Author Topic: Земеделие  (Read 43043 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Земеделие
« Reply #30 on: July 01, 2008, 02:39:35 AM »
Quote
Quote
Ти  явно  имаш  много  високи  изисквания  към  другите  но  запитваш  ли  се  дали  сам  ги  покриваш?

Бог не ми позволява да пиша за неща, които не са реалност в живота ми. Вярно, може да се случи понякога заради моя глупост или падение, мъдростта ми в последствие да бъде отнета, но когато съм писал нещо или изисквал от другите, това не е било нещо, което първо да не е било изискано и от мене, и на което да не съм се подчинил.

Може би темата доста се поотклони, но съм длъжен да кажа, че изглежда нещата тук са доста по-дълбоки и заплетени от това, което съм представил. И наистина, да знаеш нещо като изискване, че е истинно и че е от Бога съвсем не е равносилно на това да го живееш и изпълняваш, и да говориш чрез него, а не за него. В този смисъл реалността, за която съм писал, не е цялостно реализирана в моя живот; аз далеч не съм усъвършенстван.

Казвайки всичко това, може би има истина в думите на The Disciple, че аз не покривам изцяло тези изисквания, че има разлика между знание и изпълнение, и поради тази причина трябва да органича 'проповядването', за да не бъде то недостатъчно или дори неадекватно и вредно. Докато в един момент не узная, че съветите, които давам, са изпитани на практика, а не само на теория. Тогава, ако има противоречие и противопоставяне, то поне ще бъде реално.

И все пак, според това, което ми е открито и дадено, се надявам с повечко трепет, изпитване, внимание и Божията благодат да спомогна за изграждането в светиите на Христовия характер.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #31 on: July 11, 2008, 02:09:36 AM »

ByFaith,  ByFaith....



Добра   попара  си   надробилл  тука.
Ти,  ти  , ти,  .ти ......Дисаипал....  ,   
      Е   ,  кажи     нещо   и  за  аз-а.
Няма  защо   да  ти   казвам   моята  църква   но   ще  ти   кажа   думите   на  апостола: "Стремете  се 
към  съвършенство" т.е.  съвършенството  не  е     още   постигнато.
  Това   че  мислиш  че  не  съм  Християнин  си  е  твое   мнение  и  аз   мога  да  кажа   същото  за  теб!
      Виждам   обаче   че   ти   изкривяваш   моите   думи,  както   изкривяваш  думите  на   Христос, а  и  днес   думите  на    kender
     И  На   какво   основание  ме  набеждаваш   за   подигравател?
Къде   съм   ти   се   подиграл?
   Заплахите   ви  не  ме   трогват  много   дори   да   издеистваш   да   ме   изгонят(виждам   че   си  връзкар)  това   само   ще  затвърди    за  пореден  път    собствената  ви   ограниченост  и  неправедно  съдене.
   За   това   кои   говори  празнословия   свидетелстъват   многословните ти  словоизлеяния.
       
            Girard:-               Ти  се   научи  първо  да   пишеш   думата  :   "допУскам"
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #32 on: July 11, 2008, 02:39:49 AM »




           И   ако   тоя  Б.М.   проповядва   че  сега   е   Милениума,  на   какво  основание   гоните   адвентистите  и  Адвентизма   а  търпите   друго   лъжеучение?
           Това   си  е   ДВОЕН  СТАНДАРТ!
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Земеделие
« Reply #33 on: July 11, 2008, 10:58:22 AM »

            Girard:-               Ти  се   научи  първо  да   пишеш   думата  :   "допУскам"
С държанието което демонстрираши и заблудите които са ти в главата, повярвай ми моя правопис ти е последния проблем.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Земеделие
« Reply #34 on: July 11, 2008, 13:11:16 PM »
TheDesciple,

Ако четеш внимателно темите във форума свързани с Милениума ще разбереш, че не подкрепяме такова учение, тъй като в Словото е записано ясно какво се случва в Милениума, а именно огромната разлика с това, което е днес. Тогава дяволът е вързан и Христос физически царува на земята с желязна тояга. Има много събития, които трябва да се случат и най-характерното - второто идване на Христос, което е грандиозно събитие, което никой няма да пропусне, но мнозина няма да бъдат готови.

Темата е за земеделието въобще, а не какви учения имал някой си, който казал 2 думи за земеделието. Аз даже не го знам какъв е този и не съм му чел нито нещата за земеделието, нито нещата за Милениума.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #35 on: July 19, 2008, 03:18:27 AM »


              Кои   са    заблудите  в   главата   ми   бе   приятел?

А  да   видим  кои  е   първия  ми   проблем,?

        Да   проблеми  имам    за ради   такива   като    тебе   дето   душат   където  не   трябва   и   скапаната  Българска   Коммунистическа   милиция   която   ме   вкара   в   Психиятрия  и   съсипа    живота    ми    като   ме   изгони   от   собствената   ми   страна   където   сега  са  се   настанили   едни   корумпирани   еничарчета    които   за   5  лв.  и  някои  кв. м.  земя  и  маичиното  мляко   ще   си   продадат. Траите  си  иживеите   в  тинятя , БГ - народа  за  това  си  го   бива!
    Ти   какво   като   ченгенце   ли  се   изживяваш?
Проклета   да  е  тая   Мафия  то  и  Господ  я  е  проклел.
   

      Quote Byfaith"           " И тъй, като съзнаваме, що е страхът от Господа, убеждаваме човеците" (2 Кор. 5:10,11а). Ти вярваш ли на това Слово? Животът ти подчинен ли е на тази визия? Или пък гледаш по-практичните, по-земни неща, и не мислиш за отвъдното? И знаеш ли, "че за всяка празна дума, която кажат човеците, ще отговарят в съдния ден" (Мат. 12:36)? А досега много празни и неоснователни думи си изрекъл в този форум..."

   Аз    дали  го   вярвам?  ХА -ха  Аз   не   знам   ти  дали  го  вярваш --бориш     ли  се   с/у    неправдата,  настояваш   ли  за  правосъдие,  избавяш  ли  угнетявания  от  ръцете   на  насилника---   А-а-а???

Ама  маи   ги  забравихте  тия   неща  а   това  са   нещата   които  Господ   иска    и аз  върша   тия   неща и  имменно  за  това  съм  преследван  -  мога  да   го  кажа   с   Гордост   и  ПОКРИТИЕ.
             Главата  ми   била  пълна  с  глупостти  -  Скапаняк,  твоита   глава  е  пълна  с  глупости, чашата  вече  преля.
       
     
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Земеделие
« Reply #36 on: July 19, 2008, 12:06:59 PM »
За съжаление, TheDesciple, с гнилите си отричаш всичко, за което се чувстваш "Горд" и то е само празни приказки. Никой от Божиите ученици не нарече някого "скапаняк", нито излезе гнила дума от устата му.

Ако казваш, че вярваш в Бога, а живееш в тъмнина, то лъжеш себе си. Не виждам характера, за който пише в Словото да го има в тебе.

Смири се пред Бога, защото думите ти са далеч от Писанията. Има хора, които живеят в много по-тежки условия отколкото тук и те нямат възможност да ходят на "по-добро място", защото някои са по затворите.

Където и да си ще те постигне същото нещо, в което живеем и тук, защото по цялата земя ще има скръб и трудности.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Земеделие
« Reply #37 on: July 20, 2008, 18:25:04 PM »
Темата наистина се отклони от земеделието, което е тъжно, защото наистина имаше добри неща да се кажат по нея. Ако администраторите така преценят, може да отделят отклонилия се разговор в отделна тема. Оттук насетне аз ще отговоря на повдигнатото в темата:

   Заплахите   ви  не  ме   трогват  много   дори   да   издеистваш   да   ме   изгонят(виждам   че   си  връзкар)  това   само   ще  затвърди    за  пореден  път    собствената  ви   ограниченост  и  неправедно  съдене.

Здравей, Disciple.

Първо нито съм те заплашвал, нито съм се "опитвал да ти издействам" изгонване от форума (всъщност ако се опитах да го сторя последното, на базата на някакво мое лично отношение към тебе, доколкото познавам администраторите, аз самият щях да бъда изгонен; "връзкарството" е лицемерие и то не може да бъде толерирано в Църквата). Нещата, които ти писах бяха от Словото, за твое поправление. Всъщност заплаха наистина има--но тя не е от мене, а от Бога--защото ако ти не осъзнаеш заблудите си и продължиш да напираш по неправилни пътища, тогава ти си вече осъден от Божието Слово, което осъжда всеки грешник:

Joh 12:46  Аз дойдох като светлина на света, за да не остане в тъмнина никой, който вярва в Мене.
Joh 12:47  И ако чуе някой думите Ми и не ги пази, Аз не го съдя; защото не дойдох да съдя света, но да спася света.
Joh 12:48  Който Ме отхвърля, и не приема думите Ми, има кой да го съди; словото, което говорих, то ще го съди в последния ден.

Твоите дела и отношението, което си демонстрирал във форума, свидетелстват за тъмнина в тебе, което означава, че ти или никога не си приел Христовите думи, или никога не си ги чел и разбрал, и те няма как да пребъдват в теб. "Disciple" означава (Христов) ученик, а един ученик трябва да пазите Божиите заповеди:

Joh 15:7  Ако пребъдете в Мене и думите Ми пребъдат във вас, искайте каквото и да желаете, и ще ви бъде.
Joh 15:8  В това се прославя Отец Ми, да принасяте много плод; и така ще бъдете Мои ученици.

Именно по това дали някой, представящ се за християнин човек, пази Божиите заповеди или ги нарушава (от незнание или пък нарочно) другите ученици могат да преценят дали въпросният човек е роден от Бога; защото е писано, че този, който е роден от Бога не може да продължава да живее и да практикува грях:

1Jn 3:9  Никой, който е роден от Бога, не върши грях, защото неговият зародиш пребъдва в Него; и не може да съгрешава, защото е роден от Бога.
1Jn 3:10  По това се разпознават Божиите чада и дяволските чада; никой, който не върши правда, не е от Бога, нито оня, който не люби брата си.

2Ti 2:19  Но твърдата основа, положена от Бога, стои, имайки печат: Господ познава Свойте Си, и: Всеки, който изповядва Господното име, да отстъпи от неправдата.

Ти ще попиташ: "Каква е тази тъмнина или неправда в мене?"

Присмиването на другите, богохулните и презрителни подмятания (от рода на "скапаняк", "приятел", "ченгенце" и т.н.) проявени пред всички тук са един лош плод и не свидетелстват добре за състоянието на сърцето ти. Но как може човек да познае това дали наистина е светлина или тъмнина, ако не чрез Божието Слово, което изобличава и изявява човешките сърца? Ако не приклони ухо към това Слово и не позволи то да отвори очите му?

Heb 4:12  Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърдцето.
Heb 4:13  И няма създание, което да не е явно пред Бога; но всичко е голо и разкрито пред очите на Този, на Когото има да отговаряме.

Твоята увереност трябва да идва от чиста съвест и неопетнена вяра, защото ти си се умил в кръвта на Агнето, и от това, че ти знаеш Божието слово и пазиш Божиите заповеди, устоявайки в истината докрай. Но когато ти биваш изобличен от Словото от хора в този форум, ако наистина искаш да запазиш съвестта си чиста или да я очистиш, ти трябва да се отвърнеш и да провериш какво пише във това Слово? Да не би, мислейки, че стоиш, ти да паднеш или да си вече паднал. Досега ти не си проявил такава сериозност и трезвеност, в думите ти няма страх от Бога.

        Да   проблеми  имам    за ради   такива   като    тебе   дето   душат   където  не   трябва   и   скапаната  Българска   Коммунистическа   милиция   която   ме   вкара   в   Психиятрия  и   съсипа    живота    ми    като   ме   изгони   от   собствената   ми   страна   където   сега  са  се   настанили   едни   корумпирани   еничарчета    които   за   5  лв.  и  някои  кв. м.  земя  и  маичиното  мляко   ще   си   продадат. Траите  си  иживеите   в  тинятя , БГ - народа  за  това  си  го   бива!
    Ти   какво   като   ченгенце   ли  се   изживяваш?
Проклета   да  е  тая   Мафия  то  и  Господ  я  е  проклел.

Това, което комунистите са ти сторили е ужасно. Ужасно е също и че ти още таиш горчивина в сърцето си заради това; че раните ти не са били излекувани след толкова години. Но ако първото е преминало и няма как да се върне, то второто не е непоправимо. Ако човек се отрече от себе си и от горчивината си и приеме Христовото иго, той ще намери покой и освобождение за душата си. Ще цитирам на английски:

Jesus answered them, "Most assuredly, I say to you, whoever commits sin is a slave of sin... Therefore if the Son makes you free, you shall be free indeed." (John 8:34,36)

Ти простил ли си на Бога за това, през което си минал, и разбрал ли си смисъла му? Имаш ли радост в сърцето си въпреки премеждията? Вярваш ли, че всеки, който е в Христа, е ново създание; че всичко старо е преминало и всичко е ново? И това е възможно с Бога за всеки, който вярва.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Земеделие
« Reply #38 on: October 14, 2008, 18:06:43 PM »


"Това, което комунистите са ти сторили е ужасно. Ужасно е също и че ти още таиш горчивина в сърцето си заради това; че раните ти не са били излекувани след толкова години. Но ако първото е преминало и няма как да се върне, то второто не е непоправимо. Ако човек се отрече от себе си и от горчивината си и приеме Христовото иго, той ще намери покой и освобождение за душата "


       ByFaith

   Мисля  че  има  нещо   което  не  разбираш -  това  което  споделям   не   се  е  сучило   преди   много  много   ггодини   а   миналата    година —(2007),  не  знам    за   какви    комунисти  говориш -   това  са  си   просто   престъпници.
             Наистина   темата  се  поотклони   но   така   става   понякога.  Съжалявам  ако  съм  обидил  на;якой   в   форума, моля  да  ми  прости.  След  тия  неща  дето  ми  се  случиха  малко  си  изпускам  нервите.
               На   Бог   не  виждам  какво  да    прощавам -  той   едва  ли  е  виновен  за  нещо.

          Ще  си  продължа  да  пиша  в  темата  която  съм  отворил.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО