Author Topic: Не пипай Господния помазаник!  (Read 32877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

neci_62

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 7
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #30 on: January 25, 2008, 21:20:48 PM »
здравейте.От споровете дотукнемога да се уриентирам имали  водачи или няма  кой на кого се подчинява.Всеки цитира словото и в един момент човек се обърква.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #31 on: January 26, 2008, 01:01:36 AM »
здравейте.От споровете дотукнемога да се уриентирам имали  водачи или няма  кой на кого се подчинява.Всеки цитира словото и в един момент човек се обърква.

Здравей, Neci! Първо добре дошъл/дошла във форума. Надявам се Бог да благослови твоя престой тук с по-малко объркване и повече яснота. Бих искал също да те поканя да използваш раздела "Представяне", за да кажеш нещо за себе си като новодошъл. Все пак си гост, нали? Както всички нас в началото.

Относно въпроса, който задаваш: мисля целта на тази тема е да даде разбиране на християните относно авторитета в Божията църква, така че всеки да може за себе си да прецени, кой е наистина е Божий помазаник и кой е вълк в овчи кожи, от когото трябва да се пазим. Това не е лесна тема, и разбирам защо може да те обезпокоява така. Но не разчитай, че ще намериш нещо ценно без болка и ровене на дълбоко; колко пъти си намирал/а златен пръстен на улицата ей така? Ценните неща не идват на готово. Бог ни води през изпитания, за да може да постигне целите си в нас и да изкове в нас Своя характер. За това бих те посъветвал, когато станеш свидетел на една такава объркваща дискусия, нито леко да избираш мнението на мнозинството, нито пък да очакваш бързо да научиш истината и да помъдрееш, а да търсиш Господа: в молитва, в четене на пасажите от словото, за да ти разкрие ТОЙ истината по въпроса. Ако разчиташ на мен или на Watchman, или на някой друг човек в този форум да те поучава та да проумееш всичко, чрез някаква магическа формула, може да се заблудиш. Защото може и ние да сме се заблудили: човешко е. Божието свидетелство обаче е по-важно от човешкото. Имай вяра.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #32 on: February 02, 2008, 23:03:18 PM »
Да бе наистена и аз не разбрах кои власти признавате и кои власти приемате без значение как ще ги наречем,

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #33 on: February 04, 2008, 16:36:08 PM »
Еvangelista,
Ефесяни 6:12 Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните сили на нечестието в небесните места.
Надявам се да ти е ясно, че признаваме всички власти, защото са установени от Бога. Но се борим срещу властта на тъмните сили на поднебесната, която има представители тук на земята в лицето на лъжеучители. И борбата ни е не с плътски средства, а с Божието всеоръжие.
Ефесяни 6:13 Затова вземете Божието всеоръжие, за да можете да противостоите в злия ден, и, като надвиете на всичко, да устоите.
Ефесяни 6:14 Стойте, прочее, препасани с истина през кръста си и облечени в правдата за бронен нагръдник,
Ефесяни 6:15 и с нозете си обути с готовност чрез благовестието на мира.
Ефесяни 6:16 А освен всичко това, вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всичките огнени стрели на нечестивия;
Ефесяни 6:17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;
Ефесяни 6:18 молещи се в Духа на всяко време с всякаква молитва и молба, бидейки бодри в това с неуморно постоянство и моление за всичките светии,

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #34 on: February 04, 2008, 19:54:32 PM »
Пиронка незнам защо говориш от името на всички .Аз лично оставам с друго впечатление погледни форума на колко места съм призовал да се покажат реално койи власти се признават но или остава с мълчание или ми се отговаря по начин  по който неискам да коментирам в момента.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #35 on: February 04, 2008, 21:51:24 PM »
evangelista1962, има си тема за Водачество и власт в Христовото тяло. Насочи вниманието си към нея.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #36 on: February 04, 2008, 23:47:31 PM »
Evangelista,
Като пиша в първо лице множествено число имам в предвид  християните, тези за които Божието Слово е авторитет и стандарт. Другите дето проповядват друго благовестие
( вярващите в касти и йерархии), не ги слагам към нашите.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #37 on: February 12, 2008, 18:14:26 PM »
Добре, кой е според вас господният помазаник  а и да се върнем в темата.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Не пипай Господния помазаник!
« Reply #38 on: February 13, 2008, 23:21:52 PM »
Евангелиста,

Явно трябва да прочетеш темата отначало, което ще ти отговори на въпроса. Не пиши за норматив, а само ако има нещо, което би било полезно за всички.

С това заключвам темата. Виждам, че нищо ново не може да се прибави засега.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?