Author Topic: Преминаване от смърт в живот.  (Read 10987 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Преминаване от смърт в живот.
« on: January 18, 2008, 15:36:12 PM »
mak,

В клиповете е коментирал по 1000 неща. Вьпроса ти е като капан. Искаш да или не отговор. Ако кажа че сьм сьгласен сьс всичко което е казал, много лесно можеш да посочиш 1 грешка която е направил и да го обвиниш че е льже учител а мен че разпространявам льжи.

Здравей JCPower, разбира се че не искам да те слагам в капан, а исках да те питам дали си наясно с поученията от Г-не Велев. Да, и не става въпрос за една грешка, а за доктрини, и това не само една. Защото можеби и ти не знаеш, и по този начин да излезне нещо полезно от този разговор, па да научиш. Аз ти го казвам, защото смятам че това са опасни неща за душата на човека, и можеби ако искаш можем конкретно да поговорим по нещата. Можеби се питаш, добре какво толкова, за какви неща става въпрос та са толкова опасни?

Разбирасе че няма да пия от водата. Но аналога ти е грешен в случая.

Точно така, и аз няма да пия, за това и говорим в момента, да сме наясно, че трябва различим отровата от водата. И за това е опасно разпространението на подобни сайтове, защото може някой човек който не е затвърден във вярата и в Словото на истината, да бъде повлиян от тези учения. Които след това може да доведат до нови врати за нови доктрини.

Ние имаме отговорност пред Бога какво разпространяваме (това ти го казвам лично, а и ние като администратори на този сайт), и това е огромна отговорност защото става въпрос за живот и смърт.

Искам да коментирам и някои неща които можеби ще отклонят малко от темата:

Защо Бог не унижтожи всички живи хора които са 100% лоши? Защото няма 100% лоши, вьв всеки жив човек има по нещо добро дори и много малко -- и имат шанса да се спасят преди да е кьсно.

Всички живи хора, включително и ние стоим пред Бога, не като добри и лоши, а като мъртви и живи. Мъртви във грехът и нашите престъплания, или живи в Исус. Божието Слово ни свидетелства, че ние няма с нищо с което да се явим пред Бога, или да се похвалим пред Него.

Isa 64:6  Защото всички станахме като човек нечист, И всичката ни правда е като омърсена дреха; Ние всички вехнем като лист, И нашите беззакония ни завличат както вятъра.
Isa 64:7  И няма човек, който да призавава името Ти, Който да се пробуди, за да се хване за Тебе;

Няма как да се надяваме и да се позоваваме на това че не сме 100% лоши и имаме шанс да се спасим. Напротив, Библията говори друго:

Ecc 7:20  Наистина няма праведен човек на земята, Който да струва добро и да не греши.


На друго място:

Rom 3:10  Както е писано: - "Няма праведен ни един;
Rom 3:11  Няма никой разумен, Няма кой да търси Бога.
Rom 3:12  Всички се отклониха, заедно се развратиха; Няма кой да прави добро, няма ни един".


Единствения шанс, за всички хора за спасение е Божйята милост и благодат която се предоставя на всеки човек за покаяние, чрез кръвта на Господ Исус. За да дойде до спасение, трябва да човека да разбере тези истини, че в него няма нищо добро с което може да се яви пред Бога, а колко по-малко пък да търси доброто в себе си като шанс да се спаси.

Rom 7:18  Защото зная, че в мене, сиреч в плътта ми, не живее доброто; понеже желание за доброто имам; но злото, което не желая, него върша.

Съгласен ли си с тези неща? Ако искаш можем да отворим отделна тема за това.

Уважам Велев защото е имал смелоста да си покаже лицето пред цяла Бьлгария и да се опита да накара народа да израстне вьв Вярата си на Хисус -- вьв страна с политчески климат и народ които не е много приятелски настроен кьм Словото.

Тука прави впечатление че казваш 'народа да израстне във Вярата'. За това да стане, трябва първо народа (всеки човек отделно) да се е родил във вярата. А за да се роди във вярата, трябва покаяние и 'изкупление от суетния живот, предаден вам от бащите ни,' (1 Петр. 1:18). Така че не може един народ да го караш да израства във вярата, ако не е роден от Бога и продължава да следва суетата. Исус в НЗ винаги говори за малцина, а никога че цели народи ще го последват, а говори за един Божйи народ, без значение какви са хората.

Mat 7:14  Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.


Поздрави за сега.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

JCPower

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 43
Преминаване от смърт в живот.
« Reply #1 on: January 18, 2008, 16:57:46 PM »
Quote
Всички живи хора, включително и ние стоим пред Бога, не като добри и лоши, а като мъртви и живи. Мъртви във грехът и нашите престъплания, или живи в Исус. Божието Слово ни свидетелства, че ние няма с нищо с което да се явим пред Бога, или да се похвалим пред Него.

Не сьм сьгласен. Между живота и смьртта е нащо здраве което варира според сьстоянието на душата ни.

Quote
Isa 64:6  Защото всички станахме като човек нечист, И всичката ни правда е като омърсена дреха; Ние всички вехнем като лист, И нашите беззакония ни завличат както вятъра.
Isa 64:7  И няма човек, който да призавава името Ти, Който да се пробуди, за да се хване за Тебе;

Това не показва абсолютни точки кат смьрт и живот а степени. Може дрехата да е омьрсена но пак става за носене, и вьпроса колко е омьрсена?

Quote
Няма как да се надяваме и да се позоваваме на това че не сме 100% лоши и имаме шанс да се спасим. Напротив, Библията говори друго:

Ecc 7:20  Наистина няма праведен човек на земята, Който да струва добро и да не греши.


На друго място:

Rom 3:10  Както е писано: - "Няма праведен ни един;
Rom 3:11  Няма никой разумен, Няма кой да търси Бога.
Rom 3:12  Всички се отклониха, заедно се развратиха; Няма кой да прави добро, няма ни един".


Напьлно сьм сьгласен. Това че не сме 100% лоши не означава че сме 100% добри, а някаде помежду -- за всеки различно.

Quote
Единствения шанс, за всички хора за спасение е Божйята милост и благодат която се предоставя на всеки човек за покаяние, чрез кръвта на Господ Исус. За да дойде до спасение, трябва да човека да разбере тези истини, че в него няма нищо добро с което може да се яви пред Бога, а колко по-малко пък да търси доброто в себе си като шанс да се спаси.

Не сьм сьгласен сьс това. Защо тогава да се стремим кьм доброто?

Quote
Rom 7:18  Защото зная, че в мене, сиреч в плътта ми, не живее доброто; понеже желание за доброто имам; но злото, което не желая, него върша.

Това не се отнася за това което каза.

Quote
Тука прави впечатление че казваш 'народа да израстне във Вярата'. За това да стане, трябва първо народа (всеки човек отделно) да се е родил във вярата.
 А за да се роди във вярата, трябва покаяние и 'изкупление от суетния живот, предаден вам от бащите ни,' (1 Петр. 1:18).
 Така че не може един народ да го караш да израства във вярата, ако не е роден от Бога и продължава да следва суетата.
Исус в НЗ винаги говори за малцина, а никога че цели народи ще го последват, а говори за един Божйи народ, без значение какви са хората.


Ако 8 милиона души го гледат, доста ще се заинтересуват от Исус. Каквото трябва да направи ще го напави след като се запознае с материяла.

Quote
Mat 7:14  Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират. [/b]

И какво общо има това с другото?


small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Преминаване от смърт в живот.
« Reply #2 on: January 18, 2008, 17:55:09 PM »
JCPower , ти добър човек ли си?

JCPower

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 43
Re: Преминаване от смърт в живот.
« Reply #3 on: January 18, 2008, 18:13:21 PM »
small axe,

Явно има нещо добро в мене, щом сьм жив.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Преминаване от смърт в живот.
« Reply #4 on: February 07, 2008, 15:43:46 PM »
Това, което често обърква хората е мълчанието на Бога по отношение на техните грехове.

Обикновено човек смята, че ако е жив и здрав и преуспява, тогава Бог е с него. Нека разгледаме следните пасажи:

Псалм 73
[12] Ето, такива са нечестивите! винаги са благополучни! Умножават богатство!
[13] Наистина аз съм напразно очистил сърцето си, И съм измил в невинност ръцете си,
[14] Тъй като съм измъчван цял ден, И наказван всяка заран.


Понеже си сторил това, и Аз премълчах, Ти си помислил, че съм съвсем подобен на тебе; |Но| Аз ще те изоблича, и ще изредя |всичко това| пред очите ти.

Това, което Божието Слово е направило като констатация за хората е истина и тя няма изключения, освен ако същността на човека не е старата му същност, а новото създание.

Никой човек, който не е ново създание не се стреми към добро, тъй като има много пътища, които се струват добри на хората, но краищата им са пътища на погибел.

Търсенето на човешкия потенциал и търсенето на "доброто у себе си" е целта на днешните бесовски учения, които имат един баща - бащата на лъжата. Тези лъжи са проникнали в много църковни и нецърковни (окултни) движения като по този начин казват "няма Бог".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?