Author Topic: Земеделие  (Read 43077 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zearendil

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Земеделие
« Reply #15 on: June 05, 2008, 11:30:41 AM »
  Така,  какво  точно  имах  предвид:

  Селото  в  което  ние  имаме  къща  се  намира  в  Западна   България.  Там   за  съжаление    се  подвизава  една  местна  мутра- феодал -едър  земевладелец,   които  е  взел  стопанския  двор  на  селото  и  голяма  част  от  земята  под  наем   (аренда).      Същия  има  земя и  построики  и  в  други  села  наоколо. Доколкото   знам  притежава  и  земи  в  севе
рна  БГ - Добруджа.      Тои и  неговите  хора имат  обичаи  да  наемат  работници  после  да  не  им
плащат а и  често  ги  бият  на  изпроводяк. Охранителите  му   шетат   насам -натам   из  селото  а и  по  пътишата  извън   селото  и  се  чустват  като  абсолютни   господари.  Един  път  на  мен  ми  бяха  искали  лична  карта - а  нямат  това  право.  Полицията  ги  толерира  и  си  прави  100%  пас!
    Единствената  "полза"   която  имаме  от  това  е  че  в   селото  не  идват  цигани.
    Е,  какво  земеделие   да  развивам  при  тази  обстановка -  мене   определено  ми  е  неприятно  да  ходя  там.
    За  това  и  не  виждам   нищо   общо  между  тази  статия  и    деиствителността  в  България

Братче, като човек малко или много в земеделието да ти кажа, ако това те успокоява, не навсякъде е дотам мутренско, макар че принципът е същия навсякъде. И съм съгласен, че точно Божидар Маринов едва ли може да ти дава рецепти как да живееш, още повече в България.
Това обаче не пречи да стоим по-близо до земята и до производството. Има различни начини, най-лесният е да отидеш на излет извън града. По-трудният е да намериш градина, ако трябва с няколко души на твоя акъл. А за професионалното земеделие - не може всички да копаем с мотиката, тоест може, но светът би бил коренно различен :).

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Re: Земеделие
« Reply #16 on: June 05, 2008, 19:25:13 PM »
"И съм съгласен, че точно Божидар Маринов едва ли може да ти дава рецепти как да живееш, още повече в България" - това са думи на zearendil.

Защо zearendil да не може Божидар Маринов да дава рецепти? Какво имаш предвид?
 
 
 
soldier

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Re: Земеделие
« Reply #17 on: June 05, 2008, 21:40:55 PM »
"За  това  и  не  виждам   нищо   общо  между  тази  статия  и    действителността  в  България"

Положението в България, The Disciple, не е по-различно от положението, в което винаги са изпадали обществата на духовната нищета..., които са се отдалечили от Бог и са във вражда с Него... Именно поради това у нас има и материална нищета - правиш ли връзка между тях? 

Няма да давам цитати от Библията, ти трябва да знаеш къде са.

Колкото до Божидар Маринов - мисля, че присъствието на такава личност е благословение за всяко място, където той отиде..., и - за всички хора, които имат очи да виждат и имат уши да чуват.


soldier

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Земеделие
« Reply #18 on: June 05, 2008, 23:00:38 PM »
Колкото до Божидар Маринов - мисля, че присъствието на такава личност е благословение за всяко място, където той отиде..., и - за всички хора, които имат очи да виждат и имат уши да чуват.

Да виждат и да чуват какво - че сега сме в милениума ли ? Май Божидар Маринов не е успял да "благослови" толкова много хора!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

zearendil

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
Re: Земеделие
« Reply #19 on: June 06, 2008, 12:34:37 PM »
"И съм съгласен, че точно Божидар Маринов едва ли може да ти дава рецепти как да живееш, още повече в България" - това са думи на zearendil.

Защо zearendil да не може Божидар Маринов да дава рецепти? Какво имаш предвид?

Ами чел съм неща от него с които твърдо не съм съгласен. Духът, който лъха от писанията му не ми харесва. Но това е лично мнение, не искам да се разпростирам върху писанията на конкретен човек. Ако настояваш мога да потърся в горния текст точно това, с което не съм съгласен.

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Re: Земеделие
« Reply #20 on: June 06, 2008, 22:39:38 PM »
Ако не беше едно пояснение от страна на модератора, така и нямаше да разбера какво имаш предвид.

Освен Словото на Бог, съвършени текстове до сега не съм виждала.

В по-голяма или по-малка степен, всички несъвършени човешки писания са повлияни от личностите на хората, които ги пишат.

Важното е какво и доколко може Святия Дух да говори чрез тях.

Свикнала съм, чрез дългогодишен опит - понеже словото е професията ми - да отсявам истината от подобието на истина.

Всъщност, вярвам, че този, който в мен отсява е Божия Свят Дух, който ме е насочвал, доколкото съм била в състояние да го прави в мен.

Никога не съм отхвърляла даден текст, само защото някой ми е казал нещо недобро за автора му.

Ценя всяка истина, която може да ми е от полза, във всички текстове, независимо кой ги е написал - единствения критерий за истинност за мен е Божието Слово.

Ако то потвърждава писаното - аз го приемам - повтарям - независимо кой го е писал. В това съм категорична. И никога не съм позволявала някой да ми повлиява с каквито и да било твърдения, особено пък с лични нападки, коитго носят привкус на клюки.

За мен в текстовете на Божидар Маринов има много ценни неща и когато някой друг се потруди толкова да пише или превежда за една нация, колкото него, тогава и той ще бъде признат от мен.Не познавам Божидар Маринов и не знам почти нищо за него.

Още след първия коментар съм писала, че не одобрявам всички неща в текста му.

Убедена съм, че няма никакви индикации, че живеем в Милениума, или че целта ни е някакво "завладяване на земята" - никъде не съм писала такова нещо.

Копирах и пуснах един текст на един друг човек, в който мисля че има ценни и полезни неща - само това.

Моля да не се правят мистификации с измислици за мен - не е почтено.


soldier

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Re: Земеделие
« Reply #21 on: June 06, 2008, 23:23:16 PM »
Quote from: Soldier
За мен в текстовете на Божидар Маринов има много ценни неща и когато някой друг се потруди толкова да пише или превежда за една нация, колкото него, тогава и той ще бъде признат от мен.Не познавам Божидар Маринов и не знам почти нищо за него.

Soldier, странно се изказваш! Как може Б. Маринов да е признат от теб, щом не знаеш почти нищо за него? И щом като знаеш, че той се е потрудил много (повече от всички, които познаваш) за превеждане и писане на материали за България, тогава би трябвало и да знаеш какво съдържат тези много преводи и материали! Как така признаваш някой само защото МНОГО е превеждал и писал? Ами запознай се първо с философията на този човек, пък после го признавай толкова! Защото сега виждам, че нещо се разграничаваш от основната му позиция - постмилениализма! Знаеш ли какво означава това? Че сега се намираме в периода на Милениума и Църквата завладява всяка област на света като налага Божия закон навсякъде и така изгражда Царството, на което накрая изградено, Исус слиза и сяда на престола си ! Това е най-общо казано! Осведоми се повечко за трудовете на Божидар Маринов и тогава прецени трезво за какво става въпрос! Това е съвет само!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Земеделие
« Reply #22 on: June 06, 2008, 23:30:35 PM »
Valipeti, жената не била наясно за човека, просто е била впечатлена от това че е превел и предоставил много материали за четене онлайн, което тя е счела за труд достоен за уважение, затова така се е изказала. Аз поговорих с нея по този въпрос и тя си изясни някои неща, затова да не я съдим, че се е объркала за това нещо.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Земеделие
« Reply #23 on: June 06, 2008, 23:55:01 PM »
      Единствената  "полза"   която  имаме  от  това  е  че  в   селото  не  идват  цигани.

      Е,  какво  земеделие   да  развивам  при  тази  обстановка -  мене   определено  ми  е  неприятно  да  ходя  там.
            За  това  и  не  виждам   нищо   общо  между  тази  статия  и    деиствителността  в  България.

The Disciple, в темата не говорим за извличане някаква лична полза или изгода (при евентуално преместване на село или връщане към земята), а за вършене на Божията воля. Ако Бог те праща на определено място, ти би трябвало да се подчиниш--без да изтъкваш колко лошо или болезнено ще е пребиваването там. А ако Бог не те праща там, накъде въобще си тръгнал, макар и мястото да ти изглежда привлекателно? Да страдаме според Божията воля не може да се нарече приятно според човешките разбирания и стандарти, но Бог се прославя чрез това. Но ако ние кажем, че поставената от Бога задача е твърде безполезна, усърдна или неприятна, защото ще има преследване или ще бъдем подложени на тормоз, то ние казваме на Господа: "Нека бъде нашата си воля". Или пък ако се впуснем в някаква авантюра на свой акъл, ние ставаме противници Нему. И в двата случая ние съдим по човешки и показваме, че не сме познали Бог истински. А на такива, които не вършат Неговата воля, Той един ден ще каже: "Махнете се, вие, които вършите беззаконие."

Това, че темата поне на този етап ти изглежда несвързана и съветите неприложими в живота ти не е достатъчно основание написаното да бъде отхвърлено, неосмислено, неизследвано, неразбрано. Бог ни призовава към неща, които ние със собствени сили и разум не бихме могли да изпълним. Именно затова трябва на Него да уповаваме, гласът Му да слушаме, на заповедите Му да се подчиняваме.

"И тъй, моля ви, братя, поради Божиите милости, да представите телата си в жертва жива, света, благоугодна на Бога, като ваше духовно служение. И недейте се съобразява с тоя свят, но преобразявайте се чрез обновяване на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля, - това, което е добро, благоугодно Нему и съвършено." (Римляни 12:1,2)
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #24 on: June 26, 2008, 05:44:19 AM »
      Единствената  "полза"   която  имаме  от  това  е  че  в   селото  не  идват  цигани.

      Е,  какво  земеделие   да  развивам  при  тази  обстановка -  мене   определено  ми  е  неприятно  да  ходя  там.
            За  това  и  не  виждам   нищо   общо  между  тази  статия  и    деиствителността  в  България.

The Disciple, в темата не говорим за извличане някаква лична полза или изгода (при евентуално преместване на село или връщане към земята), а за вършене на Божията воля. Ако Бог те праща на определено място, ти би трябвало да се подчиниш--без да изтъкваш колко лошо или болезнено ще е пребиваването там. А ако Бог не те праща там, накъде въобще си тръгнал, макар и мястото да ти изглежда привлекателно? Да страдаме според Божията воля не може да се нарече приятно според човешките разбирания и стандарти, но Бог се прославя чрез това. Но ако ние кажем, че поставената от Бога задача е твърде безполезна, усърдна или неприятна, защото ще има преследване или ще бъдем подложени на тормоз, то ние казваме на Господа: "Нека бъде нашата си воля". Или пък ако се впуснем в някаква авантюра на свой акъл, ние ставаме противници Нему. И в двата случая ние съдим по човешки и показваме, че не сме познали Бог истински. А на такива, които не вършат Неговата воля, Той един ден ще каже: "Махнете се, вие, които вършите беззаконие."

Това, че темата поне на този етап ти изглежда несвързана и съветите неприложими в живота ти не е достатъчно основание написаното да бъде отхвърлено, неосмислено, неизследвано, неразбрано. Бог ни призовава към неща, които ние със собствени сили и разум не бихме могли да изпълним. Именно затова трябва на Него да уповаваме, гласът Му да слушаме, на заповедите Му да се подчиняваме.

"И тъй, моля ви, братя, поради Божиите милости, да представите телата си в жертва жива, света, благоугодна на Бога, като ваше духовно служение. И недейте се съобразява с тоя свят, но преобразявайте се чрез обновяване на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля, - това, което е добро, благоугодно Нему и съвършено." (Римляни 12:1,2)




                          А,  бе  мани  аз  съм  там  за  иманярство.
 
Баи-Фаит  ти  си  като  ясновидець  бе.


Ти  явно  имаш  много  високи  изисквания  към  другите  но  запитвасх  ли  се  дали  сам  ги  покриваш?
       Аз  не  познавам  такива   хора  които  на   100%  проьцента   следват  божията  воля,  но  пък  мнопго  ми е  интересен  начинът  ви  на   мислене, а  може  би  и  точно   затова  България  е  на  тоя  хал,  --  нещата   тук   са  си  добре   промяната  е   абсолютно   излишна.

       е  ми  хубаво.

  Тъи   като  смятам  че  Библията  е  преди  всичко    практична   книга ,  нека  да  не  си  пишеме   глупости.


"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #25 on: June 26, 2008, 05:51:25 AM »
"За  това  и  не  виждам   нищо   общо  между  тази  статия  и    действителността  в  България"

Положението в България, The Disciple, не е по-различно от положението, в което винаги са изпадали обществата на духовната нищета..., които са се отдалечили от Бог и са във вражда с Него... Именно поради това у нас има и материална нищета - правиш ли връзка между тях? 

Няма да давам цитати от Библията, ти трябва да знаеш къде са.

Колкото до Божидар Маринов - мисля, че присъствието на такава личност е благословение за всяко място, където той отиде..., и - за всички хора, които имат очи да виждат и имат уши да чуват.






               Да  де,  ама  виждаш    ли  как   преднамерено   ги  мъглявиш   нещата???

   Или  маи  не  се  усещаш?

       И   кои  е  тоя   Б.Маринов?   Да    не  е   Исус   Христос.   Мене   друго   благословение   не   ми  трябва!.   
       
       Духовната  и  материалната  нищета  нямат  нищо   общо.



"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Земеделие
« Reply #26 on: June 26, 2008, 07:06:48 AM »
The Disciple, отношението и начина ти на писане е доста несериозен, в най-добрия случай детски.

Това не бива да бъде характерно за един Божи мъж - претендиращ да бъде ученик на Исус Христос.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #27 on: June 26, 2008, 08:02:53 AM »
The Disciple, отношението и начина ти на писане е доста несериозен, в най-добрия случай детски.

Това не бива да бъде характерно за един Божи мъж - претендиращ да бъде ученик на Исус Христос.


А   в  наи -лошия?  Нали  знаеш   че  ако    не   станем  като   децата.....
                   

  Пак    на  лична  основа  без  нищо  по  темата.  Нищо  ново
под   слънцето.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Земеделие
« Reply #28 on: June 26, 2008, 09:32:07 AM »
Проявяваш типичното държание на една жена бунтарка. Това е крайно недопостимо за един мъж, още повече вярващ. Ако продължаваш в същия дух съм убеден, че модераторите съвсем скоро ще си свършат работата.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Земеделие
« Reply #29 on: June 26, 2008, 10:57:32 AM »
Баи-Фаит  ти  си  като  ясновидець  бе.

Ти  явно  имаш  много  високи  изисквания  към  другите  но  запитвасх  ли  се  дали  сам  ги  покриваш?

Бог не ми позволява да пиша за неща, които не са реалност в живота ми. Вярно, може да се случи понякога заради моя глупост или падение, мъдростта ми в последствие да бъде отнета, но когато съм писал нещо или изисквал от другите, това не е било нещо, което първо да не е било изискано и от мене, и на което да не съм се подчинил.

Проблемът е, че твоят отговор към мене не е породен от загриженост за душата ми или от добро основание, а от гордо и богопротивно отношение. Т.е. вместо да размислиш, и да провериш какво пише в Словото, и да се смириш, ти с лека ръка решаваш, че изискването към тебе е твърде тежко и мъчно и нереалистично, и го отхвърляш. И дори вместо да кажеш: "Това изискване ми се вижда твърде множко. Не мога да си представя как бих могъл да върша Божията воля на сто процента", ти обръщаш въпроса на 180 градуса; все едно, ако аз съм се провалил и не отговарям на Божието изискване, този факт ще го анулира. Да не бъде! Писано е:

Rom 3:3  Понеже, ако някои бяха без вяра, що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност?
Rom 3:4  Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив, според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш".
Rom 3:5  Но ако нашата неправда изтъква Божията правда, що има да кажем? Несправедлив ли е Бог, когато нанася гняв? (По човешки говоря).
Rom 3:6  Да не бъде! понеже тогава как Бог ще съди света?


Quote
Аз  не  познавам  такива   хора  които  на   100%  проьцента   следват  божията  воля,  но  пък  мнопго  ми е  интересен  начинът  ви  на   мислене, а  може  би  и  точно   затова  България  е  на  тоя  хал,  --  нещата   тук   са  си  добре   промяната  е   абсолютно   излишна.

А какви хора познаваш тогава и каква е твоята църква, ако тя не отговаря на Божиите критерии и изисквания в Писанията, а именно:

2Co 5:14  Защото Христовата любов ни принуждава, като разсъждаваме така, че, понеже един е умрял за всичките, то всички са умрели;
2Co 5:15  и че Той умря за всички, за да не живеят вече живите за себе си, но за Този, Който за тях е умрял и възкръснал.
2Co 5:16  Затова, отсега нататък ние не познаваме никого по плът; ако и да сме познали Христа по плът, пак сега вече така Го не познаваме.
2Co 5:17  За туй, ако е някой в Христа, той е ново създание; старото премина; ето, [всичко] стана ново.


Gal 2:19  Защото аз чрез закона умрях спрямо закона, за да живея за Бога.
Gal 2:20  Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея, но Христос живее в мене; а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата, която е в Божия Син, Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.


Ти се смяташ за християнин, но минал ли си през кръста Христов? Имаш ли нужда от него? И не се ли заблуждаваш понеже нито знаеш Писанията, нито ги приемаш като от Бога, нито им се подчиняваш?

Quote
Тъи   като  смятам  че  Библията  е  преди  всичко    практична   книга ,  нека  да  не  си  пишеме  приказки  от  друга   планета.

Всичко това, The Disciple, са практични неща--т.е. неща, които трябва да станат практика и реалност в живота на един християнин. Това е Божието Слово, пред което ние трябва да треперим, ако имаме страх от Бога. Липсата на такъв страх у тебе е породена от това, че ти не познаваш Господа Исуса Христа такъв какъвто е и не осъзнаваш състоянието си пред Него. А е писано, че "всички трябва да застанем открити пред Христовото съдилище, за да получи всеки според каквото е правил в тялото, било добро или зло. И тъй, като съзнаваме, що е страхът от Господа, убеждаваме човеците" (2 Кор. 5:10,11а). Ти вярваш ли на това Слово? Животът ти подчинен ли е на тази визия? Или пък гледаш по-практичните, по-земни неща, и не мислиш за отвъдното? И знаеш ли, "че за всяка празна дума, която кажат човеците, ще отговарят в съдния ден" (Мат. 12:36)? А досега много празни и неоснователни думи си изрекъл в този форум...

Ако продължаваш в същия дух съм убеден, че модераторите съвсем скоро ще си свършат работата.

Ако продължаваш в същия дух, най-вероятно няма да приемеш поправление и да се обърнеш към истината, та да се спасиш. Понеже е вярно словото: "Не изобличавай присмивателя, да не би да те намрази" (Притчи 9:8). Досега, The Disciple, ти напълно покриваш характера на "присмивател", а за такива в събранието на светиите няма място.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)