Author Topic: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !  (Read 17105 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« on: February 18, 2008, 10:30:33 AM »
   

              Един  наболял   въпрос :

     (Ако   има   евангелисти   в   форума)

         Защо  в    евангелистките   църкви   открито   и   ясно   не  се   разобличава   демоничната  и  атеистична   "наука" -- Психиатрия. 
Само   Православната   църква  има   точно  мнение   по  този   въпрос.
       
        Ако  не  се  лъжа    пророк   Захария   казва   че   Бог   жестоко   ще    накаже   пасторите    които   оставиат    стадото   си  на    вълците.
           
         Ето  мнението   на   психиатрите   за     Християните :   
   
    "If you talk to God, you are praying;
   If God talks to you, you have schizophrenia."  ---   www.szasz.com
 
   Според   тях    всички    божии    пророци   и   люде   са   Шизофреници!!!!!!!!!!

         Лично   аз  смятам   че   България  е   свръх -  психиятризирана  държава.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #1 on: February 19, 2008, 11:21:44 AM »
Не искам да сменям темата,но ми се струва ,че отговора на твоя въпрос е в доказано неработещата система на евангелистките църкви.
Защо си мислиш ,че пасторите са носители  на цялата благодат?
Дори психиатрите се мъчат да помогнат ,чрез лични взаимоотношения,а в ритуалните църкви отиваме само на лекции .
Скривайки проблемите си заради общата етикеция и липсата на изградени взаимоотношения оставаме  без отговор.

1 Петрово 4:10
Според дарбата, която всеки е приел, служете с нея един на друг като добри настойници на многоразличната Божия благодат.

Как да си служим един на друг ,като пастора я е обсебил цялата?

1 Йоаново 1:7
Но ако ходим в светлината, както е Той в светлината, имаме общение един с друг, и кръвта на Сина Му Исуса [Христа] ни очиства от всеки грях.

По скоро къде са  ,апостолите ,пророците,бащите,личния пример и аз самия в това ТЯЛО ?

Филипяни 2 глава

1 И тъй, ако има някоя утеха в Христа, или някоя разтуха от любов, или някое общение на Духа, или някое милосърдие и състрадание,
2 направете радостта ми пълна, като мислите все едно, като имате еднаква любов и бъдете единодушни и единомислени.
3 Не правете нищо от партизанство или от тщеславие, но със смиреномъдрие нека всеки счита другия по-горен от себе си.
4 Не гледайте всеки само за своето, но всеки и за чуждото.
5 Имайте в себе си същия дух, който беше и в Христа Исуса;

 Сега къде отиде цялата схема?
 Психиатрите са отговора на света.
БОГ е отговора за ЦЪРКВАТА.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #2 on: February 20, 2008, 21:15:16 PM »
Определено си прав Якоб ако правилно съм ти прочел името.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #3 on: February 28, 2008, 23:37:48 PM »
Quote
Не искам да сменям темата,но ми се струва ,че отговора на твоя въпрос е в доказано неработещата система на евангелистките църкви.
Защо си мислиш ,че пасторите са носители  на цялата благот



                      Сега  Парво  смятам  че  проблема  е  много  важен,  особенно  за  БГ.
           Нештата   се  премълчават  и  за   това  не  са  виновни  само   пасторите , но  в  почти  всички  такива  църкви  точно  те  командват  парада  и  цялата  власт е  съсред.  в/у  тях.

      Ако  някои  почне  да  говори  неудобни  нешта  за  пасторите  тои  бива  анатемосван  и  изгонван  от  църквата.
       Психиятриата   минава  за  нешто  "не толкова  лошо"  и  "приемливо"  --  което  е  една   ЗЛА  ДЯВОЛСКА  ЛЪЖА!!!!!

     Няма  нужда  да  казвам   колко   хора  погиват   и  продължават  да  погиват  поради  тази   лъже - "наука". 
             Освен   това  те  и  наи  нагло  създават  и  наркомани.

     W. Wundt  i  Z.  Froid  sa   bili  zakleti  atheisti  --  kakvo  dobro  mozhe  da  es  ochakwa   ot  tezi   hora.

        Други  саитове  с  информация   по    въпроса :
       
              www.hvp.org.ru

                www.ubit.ru

                www.otnosheniy.ru
             
             www.mindfreedom.org   
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #4 on: March 05, 2008, 21:27:58 PM »
Добре,The Disciple развий идеята си.
Всички знаем,че държавата е избягала от себе си,но нашата надежда не е в нея.

Лука 9:2
И изпрати ги да проповядват Божието царство и да изцеляват болните.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Диян

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 5
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #5 on: March 23, 2008, 11:34:24 AM »
"If you talk to God, you are praying;
   If God talks to you, you have schizophrenia."

Какво друго да каже по въпроса една светска организация ....Човек наистина може да се разболее от разни болести на психиката включително шизофрения и естествено има намеса на тъмни сили каквито са демоните....

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #6 on: March 30, 2008, 04:12:26 AM »
"If you talk to God, you are praying;
   If God talks to you, you have schizophrenia."

Какво друго да каже по въпроса една светска организация ....Човек наистина може да се разболее от разни болести на психиката включително шизофрения и естествено има намеса на тъмни сили каквито са демоните....

               
            Виж  съветвам   те  да   прочетеш  внимателно  връзките  които   съм    дал.  Истината  е  че   изобщо  няма   точна  диагноза   за  Шизофрения  и   някои ot самите  психиятри   признават  че  когато  говорят  за  Шизофрения  говорят  за  Черна  магия.
       Това  е  един  метод   за  терор   на  властта  върху   хората   наи   вече  в   Тоталитарните  държави.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #7 on: April 19, 2008, 01:57:27 AM »
Добре,The Disciple развий идеята си.
Всички знаем,че държавата е избягала от себе си,но нашата надежда не е в нея.

Лука 9:2
И изпрати ги да проповядват Божието царство и да изцеляват болните.


                Не   знам   приятелю   какво    повече....

   Мисля  че    само   един   стих   е  достатъчен:

"И  Не  участваите  в   делата   на    дявола   а   по-добре    ги   разобличаваите!!!"

 За   да   можеш   да   изцелиш   някого   ти    първо    трябва   да    го   извадиш   от    лъжата   в  която   е   попаднал   като  я   изявиш   наяве   и   разрушиш    делата   на    дявола.


       Ako  imash    dopulnitelni   vaprosi   zapoviadai.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #8 on: April 19, 2008, 16:40:58 PM »
The Disciple,
какво да те питам ,ти си го изложил ясно на показ.

"Психиятриата   минава  за  нешто  "не толкова  лошо"  и  "приемливо"  --  което  е  една   ЗЛА  ДЯВОЛСКА  ЛЪЖА!!!!!

     Няма  нужда  да  казвам   колко   хора  погиват   и  продължават  да  погиват  поради  тази   лъже - "наука".
             Освен   това  те  и  най  нагло  създават  и  наркомани."

Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #9 on: April 23, 2008, 23:32:06 PM »
The Disciple,
какво да те питам ,ти си го изложил ясно на показ




               

             М'да......така  Е!  Мисля   че   така    трябва!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #10 on: July 19, 2008, 03:45:41 AM »


         

       Тъи- като  гледам  че  по тази  тема  не  се  говори  много  би  искал  да  опиша   малко  ситуацията  в  тези    заведения   които   по  скоро   приличат   на   Концлагери   където   буквално   умират  хора  забравени  и   оставени от   всички  и   от  Бога  излишно  е  да  казвеам  че  има   нужда  от  молитва  и  от   деиствие  за  да   се  разбие   тази  здрава  крепост  на  Сатана.
         Месеци  след   като  напуснах  Псих.   аз  си   спомнях  с   дълбока, огромна   тъга   хората  там   но за  съжаление   не   мога  да  им  помогна  много.
                    За  съжаление  сега  съм   ограничен  в  времето. Молете  се   ,  не  мислете  само  за  себе  си. Да  опасно  е  да  конфронтираш   Бастионите  на  Сатана   но  това   е   Божията    воля!!!
   Малцина  са  тия   които  се   осмеляват  да   настъпят   дявола   за    опашката.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #11 on: July 19, 2008, 12:20:27 PM »
Т.нар. "настъпване на дявола за опашката" не е било правено от никого в Словото самоволно.

Имаше едни синове на един магьосник. Те опитваха "да го настъпват", но накрая бяха победени след като бяха попитани "Вие кои сте?".

По същия начин всеки, който самозвано отива "да настъпва дявола за опашката" ще бъде обречен на провал. По същия начин бяха избити и тези от Израил, които дръзнаха да отидат без Бога в обещаната земя, след като Господ им каза да се върнат обратно в пустинята.

Затова и днес мнозина от "мисионерите" са просто едно голямо нищо, защото никога не са били пратени от Бога, а от човеците.

Когато човек е пратен от Бога, тогава Бог е с него и върши волята си чрез него и тогава Бог се удоволства най-много.

Винаги преди да бъде пратен някой Бог го е подготвял преди това. При Мойсей бяха 40 години, при Павел бяха по-малко от 20, при апостолите бяха около 3 години, но имаше време на подготовка. Апостолите не ходеха да гонят демони преди да им бъде дадено, защото никой не може да вземе нещо на себе си ако не му е дадено отгоре.


Хората, които са наистина психично болни се нуждаят от свръхестествено освобождение. В Словото те бяха наричани луди или хванати от бесове. Хората, на които им беше дадено, изгонваха тези бесове. Има и хора, които не са психично болни, а които са повлияни от фармацевтични медикаменти, които са им отслабили разсъдъка и са ги направили духовно слаби и тласкани тук и там по клиники, защото някой първоначално е направил грешката да ги поведе по пътя на чародейските лекарства. Резултатът при втората група от хора е като при наркотиците - трудно се отказват, защото тялото ги желае. Отново само Господ е надеждата на тези хора.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #12 on: July 23, 2008, 01:03:14 AM »
       Тъи- като  гледам  че  по тази  тема  не  се  говори  много  би  искал  да  опиша   малко  ситуацията  в  тези    заведения   които   по  скоро   приличат   на   Концлагери   където   буквално   умират  хора  забравени  и   оставени от   всички  и   от  Бога  излишно  е  да  казвеам  че  има   нужда  от  молитва  и  от   деиствие  за  да   се  разбие   тази  здрава  крепост  на  Сатана.
         Месеци  след   като  напуснах  Псих.   аз  си   спомнях  с   дълбока, огромна   тъга   хората  там   но за  съжаление   не   мога  да  им  помогна  много.
                    За  съжаление  сега  съм   ограничен  в  времето. Молете  се   ,  не  мислете  само  за  себе  си. Да  опасно  е  да  конфронтираш   Бастионите  на  Сатана   но  това   е   Божията    воля!!!
   Малцина  са  тия   които  се   осмеляват  да   настъпят   дявола   за    опашката.

Аз не съм бил на такива места и не съм имал през годините много вземане-даване с психично болни хора. Поне от това, което съм виждал от медиите, най-вече преди да повярвам, и което сега си спомням--това наистина са места на печал и крепост на сатана. Те ми напомнят за това колко Църквата се е отдалечила от апостолската реалност, защото апостолите са изцерявали тези хора в знак на идването на Божието царство на земята. А в днешно време хората биват изпращани в психиатрични клиники, отхвърляни от обществото (както беше и по времето на нашия Господ) и тъпкани с хапчета. Най-много се стига дотам ние да се насърчаваме едни други да "вярваме" и да ходим "да настъпим дявола по опашката". И като отидем да се конфронтираме, провалът и огорчението ни са пълни, когато видим, че силата липсва и сме изправени пред непревземаема крепост, напук на амбициите ни.

По човешки ние страдаме. Иска ни се да помогнем, да извлечем максимума от себе си, за да победим врага, да си отмъстим... Повлияваме се от емоциите си, ядосваме се, и се навиваме да четем повече Писанията, да се молим повече, да ходим да проповядваме по-смело и по-често--въобще всичко, което човешкият ни ум може да роди ние опитваме. Понеже искаме да спасим света. Искаме да направим добро... И както Моисей, който по самоинициатива уби египтянина преди години по-късно да бъде повикан и изпратен от Бога, за да върши Божията воля, така и ние вършим "добри дела"--и берем срам и отчаяние, или пък (което е по-лошото) имаме някакъв успех и започваме да се възгордяваме. Въпросът е: наистина ли е Божията воля ние да конфронтираме бастионите на сатана? Би ли изпратил Бог например човек, който не е подготвен за такава мисия? Някое бебе в Христа, което не е обучило сетивата си да различава добро от зло, правда от неправда? Бог всички ли изпраща?

От Писанията става ясно, че не всички са изпратени и не всички имат силата от Бога да разбиват тези крепости на сатана. Не че Бог не иска всички в един момент да порастнем в Христовата пълнота, да бъдем съвършени, не егоисти, но това отнема време. За да бъде изпратен един воин на бойното поле, той първо трябва да бъде подготвен, кален в изпитания, доказан, верен, на когото командирът може да разчита. Не наемник, неопитен, нелоялен, самонадеян, бил той и добронамерен. Първият ще има успех, докато на втория не може да се разчита.

Добре, но Бог не избра ли слабите неща на този свят, за да конфронтира силните? Не е ли Неговата сила съвършена именно в нашата слабост и недостатъчност? Това е така. Но има едно условие. Ние да дадем кормилото и водачеството на Него. Не ние да използваме Неговата сила за нашите си цели, а Той да използва нашата слабост за Неговите. За да не може никоя плът да се похвали пред Бога или да прослави себе си, а за Него да бъде цялата слава. Бог няма да се прослави, когато ние уж вършим волята му със собствени сили и собствена мъдрост (например решавайки, че трябва да отидем да проповядваме в еди-коя си болница), защото тогава аз-ът е на трона и управлява. Той е готов на всякакви саможертви само и само да не се провали, да не се посрами, да не "провали" Бога. Вместо да уповава на Него и да Го следва. И точно тогава се получават истории като тази със синовете на Скева (в Деяния 19), които, понеже нямаха Божия печат, бяха надвити и набити от демоните. Или пък се стига до "съживления" като на проповедника Тод Бентли в Лейкланд, Флорида, именно защото човек проповядва евангелие на думи и без сила, което нито разбира и нито познава, сиреч едно друго благовестие. (Евангелието на Бентли дори и на думи няма общо с истината.)

The Disciple, истината е, че малцина ще бъдат спасени. Ние не можем и не трябва да се опитваме да повишим бройката, както някои правят, защото Бог спасява. Още повече като олекотим или опростим благовестието и търсим формули за спасяване на души. Спасението и изцерението не е просто декламиране или проповядване на доктрини, от типа "колкото повече толкова по-добре" (познавам проповедници, които буквално благовестват на всеки срещнат по улицата). Ние първо трябва да сме спасени самите, за да има нашето свидетелство сила и посока, за да бъде пътят на спасението истинен и валиден. А този път на спасението е труден и тесен, и малцина ще поемат по него. Това значи ли, че Бог е неверен или несправедлив, понеже човеците гинат без Него и не се обръщат към Бога? Да не бъде! "Когато бяхме още грешници, Христос умря за нас" (Римляни 5:7). Когото Бог е избрал и предузнал, Той и ще повика, и ще спаси. Деветдесет и девет овце ще остави, за да намери изгубената овца и да я прибере в кошарата Си.

Тъй че не се притеснявай и не се отчайвай, а търси Божията воля и я върши. Не само хората в лудниците, а целият този свят е под властта на лукавия. Аз имах подобни угризения за хората в университета, в който учех--че едва ли не, ако аз не ги спасях, те щяха да бъдат обречени, и аз трябваше да стоя там и да чакам момента си търпеливо, дорде ги избавя. Но Бог не изисква това от нас: Той не иска ние да посветим живота си на човеците, а на Него! Всичко друго е примка и капан за нас, и е извън Божията воля. Всъщност, седейки в този университет, уж за да спасявам хора, аз се противях на Господа, който казваше: "Излезте от нея, люде мои, за да не участвате в греховете й..." Представи си Ной да беше се огорчил на Бога, че не му е оставил достатъчно време да проповядва и да спаси повече хора от някогашния свят; или пък Лот да беше решил да остане в Содом въпреки предупреждението на Божиите пратеници, за да спаси някоя и друга изгубена душа, да не погине. И това въпреки Божията заповед (да влезе в ковчега или да напусне града)! Такова своеволие се нарича хуманизъм и няма нищо общо с Божията любов. Разбира се, имаме и примера на пророка Йона, който беше пратен от Бога да проповядва в град Ниневия, но не пожела да отиде, та трябваше Бог да го призове отново от корема на една риба.

Изводът е, че ние трябва да чуваме и да се покоряваме на Божия глас.

По същия начин всеки, който самозвано отива "да настъпва дявола за опашката" ще бъде обречен на провал. По същия начин бяха избити и тези от Израил, които дръзнаха да отидат без Бога в обещаната земя, след като Господ им каза да се върнат обратно в пустинята.

Затова и днес мнозина от "мисионерите" са просто едно голямо нищо, защото никога не са били пратени от Бога, а от човеците.

Когато човек е пратен от Бога, тогава Бог е с него и върши волята си чрез него и тогава Бог се удоволства най-много.

Винаги преди да бъде пратен някой Бог го е подготвял преди това. При Мойсей бяха 40 години, при Павел бяха по-малко от 20, при апостолите бяха около 3 години, но имаше време на подготовка. Апостолите не ходеха да гонят демони преди да им бъде дадено, защото никой не може да вземе нещо на себе си ако не му е дадено отгоре.

Амин, Тихомир. Много точно и пълно.

Всъщност мисля, че подобна тема (за "великото поръчение") беше започната преди време:

http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=70.0
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #13 on: December 30, 2008, 13:20:11 PM »
Де сикрет а какво би казал за православната църква  и ако може по този начин да отворя и адна нова тема , ако Тихомир и Уочман желаят.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: психиатрия и ХРИСТИЯНСТВО !
« Reply #14 on: April 02, 2012, 17:45:16 PM »



                                 http://www.segabg.com/article.php?id=585464


                     Човека имал слабост към чашката, те го лекуват от шизофрения 12 години!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО