Author Topic: Можем ли сьс силата на святия дух да сьживим някой който е умрял преди 50 години  (Read 19860 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Joyssie,

Писах, естествено, за смъртта на тялото, което е съставено от плът - нашето земно тяло - то трябва да умре поради проклятието.
Възкресенското тяло е нещо различно от физическото тяло  - това е ясно. Какъв точно вид тяло е - енергийно, и не толкова плътно..., не знам - не са дадени много подробности в Словото.

Щом Исус можеше да бъде докоснат, можеше да яде и пие след смъртта и възкресението - явно, че това Негово тяло е подобно на нашето плътско тяло т.е. има неговите физически характеристики, но със сигурност - не само това... Той мина през вратата, която беше заключена...

Как точно - не се изяснява в подробности, и след като е така - вероятно Бог не е счел, че това е въпрос, съществен за спасението на душата.

От тази гледна точка - по-угодно на Бог ще бъде и по-практично, ако се съсредоточаваме над тази фундаментална задача - освещението ни, без което никой няма да види Бога.

Надявам се, че не е прозвучало нравоучително - въпросът е не да се поучаваме, а да си помагаме в пътя към Истината.
soldier

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
След като Лазар и другите двама са били възкресени от Исус, не е възможно да не им е било казано какво чудо е станало с тях и кой го е направил. Виждаме момчето на вдовицата (Лука 7:15) сяда и започва да говори. Голямо множество (Лука7:12) е било на погребението му. Сигурно е питало какво е станало, защо го изнасят от града и т.н.
Смятам, че тези възкресени са разбрали кой е Исус. Дали са го приели? Ще разберем като отидем на небето.
За нас е важно да знаем:Кой може да ни възкреси за нов живот?- само Исус.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Мисля, че в момента тази дискусия е нещо твърде безполезно.

Отново питам защо е целта й. Любопитството не оправдава загубата на времето на хората.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Човешкото любопитство край няма.
И за мен темата не е важна, но нека не забравяме, че хората сме на различни нива. И сигурно има, и друг по-тактичен начин да се каже нещо. Не може само да се коват и навикват хората. Това обезсърчава. Трябва баланс. И като казвам баланс, нямам предвид компромис с истината, а усещането кога, какво и как да кажеш.
А загубата на време е относително понятие. Който иска "губи", който не, не.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Толкова по тази тема,има толкова други  по интересни.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Тази тема ще се заключи. Ако има някой нещо съществено да каже, нека се свърже с някой от модераторите.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8