Author Topic: Бог е най големия ни враг и приятел  (Read 25550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #15 on: January 26, 2009, 22:19:59 PM »
Аз не съм чел в Писанията момент, когато Бог убива някой Негов ученик в момент на грях, за да му избави душата.

Има такива, които са умирали заради греховете си, но накрая са се покайвали (точно преди смъртта си), но пак са умирали.

Това, което липсва в разсъжденията ти е покаянието, което Бог е изисквал винаги.

Забележи, че в 1 Йоан се говори и за тези, които вършат беззаконие, сиреч грях, но се покайват за него, защото самото им естество (новият човек) се гнуси от това и той не съгрешава.

Разсъжденията, които ти правиш са върху 1-2 стиха само, а не в светлината на цялото Писание (въпреки, че ме обвиняваш в същото без да го покажеш). Когато ти кажа за Израел как Бог ги е наказвал заради греховете им, аз имам предвид много много случки, пророчества и факти. Умишлено не ги цитирам, защото са твърде много и предполагам, че който чете би се досетил ако познава Писанията. Ако не - може да всеки може да прекара 3-4 месеца в четене на Писанията, за да се запознае.

Виж следното:
Zephaniah 3:7
Казах: О, дано се убоиш от Мен, да приемеш поправление! И така селището му няма да се изтреби според всичко, което му определих. Но те станаха рано и поквариха всичките си дела.


Revelation of John 2:22
Ето, Аз скоро ще я тръшна на легло; и онези, които прелюбодействат с нея, ще хвърля в голяма скръб, освен ако не се покаят от нейните дела;


Всемогъщият Бог има железни принципи, които нито Той нарушава, нито му е угодно някой да ги нарушава, нито дори човек да си помисля, че Бог се е променил.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #16 on: January 27, 2009, 00:09:12 AM »
не ми и минава през ум да те обвинявам в нещо.Ние дискутираме , не се обвиняваме.ако така изглежда , извинявай!
Кажи ми какво мислиш за стиховете в 1 Кор . 11:28-32.Понеже не коментираш тях , а посочваш стихове в Писанието , където не става дума непременно за родени от Бога хора , дори напротив , за не родени от Него.Коринтяните които са умрели , виждаме защо са умрели , за да не бъдат осъдени заедно със света.Това какво мислиш , че значи , ако не това което съм ти написал.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #17 on: January 27, 2009, 00:32:20 AM »
Това е, че аз говоря точно за хора, за които става въпрос, че са "в църквата".

Ето пасаж, който Watchman цитира преди малко в друго съобщение:
Откр. 2:5  И тъй, спомни си откъде си изпаднал, и покай се, и върши първите си дела; и ако не, ще дойда при тебе [скоро] и ще дигна светилника ти от мястото му, ако се не покаеш.

Вижда се, че първите дела са били угодни на Бога. Последните дела - не. Ако няма покаяние, светилникът ще бъде вдигнат.

За хората, които са последвали греха в Откровение 2:22, се говори, че били част от църквата, точно както и коринтяните, които са били част от коринтската църква. Тези хора (от пасажа в Откровение) никъде не пише, че са били родени от Бога, но са били част от църквата. По същия начин не можеш да кажеш, че тези от коринтяните, за които се говори са били родени от Бога, тъй като са били сред другите вярващи. Това е част от инерцията, която се следва днес, а именно - всеки посетител е роден от Бога (може да го отречеш, но тези хора, за които се говори там са били именно хора в църквата, като едни са били овце, а други кози - ти каза, че става въпрос за хора, които са родени от Бога, което не е писано).

Ти казваш, че
Quote
.Коринтяните които са умрели , виждаме защо са умрели , за да не бъдат осъдени заедно със света
.

Ето какво казва пасажът:
1 Corinthians 11:28-32
28Но човек да изпитва себе си и така да яде от хляба и да пие от чашата;  29защото, който яде и пие, без да разпознава Господното тяло, той яде и пие осъждане за себе си.  30По тази причина мнозина между вас са слаби и болнави, а доста са и починали.  31Защото, ако разпознавахме сами себе си, нямаше да бъдем съдени.  32Но когато биваме съдени, биваме наказвани от Господа, за да не бъдем осъдени заедно със света.


Пасажът говори, че който яде и пие осъждение на себе си е болнав или починал. Това изобщо не означава, че те са умряли в греха си (тъй като самото наказание не ги избавя), нито означава, че са се покаяли точно преди да умрат.

Точно поради тази причина ти показах пасажи от Откровение, които говорят точно за "тръшкане на легло" и "голяма скръб" в резултат от греха. Това дали човекът ще бъде избавен от "скръбта" или от "смъртта" (като физически край) зависи само от Бога. Той може да се покае, но краят му (като момент) зависи от Бога.

Дадох ти и пример с разбойника, който се покая точно преди да умре и умря, но беше спасен.

Всеки един стих от Словото трябва да се гледа според това Кой е Бог от Писанията, а не според това "какво мислим НИЕ за този стих".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #18 on: January 27, 2009, 11:49:31 AM »
това че някой е в църква не значи непременно , че е роден от Бога

:) , не съм казвал , че непременно са умряли в греха си.Стихът казва , че тези братя са се
 разболяли и някой са и умряли , понеже не са разпознавали Христовото тяло .
Роденият от Бога човек , си остава винаги такъв.Той винагги се връща при Бога , понеже не може да живее в грях , заради това , че е бил роден от Бога и зародишът му пребъдва в Бога.
Ти мислиш , че роденият от Бога човек , може да погине навеки , ако се отрече и съответно , незнайно как престане да е роден?!? Такова нещо в Словото няма.Няма "бивше Божие дете"
Има лъже братя , те са описани в евреи 6 глава и 2 Петр.2 глава.
Ти обаче тълкуваш  тези стихове по друг начин и затова стигаш и до различни заключения.
В темата пътят на спасението сме го разисквали това , както и думите на ап.Йоан в 1 то му послание , но явно файда няма.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #19 on: January 27, 2009, 11:54:34 AM »
small axe,

Ти прочете ли това, което писах?

Виждам, че не правиш разлика между "роден от Бога" и "хората от коринтската църква", щом продължаваш да използваш тази терминология в пасажи, в които се говори за друго.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #20 on: January 27, 2009, 12:10:26 PM »
В коринтската църква е имало както хора родени от Бога , така може и да е имало и лъжебратя.
Аз говоря за истинските братя , които са се покаяли истински , вярват , че Исус е Месията и пребъдват в Него. Като дори да паднат , стават  чрез покаяние и вяра и Исус който е наш застъпник пред Отца е умилостивение за греховете им.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Бог е най големия ни враг и приятел
« Reply #21 on: January 27, 2009, 12:28:27 PM »
Важно е да знаем за кого говори Словото, тъй като това е публичен форум и използвайки пасаж, в който не пише специфично за кого говори, нямаме право да правим лични презумпции.

Затова писах в такива детайли, за да е ясно и видимо.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?