трябва да кажа, че това е възможно. Да вземем например апостол Петър. Той както и останалите апостоли в първите им години е бил с мислене формирано в общото доктринално влияние на фарисеите и садукеите, които са поучавали по синагогите. Т.е неговите очаквания за Царството са били на основание на онова, което е чул и научил през годините в местната синагога. Това мислене не си беше отишло съвсем дори след 3 години и половина следване на Исус. Петър дори си позволи да мъмри Исус, че не трябва да умира на кръста. Много неща апостолите още не бяха успели да видят и разберат и все още се водеха от наученото от доминиращата доктринална среда в която са израснали.

Това обаче не попречи на Петър да получи откровение от Отца, че Исус е Христос или да види видението на планината на Преображението. Т.е Петър въпреки общото си погрешно умонастроение и вярвания относно много неща, той все пак получи напълно автентични откровения и видения от Бога. В този смисъл е възможно някой християнин, който все още е силно заквасен от кваса на евангелското християнство да получи автентично пророчество от Бога въпреки общата си напълно погрешна нагласа. Точно това ме накара все пак да пусна това пророчество във форума за обсъждане.

Сега ето някои мои коментари по отношение на написаното в самото пророчество и по конкретно в частта описваща конкретни събития.

Първо много от нещата за които Питър Тан говори в това пророчество на мен са ми известни като възможни прогнози за развитие на бъдещите събития.

Например Жириновски говори съвсем ясно за големи социални конфликти които очакват Испания, при това го прави не като пророк, а като политически наблюдател и коментатор. Т.е да има такива събития в Испания както казва пророчеството - вече е прогнозирано на базата на съвсем реалистична преценка на състонието на нещата.

Да се пророкува за намеса на САЩ в подобни конфликти е излишно, защото те са се доказали, че са на всяка манджа мерудия. По-скоро би било събитие те да не се намесят.

От много години аз чета за възможни потъвания  на части от Европа и Америка под водата. Хората дори са създали карти за състоянието на картата на света след подобни катаклизми.

Ето например една такава карта:



Има ги много такива като прогнозите се различават една от друга, но водещия принцип е че на повечето континенти бреговете ще бъдат потопени под вода в рамките на 100-150 км от бреговата линия. И това не са пророчества а са напълно реалистични прогнози за напълно възможни идващи катаклизми. Ето например една проектна карта за наводненията на Европа, която показва Англия изцяло под вода, както е казано и в това пророчество:

http://www.eea.europa.eu/data-and-maps/figures/modelled-number-of-people-flooded-across-europes-coastal-areas-in-1961-1990-and-in-the-2080s/map-7-3-climate-change-2008-number-of-people-flooded.eps/image_original

Война между САЩ и Китай е не само напълно възможна, но всички по-сериозни политически анализатори говорят съвсем конкретно за нея. Война между Русия и Британската империя също.

Относно разпадането на САЩ на части - това е едно от най-логичните очаквания предвид на назряващата гражданска война там. И най-реалистичните прогнози сочат точно в тази посока.

С други думи като изключим някои съвсем конкретни детайли които Питър Тан дава няма нищо ново поне за мен в това пророчество. Тези които са чели тази дълга тема за излизането от градовете и световната криза, която аз започнах още през 2008-а година ще си спомнят, че темата е написана изцяло на базата на изследвания и реалистични прогнози за идващите събития и катаклизми. Пророчество аз не съм получил за тези неща, но съм прозрял на базата на наблюдения и изследвания накъде вървят нещата. И ето шест години след пускането на темата нещата са по-актуални от всякога. Не знам колко от вас изкупиха поне част от скъпоценното благовремие за да се придвижат в правилната посока. Аз благодаря на Бога, че ние извървяхме много път и сега сме в съвсем различна позиция да посрещнем идващите катаклизми. Не сме напълно готови и много работа ни предстои, но сме направили някои много големи и значителни стъпки в правилната посока, заедно с множество по-малки, но много полезни крачки. Въпреки това трябва да призная, че също успяхме да изгубим няколко години в лутания и няколко погрешни хода, които ни забавиха не малко. Затова и сега сме много по-назад отколкото можехме да сме постигнали за изминалото време.

Но - да се върна на пророчеството. С оглед на казаното по-горе може да се заключи че подобно пророчество може или да е автентично дадено от Бога и после примесено с религиозния квас на приносителя му или човека да е религиозен кариерист, който е решил да събере редица прогнозирани бъдещи събития и да ги облече в пророчески формат с цел да направи религиозна кариера, като обикаля света и събира дарения впечатлявайки слушателите си с пророчества и видения за внушителни световни събития. Според един от коментарите които е писал автора на пророчеството на своя сайт аз разбирам, че той е човек, който е доста наясно с прогнозите и политическите анализи.

Това ще се разбере едва когато годините наближат и видим, дали нещата се изпълняват по дати както е записано. Ние обаче нямаме лукса и времето да чакаме и гледаме като на кино какво ще стане. Защото става въпрос не за кино а за реалния живот и тези събития пророкувани или просто прогнозирани ще се изпълнят под една или друга форма и ако ние просто си седим и чакаме да видим какво ще прожектират в следващия епизод - събитията ще ни пометат заедно със удобния диван и пакета пуканки в ръцете ни.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Прочетох и изслушах доста неща от този тн. пророк Питър Тан.
Има един текстов файл с негов разказ за посещението му в тронната зала на Бога и там има един такъв текст:


Quote
След като плаках известно време пред Тронната зала, Исус пристъпи от Своя трон и ме покани да седна на
него. Аз казах: „Господи, аз…” Едно чувство на благоговение ме изпълни не от нежелание да Му се покоря, но
повече беше като че това трудно мога да го понеса. Знам, че Божието Слово казва в Ефесяни 2:4-7, че „ние
стоим в небесни места с Христос Исус”, но това е небето и не сядаш ей така на Божия трон. Но Той хвана
ръката ми и ме постави на трона Си.

От всичко прочетено досега поне, оставам с впечатлението, че този мъж има огромни претенции, бил сядал на трона на Бога, даже самото му име е било сменено, по неговите думи от архангели на Йохан Мелхиседек Питър / Johann Melchizedek Peter /.
Той едва ли не се възприема, или го възприемат като  съвременният Енох и тн. Ето цитирам и представянето на този мъж на един от неговите сайтове:

Quote
Johann Melchizedek Peter is the voice that cry at midnight ‘Behold, the Bridegroom comes, go out to meet Him!’ (Matthew 25:6). He has received a mandate from God to prepare the church for the Rapture and the Second Coming of the Lord Jesus Christ. Having been in the ministry for around 38 years, he was given a new name and was specially anointed to go forth with this end time message for the body of Christ on 9th February 2014. The name Peter was given to him at baptism in 1974, forty years ago, under inspiration from Archangel Raphael and speaks of the apostolic calling. The name Johann was given to him by the seven thunders Archangel of Revelations 10:1-5 on 14th December 2013 during all night prayer, and he now carries the message and revelation of the seven thunders. The name Melchizedek was given to him on 15th December 2013 by the Cherub commissioned to bring the present church into the glorious bride prepared to receive the Lord Jesus Christ at the Rapture.
The messages and teachings of the past forty years together with the new messages of the end times are crucial to the preparation of the church to become the glorious church without spot and wrinkle, holy and without blemish (Ephesians 5:27). Johann Melchizedek Peter is like a modern Enoch who walks with God. And he is enabled to teach others how to walk closely with God and prepare themselves to be part of the glorious church and also to be part of the Rapture. His life is outlined in his biography The Road to Glory, and like Moses was a mighty man of valour, endured a wilderness time, and is now send forth by God to the world to declare the Word of God to the nations.


Самият факт, че щял да подготвя вярващите за предстоящото грабване, а доколкото разбрах от написаното от Уочман, този Питър Тан не вярва че църквата ще мине през гоненията на антихриста, ми говори, че нещата около него не са такива каквито се представят от самият него. Нито тези тн. пророчества считам за такива, а според мен това е поредният човек с огромни претенции който трябва да бъде добре наблюдаван какво говори, понеже масово вярващите се подвеждат именно по подобни люде дето я с архангели говорели, я в небесата ходили и пишат разни пътеписи за там, а както видяхме апостол Павел, макар и носен на седмото небе не си позволи нищичко конкретно да напише..

Цялата работа ми намирисва силно на дълбока заблуда и самоизмама, и ако има претенции за пророчества и разни неща казани му от ангели, аз не бих бързал да мисля че това са Божиите ангели.. А тия неща дето ги говори за конкретни години и тн. войни и прочие, може и да са опит за заблуда и отклоняване на вниманието от близки и непосредствени събития, които вярващите клъвнали на тия неща, да омаловажат, чакайки някакви конкретни събития 2030 година. Начинът по който този човек говори за молитвата ми е крайно непонятен и несъвместим с писанията и по скоро ми навява някакви източни практики.
 С този човек трябва много да се внимава..

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Аз нямах време да чета допълнителни неща от този човек, затова и в анализа си по-горе написах, че е нужно още да се изследва. Затова преценката ми беше от принципна гледна точка.

Сега обаче се хванах да прочета ето този материал: http://blog.petertan.net/?p=612

И след прочитането му нямам никакви съмнения, че този човек е вълк в овчи кожи. Или както Павел ги наричаше "зли работници". Човека очевидно е част от харизматичното движение, което без никакви резерви прие призива на папата за обединение в лицето на Кенет Копланд и всички харизматични водачи присъстващи в събранието му.

Също така от този материал се вижда каква е задачата на тези зли работници. Те изграждат псевдореалност в умовете на вярващите. Тази псевдореалност е конструкция от внушения, впечатления, доктрини, претенции чудеса, пророчества, очаквания, надежди, страсти и помпозни претенции и очаквания, които вкарват ума и сърцето в плен на един напълно въображаем свят, който няма никаква връзка с реалността. По своето естество той много напомня на атеизма, който също е конструирана реалност, която парализира перспективата на човешкия ум и дух и го държи в капана на материалното. В случая обаче харизматичната псевдо духовност повече наподобява на тази на ню ейджърите, които живеят в конструкция в която човешкия ум и дух вместо да бъдат оковани в материалистичната рамка, биват поставени в небраното лозе на безкрайните въображения на невидимия свят. Аз бих нарекъл тази конструкция - света на неограничените бълвочи, където ума и духа вместо да са оковани в оковите на материалното и 5-те сетива биват разплути и разтворени във всевъзможни въображаеми неща, които биват представяни като надеждна реалност.

В днешно време всяка обособена деноминация си има своята конструкция на въображаем свят, като характерното за него е, че в своята основа тя взаимства рамковата конструкция на света. Т.е някой харизматик може да витае в облаците, да "говори" с архангели, да пророкува катастрофални събития, но ако видиш живота му той удобно се е сместил в системите и вървежа на този свят. Т.е никакво съзнание за реална святост и отделяне.

На практика всяка религиозна и политическа система е конструирана реалност. Ролята на всяка конструирана реалност е да воюва с истината и единствената реална реалност.

От друга страна общността на Божиите светии е посветена да издирва и усвоява Божията реалност. Това изисква човек да израства в разбиране както за видимия свят, така и за невидимия. Фундаментите на Божиите реалности трябва да бъдат издирени и усвоени за да може човек да ходи и живее в Истината. От друга страна измислените реалности са своево рода концентрационни лагери на врага в които той държи хората пленници. Затова Исус каза, че когато човек познае Истината - той става свободен.

Това, което аз мога да заключа гледайки какви неща говори този Йоханн Мелхиседек Питър е че той е един от онези изпратени агенти да изграждат и поддържат тази псевдо реалност, която е толкова разплута и неопределена, че лесно може да се съедини със системата на Ватикана.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Тия дни докато слушах ми попадна тоя стих който е много интересен относно темата:


1 Петрово 1 глава
1 Петър, апостол Исус Христов, до избраните пришелци, пръснати по Понт, Галатия, Кападокия, Азия и Витиния,

1 Петрово 2:12
да живеете благоприлично между езичниците, тъй щото, относно това, за което ви одумват като злодейци, да прославят Бога във времето, когато ще ги посети, понеже виждат добрите ви дела.


Не казва ли текста тук да живеем сред езичниците за да прославят те Бога, чрез делата ни, когато той дойде ? 
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Този пасаж вече сме го дискутирали в тези теми. Първо пасажа не казва нито МЕЖДУ езичниците, и второ въобще не използва думата ЕЗИЧНИЦИ.

Това, което пасажа казва е Божиите хора да живеят благоприлично В/СРЕД НАРОДИТЕ (en ethnos) в които се намират. Ние живеейки в България живеем сред българския народ. Но се предполага да живеем В този народ като Божии хора, като отделен народ, а не като заблудени овце завлечени във вървежа на този свят и зависими от неговата система. Затова и Петър говори за светиите като за ПРИШЪЛЦИ, сиреч хора които идват от друго място, които принадлежат към друг народ, друго царство, друга ценностна система, друг начин на живот.

Ако сме преплетени с делата на езичниците и техните схеми и системи, как тогава сме пришълци? В такъв случай ние не сме нищо повече от местни хора с религиозен привкус без никакво фундаментално отделяне, без радикална разлика във фундамента и начина на живот и мислене.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

jemo

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 46
Здравей Уочмен
Топикът е мн. важен! Абсолютно си прав трябва да се излезе от градовете. После какво се прави знаеш ли. Аз знам.